Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: FILTR  (Przeczytany 2048 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karol Dziewinski

  • Gość
FILTR
« : 2003-01-13, 15:32 »
Jaki filtr uwazacie za najlepszy do akwarium ok 250L i dlaczego.
Zapisane

Roxx

  • Gość
FILTR
« Odpowiedź #1 : 2003-01-13, 18:16 »
Zależy ile chcesz wydać na ten filtr ...
Zewnętrzny czy wewnętrzny ... ?
Zapisane

ziabak

  • Gość
FILTR
« Odpowiedź #2 : 2003-01-13, 21:52 »
Stanowczo kubełkowy jest lepszy niż wewnętrzny - to przynajmniej moje zdanie. Może być Fluval 304... nie jest jeszcze taki drogi a działa bardzo dobrze. Ma wkłady gąbkowe, trzy podwójne komory na wkłady inne - np. ceramikę, węgiel.. itp pojemność około 5 litrów chyba - jest na zewnątrz zbiornika - jak każdy kubełek i dzięki temu nie trzeba ingerować w akwarium podczas czyszczenia - ma bezpieczne zawory odcinające dopływ wody gdy odłączamy rurki... no i nie wiem co jeszcze - u mnie działa i sprawuje się dobrze przy 270 litrach.
Zapisane

Forum Zwierzaki

FILTR
« Odpowiedz #2 : 2003-01-13, 21:52 »

Roxx

  • Gość
FILTR
« Odpowiedź #3 : 2003-01-13, 22:03 »
Teraz ja mam pytanie ... czy zrobiłeś coś z tymi rurami ... one są dość duże ... szpecą ...
Myślałem o zmniejszeniu średnicy ... ale ciśnienie ...
Rozwiązaniem mogło by być ... podłączenie go do filtra dennego ... ale wtedy ... to byłby odkurzacz ... a nie filtr ...
Zapisane

ziabak

  • Gość
FILTR
« Odpowiedź #4 : 2003-01-13, 22:08 »
Ja mam akwarium narożne tak ustawione że rur nic a nic nie widać - filtr jest w szafce zamykanej pod akwa a rury w rogu za... wiesz - one mają swoje zalety - wiem.. najpiękniejsze nie są ale to że takie karbowane zwiększa powierzchnię filtrującą - w tych rurach osadzają się bakterie i działa to jak biologiczny :)
Zapisane

Roxx

  • Gość
FILTR
« Odpowiedź #5 : 2003-01-13, 22:48 »
A ... jak ci poszło z ich zagięciem ?
Sprężyste to ... jest ... co jakiś czas mi się odkleja ...
Ale wydajny filtr jest ... trzeba przyznać ...
Co prawda to nie ten temat ... ale glony ... czarne glony ... Jak je zabić ... zniszczyć ... wytępić ... no ... pozbyć się ... Walczę już 2 lata ... i jestem w odwrocie ... one nacierają ...   :cry:
Zapisane

ziabak

  • Gość
FILTR
« Odpowiedź #6 : 2003-01-14, 06:53 »
Sprężyste są... ale dają w zestawie takie kształtki dzięki którym nie mają możliwości się odgiąć jak już się nałoży - nie używasz? Ogólnie ja nie mam problemów... a co do glonów - niestety sama mam w jednym zbiorniku i nie mogę dojść co je tak pobudza do rośnięcia...hmmm... coraz bardziej zaczynam domnniemać że to jednak kwestia oświetleniavodgrywa największą rolę - niedługo zmieniam, więc Ci napiszę czy to cokolwiek pomogło.
Zapisane

Roxx

  • Gość
FILTR
« Odpowiedź #7 : 2003-01-14, 15:15 »
Kształtki mam .. pogrubiają  i tak duży wąż ... o pokrywę wadzą .
Oświetlenie ... cóż próbowałem tego ... ale ... spróbuję jeszcze raz ...
Jakbyś natrafiła do dobry środek przeciwko tym paskudztwom ... to daj znać ...
Ja im nie popuszczę ...
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
FILTR
« Odpowiedź #8 : 2003-02-28, 18:57 »
pamiętaj, że filtr zewnętrzny waży! 5 litrów czyli ponad 5 kilo!!! a tego szyba może nie wytrzymać!!! było takie zdarzenie u mnie po prostu akwa pękło pod filtrem, teraz mam AQUAEL typ 3 bardzo dobry filtr wewnętrzny do akwa 250l. dobrze sie sprawuje i jest w miare tani (47zł.)        
pozdrawiam!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

FILTR
« Odpowiedz #8 : 2003-02-28, 18:57 »

Zuska

  • Gość
Odp: FILTR
« Odpowiedź #9 : 2005-10-06, 21:08 »
Mam kłopot z filtrem non stop mi się zapycha!!! Filtr Fan Mikro co wy o nim sądzicie
« Ostatnia zmiana: 2005-10-07, 21:27 autor Zuska »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 26 zapytaniami.