Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: olej dla psa-problem  (Przeczytany 3614 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
olej dla psa-problem
« : 2003-11-28, 22:46 »
Witam! Pewnie temat oleju dla psa był już poruszany na forum, ale ciągle
mam problem z psem. Dawałam Becie olej słonecznikowy, po jakimś roku zaczęła mieć biegunki po nim (jestem pewna, że to przez ten olej). Teraz dawałam jej oliwe z oliwek - biegunka. Rozumiem, że już jej nie dawac obojętnie jakiego oleju? Czy są szanse, że po innym będzie ok? Chciałabym jej dawać olej (głównie na sierść, którą miała b. ładną jak dostawała olej), ale jak podawanie go ma się kończyć biegunką to oczywiście zrezugnuje. A więc czy jest różnica jaki olej, czy po każdym będzie miała biegunki? Z góry dziekuje za odp:) siemie lniane też dostaje, ale chciałam i olej:)

Aga
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #1 : 2003-11-28, 23:33 »
spróbuj podawać olej z pestek winogron, daje go fretkom, sensacji żołądkowych niema, dałam go mojej psicy i nic jej nie było, ale nie za dużo! w większej ilości każdy olej powoduje biegunke!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #2 : 2003-11-28, 23:51 »
Agnes, a ile czego dajesz?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

olej dla psa-problem
« Odpowiedz #2 : 2003-11-28, 23:51 »

twipsy7

  • Gość
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #3 : 2003-11-29, 06:08 »
Oleju nie podaje się duzo. Dla średniej wielkosci psa jedna łyżke dziennie wystarczy, albo małą łyżeczke masła. Jeżeli lejesz więcej tego oleju to się nie dziwię, że ma sensacje  ;) Ale jeżeli właśnie tylko tyle to zrób przerwę, nie podawaj wogóle i przeczekaj  ;)
Zapisane

Agnes

  • Gość
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #4 : 2003-11-29, 12:07 »
podawałam teraz łyżeczke dziennie. Może to za dużo dla Bety? waży ok 30 kg. Wcześniej jak podawałam jej taki zwykły słonecznikowy to na początku też dawałam łyżeczke, potem dawał jej mój ojciec i dawał niestety więcej. I zaczęły się problemy. Od razu pow, że nie dawać oleju. Teraz po ok 2 miesiącach podałam oliwe z oliwek i po trzech dniach biegunka. Narazie odstawiłam, zobacze czy będzie lepiej. Może to przez mięso, które ostatnio dostaje? Daje jej baranine, wcześniej go nie jadła, ale przez prawie tydzień było ok. Po tyg podawania baraniny dałam olej...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #5 : 2003-11-29, 13:09 »
Baranina jest dość tłusta, jeśli dodatkowo podajesz jej olej i do tego jeszcze siemie lniane, to... ja też bym się zesrała :lol:

A tak na poważnie - podaje się albo/albo/albo. Jeśli dajesz baranine, to odstaw olej i siemie. Jeśli dajesz olej, to nie dawaj siemienia i nie przy baraninie.
Siemienia się daje ok. pół łyżeczki dziennie, jeśli mielone to ćwierć łyżeczki.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Agnes

  • Gość
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #6 : 2003-11-29, 15:43 »
oooo to nie wiedziałam:) dzieki wielkie - człowiek nabłędach się uczy :oops:  :) dobra już teraz będę uwarzac - jeszcze raz dzieki:)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #7 : 2003-11-29, 18:44 »
:wink: Aha - na razie daj sobie spokój z dotłuszczaniem piesa. Niech mu trzustka odpocznie ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Agnes

  • Gość
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #8 : 2003-11-29, 20:06 »
jasne:) właśnie ugotowałam kurczaka z ryżem bez siemienia i nie będzie póki co dostawac oleju. Poczekam troszke potem dodam siemie :) no i potem dostanie olej (ale nie jak będzie miała siemie) Już będę wiedziała co i jak:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

olej dla psa-problem
« Odpowiedz #8 : 2003-11-29, 20:06 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #9 : 2003-11-29, 20:09 »
Jeśli zaczniesz podawać, to na początek co drugi lub trzeci dzień. To Ci pomoże ustalić bezpieczną dawkę.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Agnes

  • Gość
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #10 : 2003-11-29, 20:44 »
ok dzieki:) tylko jak ja mam teraz ją namówić do jedzenia suchej?:) dostaje rano troszke (po południu gogotwane, a daje jej troche rano suchego, bo by chodziła i jęczała, ze głodna - i tak ciagle głodna jest:)) czy namoczoną może jeść chętniej? z olejem wcinała:) bez jest gorzej...
Zapisane

Talagia

  • Gość
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #11 : 2003-11-29, 21:31 »
hmmmm, ja nigdy nie dawałam Harusowi Oleju a tymbrdziej siemienia, to źle?
Zapisane

Carlunia

  • Gość
olej dla psa-problem
« Odpowiedź #12 : 2003-11-29, 22:23 »
Ja daje mniej wiecej lyzke oleju raz na pare dni. Siemienia nie dawala nigdy. Po oleju nigdy nic mu nie bylo, za to ma bardzo ladna siersc ;)
Zwierzomaniaczka: jak ma ladna siersc to widac nic mu nie ubylo, ze nie dostawal oleju ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 26 zapytaniami.