Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kłopot z akwarium!  (Przeczytany 1585 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zuska

  • Gość
Kłopot z akwarium!
« : 2006-01-02, 13:17 »
Mam duży problem mam 30l akwa a chcę kupić większe tylko, że moja szafka na której stoi akwa ma takie wymiary: 39,8x48 i nie wiem czy jakieś większe się na niej zmieści! Proszę powiedzcie czy są jakieś szanse aby kupić akwa odpowiednie! Z góry dziekuję za innformację
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Kłopot z akwarium!
« Odpowiedź #1 : 2006-01-02, 14:05 »
E... y... No... Nie widać? Rozumiem, że chodzi Ci o gotowe? Bo jak nie, to idziesz do szklarza, mówisz poproszę akwa o wymiarach podanych i wychodzi Ci więcej litrów jak gdybyś kupowała (bo lepiej dopasowane, a kupne będzie mniejsze).
45l mają 50x30x30...
Możesz próbować szukać 40-stki... ale nie wiem jakie mają wymiary... :(
Przy profilach jest inaczej.
A szafka wytrzyma?
Zapisane

Zuska

  • Gość
Odp: Kłopot z akwarium!
« Odpowiedź #2 : 2006-01-02, 15:35 »
Tak chodzi mi o gotowe ale właśnie z tym mam problem :help: bo 40l mają zazwyczaj 50x30x30 i ten najdluższy bok sprawia najwiecej problemów! Jeśli kto kolwiek by widzial w sklepach akwarystycznych 40l akwa o innych wymiarach i odpowiednich dla mojej szafki to proszę o informację! Z góry dziękuję!
PS: A co do akwa robionego przez szkarza to jest to chyba bardzo duży wydatek! A moze sie mylę! Jeśli tak to mnie poprawcie! :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kłopot z akwarium!
« Odpowiedz #2 : 2006-01-02, 15:35 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Kłopot z akwarium!
« Odpowiedź #3 : 2006-01-02, 15:40 »
50x30x30 i 40l? To tylko profil (tak ma podawane)... Wystarczy policzyć... (wychodzi 45l... ;) )
Trzeba lookać na zwykłe prostokątne 40l, w necie nawet ich nie widziałam, ale chyba istnieją, można spytać w zoologu czy wogóle są dostępne, nawet jak nei mają na miejscu.
Akwa u szklarza podobno liczy się tak jak gotowe 1 zł - 1 l... Moża w książce telefonicznej znaleźć telefon i spytać.
Jak będe mijać jakiegoś zoologa, to looknę... ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Kłopot z akwarium!
« Odpowiedź #4 : 2006-01-02, 15:41 »
nieduzy wydatek :) jednak warto poszukac takiego który juz robił akwaria, by nie było niespodzianek...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Zuska

  • Gość
Odp: Kłopot z akwarium!
« Odpowiedź #5 : 2006-01-02, 15:48 »
Jesteście kochani naprawdę! Dzięki za pomoc!Bo już traciłam nadzieje, że coś się da wykombinować! :angelus:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kłopot z akwarium!
« Odpowiedź #6 : 2006-01-02, 17:46 »
Zawsze mozna kupić klej silikonowy i samemu skleić akwarium z przyciętych szyb. Tak zrobiłam i nie ciekło przez całe 2 lata.
Zapisane
BC + koci podrostek

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Kłopot z akwarium!
« Odpowiedź #7 : 2006-01-02, 18:45 »
Wooow... O_O To jesteś zdolna! :) Ja to bym stworzyła nową figurę geometryczną... :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.