Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Deszczownica ...  (Przeczytany 5261 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Duszek

  • Gość
Deszczownica ...
« : 2003-04-11, 18:36 »
Czy mozecie mi podac zalety deszczownicy ... dlaczego w ogóle ja montować ... a może raczej nie ... ?
Zapisane

Asmi

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #1 : 2003-04-11, 18:46 »
Ja zaliczam sie do tych osob, ktore maja deszczownice. Powod jest prosty. Filtr wewnetrzny bez deszczownicy potrafi zrobic taki sajgon, ze ryba przeplywajaca przed wylotem frunie na drugi koniec akwa, rosliny  wyginaja sie tak jakby przechodzilo przez akwa tornado. A na dodatek duzy prad wody powoduje wzrost glonow na roslinach i wogole w akwarium.

Wiem, zaraz powiesz, ze filtry maja regulacje. To nic. Lubie miec czysta wode (chyba jak kazdy) i dlatego filtr musi pracowac cala moca.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #2 : 2003-04-11, 18:48 »
Mam filtr kubełkowy ... duże akwa ... więc te problemy ... mnie nie dotyczą ... sa inne jeszcze zalety ...?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Deszczownica ...
« Odpowiedz #2 : 2003-04-11, 18:48 »

Asmi

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #3 : 2003-04-11, 18:54 »
Cytat: Duszek
Mam filtr kubełkowy ... duże akwa ... więc te problemy ... mnie nie dotyczą ... sa inne jeszcze zalety ...?



Dlaczego nie dotycza? Przeciez do kubelka tez mozna ja zalozyc.

Moze jeszcze taka, ze woda wyplywajaca z deszczownicy porusza cala swoja dlugoscia lustro wody lepiej natleniajac wode.
Zapisane

Duszek

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #4 : 2003-04-11, 19:24 »
Chodziło mi o prąd wody ...
A deszczownice chce założyć ... i zastanawiam sie czy warto ... dlatego pytam ... interesuje mnie każdy aspekt z tym związany ...
Zapisane

Seader

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #5 : 2003-04-12, 09:51 »
No to może podam Ci małą wadę. W zależności jak wysoko ją ustawisz tak będzie chlapać, pluskać o powieżchnię wody. Szczególnie uciążliwe z oczywistych względów jest to w nocy.
Zapisane

Duszek!!!

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #6 : 2003-04-12, 09:57 »
A tak ogólnie ... czy to w ogóle montować ... czy jak jest dobrze z akwa ... to sobie to darować ...  :?:
Zapisane

Seader

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #7 : 2003-04-12, 10:08 »
Wydaje mi się że jest to raczej zbędne, chyba że jedynie dla ozdoby. I do akwa bez pokrywy oczywiście. Taka deszczownica może zastąpić napowietrzanie, ale chyba nic wiecej nie daje
Zapisane

Duszek!!!

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #8 : 2003-04-12, 10:11 »
Dzięki ... więc ... dam sobie z nią spokój ...  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Deszczownica ...
« Odpowiedz #8 : 2003-04-12, 10:11 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Deszczownica ...
« Odpowiedź #9 : 2003-04-12, 13:31 »
jeszcze jedna malutka wada. Zwykły filtr wewnętrzny powoduje obieg wody, strumień zawracając popycha wszystki brud do wejścia filtra, deszczownia to likwiduje.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #10 : 2003-04-12, 15:58 »
Cytat: Seader
No to może podam Ci małą wadę. W zależności jak wysoko ją ustawisz tak będzie chlapać, pluskać o powieżchnię wody. Szczególnie uciążliwe z oczywistych względów jest to w nocy.



Ja juz tak sie przyzwyczailem, ze jak nie chlapie to usnac nie moge :)
Zapisane

Asmi

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #11 : 2003-04-12, 16:01 »
Cytat: harpia
jeszcze jedna malutka wada. Zwykły filtr wewnętrzny powoduje obieg wody, strumień zawracając popycha wszystki brud do wejścia filtra, deszczownia to likwiduje.



Wsztstko zalezy od jej ustawienia. Jezeli filtr wewnetrzny umocowany jest na bocznej scianie akwa a deszczownia skierowana wzdluz tylnej sciany to jest jak piszesz Harpia. Ale jezeli deszczownie umocujemy wzdluz bocznej sciany akwarium prad wody jest jak nalezy.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Deszczownica ...
« Odpowiedź #12 : 2003-04-12, 16:03 »
Cytat: Seader
Wydaje mi się że jest to raczej zbędne, chyba że jedynie dla ozdoby. I do akwa bez pokrywy oczywiście. Taka deszczownica może zastąpić napowietrzanie, ale chyba nic wiecej nie daje


Dla jakiej ozdoby deszczownia? Do ozdoby to sa rybki, rosliny, korzenie itp.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 26 zapytaniami.