Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy  (Przeczytany 10614 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Basia84

  • Gość
Witam!!! Problem pojawił się niedawno, a jest o tyle dziwny, że mój królik był bardzo miłym zwierzątkiem. Bawił sie, wylegiwał na dywanie, ciągle do mnie przychodził np obgryzać książkę, którą czytałam, przewracał się do góry brzuszkiem... i pewnego ranka po wypuszczeniu go z klatki nie przybiegł do mnie tylko schował się za fotele i od tamtej pory ciągle tam siedzi, obgryza je, czasem wchodzi na fotele gdzie już zdążył mi dwie dziury wykopać i wygryźć, to samo próbuje zrobić z łóżkiem. Ja oczywiście go odganiam i nie wiem czy przez tonie robi się bardziej dziki... ale już nie wiem co mam zrobić mam mu pozwolić norkę w fotelu wykopać??? Poza tym kiedyś zaczął kopać i gryźć mnie w rękę jak siedziałam na łóżku i jak go chciałam odsunąć to wtedy warknął i rzucił się na mnie z pazurami. Przez to że tak się zachowuje coraz rzadziej wypuszczam go z klatki, a wiem że to do niczego nie prowadzi. A tak poza tym to mam go już jakieś 3-4 miesiące więc nie mam dużego doświadczenia. W momencie kiedy zaczął się tak dziwnie zachowywać nie stało się nic ciekawego, nic co mogło wywołać taką reakcję. I mam pytanie, bo z tego co wyczytałam na forum to polecacie kastracje... ja mam trochę opory... czy nie da się tego inaczej załatwić? Poza tym to nawet nie wiem czy to samiec... no ale podejrzewam że tak. Dziękuję z góry za wszelkie rady.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedź #1 : 2007-06-27, 10:03 »
wyglada na to, ze krolik pokazuje swoj terytorializm - ze wszedl w okres dojrzewania. Czy da sie zrobic cos innego niz kastracja? nie da sie - kroliki produkuja tyle hormonow, ze tylko ich obnizenie odniesie skutek.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Basia84

  • Gość
Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedź #2 : 2007-06-27, 11:03 »
Czyli raczej nie mam co czekać, że stanie się milszy? Że mu to przejdzie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedz #2 : 2007-06-27, 11:03 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedź #3 : 2007-06-27, 11:18 »
teoretycznie jest mozliwe ze stanie sie milszy - jednak bardziej prawdopodobne jest to, ze takie zachowanie wejdzie mu w nawyk - a wtedy nic juz nie pomoze.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kaska9141868

  • Gość
Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedź #4 : 2007-07-02, 13:21 »
Moze jak wypuszczasz go z klatki to go pilnuj albo trzymaj na rekach
Zapisane

Busia

  • Gość
Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedź #5 : 2008-01-22, 20:58 »
Czyli raczej nie mam co czekać, że stanie się milszy? Że mu to przejdzie?

Może za bardzo go rozpieściłaś, teraz czuję się panem domu...

ODRADZAM KASTRACJE

NIE PISZ POSTA POD POSTEM I NIE KRZYCZ!!!!  nie wyciagaj tez watkow tylko dlatego ze chcesz napisav jakas bzdure niczymm nie poparta
« Ostatnia zmiana: 2008-01-22, 21:04 autor Iras »
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedź #6 : 2008-01-22, 23:53 »
Busia czemu odradzasz?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

monika

  • Gość
Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedź #7 : 2008-02-26, 22:32 »
co oznacza gdy krolik biega miedzy naszymi nogami i nie daje przejsc
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedź #8 : 2008-02-27, 22:45 »
co oznacza gdy krolik biega miedzy naszymi nogami i nie daje przejsc
Że się cieszy :D
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedz #8 : 2008-02-27, 22:45 »

Dyssiula

  • Gość
Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedź #9 : 2008-04-17, 18:52 »
Droga Basiu!! Mam też króliczka Huberta i wiem jak to jest jak wszystko obgryza od tapety, pościeli,dywanu do foteli i mebli. Jeśli to samiec to może szuka norki i chce zwabić samice-każdy zwierzak przechodzi ten okres...A może czegoś się wystraszył i ma opory. Może za duzo hałasu jest w danym pomieszczeniu i szuka schronienia...Mój leży pod łożkiem ale wychodzi do mnie raz po raz, ale jak schyle się pod łożko to tez warczy, nadskakuje i drapie.Chowanie się w fotelu-może tez chce troche samotnosci jak każdy jej potrzebuje. Myśle ze jakos sobie z nim poradzisz bo w gruncie rzeczy to madre zwierzaki i milutkie...Powodzenia.3mam kciuki.
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: DUŻY problem z królikem - gryzie, kompie, warczy
« Odpowiedź #10 : 2008-04-17, 20:24 »
Basia chyba już tego nie przeczyta....
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 26 zapytaniami.