Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Purina czy Chicoppe?  (Przeczytany 6396 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« : 2003-08-25, 19:33 »
Witam! Mam nadzieje, że i tym razem mi pomożecie:) Mam pytanie dot. tych dwóch karm. No właśnie...jak pisałam wcześniej chce kupic dla psa Purine Dog Chow "Lamb & Rice". Jednak pan w sklepie namwiała mnie na Chicopee - jest to karma robiona w Canadzie, ta pierwsza w Niemczech. Obie są w podobnej cenie. Która lepsza? Czy ktoś miał stycznośc z jedną i druga? Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
Zapisane

monik

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #1 : 2003-08-25, 19:59 »
Zdecydowanie lepsza jest Chicopee niż Purina Dog Chow. Zupełnie inna klasa, bo Purina Dog Chow jest ze 2 półki niżej. Zresztą przeczytaj jakie obie mają składniki, to wystarczy. Purina jest dobra ale nie Dog Chow (która jest równie dobra jak np. Friskies) tylko Purina Pro Plan i ta ostatnia jest chyba jednak lepsza od Chicopee. Trochę to zagmatwane co napisałam, głównie chciałam Ci odradzić Purine Dog Chow bo to wyrzucanie pieniędzy na kiepską karmę, obie pozostałe (Chicopee i Purinę Pro Plan) zdecydowanie polecam. Najlepiej spróbować na psie najpierw jedną karmę potem drugą. Z pewnością zauważysz którą je chętniej, po której lepiej wygląda, lepiej się wypróżnia, itp. Powodzenia w testowaniu  :) .
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #2 : 2003-08-25, 20:31 »
kurcze, chyba zgłupieje:( z tego co wiem to Purina Dog Chow "Lamb & Rice" w opakowaniach 3 kg (nie 15 kg!) jest produkowana w Niemczech. Czy ktoś wie gdzie to moge sprawdzic, tak, żeby mieć pewność. Co do Pro Plan od razu odpada.
W jakimś sklepie internetowym widziałam Chicoppe 3 kg za 25 zł, dlatego się zainteresowałam:) I raczej nie można Puriny Dog Chow powrównywac z czymś typu Pedigree, bo to chyba nie to samo?!
Jeszcze raz sie zapytam czy ktoś wie gdzie moge sprawdzić produkcje tej konkrentej puriny, którą wymieniłam na poczatku i w tych konretnych opakowania. Będę bardzo, bardzo wdzieczna:) Pozdrawiam - Aga
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedz #2 : 2003-08-25, 20:31 »

Agaria

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #3 : 2003-08-25, 20:51 »
Agnes tak jak pisałam w innym temacie Chicopee jest zdecydowanie lepsza niz Purina. Znam paru naprawde dobrych hodowców, którzy karmią psy Chicopee. Zdecydowanie z tych dwóch karm wybrałabym Chicopee:)

Aha...jeszcze z troszkę tańszych profesjonalnych karm jest Diamond, niestety karma dopiero wchodzi na rynek polski i ciężko ją dostać, jezeli masz możliwość jej kupienia to radzę się zastanowić jeszcze nad nia:)
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #4 : 2003-08-25, 21:12 »
ok...jeżeli cena mnie nie powali to kupie Chicoppie, a moze ktoś wie czy cena, jaką podałam za te karme jest możliwa? 25 zł za 3 kg worek?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #5 : 2003-08-25, 21:15 »
ja tam kupiłam wczoraj mojemu psu Purinę Dog Chow - nie wiem czemu ale przed jej zakupieniem słyszałam same dobre opinie na jej temat, a teraz :? ? Puriny nawet Dog Chow NAPEWNO nie można porównywać do karm typu Friskies nawet jeśli jest o dwie półki niżej niż Chicopee - w dalszym ciągu jest o kilka półek wyżej niż 'spożywczaki'. Purina to włoska karma - i faktycznie na moim opakowaniu wszystko pisze po włosku (kupiłam 'oryginalną' sprowadzaną z Włoszech) tylko składniki są m.in. po polsku - przede wszystkim nie ma "produktów pochodzenia zwierzęcego" - i z tego się bardzo cieszę. Wczoraj moja sunia dostała porcję tej karmy na spróbowanie i dzisiaj była straaasznie aktywna, bardziej żywa ;) i w ogóle. Z wypróżnianiem też ok :). Więc narazie mogę powiedzieć że polecam Purinę Dog Chow - Chicopee nie miałam.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #6 : 2003-08-25, 21:27 »
a w jakim opakowaniu kupiłaś? chodzi mi o wage:) czy na opakowaniu nie masz firmy Nestle?? czy jakiejś tam innej:)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #7 : 2003-08-25, 21:33 »
kupiłam 1,5 kg (a w Polsce nigdzie nie sprzedają o takiej wadze, tylko 3 i 15 kg). Nestle? Absolutnie! Wszędzie, z przodu, z boku, z tyłu znaczki Puriny...
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #8 : 2003-08-25, 22:08 »
mam do ciebie wieeelkaaa prosbe :) mozesz u siebie w sklepie sprawdzic jakiej produkcji jest Purina Dog Chow "Lamb & Rice" w paczkach 3 kg? Proszeee:) U mnie nie mam mozliwości sprawdzić, a bardzo mi na tym zalezy. Bede bardzo bardzo bardzo wdzieczna:) pozdrowka
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedz #8 : 2003-08-25, 22:08 »

Agaria

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #9 : 2003-08-25, 22:27 »
Jezeli chodzi o Chicopee to ta cena jest mozliwa...15 kilowy worek kosztuje okolo 100 zl...tyle wiem:)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #10 : 2003-08-26, 16:01 »
chciałabym, ale sklep mam bardzo daleko i nie zaglądnę tam dopóki nie skończy mi się obecna karma (a mam jeszcze 3 kg 'starej') - ale Mlody obiecał, że pójdzie niedługo sprawdzić mi cenę Puriny na wagę (on mieszka niedaleko). Wyślę mu PW, żeby sprawdził też to - o ile będzie taka karma. Pozdrawiam
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #11 : 2003-08-26, 16:07 »
dzieki:) to jest bardzo ważne, bo ja te karme zamawiam w ciemno. Chcicłabym jednak wiedzieć wcześniej jak jest z produkcją tej konkretnej:) Jedna osoba na innej grupie, mówi, że akurat 3 kg jest produkowane w Niemczech, ja jednak chce się jeszcze upewnić u innego źódła:) Dzieki:)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #12 : 2003-08-26, 16:16 »
PW wysłana :). A to chodzi o każdą Purinę Dog Chow która waży 3 kg, czy tylko Lamb & Rice? Ta sama karma z różnych państw może mieć różny skład? Wiesz, aż sama jestem ciekawa gdzie to produkują :) - jeśli nie na wagę to będę kupować właśnie te 3 kg i mam nadzieję że skład włoskiego 1,5 kg nie będzie wiele odbiegał od niemieckiego 3 kg... bo składniki mi się podobają ;).
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #13 : 2003-08-26, 17:44 »
nie wiem...najlepiej jak się dowie o każda Purine Dog Chow 3 kg, ale też o tę Lamb and Rice. Jezeli jest produkowana w Niemczech to jest dobrej jakości:)
Zapisane

monik

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #14 : 2003-08-28, 14:32 »
Agnes, skąd pomysł że jak Purina jest produkowana w Niemczech to jest dobra? Może jest trochę lepsza od produkowanej w Polsce, ale wcale nie jest dobra. Zresztą zakładasz temat i pytasz która karma jest lepsza, dostajesz odpowiedzi z którymi się niechcesz zgodzić bo wiesz lepiej. Myślałam, że potrzebujesz porady a nie potwierdzenia, że karmiąc psa Puriną Dog Chow robisz dobrze (zresztą to Twoja prywatna sprawa i przed nikim nie musisz się usprawiedliwać czym karmisz psa). Napiszę jeszcze raz, że Purina Dog Chow jest bardzo kiepską karmą nie wartą swojej ceny, którą podbija logo Puriny. Przeczytaj jeszcze raz jej skaład i skład jakiejś dobrej karmy (np. Chicopee) - zobacz ile białka w jednej i drugiej pochodzi ze zwierząt (najlepszy kurczak), a ile z białek pochodzenia roślinnego, mało wartościowych dla psa. Z w miarę przyzwoitych karm dla psa i naprawdę niedrogich polecam włoską Charli, łatwo dostępną w każdym większym sklepie zoologicznym. Posiada ona w swoim składzie białko zwierzęce (kurczak), ryż, olej rybny i sojowy, kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6, drożdzę, witaminy, błonnik i in. To oczywiste, że nie każdego stać żeby karmić psa Eukanubą, ale nie warto upierać się przy jakiejś kiepskiej karmie jeżeli w podobnej cenie można dostać lepszą. Pozdrawiam.
PS> Charli  w zależności od rodzaju i regionu kraju kosztuje 60-85 zł za 15 kg. Purina 3 kg w Gdyni kosztuje w zależności od sklepu 18- 27 zł.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedz #14 : 2003-08-28, 14:32 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #15 : 2003-08-28, 14:55 »
więc chyba trzeba zrobić sondę, która karma jest najlepsza, i tak nie wiem czy wyjdzie z tego coś dobrego. Ja miałam akurat do wyboru dużo renomowanych karm. Dlazego kupiłam Purinę Dog Chow? Nie dlatego że była jedną z tańszych. Dlatego, że wszyscy mi ją polecali. I jestem zadowolona z tego zakupu - pies czuje się świetnie, karmę zajada ze smakiem (zrobi dla niej wszystko), i z wypróżnianiem jak już pisałam też ok. A teraz słyszę, że to kiepska karma, równa się z Friskies, ale i tak już wiem że to nieprawda - wystarczy porównać składniki Friskies i Puriny Dog Chow (np. nie ma produktów pochodzenia zwierzęcego, oczywiście w Purinie, no i dużo witamin i tego typu rzeczy wpływających dobrze na psa) i to jak wygląda mój pies. Ja odpowiednią karmę już znalazłam - cokolwiek sądzą o niej ci, którzy jej nie polecają ;) (bo właśnie ludzie z forum mnie do niej przekonali, a tu widzę że Monik jest przeciwna). I naprawdę ją polecam.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #16 : 2003-08-28, 20:04 »
monik, możesz zejść ze mnie?! przepraszam, ale nie wiedziałam, że tak to odbierzesz...nie miałam takiego zamiaru. Nie moge się wymądrzac, bo w tym temacie jestem kiepska - skąd taki w ogóle wniosek?! Pytałam która lepsza. Dowiedziałam się w między czasie, że Chicopee nie ma worków 3 kg. Tylko 7,5 - to odpada. Nie wiem czy opłaca mi sie kupować na wage po pół kg. Purina w zależności gdzie jest produkowana można powiedzieć coś o jej jakości. Generalnie ostatnio jej jakośc się znacznie pogorszyła. Na grupie pl.rec.zwierzaki pewna osoba mi powiedziała, że jesli chodzi o jakość tej karmy - jak i jej miejsce produkcji - zależy waga. Podobno - wg niej - 3 kg jest produkowane w Niemczech. Już nie jedna mi osoboa mówi, że ta karma jest w miare dobra. Wcześniej dawałam Nutrene, wiec ta karma jest lepsza!! Mój pies dostaje jej kilka garstek - na 30 kg wagi - więc jak dostanie tego typu karme niz jej raczej nie będzie. Mówie ciągle o Purinie. Taki temat założyłam w trzech miejscach, pytałam tez w kilku sklepach, dlatego już coś moge wywnioskować. Musze przeliczyć i jezli kupowanie karmy Chicopee na wage nie wyjdzie tak drogo - alejednak sądze, że wyjdzie - to będę kupowac te karme. Jeśli nie, to się najpierw upewnie gdzie jest produkowana Purina 3 kg i się przeniose na tę karme. Może w między czasie będę szukać jeszcze coś w podobnej cenie, coś co moge kupic u siebie i w miare (!) dobrej jakości.
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #17 : 2003-08-28, 20:06 »
norris, zawsze ktos będzie przeciwny jakiejś karmie - tak jak wszedzie tak i tu zdania są podzielone. Trzeba znaleźć karme, która będzie ok i będzie służyć psu:) A wiesz już jak jest z ta Puriną? Tzn o produkcje?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #18 : 2003-08-28, 20:45 »
Jeszcze nie dostałam odpowiedzi.
Zapisane

Agaria

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #19 : 2003-08-28, 20:46 »
Agnes moge Cie zapytac( zupelnie z ciekawosci) czemu tak zalezy Ci na opakowaniu 3 kg??
Zapisane

Agatka

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #20 : 2003-08-28, 21:01 »
TO może ja sie wtrace. Rzeczywiście Purina Chow była dobra karma.powtarzam BYŁA. Niestety od 1 stycznia wykupiło ja Nestle i jej jakos spadła gwałtownie. Stała sie karmą pokroju Freskees, Chappe itd. Wcale sie nie zdziwie jak wkrótce pojawi sie w hipermarketach.

Ja ze swojej strony polecam karme Belcando lub Bewi Dog ( ten sam porducent) Z ta tylko róznica, że Belcando można kupić w zoologicznych a Bewi Dog od dystrybutora.

Zainteresowanym chetnie powiem więcej :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedz #20 : 2003-08-28, 21:01 »

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #21 : 2003-08-28, 23:03 »
zależy, poniewaz - jak już pisałam - opakowanie 3 kg prawdopodobnie jest produkowane w Niemczech (!!!!!) no :) powtazam to w kazdym moim poscie - moze nitk nie czyta tego co pisze......firma nestle nie ma tu nicdo rzeczy. Tzn ma:) bo w zaleznosci od wagi tej karmy jest produkowanaw jakims tam miejscu. Oczywiscie wiekszosc to jaosc bardzo kiepska. Jednak okazalo sie za - tak jak pisze - zalezy jaka waga. Facet w sklepie obok mojego domu nie zamawial tej karmy jakis czas bo wiedzial ze sie pogorszyla jakosc. Jednak teraz uslyszal ze nie kazda, zenie kazda jest do bani. Rany goscia....chce to sprawdzic - i o to poprosilam norrisa - zeby wiedziec czy ta karma 3 kg rzeczywiscie jest niemiecka.
Zapisane

Agaria

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #22 : 2003-08-28, 23:24 »
Cytat: Agnes
Dowiedziałam się w między czasie, że Chicopee nie ma worków 3 kg. Tylko 7,5 - to odpada. Nie wiem czy opłaca mi sie kupować na wage po pół kg.

Czytam dokładnie to co piszesz...ale z tego co się zorientowałąm to zalezy Ci na opakowaniu 3 kg nie tylko w przypadku Puriny :?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #23 : 2003-08-29, 11:01 »
skąd sklepy zoologiczne biorą karmy sprzedawane na wagę (głupie pytanie :lol: ?)? Tzn. czy to są te karmy w opakowaniach tylko że otwierane i sprzedawane na wagę, czy jakieś specjalnie przeznaczone do sprzedawania na wagę? I gdzie jest produkowana karma 10 kg (Purina Dog Chow)? Agnes, teraz to ja jestem już ciekawa tego wszystkiego tak jak Ty. Teraz chodzi o to Nestle :/. Dlatego pytałaś się o te znaczki. Ale ja nie będę zawsze sprowadzać karmy z Włoszech, tylko teraz się tak trafiło :cry:... a jak będę chciała mieć Friskies to sobie pójdę do pierwszego lepszego sklepu a nie będę jeździła na drugi koniec mista :/. Ale w moim przypadku Chicopee też odpada - 7,5 kg to za dużo, mój pies dostaje tylko troszkę raz dziennie. Więc co polecacie - niedrogie, dostępne w jakimś sklepie zoologicznym (w rzeszowie) no i dobre jakościowo?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #24 : 2003-08-29, 11:05 »
hej, ale jak to nie ma Chicopee 3 kg? Jest!! http://www.republika.pl/czterylapy/cenychicopee.html - razem z cenami za poszczególne karmy. I tak jak chciałaś Agnes w Purinie - jest też Lamb&Rice :). Muszę napisać do Mlodego żeby sprawdził czy jest w sklepie też Chicopee :lol:. Biedny :lol:.
Zapisane

Mlody

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #25 : 2003-08-29, 11:58 »
Nie ma Chicopee w Reducie sprawdzalem dla mojego psa :). Sa tak karmy Puriny w czorta ich jest.... Eukanuby Nutrena i na wage Hills, Bosch(chyab) i favorite
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #26 : 2003-08-29, 12:09 »
byłeś już? Sprawdziłeś cenę Puriny i jej 'pochodzenie'? I w jakiej postaci jest ta Purina? Tzn. jest na wagę, i w opakowaniach ile kg? A ile kosztuje Bosch na wagę, jeśli jest? I 1 kg Eukanuby? Szkoda że nie ma Chicopee :(.
Zapisane

Mlody

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #27 : 2003-08-29, 12:19 »
1 KG Eukanuby kosztuje 17 zl. Bosch jest na wage nie wiem ile kosztuej al;e znowu bede szedl do reduty bo musze kupic Maczowi jakas karme ktora bedzie jadl ;/  Purina w kazdej masci i opakowaniu DOg Chow 15kg kosztuje 103zl chyba
Zapisane

Forum Zwierzaki

Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedz #27 : 2003-08-29, 12:19 »

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #28 : 2003-08-29, 13:00 »
Agaria, nie za bardzo rozumiem...nie mam gdzie trzymac więszkego opakowania niż 3 kg to raz. Dwa jak już pisałam, daje duni mało tej karmy i po co ma leżeć w szafie długi czas. Wole co jakiś krótszy okres czasu kupować mniejsze opakowania.
Norris - wiem, że w internecie jest 3 kg. Ja tez tego nie rozumiem. Jednak już w dwóch sklepach mi powiedziano, że w hurtowni nie ma Chicopee w 3 kg workach - tylko 7,5 i 15 a to za dużo:(
Zapisane

Agnes

  • Gość
Purina czy Chicoppe?
« Odpowiedź #29 : 2003-08-29, 13:04 »
kurcze...proosszeee niech ktos sprawdzi produkcje karmy Purina Dog Chow 3 kg....ja chyba zgłupieje:) nie mam gdzie tego sprawdzić u siebie, bo nie mam jak. U mnie w sklepie moge tylko zamówić - jak juz zamówie to i musze kupić. A nie chce kupowac byle czego...
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.168 sekund z 32 zapytaniami.