Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Chore kolano!!HELP!!  (Przeczytany 2740 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pinka92

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • Kto dosiadł konia,ten dosiadł wiatr...
Chore kolano!!HELP!!
« : 2005-11-28, 23:21 »
Witajcie!! Mam taką mała proźbe może ktos z was ma tak samo jak ja albo zajmuje sie medycyna i mi pomoże!
A wiec zaczełam jezdziec na koniacvh w wieku 6lat i mialam napoczątku problemy z kręgoslupem ale tera zgdy zaczeły sie ostre treningi(od zeszlego roku) i zawoy zaczęło cos chrupac mi w kolanie,gdy robie przysiad tak jak by "strzyka mi" nie wiem co to jest i za kazdym razem to przeskakuje to po ok.5 przysiadach zaczyna bolec kolano!!Ratujcie czy macie to samo??Moja mama mowi ze nic mi nie jest a ja wiem ze napewno cos z tym kolanem sie dzieje.Ratujcie!!!!!!!!!!!!!!




---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Byłam dzies(poniedzialek) u ortopedy badal mi to kolano ok.20 min i doszedł do wniosku ze trzeba zrobic przeswietlenie...po przeswietleniu  doszedł do wniosku ze mam niedobór mazi stawowej i narazie bede brała leki...:)Dziekuje wszystkim gdyby nie wy nie mogla bym jezdzic konno...naszczescie zepka jest w całości:P
« Ostatnia zmiana: 2005-12-12, 20:08 autor pinka92 »
Zapisane
Dziękuje że jesteś......gdyby nie ty nie czuła bym wiatru we włosach.....dziekuje ze istniejesz.....galopujacy po polach koniku

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #1 : 2005-11-29, 00:03 »
do ortopedy, ino myk :)
 Prawdopodobnie masz jakiś stan zapalny, jeśli nie zaleczysz...będziesz miała problemy. Serio-serio! Lepiej idź do ortopedy, niech obada i zaleci jakieś srodki przeciwzapalne i maści. A może lampy???
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #2 : 2005-11-29, 12:24 »
pinka - tak jak napisała nefra - do ortopedy, a co to może być? - stawiam na zwichnietą rzepkę
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedz #2 : 2005-11-29, 12:24 »

pinka92

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • Kto dosiadł konia,ten dosiadł wiatr...
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #3 : 2005-11-29, 12:35 »
Ale jak chodze to mnie nie boli tylko jak robie przysiady .......musze isc do ortopedy???ja nie chce................................:(!!!!
Zapisane
Dziękuje że jesteś......gdyby nie ty nie czuła bym wiatru we włosach.....dziekuje ze istniejesz.....galopujacy po polach koniku

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #4 : 2005-11-29, 12:43 »
zwichnieta rzepka niekoniecznie musi boleć - wystarczy ze przeskakuje - idź do tego ortopedy - lepiej iść i dowiedzieć sie ze nic ci nie jest, niz czekac w nieskonczonosc i zafundowac sobie powazne problemy.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pinka92

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • Kto dosiadł konia,ten dosiadł wiatr...
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #5 : 2005-11-29, 14:36 »
A to samo sie nie wyleczy??A co ten ortopeda mi zrobi??:( Przepisze masci czy operacja??
Zapisane
Dziękuje że jesteś......gdyby nie ty nie czuła bym wiatru we włosach.....dziekuje ze istniejesz.....galopujacy po polach koniku

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #6 : 2005-11-29, 14:49 »
czy samo sie wyleczy? nie wiadomo co to jest, wiec nie mozna tez powiedziec czy samo sie wyleczy, jesli jest to zwichnieta rzepka to zostawiajac to jak jest mozesz sie nawet do kalectwa doprowadzic...wiec lepiej isc do tego lekarza  - ortopeda powie ci co to jest i powie tez co potrzeba zeby wyleczyc. ortopeda przede wszystkim cie zbada.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #7 : 2005-11-29, 15:07 »
moze to problem z Mazią stawową (czy jakoś tak... :( )..to moze być problem...
jezeli tocos  z rzepką .....to chyba najgorsze co mogłoby być....( nie chce cie martwić)
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

Ritka

  • Gość
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #8 : 2005-11-29, 16:27 »
miałam teraz na biologii o mazi stawowej. no, poza tym mój koń miał problemy. Trzeba było ją wskrzyknąć. Ale to jest raczej u starszych osób. Po prostu wtedy chrząstki stawowe się o siebie obcierają i to sprawia taki krótkotrwały, mocny ból.

a mnie też boli kolano, ale to skutek zerwania ścięgna :)

po prostu przez sport do kolectwa :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedz #8 : 2005-11-29, 16:27 »

pinka92

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • Kto dosiadł konia,ten dosiadł wiatr...
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #9 : 2005-11-29, 16:39 »
a co bedzie badał???strasznie sie boje ale mi to normalnie nie przeszkadza nawet przy treningach skokowych kiedy obciązam ta noge.....:(
Zapisane
Dziękuje że jesteś......gdyby nie ty nie czuła bym wiatru we włosach.....dziekuje ze istniejesz.....galopujacy po polach koniku

EwkaKonik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 212
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #10 : 2005-11-29, 19:02 »
Pinka nie panikuj! Idz do tego lekarza. Pooglada Cie troszke, podotyka ewentualnie zrobi przeswietlenie. Nie martw sie!!!
Zapisane
The happiest people seem to be those who have no particular reason for being happy except that they are so.

Nanami

  • Gość
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #11 : 2005-11-29, 19:34 »
Ja mam problemy z mazią stawową, ale w nadgarstku i zyje. A ze mnie stawy bolą, to biore preperaty na wzmocnienie i regeneracje stawów.

Ortopeda nie gryzie, obada, omaca, moze najwyzej kaze zrobic przeswietlenie i tyle, przepisze srodki :P
Zapisane

pinka92

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • Kto dosiadł konia,ten dosiadł wiatr...
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #12 : 2005-11-29, 19:46 »
eh...to pujde do ortopedy w najblizszym czasie ale strasznie sie boje:(
Zapisane
Dziękuje że jesteś......gdyby nie ty nie czuła bym wiatru we włosach.....dziekuje ze istniejesz.....galopujacy po polach koniku

Nanami

  • Gość
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #13 : 2005-11-29, 20:04 »
Ale czego? Nie pogryzie Cie :P
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #14 : 2005-11-29, 21:40 »
no chyba, ze bedzie bardzo bardzo glodny to wtedy uwazaj :P nie no zartuje :lol: wszystko bedzie w porzadku ale mi sie wlasnie wydaje ze masz niedobor mazi stawowej... przynajmniej tak samo to wygladalo u mnie. nie ma co sie bac a do lekarza lepiej isc dla wlasnej pewnosci zdrowia i bezpieczenstwa...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedz #14 : 2005-11-29, 21:40 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #15 : 2005-11-29, 21:41 »
Idź, jak najszybciej bo stany zapalne w stawach mogą przejść na inne stawy albo zamienić się w cos czego nie da się wyleczyć...przy szybkim leczeniu i konsekwentnym stosowaniu sie do zaleceń lekarza, powinno nie pozostawić sladów. Idź, idź szybko. Bo będziesz miała coraz więcej problemów i skończy sie tym że nie będziesz mogła jeździć.
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #16 : 2005-11-29, 21:54 »
Moja mam powiedziała, że to njie musi być jeden wielki uraz, ale mnóstwo małych przez co kolano nie puchnie ( właśnie nie powiedziałaś czy jest większe  ) więc lepiej abyś poszła do ortopedy bo tylko on może ustalić co jest grane. Lepiej dmuchać na zimne. Może zapłacisz troszkę, ale lepsze to niż kalectwo.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

SteFFan

  • Gość
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #17 : 2005-11-29, 22:12 »
Gdy zaczołek w 6 klasie trenować siatke to miałm 4 treningi w tytgoodniu po 2.5 h i to było na począte  za dużo i siadło mi kolano chodziłem na laser i prądy przez 2 tyg. i już wszytko jest dobrze do ortopedy szubko :P
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #18 : 2005-12-01, 22:17 »
pinka, a do którego ortopedy idziesz? Bo już jestem w poznańksim ortopedach obeznana :lol: Na pewno będziesz musiala zrobic zdjęcie moze potem usg. Obys tylko nei musiala miec zabiegu bo mi sie juz 2 lata wlecze po zabiegu :/
Zapisane

MadiM

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1308
  • czuj..czuj.. czuwaj!!
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #19 : 2005-12-04, 00:14 »
noz  tą ilością to chyba przesada.....ja bym nie mogła tylu koni jeździć...
Zapisane
Po Pierwsze: Nie Pluj !! Obrażaj, ale Zasady Higieny Zachowaj !!  :kocham:

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #20 : 2005-12-04, 10:06 »
ja bylam u zwyklego lekarza i powiedzial mi ze to dlatego ze teraz rosne i moje stawy nie nadarzaja za koscmi i ze mi to samo przejdzie <a to bylo z zeszlym roku> i faktycznie juz mi ni chrupia kolana
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedz #20 : 2005-12-04, 10:06 »

pinka92

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • Kto dosiadł konia,ten dosiadł wiatr...
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #21 : 2005-12-05, 21:54 »
Zimoludka ide w poniedzialek (nastepny do lekaza) a ide do Certusa i nie pytalam do jakiego lekarza
Zapisane
Dziękuje że jesteś......gdyby nie ty nie czuła bym wiatru we włosach.....dziekuje ze istniejesz.....galopujacy po polach koniku

pinka92

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • Kto dosiadł konia,ten dosiadł wiatr...
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #22 : 2005-12-12, 21:04 »
Jeszcze raz dzieki
Zapisane
Dziękuje że jesteś......gdyby nie ty nie czuła bym wiatru we włosach.....dziekuje ze istniejesz.....galopujacy po polach koniku

Zuzika

  • Gość
Odp: Chore kolano!!HELP!!
« Odpowiedź #23 : 2006-03-15, 21:04 »
Ja miałam rok temu problemy z kolanami. Też zaczeło się od bólu i strzelania. Ale u mnie ortopeda stwierdził nierównomiernie umięśnienie nóg i ściaganie rzepki przez zewnęttrzne mięśnie. Brałam przez pół roku jakieś leki i miałam ćwiczenia na zmocnienie wewnętrznych mięśni. Mineło już po pół roku, chociaż czasem przy zmianach pogody kolano daje o sobie znać.
Kolana to poważne sprawa i nie należy tego lekceważyć, bardzo dobrze że poszłaś do ortopedy, teraz może być już tylko lepiej ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 30 zapytaniami.