Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Jedzenie dla psow  (Przeczytany 6209 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

estra

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #30 : 2002-09-21, 15:41 »
A CO SĄDZICIE O BENTO KRONEN I NUTRA NUGGETS?
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #31 : 2002-09-21, 20:31 »
Nie czytałam wszystkich postów, ale domyślam się że chodzi o to jaką karmę najlepiej podawać, więc powiem tak: jeśli chodzi o suche, to dawałam mojej łatce najprzeróżniste karmy: pedigree, frolic, chappi, purine, bosha, asa i chyba coś jeszcze, ale jakiś czas temu poszłam do zoologika z moją łatką, pani wybrała dla niej nutrenę, i moge powiedzieć że łatce nigdy nie smakowała tak sucha karma !!! Poprostu za nią szaleje, np wczoraj kupiłam wieczorkiem, no i dziś zeżarła już 1,5 miseczki plus to co zjada zawsze. Jest bardzo żywa i widać ze ta karma jej służy. Jeśli chodzi o puszkę, to nie znalazłam jeszcze ideału. Niestety nie znalazłam rokusa, polecanego przez grzesia :( Ale całkiem ładnie jej smakuje jakaś inna zapomniałam nazwy  :oops:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

lawenda7

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #32 : 2002-09-26, 23:09 »
co do jedzenia.... pieski lubia wszystko do czego sie je przyzwyczai.. ale nie dawaj mu zbyt duzo surowego miesa, zeby nie przyzwyczail sie do smaku i zapachu krwii- duzy pies moze pozniej zaatakowac.. moze- nie musi..
sucha karma.. nie te reklamowane, moj je BOSCH'a to taka niemiecka karma- jemu smakuje, ale musial przywyknac. suche jest najwygodniejsze bo sypiesz i nie musisz stac nad garami gotujac mu cos specjalnego. a na dodatek sa tam wszystkie niezbedne witaminy itd..
czaem tzreba dodawac warzyw lub mieska do tego, azeby urozmaicic pokarm.
zadnej swininy!!! nie mozna bo to szkodzi psu!!! zapytaj dobrego weterynarza. z mies to wolowina i drob..!!! nie wolno dawac tez bialka- moj pies mial od tego klopoty z uszami i kiedys byl przebialkowany!
trzeba uwazac co sie daje dlatego polecam sucha karme- zapytac lekarza ktora poleca a piesek sie przyzwyczai! tak bedzie najlepiej... moim zdaniem i innych kilku osob, ktore maja psy! :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jedzenie dla psow
« Odpowiedz #32 : 2002-09-26, 23:09 »

myszka

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #33 : 2002-09-26, 23:27 »
Nie można psu dawać tylko suchego. To bardzo szkodliwe. Lekarze którzy polecają karmienie wyłącznie suchym, najczęściej sami nim handlują. Powiązanie surowizny i agresji to przesąd. Surowe mięso nic w psie nie zmienia - psychicznie, fizycznie może szkodzić tylko jeśli jest np. z pasożytami. Surowej nie wolno dawać wieprzowiny. Białko jest we wszystkim, tak ze musiałabyś w ogóle odstawić mięso i nabiał. Chodzi o to żeby nie przesadzić. Ale ŻADNA przesada nie jest dobra.
Zapisane

lawenda7

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #34 : 2002-09-27, 02:32 »
wiadomo ze kazdy ma swoje metody!
bialko czyli= serki biale, mleko- dorosly pies tego nie potrzebuje! gdyby tak bylo, to natura zalatwilaby to w inny sposob! jak widac samice odstawiaja male wtedy kiedy one moga sporzywac inny pokarm,
mleka im nie trzeba, cale bialko im potrzebne znajduje sie w innym pokarmie. suche owszem! wcale nie jest takie szkodliwe- jesli jest dobre! a nie kupowane w supermarkecie... do suchego dodaje sie inne rzeczy: miesko, kasze, ryz, warzywa...
co do krwii..... nie wiem czy to przesada, ale jednak instynkt zwierze ma!
bedzie glodne, poczuje krew... bedzie chcialo zjesc.. nie mowie ze to wtedy jak mu sie daje czasem, tylko kiedy je sama surowizne!
ze zwierzetami jak z ludzmi = lubia rozne rzeczy, najwazniejsze tylko zeby psa nie przekarmic!!!
Zapisane

Monik@

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #35 : 2002-09-27, 10:18 »
Uwaga na psy-ludojady!
Zapisane

myszka

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #36 : 2002-09-27, 11:26 »
Monik@:  :lol:  :lol:  :lol:  

Lawenda: pliiiiiz. Na pewno nie dodawaj do suchego "żywego" pokarmu, bo to dopiero szkodzi na żołądek.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #37 : 2002-09-27, 12:10 »
Myszka  :P  :P  :P
Lawenda a jak samice odstawiają młode, to na co je przestawiają? Od razu na suchą karmę?
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #38 : 2002-09-27, 20:56 »
Nie, Monik@, nie na suchą - wyłącznie na zieleninę  :lol:  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Jedzenie dla psow
« Odpowiedz #38 : 2002-09-27, 20:56 »

Jennifer

  • Gość
Jedzenie dla psow
« Odpowiedź #39 : 2002-10-03, 13:34 »
Jesli chodzi o karmy gotowe to dla szczeniakow polecam "Nutrena Junior" (z małymi Alaskanami na opakowaniu). Odradzam Pedigree Junior... Moja Galusia (sznaucer miniaturowy) miala problemy z pogryzeniem bo bylo za duze i cos nie bardzo jej smakowalo. Na Nutrene sie rzuca jakby przez miesiac jedzonka nie widziala. To drobna karma i nie zawiera wylacznie samego miesa :) Na obiadek polecam ci zrobic cos "domowego". Np. Ugotowac kurczaka i marchewke, pokroic i dodac troche drobnego makaronu lub ryzu. :) Od czasu do czasu mozesz mu tez podac gotowe jedzonko w puszce Pedigree (z serii Pedigree odradzam tylko te "kamyczki" dla szczeniakow)
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 29 zapytaniami.