Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Połyka w całości!!!  (Przeczytany 5445 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grinia

  • Gość
Połyka w całości!!!
« : 2005-07-26, 16:48 »
Mam problem, może coś mi poradzicie...

Mam Yorka, wiek: niecałe 5 miesięcy. Karmię go Royalem dla szczeniąt małych ras i pies wyrasta super, tylko że od jakichś 2 tygodni Mały łyka tą karmę w całości zamiast gryźć!!! Całą porcję połyka, chwilami się zakrztuszając i nie wynika to z łapczywości. Zmienia zęby - może dlatego? (ale inne rzeczy - np.zabawki - gryzie normalnie) Do tego zaczeło jechać mu z paszczy bardziej niż normalnie...

Nie wiem jak to poskładać... Macie jakiś pomysł???
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedź #1 : 2005-07-26, 16:52 »
Moja też tak ma. Szczególnie na dworze, jak dostanie smakołyka - połyka go :?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedź #2 : 2005-07-26, 16:55 »
hmmmm... tak w ogóle to w wielu książkach zalecają aby suchą karmę moczyć aż do miękkości, a dopiero wtedy podawać. Może by tak spróbować?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedz #2 : 2005-07-26, 16:55 »

kazunia

  • Gość
Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedź #3 : 2005-07-26, 17:00 »
Moja Kaza też jest karmiona tą karmą i zdarza jej się 'łykać'... a mokrego nie chce jeść... czy jest na to jakaś rada??
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedź #4 : 2005-07-26, 17:07 »
Tak, jest na to rada. Trzeba dawać im większe kawałki smakołyków, karmy, aby pies musiał ją gryźć.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedź #5 : 2005-07-26, 17:12 »
Hmmm... z tym przykrym zapachem z pyszczka coś nie gra. Być może to jakaś choroba zębów, czy dziąseł stąd przykry zapach i niechęć do gryzienia karmy, co sprawia zapewne psu ból. Ale nie wiem. Musiałabym pieska widzieć ;) Zresztą diagnozy nie postawię przez internet, dlatego radzę przejść się dla pewności do weterynarza i spytac czy wszytsko ok.
Zapisane

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedź #6 : 2005-07-27, 11:34 »
no Max też połykał karme ale jakbył mniejszy teraz raczej gryzie, to może też wynikać z łakomstwa może pies spieszy się bo boji się że ktoś może odebrać mu jedzenie, Chudas i Rudas raczej nie połykają zawsze gryzą.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedź #7 : 2005-07-27, 15:08 »
a ja od wielu osob slyszalam ktore karmia, Royalem ze zapach to wlasnie wina tejze karmy..js te mojego labka karmie royalem a z buzi jechalo mu bo mial robale..teraz jest ok..i tez namaczam bo polyka..moze zacznij moczyc i dodaj kawaleczxki kurczaka do zache,ty..moj na pocza,tku wogole nie chcial jesc nawet suchego..a teraz samo suche je
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

ssgosiass

  • Gość
Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedź #8 : 2005-07-27, 15:30 »
Moja od tego połykania zwymiotowała przedchwilką :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedz #8 : 2005-07-27, 15:30 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedź #9 : 2005-08-16, 15:33 »
Grinia napisałas ze psinka wymienia zeby- tu moze byc problem- moja suczka (4 miesiace) też jest własnie w trakcie wymiany i ... suchej karmy nie chce jesc- muszę jej moczyc. Napewno pamietasz jak to było jak Tobie chwiały się mleczaki- też nie mogłas jesc niczego twardego ponieważ sprawiało Ci to ból ;-) Tak samo jest z pieskami- Twój Yorczek z racji tego ze nie ma mozliwosci jedzenia namoczonej karmy znalazł sobie inny sposób- łykanie ;-)

A nieprzyjemy zapach z pyszczka tez moze byc spowodowany wymianą zębów- jesli ząb od dłuższego czasu jest już "na włosku" to moze zacząc śmierdziec- tak samo podczas wymiany (zwłaszcz tylnich zębów) robia sie miedzy zębami rózne zakamarki do których wchodzi jedzenie i po dłuższym czasie zaczyna śmierdziec. Mojej Kiwi tak własnie się robi i nie ma innej rady niż mycie ząbków codziennie :)
Zapisane

paolinka

  • Gość
Odp: Połyka w całości!!!
« Odpowiedź #10 : 2005-08-16, 15:51 »
Moje tez  polykaja karme.... czy duze "kuleczki", czy male... czy suche, czy mokre.. nic nie daje....
Ksztusza sie, wypluwaja...  :roll: Karmienie wyglada tak - stawiam miski. Czekaja na komende "wróć" (tak zeby na dworzu "wróć" kojarzyly z czyms dobrym), po czym gdy wolam pozeraja wszystko w 10-15 sekund...
Tez nie umiem sobie z tym poradzic....  :(
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 26 zapytaniami.