Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: SKANDAL NA PALUCHu!  (Przeczytany 38384 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olc!a

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #90 : 2004-11-06, 19:42 »
Zastanawiam się tylko jak to się dzieje, że ludzie nie lubiący zwierząt trafiają na takie stanowiska...
Ale czego chcieć. O wszystkim decyduje banda idiotów na wysokich stołkach, którzy nie mają o niczym pojęcia :?
Zapisane

oolciaa

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #91 : 2004-11-06, 21:49 »
mam wrazebie ze niekotrzy nie widza celu tego apelu....
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #92 : 2004-11-06, 21:56 »
czyli w sumie to najlepiej byłoby zeby zmienil sie zarzad schroniska :? a to jest raczej dosc ze tak powiem trudne, a wrecz niemozliwe :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedz #92 : 2004-11-06, 21:56 »

oolciaa

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #93 : 2004-11-06, 23:27 »
trudne ale mzoe i dalo by sie cos zrobic....hmm..alen dei mam pomyslu...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #94 : 2004-11-07, 10:30 »
Pewnie trzeba by napisać list do (ble) prezydenta MSW... jakieś podpisy... tylko trzba mieć jakieś uzasadnieie...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #95 : 2004-11-07, 12:27 »
Cytat: zoolog
Cytat: keiti
No właśnie. U Was wcale nie jest fajnie! Ale Wy siedziecie z założonymi rękami, bo... W KAŻDYM SCHROSNIKU JEST TAK SAMO!
Ale na szczęście to nie temat o gdańskim schrosniku, tylko o paluchowym.

W pełni popieram tą wypowiedź. Przeczytałem dokładnie cały topic od początku do końca. Drogie Vioaiv i Lalaith-ciągle piszecie jak jest źle w schroniskach. Z drugiej jednak strony krytykujecie(to moje zdanie) Tinę i Keiti za to, że chcą coś zmienić w smutnym schroniskowym życiu. Myślę sobie, że tak nie wolno postępować. Tym bardziej, że chodzi tu o bezbronne stworzenia potrzebujące naszej bezwzględnej pomocy. Schroniska polskie trzeba zmieniać i to za wszelką cenę.


zoolog, skad takie wnioski? :roll: jesli nie wiesz co robie dla schroniska, to sie nie odzywaj :roll:
a dla Twojej wiadomosci jestem swiadoma tego ze nie nazbieram kasy zeby bylo w tym schronisku lepiej, i dlatego jestem wolontariuszka, i pomagam PSOM. Przynajmniej mam pewnosc, ze robie cos dla psow, a nie dla kierownictwa schroniska :roll: dla mnie bezcenne jest to, ze ta garstka 10-20 psow przez nas sie cieszy, ma nadzieje, ze za tydzien znow przyjedziemy i znow wezmiemy je na spacer :roll:

popieram olcie 8)
Zapisane

keiti

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #96 : 2004-11-07, 14:49 »
Droga VioaoiV i ~=Lalaith=~  jak wnioskuję z waszych wypowiedzi obie jesteście wolontariuszkami w schronisku w Gdańsku. Piszecie, że tina jest zła, bo opisuje Paluch. Jesteście na NIE, bo ona chce zmienić mentalność schroniskowców. Nie rozumiem Was. Jeszcze niedawno pisałyście o swoim schrosniku, ze nie jest tam najlepiej. Skoro jest źle to dlaczego czegoś nie zrobicie? Siedzicie cicho i przytakujecie! Skoro Wam takie łamanie psich praw odpowiada, to czemu nazywacie się miłośnikami zwierząt? Myślicie, że jak jeździcie jako wolontariusze, to zbawiacie cały świat? Otóż nie. Oczywiście, że super, ze choć garstka psów ma Was. Ale patrzenie przez palce na cierpienie zwierząt nie wnosi nic dobrego!
Przytoczę teraz kilka Waszych wypowiedzi, które są sprzeczne z tym co piszecie tu! Tu smarujecie, że źle ze narzekamy... A Wy jeszcze kilka dni temu tez narzekałyście.
Chyba jesteście ludźmi bez kręgosłupa, bo mówicie tak jak horągiewka zawieje...
Cytat: ~=Lalaith=~
Witam.
Podobna sytuacja tyczy się "naszego" schroniska, czyt. Gdańskiego. Ostatnio ciągle zmieniane było kierownictwo. Pierwsza pani kierownik(p.Kwasek), do której miałam ogromny szacunek, i widać było, że kocha zwierzaki, została zwolniona po tym, jak rzekomo płaciła dużo więcej niż powinna wetowi, ludziom którzy zbudowali budy dla piechów itp itd.. W sumie dziwne to wszystko było.. Potem pare dni była inna kobieta, potem znów inna.. I tak doszło do kierowniczki która jest teraz.. Jak jest z psami - pracownicy pracują nie chętnie, boksy często brudne, my, wolontariusze - przepraszam za określenie, traktowani jesteśmy jak szmaty.. Bo przeszkadzamy, marudzimy, że boksy brudne,że pracownicy nie spełniają swoich obowiązków etc.. A co z kotami? Z kotami to tragedia.. Wybuchają epidemie, koty nie są rozdzielane ani sterylizowane/kastrowane.. Maluchy, z dorosłymi.. Koty wzajemnie wydrapują sobie oczy.. Umierają zarażane chorobami...
Aż brak mi słów..


Cytat: ~=Lalaith=~
... niestety coraz częściej nami pomiatają  :?  I w sumie nie dba sie za bardzo o dobro zwierząt.. (mówie tu o naszym schronisku, bo nie chce uogólniać)


Skoro nie chcesz uogólniać w tamtym temacie, to czemu uogólniasz w tym?

Cytat: ~=Lalaith=~
co do szczepien itp.. Nie ma pieniędzy! Ledwo starcza na samo wyzywienie psiaków.. A to żarcie i tak straszne jest.. Myślę, że dużo tego typu problemów rozwiązałoby jednak choćby nieliczna podwyżka wpłat na konto schroniska, datków, "wypłat"..


Cytat: VioaoiV
eh jakies 4 miesiace temu przyjechali sponsorzy z niemiec. wow, wtedy to normalnie cud miod orzechy. boksy wysprzatane, w kazdym po 7 misek najlepszego zarcia w super, metalowych, antyposlizgowych miskach.. eh i tak przez caaly jeden dzien :/


Z tego co ja wnioskuję!Same opisujecie, że jest źle! Ale nic z tym nie robicie, czyli ... SIĘ Z TYM ZGADZACIE. PRZYKRE...


To tylko taki mały przerywnik, by uświadomić, że nie każdy jest partnerem do dyskusji. Temat schroniska w Gdańsku nie zawiera się w tym tu, więc proszę nie debatować o Gdańsku. Z góry dziękuję.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #97 : 2004-11-07, 16:41 »
Cytat: keiti
Piszecie, że tina jest zła, bo opisuje Paluch. Jesteście na NIE, bo ona chce zmienić mentalność schroniskowców.


gdzie tak napisałam? :roll:

Cytuj
Jeszcze niedawno pisałyście o swoim schrosniku, ze nie jest tam najlepiej. Skoro jest źle to dlaczego czegoś nie zrobicie? Siedzicie cicho i przytakujecie! Skoro Wam takie łamanie psich praw odpowiada, to czemu nazywacie się miłośnikami zwierząt?


Powtorze po raz tysieczny :roll: bo widze ze nie dociera. CZY GDZIEŚ TU JEST NAPISANE, ze sie z tym ZGADZAMY?! Nie, ale CO do grzyba mamy zrobic?? No powiedz mi, bo ja juz nie mam pomyslu, o co Ci wlasciwie chodzi :roll:

Cytuj
Myślicie, że jak jeździcie jako wolontariusze, to zbawiacie cały świat? Otóż nie.


myslisz, ze siedzac tutaj i wypisujac, zbawisz caly swiat? :roll:

Cytuj
Oczywiście, że super, ze choć garstka psów ma Was. Ale patrzenie przez palce na cierpienie zwierząt nie wnosi nic dobrego!


Cytuj

Z tego co ja wnioskuję!Same opisujecie, że jest źle! Ale nic z tym nie robicie, czyli ... SIĘ Z TYM ZGADZACIE. PRZYKRE...


przykre mowisz.. :roll:


patrz punkt pierwszy :roll: czy gdzies jest napisane, ze zgadzamy sie z tym ??

Cytuj
To tylko taki mały przerywnik, by uświadomić, że nie każdy jest partnerem do dyskusji. Temat schroniska w Gdańsku nie zawiera się w tym tu, więc proszę nie debatować o Gdańsku. Z góry dziękuję.


nie DEBATUJEMY o GDANSKU, tylko POROWNUJEMY. Widzisz ROZNICE ??
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #98 : 2004-11-07, 17:06 »
L i V czy wy nie macie wogule wyobraźni?? :?: chodzi o to ze caly czas mwłaśnie porównujecie te schroniska co moim zdaniem jest bezsensowne!!! co z tego że powiecie; tu jest tak , a tu jest tak :?: a swoja droga to ładnie na pieska mówić; "siperdalaj' albo inne tego typu rzeczy?? bo słyszałam ze co niektórzy maja taką kulture a uwazaja sie za wielkich miłośników zwierzat. do et j pory nie mialam okazji wybrac sie do gdanskiego schroniska gdzie L i V są wolontariuszkami zmieniajacymi świat na lepsze :twisted:
Zapisane

Forum Zwierzaki

SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedz #98 : 2004-11-07, 17:06 »

oolciaa

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #99 : 2004-11-07, 17:15 »
ja tez nie milalam okazji a pomimo tgo juz slyszalam rozne opinie ..ze do psow odzywacie sie ordynarnie i wy nazywacie siebide dobrymi ludzmi kochajacymi zwierzaki kuap a nie kochajace .!!! :[ aa  ii jeszcze jednao wasza cala rozmowa ?Twoaja L i V polega na ytm ze cytuejeci czyjes wy;poweidizi  tylk oz czyms sie nie zgadzacie kaiti i tona hcca pomowc!! a ry tylko ze wszdzie tak jest !!  :grr: gownoe i tyle !!! dpo was nic nie odcierta !!! jak do slupow mowilmy ze hcemy pomoc paluchowi a nie gdansku !! tym razme!! :[
Zapisane

keiti

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #100 : 2004-11-07, 17:29 »
A ja przytoczę Wam swoje WŁASNE ODPOWIEDZI! Proszę bardzo!

Cytat: VioaoiV
tina to po co zakladalas ten topic ?? lalaith kwestionuje i ma do tego prawo  :?  jesli uwazasz ze albo wszyscy sie powinni rzucic i wspolczuc glosno, albo poleciec do schroniska i tam ich zbluzgac, to sorki ... :?


Czyli kwestionuje a nie porównuje...

Cytat: ~=Lalaith=~
Ok, kwestionuje, bo mam do tego prawo. Od tego jest forum, nie?


Jeśli chodzi o zbawianie świata, to nie mam takiego zamiaru! Wystarczy, że zbawie ponad 1000 zwierząt z Palucha.
Ja nie będę siedzieć z założonymi rękami.
Kończę debatę z Wami na temat schroniska bo niestety Wasz poziom intelektualny koliduje z moimi imperatywami. I uważam, że nic nie wnosicie do dyskusji. Jest to przykre ale prawdziwe.
Oczywiście macie prawo do dalszych wypowiedzi, bo to jest forum, ale i tak każdy wie co ma o Was sądzić...
Może czas dorosnąć.
Zapisane

oolciaa

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #101 : 2004-11-07, 17:32 »
ja chyba poczycnie ot co Kaiti to nie ma sensu ...
Zapisane

olc!a

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #102 : 2004-11-07, 17:50 »
Pacuszka - po pierwsze na forum się nie przeklina. Po drugie - czy ktoś z nas używa takich wyrazów w stosunku do zwierząt? Jakoś nie zauważyłam... Jaki to ma w ogóle związek z tematem?

OK, może sytuacja w Paluchu wynika z nieodpowiedniego kierownictwa. Nie wiem, nie byłam. W takim razie faktycznie można coś zmienić, trzeba tylko chcieć. I jak najbardziej jestem za.
Jednak myślę, że sytuacja np w Gdańsku wynika z braku funduszy. Tutaj niewiele możemy zdziałać... Jak już napisałam - ze zbiórek można uzbierać co najwyżej na kilkanaście kg karmy :( A jak poprosisz kogoś o pieniądze i mówisz, na jaki cel - patrzą na Ciebie jak na zbrodniarza i 'nie mam na co pieniędzy wydawać tylko na jakieś kundle?'... A zbiórki i wolontariat to jak na razie niestety jedyne, co możemy robić [niepełnoletni]. Nie mamy dużych możliwości, a szkoda.

Oolciuu, daruj sobie to 'szkoda mi niektórych', a dorzuć coś sensownego do rozmowy, bo jak na razie Twoje wypowiedzi ograniczają się do 'jacy wy jesteście głupi/straszni/okropni, jak wy możecie nazywać się miłośnikami zwierząt' itd. Dyskusja chyba na tym nie polega :hmmm:
Zapisane

oolciaa

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #103 : 2004-11-07, 18:07 »
a czy my ci napisalysmy ze ty tak mowisz ..a moze rtak po za swiatem forum...ja nic nie odzucam poiweidz mi to gdzie ja ci napisalm ze jestecie glupi ...;/ aaaa i to cos pod moim wcale nie muci byc od was nei uwazaj sie za osoba ktorej mogla bym ot oposwiecic ...'/
Zapisane

keiti

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #104 : 2004-11-07, 18:14 »
oolciaa czytaj proszę co napiszesz, bo jakieś niepolskie słowa wychodzą i nie wiem o co Ci chodzi. W razie co w górnym prawym rogu masz opcje zmień i tam możesz dokonać korekty.
Zapisane

Forum Zwierzaki

SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedz #104 : 2004-11-07, 18:14 »

olc!a

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #105 : 2004-11-07, 18:21 »
Cytuj
a czy my ci napisalysmy ze ty tak mowisz ..a moze rtak po za swiatem forum...

Więc jaki ma to związek z tematem?
Cytuj
poiweidz mi to gdzie ja ci napisalm ze jestecie glupi ...;/

To było coś w rodzaju ironii [mój post]
Cytuj
aaaa i to cos pod moim wcale nie muci byc od was nei uwazaj sie za osoba ktorej mogla bym ot oposwiecic ...'/

Ja właśnie mam nadzieję, że nigdy nie dosięgnie mnie ten zaszczyt i nie pojawię się w Twoim podpisie :)

Myślę, że nam wszystkim chodzi o to samo, tylko pojawiło się małe nieporozumienie i nie możemy się dogadać ;)
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #106 : 2004-11-07, 18:28 »
Cytat: olc!a
Pacuszka - po pierwsze na forum się nie przeklina. Po drugie - czy ktoś z nas używa takich wyrazów w stosunku do zwierząt? Jakoś nie zauważyłam... Jaki to ma w ogóle związek z tematem?:


a wiec przepraszam za przeklenstwo, ale nistety pewne osoby odnosza sie tak w stosunku do psów i kto wie czy nie czynia w podobny sposób-ale nie mniejsza z tym :? a w sumie to ja zrobie tak jak keiti, juz sie tu nie bede wypowiadac. a mówcie co chcecie :evill:
Zapisane

olc!a

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #107 : 2004-11-07, 18:32 »
Pacuszka - ale możesz mi wyjaśnić, jaki to ma związek w tematem? Że się tak odnoszą to wiem, bo sama znam kilku takich idiotów, ale co ma to wspólnego z sytuacją na Paluchu czy nawet w Gdańsku?
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #108 : 2004-11-07, 18:48 »
w sumie to nie ma to zwiazku z tematem, tak jak czesc tego calego tematu. poprostu sie wkurzyłam bo 2 takie wyskoczyły; i co to one nie robia :roll:  :?
Zapisane

olc!a

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #109 : 2004-11-07, 18:53 »
Dyskutują, oto co robią. I to nawet sensownie, z wymianą argumentów.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #110 : 2004-11-07, 18:55 »
Cytat: pacuszka7
a swoja droga to ładnie na pieska mówić; "siperdalaj' albo inne tego typu rzeczy?? bo słyszałam ze co niektórzy maja taką kulture a uwazaja sie za wielkich miłośników zwierzat. do et j pory nie mialam okazji wybrac sie do gdanskiego schroniska gdzie L i V są wolontariuszkami zmieniajacymi świat na lepsze :twisted:


po pierwsze- jaki to ma zwiazek z tematem??
po drugie- olc!u, chodzi o to, ze Atomic nie jezdzi z nami dlatego do schroniska, ze niektorzy z naszych wolontariuszy nie panuja nad jezykiem i przeklinaja :roll: widze ze juz Atomic przyszla i skutecznie zniechecila co niektorych do wolontariatu, szkoda tylko ze za naszymi plecami. jakos nie zaluje. ale wiesz, ja tam wole sie zadawac z takimi co jezdza i pomagaja w schronisku, kochaja psy, a to ze im sie czasem wymsknie to i tamto to i tak psom wisi, bo sie na nich przeciez nie drą :roll:


olciuu czy mozesz pisac mniej wiecej po polsku ?? ciezko sie czyta Twoje posty..

Cytuj

poprostu sie wkurzyłam bo 2 takie wyskoczyły; i co to one nie robia  


A co TY robisz? Powiedz, chetnie poslucham.
Zapisane

Forum Zwierzaki

SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedz #110 : 2004-11-07, 18:55 »

pacuszka7

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #111 : 2004-11-07, 19:26 »
wogule o co chpodzi z ta atomik ja nawet z nia nie rozmawiałam ?? nie musze sie nikomu tłumaczyc z tego co robie  :roll: . w nastepna sobote prawdopodobnie bede jechac do tego schroniska na oruni (o ile bede miala czas ), bo wyobraź sobie Vio że niektórym poprostu  nie wystarcza czasu na jeżdżenie i pomoc w schronisku w 3 klasie gimnazjum!!! Ale postaram sie być tam czasami i pomagac finansowo na tyle, na ile bede mogla (wiec w sobote sie zobaczymy :lol: ) . a tak pozatym juz nie bede sie wypowiadac bo widze ze dalsza dyskusja nie przyniesie nic dobrego a wrecz przeciewnie!!!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #112 : 2004-11-07, 19:28 »
Cytuj

nie musze sie nikomu tłumaczyc z tego co robie  .


a ja tym bardziej

Cytuj

w nastepna sobote prawdopodobnie bede jechac do tego schroniska na oruni (o ile bede miala czas ), bo wyobraź sobie Vio że niektórym poprostu nie wystarcza czasu na jeżdżenie i pomoc w schronisku w 3 klasie gimnazjum!!!


no to chyba masz maly problem, bo oprocz nas wolontariuszy nie przyjmuja. trzeba dolaczyc do nas. a nie wiem, czy chcemy w grupie wolontariuszke, ktora na kazdym kroku bedzie nam wytykac jacy mi jestesmy zli i okropni..  :roll:
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #113 : 2004-11-07, 19:43 »
nie no troche teraz przesadziłaś. czy gdzies powiedzialam ze jestescie wszyscy źli i okropni.?? :?: chyba juz mi sie odechciało tam jechać i tam nie pojade. łaski mi nie robisz. bede pomagac tarze, gaji, vivie i innym fundacją. wiec widzicie gdanszczanie jesteście zdani na łaske jakiejś Vio jeśli chcecie nalezec do wolontariatu. Może zrobicie jakis regulamin co?? albo niech każdy przejdzie specjalny egzamin, to tak jak hitler wybierał dla siebie ludzi do SS. jeśli ktoś bedzie chcial zdac egzamin musi sie dobrowolnie podporzadkowac i nie moze powiedziec złego słowa!!! kurde mialam juz sie nie wypowiadac ale sie w....
Zapisane

oolciaa

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #114 : 2004-11-07, 19:48 »
ja tesz nie jade..wolontariat ma byc tez przyjemnoscia nie obozme koncentracyjnym...;/ gdzie bede mnie testowali i wybieralki tymnbarsdzoje mlodsze osoby odemnie ...;/
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #115 : 2004-11-07, 19:53 »
co za pech  :roll:
olcia co tzn "tymbarzdoje" ?
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #116 : 2004-11-07, 20:00 »
niue myslałam ze twoja inteligencja jest tak ograniczona  :P  :lol:     ej choć tam ola pojedziemy dla beki - zobaczymy kto wygra  :lol:
Zapisane

oolciaa

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #117 : 2004-11-07, 20:00 »
v-tym bardziej ..;/ taa spoko jezeli nei spotkam sie z kims:P ale eila jeszcze chciala jechac madzia nia mzoe sylwia domnika :D:D
Zapisane

Forum Zwierzaki

SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedz #117 : 2004-11-07, 20:00 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #118 : 2004-11-07, 20:13 »
Cytuj

niue myslałam ze twoja inteligencja jest tak ograniczona  


jesli to Twoj jedyny argument, wyzywanie mnie, to nie wiem, czy chce z Toba dalej dyskutowac..  :?

Cytuj

ej choć tam ola pojedziemy dla beki - zobaczymy kto wygra


nie uwazasz ze to troche dziecinne? :roll: bo mi sie tak troche wydaje.
szczegolnie ze jesli chcesz byc wolontariuszka, to MUSISZ dolaczyc do nas, bo po prostu innego wyjscia nie ma. wolontariuszy nie przyjmuja, bo bylo powazne pogryzienie. a zreszta co ja bede Ci sie tlumaczyc..  :roll:
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
SKANDAL NA PALUCHu!
« Odpowiedź #119 : 2004-11-07, 20:18 »
a kim wy tram jestescie ze wolontariuszy nie przyjmuja??
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.126 sekund z 28 zapytaniami.