Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Co dajecie koniom jeść?  (Przeczytany 34848 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ritka

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« : 2004-09-15, 19:52 »
Co dajecie jeść i ile tego? Oczywiście oprócz owsa i sianka ;)). Mój qń teraz zaczął dostawać słome owsianke czy jak jej tam jest, 2 razy w tyg mesz i
pół kilo dziennie paszy Sanders light :P. Tak sie zastnawiam cyz nie dawać mu więcej, czy pół kilo wystarczy? w końcu to jest taki jeden kubeczek tylko.

Mam wrażenie że koniowi nic nie brakuje a ja mu to daje żeby samej mieć wrażenie że sie robi co sie da, ale spoko :P
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #1 : 2004-09-15, 19:58 »
no moje slopnko to dostaje mesz trzy razy w tygodniu i jakies tam jeszcze zboza czy cos:P a ja to mu daje witaminki egersmana i jej to wystarcza czesem dostaje jeszcze takie pasze egersmana czy czegos tam ale nie za czesto bo i tak sie grubas juz zrobil:P
Zapisane

anieszka

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #2 : 2004-09-15, 20:39 »
nasze to owies dostaja, sianko i slome, no i wiadomo trawke ale poniewaz teraz jest jej mniej a wiec i mniej witaminek to jeszcze witaminki dostaja :) no i zawsze moga sobie lizawke polizac i jabuszka, marchewki i inne pysznosci
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedz #2 : 2004-09-15, 20:39 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #3 : 2004-09-15, 21:09 »
ło ritka ja też właśnie kupują sandersa light   :wink:  tylko czekam na dostawę do sklepu :P
hmmm...moje dostaje na witaminki, jabucha, chlebek, marchewi....wpieprzają liście słonecznika a nawet do kapusty i cebuli ostatnio się dorwały :lol: a tak to owies i sianko....jeżeli chodzi o słomę to mają ją codziennie, właśnie owsiankę bo nią podścielamy boxy, więc całą noc i poranek mogą sobie przebierać ściółkę :)

jeżeli zaś chodzi o sandersa, to pamiętaj ritka że pasza ta może stanowić maksymalnie do 60% całej dziennej dawki paszy.... więc zależnie od tego ile ritek dostaje przelicz sobie ile maksymalnie może dostać i czy te pół kilo to rzeczywiście tak mało..no i pamiętaj że koń musi się najpierw stopniowo przyzwyczaić do tej paszy zanim zaczniesz podawać ją w większych ilościach, więc nic na szybkiego i powolutku :)

ps. moje bydle wpiernicza sandersa że aż się uszy trzęsą  :wink: zresztą się nie dziwię, ten zaaapach...mmmmmm :D

Oktaśka

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #4 : 2004-09-15, 21:14 »
a co to za glipie pytania co dawac koniom jesc no ale zreszta niewazne pomoge ci ja daję codziennie witaminke mojej Wiśni no jeszce nie mojej ale codziennie albo jej kupuje albo mam albo daje mi witaminy jej wlasciciel siano daje dwa razy dziennie rano wieczorem wode tak samo chyba ze rży ale nie moge jej za duzo dawac bo musi dbac o linię wody duzo ale sianka z umiarem i tak jak juz pisala codziennie kubek owsa na niby wzmocnienie i witaminke sianko wode a słomy nie je sloma ma wyscielane w stajni :)  :D
Zapisane

kfiatek

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #5 : 2004-09-15, 22:15 »
oktaśka....
wiesz co, pomyśl za nim coś napiszesz...
to akurat nie jest głupie pytanie..
głupie to były Twoje posty w stylu "araby kolor brazu sa prawie nie spotykane, kochajmy araba" itp.... grrt
jak mnie tacy ludzie denerwuja,....
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #6 : 2004-09-16, 08:40 »
nie no, to podziwiam że ci koń wyżyje na kubku owsa dziennie i wiadrze wody dwa razy dziennie....wiesz ile koń dziennie powinien pić? i ile paszy treściwej i objętościowej minimalnie w ciągu dnia dostawać? więc idź spytaj swego tatusia "weterynarza"za dychę zanim taki koń padnie z odwodnienia i głodu albo skończ pieprzyć głupoty, domyślam się że to najwyraźniej miła zabawa ponabijać się i robić z siebie idiotę ale daje to tylko wyraz o tobie, i nie dziw się w tym momencie że ktoś tak reaguje na te bzdury które piszesz, jeżeli czegoś nie wiesz to się zapytaj lepiej najpierw kogoś kto wie co nie co na ten temat albo przemilcz zamiast pieprzyć od rzeczy

Ritka

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #7 : 2004-09-16, 10:54 »
mi sie nie podoba zapach sandersa :P
ale Ritkowi baaaaardzo :)

a mam jeszcze jedno pyt.
Jeśli nei moge być na karmieniu to moge mu zrobić 4 karmienie po jeździe ok. 16-17?  :wink:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #8 : 2004-09-16, 11:10 »
eee..wiesz co, nie wiem, ale może i możesz :P a jest sens? mi się podoba ten zapach nie wiem czemu ale dla mnie fajnie pachnie :) no tak jak takie musli  :wink:

Forum Zwierzaki

Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedz #8 : 2004-09-16, 11:10 »

Wiedźma

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #9 : 2004-09-16, 11:15 »
Mysle, ze dodatkowe karmienie nie zaszkodzi-w koncu w naturze kon je niemal non stop ;)

Wilga oprocz owsa i siana podskubuje slome (w stajni scielone jest teraz wiorami, ale na noc konie dostaja slome do skubania), dostaje mesz 2 razy w tygodniu, ode mnie witaminki, marchew, jablka, slonecznik, suszona pokrzywe, czosnek, zelatyne, czasem olej (ja jestem nadgorliwa i lubie sie tak bawic z tym wszystkim ;) ). I chodzi na trawke, ale niestety nie mamy pastwiska, wiec ma taka okazje tylko wtedy, gdy mam wiecej czasu i moge ja sama wypuscic a potem sprowadzic.
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #10 : 2004-09-16, 15:07 »
mnie dzisiaj w drodze do szkoly mało nie przejechała cieżarówka Eggersmana... :lol:  ładne koniki są na niej :P
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #11 : 2004-09-16, 15:57 »
gdzie kupujecie tą taką paszę co pisze o niej ritka i k_cian ?? po ile za worek ile kilogramowy ?? i jak to się dokładnie nazywa ?? i co to jest ?? pasza musili czy co ?? ile pytań :)
Zapisane

Alii

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #12 : 2004-09-16, 17:12 »
Cytat: Kamelia
gdzie kupujecie tą taką paszę co pisze o niej ritka i k_cian ?? po ile za worek ile kilogramowy ?? i jak to się dokładnie nazywa ?? i co to jest ?? pasza musili czy co ?? ile pytań :)


Dołanczam sie do pytania :D
Zapisane

anieszka

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #13 : 2004-09-16, 20:29 »
ja tez !! ja tez!!
Zapisane

Ritka

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #14 : 2004-09-16, 20:31 »
Musli
worek 20kg.
ja kupilam po 45 zł. u takiego jeednego weterynarza :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedz #14 : 2004-09-16, 20:31 »

Alii

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #15 : 2004-09-16, 20:38 »
To nawet nie tak drogo :D Jakbym miała swojego konia to bym mu pewnie kupiła.  :(
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #16 : 2004-09-16, 20:43 »
a jak to się nazywa i jakiej to jest firmy (chodzi mi o pełną nazwę tej paszy) ??
Zapisane

Ritka

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #17 : 2004-09-16, 20:50 »
Pasza firmy Sanders
a nazywa sie light.
Tylko że to nie jest energetyczne. no może troszku.. ale naprawde wogóle :P
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #18 : 2004-09-16, 20:59 »
A to ja mam pytanko...czy robicie Konikom sałatki ? Chodzi mi o takie pokrojone jabłka marchewke owies i witaminki...ja daje taką sałatke Fortunce..i wcina, że jej się uszy trzęsą ;)

Pozdrówka :krzywy:
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

Kamelia

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #19 : 2004-09-16, 21:10 »
gigi wcina wszystko co mu pod pysk podejdzie :P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #20 : 2004-09-16, 21:24 »
sanders musli light jest dla koni mało i średnio pracujących więc nie jest jakoś strasznie energetyzzujący...ale jest też sport który doda kopa i dla koni hodowlanych - czytaj mamusie z dzidziusiami ;) jeżeli koń byłnby w naprawdę jakimś fest treningu wkkw czy skokowym to wtedy można by o tej sport myśleć a tak to starczy light uważam, co do tych pasz.....są to pasze produkowane dla eggersmana więc jakościowo są naprawdę dobre, worek light tak jak mówi ritka - 45zł, najdroższa jest ta hodowlana bo coś koło 70 chyba, sport 56? czy jakoś tak, wszystko za 20kg więc cena naprawdę przystępna, gdzieś na volcie był taki wątek to nie dość że dużo było napisane o tych paszach to i skład a także dystrybutorzy w polsce byli podani

Forum Zwierzaki

Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedz #20 : 2004-09-16, 21:24 »

Zuzika

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #21 : 2004-09-16, 23:02 »
U nas konie nie mają zbytnio urozmaicone meni :/ Dostają sianko, owies i wode oczywiscie słomą ściele a one sobie ją chrupią, oprócz tego dostają jabłka, marchew itp. ostatnio tak im nawaliłam jabłek do żłobu że aż sie głosno zrobiło od chrupania. Kiedyś p.R dawał im jakieś witaminki ale coś niewidziałam zeby im ostatnio cos nowego dawał.Oczywiście mają jeszcze trawe na pastwisku :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #22 : 2004-09-17, 13:22 »
Cytuj

czy robicie Konikom sałatki ? Chodzi mi o takie pokrojone jabłka marchewke owies i witaminki...

Nie robie takich salatek. Tzn. zazwyczaj kroje marchew i jablka, czasem podaje je razem, ale nie mieszam z owsem. Zeby ich podawanie mialo sens, najlepiej je podac na pol godziny przed owsem, inaczej przyswajanie witamin z warzyw jest ograniczone.
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #23 : 2004-09-17, 19:55 »
mi sie bardzo pasze egerssmana opdobaja:D Jutro jade mojej kupic tylko nie wiem jeszcze jaka:D
Ja jej salatek nie robie jej starczaja marchewki i jablka same:P Ale ostatnio nawet probowalam upiec te ciasteczka  dla koni no i nawet wyszly jeszcze stoja i twardnieja bo przedwczoraj robilam niedlugo zaniose Inwersji na sprobowanie ciekawe czy zje:D:P
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #24 : 2004-09-17, 20:57 »
Cytat: Wiedźma
Cytuj

czy robicie Konikom sałatki ? Chodzi mi o takie pokrojone jabłka marchewke owies i witaminki...

Nie robie takich salatek. Tzn. zazwyczaj kroje marchew i jablka, czasem podaje je razem, ale nie mieszam z owsem. Zeby ich podawanie mialo sens, najlepiej je podac na pol godziny przed owsem, inaczej przyswajanie witamin z warzyw jest ograniczone.


Dziękuje Wiedzmo za rade :D zastosuje :krzywy: ;)
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

kfiatek

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #25 : 2004-09-18, 16:23 »
inwersjo, najpierw sama spróbuj tych ciasteczek!!
są wybornee!!!!
Zapisane

Zorba

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #26 : 2004-09-18, 16:32 »
Co do tych sałatek to bardzo ciekawe i te cissteczka hehe:) Jak bede mieć wlasnego konia to na pewno zrobie takie coś:) I  ciekawe czy mu posmakuje:) (Napewno ale znając moje zamilowanie nikłe do kuchni różnie moze z tym być:P )
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #27 : 2004-09-18, 16:37 »
Potwierdza, ciacha są przepyszne :wink: Moja mam najbardziej lubi marchewkowe :P
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Forum Zwierzaki

Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedz #27 : 2004-09-18, 16:37 »

kfiatek

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #28 : 2004-09-18, 17:44 »
marchewkowych nie jadłam, aczkolwiek z sokiem jabłkowym i musli są super!!
Zapisane

Inwersja :*

  • Gość
Co dajecie koniom jeść?
« Odpowiedź #29 : 2004-09-18, 18:37 »
nie przesadzajcie moich zdolnosci moze i sa pyszne ale mam stracha troche sprobowac mzoe wyszlo cos ni takiego...:P pachna w sumie ladnie ale jak smakuja?? chyba wyprobuje je na moim tacie:P:D
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 32 zapytaniami.