Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: króliczek  (Przeczytany 1636 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daria12

  • Gość
króliczek
« : 2006-06-09, 18:43 »
cześć mam królika miniaturke ma 2miesiące jest kochany ale ja narazie dfo jedzenia daje mu sam granulat co mogę jeszcze dać bo chcę aby to jego jedzonko było odróżnione a nietylko siano woda i granulat pomóżcie
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: króliczek
« Odpowiedź #1 : 2006-06-09, 20:09 »
Salata, troszke kapusty, marchew, koniczyna, suchy chleb.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: króliczek
« Odpowiedź #2 : 2006-06-09, 20:25 »
sałata - pod warunkiem, że wiesz skad ta salata pochodzi (czyt - bardzo ostroznie podawac salate, bo nawozona sztucznie moze byc zabojcza dla krolika) kapusta - w tez ostroznie podawac - moze powodowac wzdecia, koniczyna - to samo co przy kapuscie, marchewka - w niezbyt duzych ilosciach, suchy chleb - absolutnie nie - suchy chleb do nieczego nie sluzy - jedynie tuczy.

mozesz dawac mlecz, krwawnik (niewielkie ilosci) swieza trawe, babke lancetowata... (to co sie zbiera musi rosnac z dala od drog i powinnas wiedziec czy nie zostalo obsikane przez np. psa)

a tak ogolnie - skoro krolik nie dostawał jeszcze nic poza sianem i granulatem - cokolwiek nowego bedziesz mu dawac - dawaj malutkie ilosci (wielkosci kostki do gry) i przez dzien obserwuj czy krolik po tym nie dostanie biegunki - jesli dostanie - oznacza to, ze nie mozesz tego podawac, jesli kupa bedzie luzna - podobnie. I nie wprowadzaj wiecej nowych rzeczy niz jedna na dzien.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: króliczek
« Odpowiedz #2 : 2006-06-09, 20:25 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: króliczek
« Odpowiedź #3 : 2006-06-10, 09:09 »
Suchy chleb moze byc jako przekaska :P
Pozatym w sklepach zoologicznych sa dostepne dropsy, biszkopty i inne smakolyki dla krolikow. Nie sa wartosciowym pokarmem, ale od czasu do czasu mozesz dac. Warto tez kupic ziola (np. Herbal Pets).
Zapisane

Daria12

  • Gość
Odp: króliczek
« Odpowiedź #4 : 2006-06-11, 07:28 »
dawałam to co wy mi mówicie ale on ma po tym czyszczenie i muszę naokrągło mu dawać granulat i sianko poczekam będzie trochę starszy to dopiero w małuch ilościach będe dawałam mu sałatke i te inne rzeczy.a mam do was jeszcze jedno pytanko czy królik od czyszczenie może zdechnąć
Zapisane

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: króliczek
« Odpowiedź #5 : 2006-06-11, 09:40 »
Tak,może,kiedy od biegunki królik się odwodni. :| Jeżeli to będzie trwało dłużej niż 3 dni zabierz go do weterynarza,niech go obejrzy.A teraz zepewnij mu dużo płynów.Pozdrawiam :)
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: króliczek
« Odpowiedź #6 : 2006-06-11, 09:53 »
siano i tak krolik musi miec 24 godziny na dobe, granulat dawaj mu rano i wieczorem - a co do biegunki - jeśli by trwała trzy dni to już króilka by nie było, długość czekania nie powinna przekroczyc 36 godzin
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: króliczek
« Odpowiedź #7 : 2006-06-11, 10:27 »
Tak jest u psów,myslałam że u królików podobnie.Mój błąd :| :P
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: króliczek
« Odpowiedź #8 : 2006-06-11, 21:35 »
weź kamyczek pod uwagę, że pies to drapieznik a królik roślinożerca - ich układy pokarmowe bardzo sie różnią, choćby dla porównania - pies jako drapieznik, bez jedzenia może wytrzymać nawet 3 miesiące (oczywiście łaczy się to ze skrajnym wycieńczeniem) jednak nawet po dwoch miesiącach bez jedzenia da się takiego odratować - królik po 5 dniach nadaje sie już do uśpienia (wysiada całkowicie układ pokarmowy i nie ma szans by ruszył) dodatkowo królik, żeby otrzymać odpowiednią dawke pokarmu musi jeść przez cały dzień (udomowione - siano, ze wzgledu na warunki itp - zbyt długo by było pisać co , jak i dlaczego) psu wystarczy, jeśli zje raz na dwa, trzy dni....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: króliczek
« Odpowiedz #8 : 2006-06-11, 21:35 »

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Odp: króliczek
« Odpowiedź #9 : 2006-06-11, 22:09 »
Wiem że pies to drapieżca,a królik roślinożerca.Nie musisz mi tłumaczyć :).Przyznałam się do błędu i koniec tematu :P
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: króliczek
« Odpowiedź #10 : 2006-06-17, 08:51 »
Suchy chleb moze byc jako przekaska :P
Pozatym w sklepach zoologicznych sa dostepne dropsy, biszkopty i inne smakolyki dla krolikow. Nie sa wartosciowym pokarmem, ale od czasu do czasu mozesz dac. Warto tez kupic ziola (np. Herbal Pets).

Po co dawać królikowi niewartościowe pokarmy, jeżeli można zaszuszyć powiedzmy mlecza czy marchew i dawać coś zdrowego i WARTOśCIOWEGO.
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: króliczek
« Odpowiedź #11 : 2006-06-19, 19:45 »
Z własnego doświadczenia odradzam sałatę. Po niej mi padł królik :(. Raczej nie dawaj królikowi sałaty,,bo po niej różne rzeczy sie dzieją.Kapuste też radze odrzucić.Suchy chleb też moze być,bo zająć sobie zęby sciera.
Mam świetną strone z różnymi rarytasami dla zająców.Różne sałatki i koktajlne itp. Prócz tego robie jeszcze im własne rzeczy np.:
1.
Składniki:
-szczypiorek
-nać pietruszki i jego korzeń
-nać marchewki + korzeń (marchewka)
Przyrządzenie:
Myjesz wszystko,wycierasz (wszystko osobno). Na plastykowej desce kroisz wszystko w kosteczke, wsypujesz do miseczki,mieszasz.Ja do tego przyozdabiam to dwiema plasterkami marchewki po bokach i na srodek daje liść pietrszuszki:).
Spróbuj im to dać. a masz gwarancje,że posmakuje ! :)

2.Carrot-Apple królik
Składniki:
-marchewka
-jabłko
Przyrządzenie:
Sćierasz marchewke i jabłko,wcześniej myjąc owoce i warzywa i wycierając je. Na tarce scierasz obie rzeczy.Nastepnie mieszasz to uzyskania jednej " papki". Kawałek marchewki tniesz na dwa plasterki (nie za chude),albo kroisz kawałek marchewki na dwa, ścinasz rogi,zeby wyszły kańciaste i lekko wsuwasz do "papki". Resztki co Ci zostaną to zrób z nich oczy wsadzjąc te kawałeczki w papke.Utnij dwa plasterki jabłka (nie za chude) w paseczki i zrób z nich wąsy.  możesz spróbować zrobić "pyszczek" z podobnych plasterków.
Polecam do tego zakup porcelanowej miseczki,żeby królik nie mógł tym rzucać.
Moje za tym nie przepadają, ale kto wie..moze twój polubi?:)

Podam ci też dwie stronki z przepisami :) z których sama korzystam i tworze nowe.

http://www.aseti.strefa.pl/lista.php <- co jeść królik może

http://www.green-bar.webpark.pl/salatki.htm <- króliczy Grren-bar .. przepisy na sałatki,koktajle,desery itp.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: króliczek
« Odpowiedź #12 : 2006-06-19, 20:25 »
Cytuj
Z własnego doświadczenia odradzam sałatę. Po niej mi padł królik Sad. Raczej nie dawaj królikowi sałaty,,bo po niej różne rzeczy sie dzieją.Kapuste też radze odrzucić.Suchy chleb też moze być,bo zająć sobie zęby sciera.

Co do sałaty - MOZNA ją dawać, ale ostrożnie, a jesli jest z doniczki to nie ma obaw , ze po niej krolik "padnie", z kapusta tez było pisane, że ostrożnie. Co do chleba KRóLIK NIE śCIERA SOBIE ZEBOW NA CHLEBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  DO śCIERANIA ZEBOW SLUZY SIANO, chleb jest TOTALNIE NIEPOTRZEBNY I totalnie NIEZDROWY!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: króliczek
« Odpowiedź #13 : 2006-06-19, 22:38 »
Owszem.Można dawać sałate... Ale co do chleba..no racja/..zapomniałam dodać..że chodzi mi o suchy chleb. Na suchym chlebie ścierają. Ja moim daje chleb suchy dodatkowo.Fakt..zwracam honor.. zapomniałam dodać "suchy" co zmienia postać faktu.
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: króliczek
« Odpowiedź #14 : 2006-06-20, 07:57 »
nie zmienia - do ścierania zebów jest siano - to co pisałam o chlebie, pisałam właśnie o suchym...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: króliczek
« Odpowiedz #14 : 2006-06-20, 07:57 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: króliczek
« Odpowiedź #15 : 2006-06-20, 16:03 »
Myśl jak chcesz. Ja już nie odp., na Twoje  wszelkie arumenty próbujące  pokazać mi,ze wszystko robie źle
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: króliczek
« Odpowiedź #16 : 2006-06-20, 17:28 »
Oj nie kłóćcie się dziewuchy.
A nie lepiej kupić zwykłe wapno dla królika do ścierania zębów?  :lol:
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: króliczek
« Odpowiedź #17 : 2006-06-20, 17:43 »
Edek nie prowokuj :D :*
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: króliczek
« Odpowiedź #18 : 2006-06-20, 19:43 »
Oj nie kłóćcie się dziewuchy.
A nie lepiej kupić zwykłe wapno dla królika do ścierania zębów?  :lol:

Wapno też nie jest potrzebne. Przy odpowiedniej diecie królikowi dostarcza się wszystkich potrzebnych składników pokarmowych i witamin. Nie potrzebne mu sklepowe dodatki.

Siano w 100% wystarczy do ścierania zębów. Chleb zapycha tylko brzuszek królika, a niczego nie wnosi do jego diety.

DuniA - po co dawać królikowi takie "papki"? Jeżeli dasz mu kawałek nie pokrojonej marchwi to na tym też może zetrzeć sobie zęby (podkreślam - tylko kawałek).

DuniA - czy przypadkiem te kłótnie z Iras-em (przepraszam, nie wiem jak to odmienić) nie służą nabijaniu sobie postów? Posłuchaj zdania innych (już o tym pisałam w innym twoim poście). Na ty polega forum dyskusyjne.
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: króliczek
« Odpowiedź #19 : 2006-06-20, 19:54 »
Geber.. na tej tej drugiej strobe z Green Bar`em dla zająców piszą różne takie przepisy. Między innymi różne takie ala mieszanki,żeby nie podawać im ciagle samej marchewki i tak dalej.To jest..jakby to nazwać.. poprostu urozmaicenie. Nic więcej. A moim królikom chleb podaje żadko. niecodziennie. Jakby to powiedzieć.. poprostu chce im dać cos nowego z tych samych rzeczy... to chyba nic złego ??
Ja nei mam na celu nabijania sobie postów. Tylko..hm.. jakby to nazwać.. to idzie poprostu samo z siebie.Ale jeśli o mnie chodzi to ja sobie nie mam na celu nabijać postów. No ok. Mogę napewno z niektórych rzeczy skorzystać,ale nie msuze wszystkich i chyba moge mieć swoje zdanie,prawda ?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

EDŹKA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 659
  • Tego AV nie opuszcze >:)
Odp: króliczek
« Odpowiedź #20 : 2006-06-20, 21:17 »
Gaber heh, sorx zwracam honor. Na królikach się nie znam, myślałam, że trafie.
Zapisane
Jesteś jak srebrna kropla deszczowa,
Jesteś miłością, natchnieniem, słodyczą
Lecz czasem lodem, złem, goryczą
Jesteś złym diabłem co serce łamie,
Jesteś wampirem co z grobu wstaje
A kiedy w usta moje się wpijasz
Jesteś Aniołem co mnie zabija...

Forum Zwierzaki

Odp: króliczek
« Odpowiedz #20 : 2006-06-20, 21:17 »

Gaber

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 413
Odp: króliczek
« Odpowiedź #21 : 2006-06-21, 17:13 »
Geber.. na tej tej drugiej strobe z Green Bar`em dla zająców piszą różne takie przepisy. Między innymi różne takie ala mieszanki,żeby nie podawać im ciagle samej marchewki i tak dalej.To jest..jakby to nazwać.. poprostu urozmaicenie. Nic więcej. A moim królikom chleb podaje żadko. niecodziennie. Jakby to powiedzieć.. poprostu chce im dać cos nowego z tych samych rzeczy... to chyba nic złego ??
Ja nei mam na celu nabijania sobie postów. Tylko..hm.. jakby to nazwać.. to idzie poprostu samo z siebie.Ale jeśli o mnie chodzi to ja sobie nie mam na celu nabijać postów. No ok. Mogę napewno z niektórych rzeczy skorzystać,ale nie msuze wszystkich i chyba moge mieć swoje zdanie,prawda ?

DuniA - wiem doskonale co to jest urozmaicanie. Chodziło mi oto, czy nie lepiej dawać królikowi kawłka marchewki (nie papkę), razem z kawałkiem jabłka, z odrobiną natki pietruszki?

Królik wybierze to co lubi najbardziej i zetrze stale rosnące siekacze.
Zapisane
"Gdy zostanie wycięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba - człowiek zrozumie, że nie da się zjeść pieniędzy."

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: króliczek
« Odpowiedź #22 : 2006-06-21, 20:05 »
Na tej stronie tak pisało.Zrobiłam,ale coś im to nie idzie. Dlatego kroje marchewke w kostke,pietrszuke itd. dodatkowo daje większy kawałek marchewki
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 28 zapytaniami.