Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Karmienie szczeniąt dużych ras  (Przeczytany 24865 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Karmienie szczeniąt dużych ras
« : 2004-11-07, 21:42 »
Czym najlepiej - gotowanym czy suchym - karmić szczenięta dużych ras, by wyrosły na psy zdrowe i zgodne z wzorcem rasy (głównie wzrost)? Już tyle słyszałam dobrego i złego na temat obu sposobów żywienia, że mam spory mętlik :roll:. Tyle samo osób chwali jedną metodę, ile drugą, i na odwrót... Oczekuję mocnych argumentów (a nie samych stwierdzeń), najlepiej osób doświadczonych...
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Karmienie szczeniąt dużych ras
« Odpowiedź #1 : 2004-11-07, 22:09 »
Osoba doświadczona? :) OK

A więc stanowczo lepiej karmić szczeniaki dużych ras mięskiem, a szczegolnie wolowiną i wieprzowiną. Od razu to widać po karmieniu u hodowcy. Od 3 tygodnia zycia szczeniaki powinny dostawac np. skrobaną wołowinę w malych ilościach, ale ten pokarm i tak na początku powinien byc pol plynny. Najwięcej minerałów, soli mineralnych, witamin płynie z wiarygodnego źrodla, czyli np. odradzam stanowczo dawanie mięsa z drobiu psom, jesli ten drob nie jest sprawdzony. Kury jedzą hormony i byle jakie zywienie i przez to ile suk nie moze zajsc w ciąże, a ile psow jest niezdolnych do płodzenia szczeniąt!??!!!!!!
Pies to zwierze mięsozerne - co przeciez nie oznacza wcale, iz w naturze zywi sie wylacznie białkiem mięśniowym. Dla młodego, rosnącego młodego psa bardzo istotny jest dodatek substancji ścięgnistych i chrzęstnych. Potrzeba jest rowniez duzo wapnia. Młodym szczeniakom jedną z najwazniejszych rzeczy ktore potrzebują to witamina D3 (słonce, zoltko, mięsko ugotowane i wapń ).
Karma nawet najlepsza jak : ACANA, ROYAL CANIN, BOSCH itd, nie daje tyle co prawdziwe mięso.
I dodatek : psy ras dużych nie dokonca powinny miec podwyrzszane miski! Jesli pies zje z takiem miski, a potem pobiega, ma skręty zolądka. Powinny po jedzeniu 2 godziny odpoczywac, lub miec niskie miski ( Arika taką ma, niską, zwyklą ).

W dawce pokarmowej 80 % powinny stanowić produkty białkowe pochodzenia zwierzęcego - a więc : mięso, mleko, biały ser, ewentualnie ryby ( gotowane i bez osci ).
Zalecam ( jako znawczynia na temat chartow i innych psow ) polecam od czasu do czasu trochę białego twarogu na dodatek. Ma trochę fosworu i wapnia - psy bardzo lubią.

Oczywiscie niektorzy ludzie wybierają tylko karmę. Nie ganię oczywiscie, ale niektore psy po takim pozywieniu w okresie szybkiego wzrostu mają jakby : nadęty brzuszek.

A mięso z drobiu to od KUR KTÓRE CHODZIŁY PO PODWÓRKU W GOSPODARSTWIE!

A najlepiej polecam : to co napisalam ( mieso ) i na dodatek jedną z najlepszych karm.

Pozdrowienia
Zapisane

shuma

  • Gość
Karmienie szczeniąt dużych ras
« Odpowiedź #2 : 2004-11-08, 11:35 »
Czym karmić? Każdy powie coś innego.
Dwa psiaki (dog niemiecki, owczarej kaukaski) wykarmiłam podając gotowany na kościach ryż lub kaszę manne, witaminę d3, ser, preparaty witaminowe. Nie dostawały żadnej gotowej karmy. Są zdrowe.
Ostatnio kupiłam owczarka kaukaskiego z rodowodem i zgodnie z obietnicą daną sprzedającemu zaczęłam bilansować karmę. Szybko stwierdziłam ze najszybszy sposób to gotowa karma dla szczeniąt ras olbrzymich, + witamina D3, +preparaty wapniowo-fosforowe, +biały ser, +preparat na stawy.
Porównałam dwa sposoby, pierwszy tańszy, drugi droższy. Psy karmione pierwszym sposobem są zdrowe i zadowolone z życia, nie widać żadnych problemów ze stawami (nie robiłam prześwietlen w kierunku dysplacji). Misia karmiona jest paszą - rosnie jak na drożdżach i energi jej nie brakuje. Co lepsze nie wiem i chyba nikt tego tak na 100% nie wie.
Przy szczeniakach ras olbrzymich ważna jest przedewszystkim dbałość o stawy - dysplazja! Szczeniaka nie wolno zapaść, nie powinien chodzić po schodach,... - zasad jest dużo, a najważniejszy jest zdrowy rozsądek!
Ja aktualnie podaję Misi (kaukaz, 6 miesięcy) Eukanubę dla szczeniąt ras olbrzymich, witaminę D3 i Artroflex (na stawy) i mam nadzieje, ze kiedyś będzie równie zdrowa jak te które od szczeniaka wychowały się na gotowanym i bez chemii...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Karmienie szczeniąt dużych ras
« Odpowiedz #2 : 2004-11-08, 11:35 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 28 zapytaniami.