Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Korzonki  (Przeczytany 1275 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Korzonki
« : 2004-09-08, 16:00 »
Macie takie korzonki, konary ze sklepu... wiem że trzeba jest wogotować w wodzie z solą... ale moje mimo wszystko puszczają farbę... :(
Zapisane

Asmi

  • Gość
Korzonki
« Odpowiedź #1 : 2004-09-08, 19:50 »
Po wygotowaniu w soli trzeba jeszcze moczyc w wodzie i nawet kilka razy dziennie wymieniac ja.
Mnie podoba sie jak woda jest herbaciana. Moje korzenie nie puszczaja kolorkow dlatego w filtrze mam torf coby wode zabarwil.
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
Korzonki
« Odpowiedź #2 : 2004-09-08, 20:39 »
mozesz jeszcze pomoczyc i wymieniac wode, tak jak mówi Asmi... moje raczej tez nie puszczaly, chociaz ze sklepu to mam tylko jednego korzonka :) reszte sama znalazlam. a do barwienia wody kupilam kiedys lignit, wygladal jak kamien, wiec go podrzezbilam i byl rewelacyjny :) szczerze mówiac to troche dziwi mnie to, ze korzenia ze sklepu barwia. myslalam ze sa juz gotowe do akwarium ....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Korzonki
« Odpowiedz #2 : 2004-09-08, 20:39 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Korzonki
« Odpowiedź #3 : 2004-09-08, 21:02 »
:( mi tu... ;(

Co do koloru to ta woda po dwóch dniach jest taaak ciemna żeszkoda gadać...  :cry:
Zapisane

Eli

  • Gość
Korzonki
« Odpowiedź #4 : 2004-09-09, 11:45 »
Jeśli korzeń barwi Ci wode.. to jest do niczego..
Najlepiej znaleźc w lesie korzeń, wygotować go i zostawić na dwa dni w wodze... potem już możesz wrzuci do akwariu,m
Zapisane

waldus

  • Gość
Korzonki
« Odpowiedź #5 : 2004-11-01, 13:49 »
Z korzeniami z lasu to chyba trzeba uważać,bo mają różne zarazy :killer: a korzenie dzew iglastych są miękie i gniją.Jak już to drzew liściastych.Osobiście zrobiłem taki manewr:gotowanie w wodzie z solą kuchenną i trochę octu(zapobiega brudzeniu wody) około 1 h,darcie szczotą drucianą, ponownie gotowanie,moczenie,gotowanie,moczenie...Tak ze trzy razy.Na koniec moczy się  około tygodnia w czystej,często wymienianej wodzie.Ja tak zrobiłem z korzeniem wyciągniętym z rzeki podczas kąpieli i nie mam problemów.Pozdrawiam :)
Zapisane

Amarae

  • Gość
Korzonki
« Odpowiedź #6 : 2004-11-01, 13:52 »
Myślę, że problem został rozwiązany, nie odświeżaj starych tematów :roll: Chociaż informacja przydatna :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.081 sekund z 25 zapytaniami.