Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sprowadzanie koni.  (Przeczytany 5914 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Sprowadzanie koni.
« : 2008-03-20, 16:00 »
Wie ktoś może jak wygląda sprowadzanie koni z USA? bo rodzice chcą kupić mi tam konia i wysłać go statkiem do polski tylko ogółem nic nie wiem jak zachodzi ta procedura może ktoś ma jakąs wiedze na ten temat?
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Sprowadzanie koni.
« Odpowiedź #1 : 2008-03-20, 22:55 »
to chyba podobnie jak z sprowadzaniem aut ;) obawiam sie ze to bedzie kosztowąło bardzo wiele ;) i nie wiadomo jak koń zniesie podróż i jak bedzie mu w naszym klimacie. nie lepiej było by kupić tu ;)
Zapisane

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Sprowadzanie koni.
« Odpowiedź #2 : 2008-03-21, 12:01 »
ale konie tam są tańsze, i z teego co wiem podróż statkiem nie jest droga,  koń który jest warty 10 tyś w polsce w USA kosztuje 2 tyś dolarów. a mój wujek w USA zna się na koniach i dobrał mi jakiegoś odpoweidniego do moich umiejętności itp, tylko kwestia sprowazdenia do polski. o Ubezpieczieczenie nie trzeba się martwić bo z tego co wiem gdy w USA sprzedają konia to razem z  ubezpieczeniem
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Forum Zwierzaki

Odp: Sprowadzanie koni.
« Odpowiedz #2 : 2008-03-21, 12:01 »

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Sprowadzanie koni.
« Odpowiedź #3 : 2008-03-22, 14:25 »
tylko tam mają zupełnie inny klimat i bedziesz musiała załatwić sprawy biurokracyjne w polsce z tym zwiazane i z tego co wiem koń bedzie musiał mieć aktualne badania weterynaryjne na choroby zakażne. pozatym skądTwój wójek wie jakie masz umiejętności ;) skoro mieszka tak daleko to pewnie dawno Cie nie widział, mysle też ze trzeba by wliczyć sobie jeszcze cene pasz które koń tam je bo w końcu mie można mu zmienić dity z dnia na dzień a podróż statkiem trwa długo wiec chyba lepiej by było zastanowić sie nad samolotem pozatym ktoś kompetentny musiałby doglądać zwierzaka, jeszcze wez pod uwage przelicznik $ na zł bo z tego co piszesz 10 tys zł a 2 tys $ biorąc aktualny stan w kantorach to średni biznes a jeszcze koszta podróży itp
Zapisane

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Sprowadzanie koni.
« Odpowiedź #4 : 2008-03-22, 20:01 »
Wydaje mi sie, ze koniec koncow taniej kupic konia w Polsce, niz wlec go z USA... ;)
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Odp: Sprowadzanie koni.
« Odpowiedź #5 : 2008-04-07, 17:41 »
pytanie podstawowe nr1. ile trwa podróż statkiem? Kilka dni z tego co mi się wydaje to raz i jak daleko twoi rodzice mieszkają od wybrzeża.
Ja bym nie ryzykowała z ciągnięciem zwierzaka z tak daleka tylko dlatego ze tam jest taniej.
Poza tym z tego co wiem kontener ze stanów kosztuje koło 5tyś zł.
Potem jeszcze trzeba konia przewieść do twojego miejsca zamieszkania. I tu już przestaje się opłacać.
To tak moim zdaniem.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Maggi_Sue

  • *
  • Wiadomości: 286
Odp: Sprowadzanie koni.
« Odpowiedź #6 : 2008-04-10, 19:51 »
ehemmm może nie dokładnie to samo zprowadzałam ze stanów ostatnio ale koszta wachały sie w przedziale 5 tyś... tu trzeb było równiez zgody pozałatwiać osobny kontener, sanepid itd badania na wirusy i nie tylko wylot z Oklachomy do Berlina i z Berlina do Warszawy  Transport i cała procedura trwała prawie 2 tygodnie, omal sie na umówioną w Polsce date nie spóźniliśmy (a to nie było by wesołe)  Niestety nie była to istota żywa (czyli dokładnie mówiąc były to zwłoki) a sadze ze tu transport jest trudniejszy do zorganizownia i kosztowniejszy.......

A o do cen koni hmmmm sa przeróżniaste juz za 20 dolców idzie kupic odłowionego i zresocjolizowanego mustanga :/ zalezy kto co chce...  Bynajmniej chodzi mi o tą częśc USA w której ja mam rodzine i znajomych tam konei sa naprawde tanie jak barsz...

Zapisane
"jeździć konno może nauczyć się każdy, ale jazda w harmoni z koniem jest sztuką"

gg 1505194
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.127 sekund z 24 zapytaniami.