Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czyste elastyczne i miękkie popręgi...  (Przeczytany 831 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
czyste elastyczne i miękkie popręgi...
« : 2005-07-27, 11:23 »
w pewnej ksiażce dotyczącej koni doczytałam sie informacjii że pranie popręgów w wodzie z octem [...] popręgi pozostają miękkie i elastyczne

więc postanowiłam się was zapytac jakie są wasze metody i czego wy urzywacie oraz czy owa podana przezemie metoda jest skuteczna prosze o pilną odpowiedz  :jupi2: :wink: :idea: :tuli: :D
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: czyste elastyczne i miękkie popręgi...
« Odpowiedź #1 : 2005-07-27, 12:38 »
nie testowałam, ale moje popręgi - parciany i sznurkowy są miękkie jeśli tylko nie są przesiąknięte w wskroś brudem i potem ;) parciany jasne że nie będzie tak mięciutki jak sznurkowy np i ciężko tego od niego oczekiwać...ale jak dla mnie jeśli tylko nie jest popręg zarośnięty to będzie miekki i nie powinien raczej obcierać...i ocet za bardzo tu nie pomoże myślę jeśli już popręg będzie przepocony i ubrudzony ;) ja swoje piorę zwyczajnie albo z proszkiem albo cześciej mydełkiem, szczotka w rękę i szuru buru ;) namęczę się, napocę ale taka metoda jest jak najbardziej skuteczna...szkoda mi pralki i sprzączek od popręgów :)

Wiedźma

  • Gość
Odp: czyste elastyczne i miękkie popręgi...
« Odpowiedź #2 : 2005-07-27, 14:10 »
A jakich popregow ma dotyczyc ta metoda z octem?
Skorzane popregi to chyba sie tak samo czysci i konserwuje, jak reszte skorzanego sprzetu... Mysle, ze moze ten ocet ma pomagac w usuwaniu pozostalych po wyschnieciu potu soli mineralnych.

Ja mam sznurkowy i nie widze sensu prania go w occie, bo i tak jest miekki, o ile nie jest sztywny z brudu, jak zauwazyla k_cian ;) A piore go w reku i w plynie do prania (ew. jesli robie to w stajni, to w szamponie ;) ).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: czyste elastyczne i miękkie popręgi...
« Odpowiedz #2 : 2005-07-27, 14:10 »

Karolas

  • Gość
Odp: czyste elastyczne i miękkie popręgi...
« Odpowiedź #3 : 2005-07-28, 17:42 »
ja mam popreg sznurkowy ktore piore w reku i takie neoprenowy, ale pod niego mam podkladke eskadronu bodajze i jak cos do piore sama podkladke (nie rekaw tlyko taka zajebista podkladka :) )
Zapisane

xara

  • Gość
Odp: czyste elastyczne i miękkie popręgi...
« Odpowiedź #4 : 2005-07-31, 01:15 »
ja piorę popręgi (neopren Kaval Duo) w pralce, z dodatkiem normalnego proszku w 30 stopniach i jest ok.  :)
Zapisane

awangarda

  • Gość
Odp: czyste elastyczne i miękkie popręgi...
« Odpowiedź #5 : 2005-08-01, 22:14 »
ja mam jakisz taki nie wiem jaki to jest w kazdym razie z gumkami po bokach i tez go pioere w pralce razem z innymi konskimy syfami tylko matka sie drze zawsze bo jadna pralka zakonczyla zycie po kilkunastu czaprakach derkach ochraniaczach itd...wiec robie to pokryjomu:P:P:P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 23 zapytaniami.