Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do dołu

Autor Wątek: SKANDAL NA PALUCHu!  (Przeczytany 38327 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olc!a

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #180 : 2004-12-02, 17:09 »
Ja nie wiem, musiałbyś spytać ich. Ogólnie wielu ludzi uważa, że schroniska to coś w rodzaju zakładów psychiatrycznych dla psów, wszystkie psy stamtąd są chore, zarobaczone, brudne, złe, agresywne itd itd itd. Do mojej Beli przekonali się dopiero po dłuższym czasie...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #181 : 2004-12-02, 17:11 »
noooooooo.. jeszcze popularna gadka moich rowiesnikow, kiedy pytam sie ich o to czy nie chcieliby dolaczyc do grupy wolo- "och nie, chyba mam za dobre serce zeby tam jechac" :roll: eeehh po prostu rece opadaja- ma za miekkie serce, wiec nie pomoze zwierzakom..
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #182 : 2004-12-02, 17:31 »
Ja wiem tyle że trzeba się jednoczyć i pomagać zwierzątkom. Bo za durzo jest zwierzątek bitych, katowanych, bezdomnych, głodujących nawet tam gdzie powinny być bezpieczne czyli w zchroniskach ale jak zawsze sprawa rozchodzi się o zgube tego świata czyli ,,pieniądze" bo w schroniskach zwierzątak mają nie raz gorzje niż na ulicy!!!!!! to skandal ale już taki jest nasz ,,kraj" i dlatego musimy jakoś pomagać.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedz #182 : 2004-12-02, 17:31 »

rosa_wyzel

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #183 : 2004-12-02, 18:22 »
faktycznie do bani z takim dyrektorem!
Zapisane

keiti

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #184 : 2004-12-02, 18:38 »
Bożeeee ludzie! Wy macie wizję, że w schroniskach katuje się psy, głodzi... Owszem dziwne rzeczy się tam dzieją ale nie należy koloryzować wszystkiego. Byliście chociaż raz w schrosniku? Powiedzcie mi w którym z nich KATUJĄ psy?
Sytuacja np. na Paluchu jest straszna ale wydaje mi sie, zeby pracownicy fizycznie katowali psy... Jeśli nawet by tak było, to żaden pies nie nadawał by się do adopcji. A jednak rocznie jest ich ileś tysięcy...
Zastanówcie się więc nad sensem wypowiadanych przez siebie słów...
Zapisane

olc!a

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #185 : 2004-12-02, 18:57 »
Keiti - o katowaniu wspomniała tylko jedna osoba.
Jeśli chodzi o mnie, to chodziło mi o to, że ludzie uważają psy ze schroniska za agresorów, psycholi itd, głównie to ludzie, którzy z psem ze schroniska do czynienia nigdy nie mieli, przykładem są właśnie moi sąsiedzi.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #186 : 2004-12-02, 19:29 »
Oczywiście że znam dobre zchroniska. Ale zchroniska gdzie jest naprawde dobrze gdzie zwierzątka nie muszą się ,,gnieździć" jedno na drugim jest mało i takie zchroniska są małe bo wielkiego zchroniska nie da rady utrzymać w dobrym stanie bo by to za durzo kosztowało.

A może właśnie to jest sposób na biende bezdomne zwierzątka żeby było więcej zchronisk ale małych gdzie zawsze będzie wszystko zrobione co Wy na to?.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

keiti

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #187 : 2004-12-03, 16:39 »
Michałku - pisze sie SCHRONISKO (nie zchronisko) i DUŻO (nie durzo).
Wizja małych schronisk? Piękna ale czy praktyczna? Otóż moje zdanie jest takie:
Otwieramy małe schrosnika na 20 psów. Schroniska są pod większymi miejscowościami bo w centrum nie mogą (z wiadomych przyczyn). Na Warszawę musiało by powstać około 1000 małych przytulisk... Kto to utrzyma? Musisz zatrudnić iluś pracowników, płacić ileś rachunków, iluś lekarzy itd... Koszty ogromne!!!
Program przytuliska AMI - nie sprawdził się.
A ponadto jeśli nawet wybudujemy np. 200 przytulisk dla Warszawy to jak właściele mają szukać swoich zgub? Co tydzień jeździć ileś km? to bez sensu...
Oczywiście zbawienna byłaby internetowa baza psów... Ale skąd ona być, skoro nawet schrosniko na Paluchu takowej nie posiada, choć jest największym i najlepiej opłacanym schroniskiem?
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #188 : 2004-12-03, 16:46 »
Na początku przepraszam za moje błądy ale prosze uwierzcie że ja cierpie na dyslekcje, dyzortografie i popełaniam błedy nawet nie wiedząc o tym.

A co do ,,S"chronisk małych to nie chodzi mi o takie na 20 psów  tylko np na 50 tak żeby każde miało opieke.

A wiesz co do pieniędzy to powiem tak. U nas w kraju na nic nie ma i jak by Ci złodzieje z rządu troche obcieli swoje diety i pensje i by nas tak nie okradali to napewno było było by lepiej a jak pan minister za siedzenie za biurkiem bierze bardzo ciężkie pieniądze to się nie dziwmy.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedz #188 : 2004-12-03, 16:46 »

rosa_wyzel

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #189 : 2004-12-03, 16:55 »
keiti-BYŁAM w schronisku 20000000000000000 razy.
pomagam schronkisu w zimie i w lecie.
i wierz mi -wiem jak tam jest.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #190 : 2004-12-03, 18:50 »
Jak jest?.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

rosa_wyzel

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #191 : 2004-12-03, 19:01 »
jak jest ??

psy i koty czekające na pana.
jak przechodziłam koło boksów to wszystkie pieski szczekały,machały ogonem w nadzieji że ja będą miały właściciela.
materialnie nie jest tak źle,ale jeśli chodzi o zwierzęce dusze to lepiej nie mówić....
Zapisane

olc!a

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #192 : 2004-12-04, 10:56 »
Cytuj

jak przechodziłam koło boksów to wszystkie pieski szczekały,machały ogonem w nadzieji że ja będą miały właściciela.
materialnie nie jest tak źle,ale jeśli chodzi o zwierzęce dusze to lepiej nie mówić....

Chodziło o co innego. Bo że smutne psy i koty - to  schronisku normalka, choćby były nie wiem jak doskonałe warunki. Trudno, żeby bezpańskie zwierzę było szczęsliwe.
Zapisane

keiti

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #193 : 2004-12-04, 11:45 »
Moja wypowiedź była skierowana do Michała z Ursusa.
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #194 : 2004-12-04, 13:35 »
więc o co chodziło ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedz #194 : 2004-12-04, 13:35 »

kapiszonek

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #195 : 2004-12-04, 15:24 »
Sorki jeśli to już było ale nie czytałam od momentu kłótni :P

Dlatego mam pytanie do tiny:
- Czy zwracała się do organu nadzorującego Paluch? Czy była jakaś odpowiedź?
- Czy zwracliście się do TOZ-u do Organizacji broniących praw zwierząt:
Arka, Empatia etc. ?

Tino może udałoby Wam się założyć Fundacje razem z wyrzuconymi  wolontariuszami?  I na wiosne założyć własne schronisko.
W wawie na pewno łatwiej jest o środki i o sponsoring.

A w międzyczasie moglibyście starać się o przejęcie zwierząt z palucha.
Trzeba pokazać ludziom alternatywe .. i dobre wykorzystanie funduszy.
Przez 8 lat obserwowałaś prace Palucha więc wiesz jakie błedy się popełnia ;)
Moglibyście starać się o dotacje z UE, o granty etc.


Jeśli znalazałoby się tam miejsce dla króliczków to my chętnie
pomożemy w organizowaniu klatek i jedzenia ;) oraz wolontariuszy
do opieki nad królikami.
Zapisane

olc!a

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #196 : 2004-12-04, 15:41 »
O warunki. Nie o samopoczucie psów.
Zapisane

keiti

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #197 : 2004-12-04, 16:32 »
Ja mogę napisać za tinę bo chyba wiem więcej!

Odpowiedź 1. Zwracaliśmy się. Organy miasta twierdzą, że wszystko jest super i nigdy nie było lepiej (choć statystyki wskazują, że wartości są 2 - 3 razy większe - na niekorzyść). Śmiem więc twierdzić, że Urząd Miasta trzyma pieczęć nad ówczesną Dyrekcją.
A dlaczego tak śmiem sądzić:
Cytuj
Krążyły już plotki, że wystartowała Pani, bo jest przyjaciółką pruszkowskiej radnej z PiS i burmistrz Włoch Elżbiety Paziewskiej.
Znamy się. Ale nie miała ona nic wspólnego z moim startem w tym konkursie. Ostatnio widziałam panią Paziewską dwa lata temu. Skąd w ogóle takie plotki się biorą?!

W ostatnich wyborach startowała Pani z list komitetu Praworządność i Sprawiedliwość do rady powiatu w Pruszkowie. Czy to mogło zaważyć na decyzji komisji konkursowej?
Nie mogło. Ponieważ w CV nie wpisałam w ogóle tego faktu. To epizod. Szukałam możliwości, czym mogłabym się zająć i znajomi zaproponowali mi start z list PiS. Kilka dni później miejsce na liście oferował mi komitet SLD. Ale podziękowałam.

Jest Pani członkiem jakiejś partii?
Nie. Kiedyś należałam do Solidarności. Byłam też krótko członkiem Związku Kynologicznego. Teraz należę do Izby Weterynaryjnej i Towarzystwa Higienicznego. I to już wszystko.

"Róbmy swoje" ŻW z dnia 21/06/2003


Cytuj
Dziwi mnie niekonsekwencja włodarzy stolicy.
Ostatnio prezydent Lech Kaczyński (54 l., PiS) wyrzucił z pracy dyrektora stołecznego zoo Macieja Rembiszewskiego (65 l.).
Powodem zielonej trawki było to, że dyrektor wydawał książeczki o hodowli zwierząt, choć mu przepisy tego zakazują.
Pytam się w takim razie, dlaczego wciąż pracuje Wanda Dejnarowicz (49 l.), dyrektorka Palucha, choć w ubiegłym roku złożyła oświadczenie majątkowe po terminie?
Przecież z ustawy o samorządzie jasno wynika, że takie osoby mają być wyrzucane z pracy dyscyplinarnie!
Panie Prezydencie, dlaczego jedni urzędnicy słono płacą za swoje błędy, a innym uchodzi to na sucho?
Czyżby sprawiedliwość dla każdego była inna?
A może dyrektor Rembiszewski powinien zasilić szeregi Prawa i Sprawiedliwości?
"Równi i równiejsi" SE z dnia 11/06/2004


Cytuj
Akt oskarżenia przeciwko Wandzie Dejnarowicz, dziś szefowej schroniska Na Paluchu, sporządziła prokuratura w Pruszkowie. Zarzuca jej, że jako dyrektor pruszkowskiego sanepidu odpowiada za nierzetelnie prowadzoną księgowość
(...)
- Akt oskarżenia trafił do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Pruszkowie - potwierdza Maciej Kujawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.
Prezydent Warszawy Lech Kaczyński nie odpowiedział nam na pytanie, czy zamierza odwołać dyrektor Dejnarowicz z zajmowanego stanowiska lub podjąć inne kroki. - Nic mi oficjalnie nie wiadomo o zarzutach prokuratury wobec Pani Dejnarowicz, ale chciałbym podkreślić, że jej działalność jako dyrektora schroniska Na Paluchu oceniam bardzo wysoko - stwierdził wczoraj.
"Prokuratura oskarża dyrektorkę Palucha" RZ z dnia 18/08/2004



Odpowiedź 2:
Do Organizacji? A cóż one są w stanie zrobić skoro Miasto nic nie robi. Co do organizacji ARKA, główna działaczka uważa, że wszystko jest pięknie i tyle się wydarzyło na Paluchu! Ponadto uważa, że jeśli się już nie usypia psów to jest the best. Nie ważne, że teraz w większej ilości się zagryzają... Ale nie ma uśpień!
Ona nic nie zrobi, a wręcz pogłaszcze Panią Dyrektor po ramieniu.

Fundacja - aby powstała to jest dużo pracy i muszą być do tego ludzie. Niestety na Paluchu niekoniecznie przyjeżdżali ludzie, którzy w swych opiniach się ze sobą zgadzali. Było by to trudne...
Ponieważ tyle lat jeździliśmy i tak stan schroniska się pogorszył, postanowiliśmy napisać... Koniec zmowy milczenia. Skoro wiemy jak było kiedyś, to wskazujemy błedy!
Zapisane

kapiszonek

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #198 : 2004-12-04, 17:15 »
Ja widze to tak. Ktoś za aprobatą obecnej władzy prowadzi schronisko.
Czyli trzeba by sprawe nagłośnić w mediach << jedyna możliwość.
Zorganizować jakiś marsz zwierząt etc.
Ale negatywna kampania przeciwko władzy na Paluchu, którą jak widze chcecie prowadzić może się nie udać bo wezmą Was za oszołomów.

Tak jak pisałam potrzebna jest alternatywa. Trzeba by pokazać na bazie
kontrastu że można coś dobrego zrobić dla zwierząt i naprawde im pomagać.
Ludzie pomogą [ znam  wiele osób, które chętnie dają pieniądze  na zwierzęta].
Można by stworzyć coś podobnego jak w zoo czyli sponsoring zwierząt. Znajdowanie osób/ firm  które pomagałyby konkretnym zwierzakom- utrzymywały je.

Można by stworzyć portal w interncie i tam informować o losie  zwierząt, szukać dla nich pomocy.

Właśnie do założenia Fundacji nie potrzeba dużo ludzi. Jest fundator ;)
Fundacja powstaje w drodze oświadczenia woli złożonego przez fundatora o ustanowieniu fundacji i przeznaczeniu określonego majątku na realizację celu fundacji. Takie oświadczenie woli powinno zostać złożone, bądź w formie aktu notarialnego, bądź w treści testamentu. W uproszczeniu można powiedzieć, że fundacja to majątek (pieniądze, papiery wartościowe, ruchomości, nieruchomości) przeznaczone przez fundatora na realizację ważnego społecznie lub gospodarczo celu. *

* żródło www.ngo.pl

Więcej tutaj: http://portal.engo.pl/files/prawo.ngo.pl/public/akty%20prawne/ust_fundacjach.pdf

Rejestr w KRS-ie trwa 3 miesiące i jest darmowy.
Zapisane

keiti

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #199 : 2004-12-04, 17:24 »
To, że my się czepiamy ówczesnej Dyrekcji to zapewne wyczytałaś z pierwszego postu. Niestety ja nie podpisuję się pod tym co zostało tam napisane. ja mam nieco inną wizję niż tina (mniej histeryczną). Ja staram się analizować i wnioskować. W poprzednich postach pisałam, ze mnie nie obchodzi kto będzie zarządzać Paluchem. Ważne by robił to z głową! Ja jeżdżę na Paluch nieco dłużej niż tina. Przeżyłam więc kilkudzisięciu Dyrektorów...
Pragnę także wyjaśnić, że MY (mające lekko odmienne zdanie niż tina) nie mamy na celu zmiany kolejnego Dyrektora. Oczywiście mamy coś konkretnego do zarzucenia Pani Dyrektor ale uczynimy to w stosownym czasie. Naszym celem sa konkretne zmiany a nie koloryzowanie azbestu.
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #200 : 2004-12-04, 17:29 »
warunki są kiepskie.boksy zardzewiałe,częsciowo.
Zapisane

Forum Zwierzaki

SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedz #200 : 2004-12-04, 17:29 »

kapiszonek

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #201 : 2004-12-04, 17:51 »
Nie znam nikogo kto by się pozytywnie wypowiadał na temat tego schroniska. Słyszałam
wiele histori na ten temat. Moja siostra wzieła psa - Cykora z tego schroniska i długo go leczyła.

Taka polityka; brak zaufania do placówki, odstrasza inwestorów.
Piszecie o złych warunkach, zardzewiałych klatkach.

Rozmawiałam kiedyś z osobą z Palucha o adopcjach króliczków i jakoś nie byli
zainteresowani wspólpracą. Praktycznie zostaliśmy przegadani :P

Dlatego moim zdaniem lepiej zbudować coś na nowo niż wspierać to co już ostro przygniło.
Zapisane

rosa_wyzel

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #202 : 2004-12-04, 17:57 »
maybe
Zapisane

israel

  • Gość
Odp: SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #203 : 2005-10-28, 21:51 »
Witam
Po pierwsze chcialem sie przywitac,
Dostalem wlasnie link do tematu, po przeczytaniu pierwszej strony nie mam sily dalej brnac w tym. Po prostu noz sie w kieszeni otwiera, nie wiem jak sie dziwic zwolennikom kary smierci. Za znecanie sie nad zwierzetami powinna byc taka kara przewidziana.
Chcialem zapytac, poniewaz temat ma juz rok, czy cos sie zmienilo w tej sprawie?
Same starania u wladz, albo tylko w mediach nic nie dadza, powinien to byc zmasowany atak, wtedy wladze nie moglyby sie wyprzec ze nie wiedzialy. Tylko faktycznie potrzebne dowody.
Pozdrawiam
Prosze o odpowiedz
Zapisane

israel

  • Gość
Odp: SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #204 : 2005-10-28, 21:59 »
Cytuj
Dlatego moim zdaniem lepiej zbudować coś na nowo niż wspierać to co już ostro przygniło.
Jeszcze powinno sie dac ostro w d... przyczynie tej zgnilizny, mysle ze przepadek mienia bylby wystarczajaco mobilizujacym i weryfikujacym czynnikim kandydatow na pracownikow nie tylko schronisk dla zwierzat.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Odp: SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #205 : 2005-10-30, 14:22 »
To co tam się dzieje to skandal, trzeba ukarać i zwolnić tych co są temu winni.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Line

  • Gość
Odp: SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #206 : 2005-11-02, 09:01 »
Boże, nie mogę tego czytać... Jak tak mozna....Czym te stworzenia sobie na to zasłużyły.....
Zapisane

Alex.

  • Gość
Odp: SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #207 : 2005-11-05, 10:28 »
Kiedy to czytałam, to po prostu ręcę mi opadły... okropne :( Możesz mi przesłać te zdjęcia? ola_pe@interia.pl
« Ostatnia zmiana: 2005-11-05, 18:18 autor Alex. »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedz #207 : 2005-11-05, 10:28 »

kasiak

  • Gość
Odp: SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #208 : 2005-11-05, 12:19 »
ZACZNIJ DZIAŁAĆ !! MOŻESZ MI PRZESŁAĆ TE ZDJĘCIA TO POSTARAM SIE JE DAĆ DO NASZEJ GMINNEJ GAZETY  mail: kasia_kla@interia.pl         z góry dzięki  i pozrdo
Zapisane

Daria12

  • Gość
Odp: SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #209 : 2006-07-07, 11:00 »
mnie też prześluij dowody net104@tlen.pl
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 28 zapytaniami.