Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak żywić/przestawić  (Przeczytany 5677 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Jak żywić/przestawić
« : 2008-08-25, 15:46 »
Otóz mam problem. Zmeinilam stajnie i zaczelam uzytkowac konie, ktore staly jedynie na trwie i sianie <konie typowo padokowe>. Teraz chcę je troche ruszyć w kierunku sportu i tuż zaczyna się problem. Chce sie skupić konkretnie na jednym koniu (wole mieć jednego i więcej pracy w niego wlożyć) pod siodło (kuc lat 7). [Teraz zadecydowałam]. Chce żeby zaczęto mu podawać owies, skoro ma być trenowany. Jednak w ciągu roku prawdopodobnie bede jezdzic na nim tlyko ja i to gł. w  soboty. Chcialabym wiedziec jak podawac mu miarowo pasze treściwą w ciągu tygodnia ?
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedź #1 : 2008-08-26, 21:13 »
normalnie codziennie o stałych porach odpowiednią dawke do jego masy ciała i pracy, ale jeśli koń ma chodzić tylko raz w tygodniu nie widze większego sensu zmieniainia mu jadłospisu. Ale jeśli już to proponuje jakies 0,5 kg owsa dwa razy dziennie rano i wieczorem

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedź #2 : 2008-08-27, 13:42 »
Dokładnie jak dla mnie nie ma sensu zmiany diety.
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

Forum Zwierzaki

Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedz #2 : 2008-08-27, 13:42 »

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedź #3 : 2008-08-27, 19:41 »
wlasnie sie zastanawialam,bo dzisiaj go wzielam na skoki (wrescie skoncyzlismy robic przeszkode) to dosyc szybko sie zmeczyl, poprosilam,zeby dostal owies jutro i pojutrze na noci rano chociaz troche,zeby wiecej energii mial. Ok dzieki ;)
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedź #4 : 2008-08-27, 21:54 »
ale owies nie da mu energii tu trzeba pracy i wypracowanie kondycji a jeżdżąc raz w tygodniu tego nie osiągniesz, możesz tylko nabawić konia kontuzji

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedź #5 : 2008-08-28, 11:27 »
Tutaj się mylisz.
Dobrze dobrana dieta zrobi że ogragnizm będzie miał więcej energi.
 w pokarmie znajdują się tzw materiały pędne , i nie ktore witaminy które przyspieszają procesy zachodzące w oragaznizmie itp.
Kondycja też ma tutaj duże znaczenie ale żywienie również.
Myślę ze nie iwem jak tam mu sypiesz ale  u nas koniom owies sypie się w taki szufelkach i pół szufelki mu wsystarczy.
Niby jak może konia nabawić kontuzji.. ćwiczeniami? Ruch napewno wpłyne tylko na jego korzyść.
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedź #6 : 2008-08-28, 17:07 »
Sudolineczka jeśli koń cały tydzień nic nie robi a raz w tygodniu idzie na jazde i to skokową to dużo nie trzeba żeby nagawić go kontuzji nóg. Wiem coś o tym spotkałam się z takim przypadkiem nie jeden raz. A "szuflada" to żłób a mierką paszy treściwej dla konia nie jest "szufelka" bo może to byc też miska, wiaderko czy inny pojemnik miarką dla konia jest ilość owsa dostosowana do jego pracy i masy ciała.

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedź #7 : 2008-08-28, 17:31 »
tzn nie do konca nie dopowiedzialam,ze jeszcze kolezanka bedzie na nim jeździć tylko jeszcze nie wiem ile razy w tyg., ale bedize jezdzic 2 -3 razy w tyg
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)

Labradorka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2221
Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedź #8 : 2008-08-28, 22:53 »
"Sudolineczka jeśli koń cały tydzień nic nie robi a raz w tygodniu idzie na jazde i to skokową to dużo nie trzeba żeby nagawić go kontuzji nóg."

dokładnie zgadzam się z tym :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedz #8 : 2008-08-28, 22:53 »

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedź #9 : 2008-08-28, 23:48 »
no  z tym to prawda. Ale nie mów że żywienie nie ma wpływu na energię konia.
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

DuniA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 925
  • Wielu ludzi patrzy, ale tylko nieliczni widzą
Odp: Jak żywić/przestawić
« Odpowiedź #10 : 2008-08-29, 14:23 »
Ok, maly narazie jeszcze zostaje na siano - trawa. Pozniej dorzucimy mu owies jak maly zacznie prace 4 razy w tyg.
Dzieki
Zapisane
*Nie przeszkadzaj temu, kto ma zamiar zacząć się uczyć. Jeśli cały proces uczenia się można wyrazić w skali od zera do dziesięciu, to jego najważniejszą częścią jest ta od zera do jednego.
*Konie używają przewidywalnego, łatwego do odczytania i efektywnego języka. W tym języku, który nazywam Equus, nie ma słów.

#Monty Roberts#

Konie ;)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 29 zapytaniami.