Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: PALMtopy  (Przeczytany 1402 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia

  • Gość
PALMtopy
« : 2005-07-02, 21:25 »
Zastanawiałam się, czy to nie do informatyki, ale w końcu dałam tutaj...

Czy ktoś ma może palmtopa lub kiedyś zetknąl sie z tym urządzeniem?
Interesuje mnie głownie sprawa oprogramowania i ściągania plików/programów/gier.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #1 : 2005-07-02, 21:27 »
To jest ten taki mini komputerek tak? :;d: Jakis tam znajomy miał :P Jak sobie przypomnę kto, wypytam się go o wszystko i dam znać ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #2 : 2005-07-02, 22:55 »
Będe wdzięczna. Póki co udało i sie doładować gry z netu, wykorzystując punkty dane za pomoca hasła w opakowaniu. Teraz punkty się skończyły, a nowe kosztuję 15 $ każdy :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: PALMtopy
« Odpowiedz #2 : 2005-07-02, 22:55 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #3 : 2005-07-03, 10:16 »
a co to jest ten PALMtop? Cos na zasadzie Laptopa? Nieslyszalam o czyms takim...
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #4 : 2005-07-03, 11:02 »
no właśnie ja się zastanwiam czym się różni palmtop od laptopa ? ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #5 : 2005-07-03, 12:24 »
przede wszystkim wielkością ;)
palm to po angielsku dłoń - palmtop ma zatem wielkości dłoni. I moze posiadać oprogramowanie zgodne z Microsoft Windows, przez co można edytowac w nim teksty w wordzie itd.
A urządzenie obsługuje się paluchami po ekranie ;) lub specjalnym wskaźnikiem - stylusem :wink:
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #6 : 2005-07-03, 12:26 »
aha, no tak  :oops: to wiedziałam tylko pomylił mi się palmtop z notebookiem bo to o niego chciałam zapytać :P
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #7 : 2005-07-03, 12:32 »
a wygodne jest uzytkowanie tego palmtopa? Bo mi sie zdaje ze nie bardzo ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #8 : 2005-07-03, 13:07 »
Bardzo wygodne. Na początku nie mogłam się przyzwyczaić z trafianiem, ale teraz jest ok.
Nawet dośc szybko się pisze w wordzie. Mogę sobie pisac coś jadąc samochodem lub autobusem, a potem przerzyucić na komputer :) Nawet raz byłam na FZ za pomoca palmtopa - bo z neta tez można korzystać. :lol:
I ma fajne funkcje 0 przypominanie o datach, spotkaniach, zadaniach. Można pisąć zamiast na klawiaturze ruysikiem po ekrnie i on odczytuje jakpo pismo albo zapisuje wpostaci obrazu :wink:

No, ale póki co, to tu reklame robię, a nie widac nikogo kto by mi pomógł...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: PALMtopy
« Odpowiedz #8 : 2005-07-03, 13:07 »

kareena

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #9 : 2005-07-03, 20:12 »
ja polecam zainteresowanie sie sieciami p2p czyli np. torrentami :)
Zapisane

*Marek*

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #10 : 2005-07-04, 10:22 »
Kasiu nie wiem jakiego dokładnie posiadasz palmtopa, ale są to urządzenia o dość dużych możliwościach jak na swoje gabaryty. W zasadzie palmtopy przydają się tak naprawdę do konkretnych zastosowań związanych z np. prowadzeniem akwizycji, handlu, ankiet czy organizacji czasu pracy. Co do gier to wybacz ale mają ubogie możliwości w porównaniu z jakimikolwiek urządzeniami zbudowanymi do gier.
Jeśli potrzebujesz wiedzy i programów to zapraszam do lektury:
1/http://www.pdaclub.pl/
2/http://palmtop.pl/forum/
Sam używam HP iPAQ 6340 i w porównaniu z jakimkolwiek PC-tem nie jest to wysokich lotów urządzenie ale jako przenośne zdaje egzamin.
Pozdrawiam - Marek.
Zapisane

MakroX

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #11 : 2005-07-05, 10:41 »
Palmtopy mówicie :P

Marek ma dużo racji nie sa to raczej zabawki na ktorych sie gra i niema jeszcze na rynku w polsce porzadnie wypasionego palmtopa no ale długo pewnie nie bedziemy czekali ;)
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #12 : 2005-07-21, 17:45 »
Ja mam PALMtopa iPAQ rz1710
I jestem zadowolona z niego :)
Wczoraj odkryłam ,że moja karta pamięci z aparatu pasuje do PALMa i mogę sobie obrabiać w ten sposób zdjęcia :lol:
A poza tym pisze sobie opowiadania :)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #13 : 2005-08-04, 14:51 »
Gdy kończy się bateria w takim cudzie. mozna stracic dane. Dlatego najlepiej uzywac wlasnie pamięci flash do zapisywania danych. Gdy zostawisz ta pamięc w ipaqu to będzie z nije korzystac jak z twardego dysku. Mozna wtedy wiecej programów nagrać.
CO do programów to jest duzo. ale najczesciej do obslugi GPS, fakturowania i innych mobilnych rozwiązań dla firm. Na emule jest duzo nielegalnego softu, serials 2000 wspiera takze palmtopy.
Gdy posiadamy funkcję gps zaczyna byc super rozwiązaniem dla globtroterów :) Gdy posiada funkcję GSM moze byc uzywany jak zwykła komórka.
 Wgrywamy dane do niego poprzez port usb . Instalujemy specjalną aplikację na kompie - podłaczamy palma i mamy go w systemie.
 
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: PALMtopy
« Odpowiedź #14 : 2005-08-07, 20:56 »
Wiem, wiem jak to działa :)
Co do danych, to można je stracić tylko, jeśli bateria rozładuje się całkowiucie  i stan taki potrawa bopdajże 3 doby. A jest tp raczej niemożliwe, bo plam sam się upomnina o posiłek i to głośno i często, jak się kończy bateria. Poza tym można go doładowac w każdym gniazdku :)
A kartę pamieci wolę sobie zostawić do aparatu raczej, bo zdarza mi sie robić ogromne ilości zdjęć :]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: PALMtopy
« Odpowiedz #14 : 2005-08-07, 20:56 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 25 zapytaniami.