Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wyjazd  (Przeczytany 2320 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Wyjazd
« : 2006-02-01, 19:42 »
W walentynki jedziemy z klasom do stadniny koni,prosze powiedzcie mi jak mam się zachować przy koniach
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Princessa

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #1 : 2006-02-01, 21:36 »
heh a moge wiedziec gdzie jedziecie? zachowanie przy koniach nie jest trudna sztuka....poprostu nie mozesz sie bac, bo zwierze to wyczuje ;) no wiadomo nie krzyczec i nie wykonywac gwaltownych ruchow :) praktyczie zachowuj sie normalnie i nie wykonuj nic co mogloby konia zdenerwowac no i nie podchodzi sie od tylu, choc nie wszystkie kopia :) no ja oczywiscie zycze ci milej zabawy, bo na pewno ci sie spodoba :P a kto wie moze dolaczysz do grona milosnikow koni :lol:
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #2 : 2006-02-01, 21:55 »
ja się cieszę że ktoś jest na tyle mądry żeby  o taką banalną zdawałoby się sprawę zapytać. Zdawałoby się ponieważ niestetry wiele osób do jasnej ciasnej drze sioęi goni, a potem dziwią sie że niespokojny :? Acha, przede wszystkim nie karmić, zwłaszcza bez pozwolenia właściciela / opiekuna koni !
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wyjazd
« Odpowiedz #2 : 2006-02-01, 21:55 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #3 : 2006-02-02, 10:23 »
Cytuj
nie mozesz sie bac, bo zwierze to wyczuje
zawsze mnie zastanawiało jak tego dokonać ? Jak nie pozwolić sobie się bać ?:P  Bo ja jakoś nie umiem tego dokonać :lol: Na kuligu trzęsłam sie ze strachu jak galareta, inni podchodzili, głaskali konie a ja nie mogłam zrozumieć jak oni się nie boją...toż to taki wielki potwór z kopytami ... :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #4 : 2006-02-02, 14:09 »
wyjeżdzamy gdzieś obok matki polki w łodzi :)
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #5 : 2006-02-02, 18:15 »
Fattyś nie ma się czego bać, ja niewiedząc co robię niedawno do boxu ogiera weszłam, i myślałam ze to wałaszek, kompletnie wyluzowana zaczęłam go głaskać i... i nic :P Ale ogierów się boje, więc jak usłyszałam "ej Olka wyłaź z tamtąd, to jest ogier, w dodatku bardzo agresywny, to moje nogi stanęły w miejscu a reszta ciała wyrywała się w stronę "bramki" :P ale przynajmniej jestem bogatsza o nowe doświadczenie. Ogółem koni się nie boję. A co do twojego wyjazdu- fajnie, tylko pamiętaj nie bój się ;) no i do organizatorów wycieczki- dziwie się że w zimie, bo latem to tak jakoś fajniej na maneżu jest.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #6 : 2006-02-03, 12:08 »
1. Nie podchodzic do konia, jesli nie zostaniesz wyraznie poproszony przez prowadzącego jazde.
2. Nie podchodzic od tyłu!!
3. Na konia sie wsiada z lewej strony po stronie łba, pewnie ktos Cie podrzuci na siodło.
4. Nie dawac smakołyków.
5. Nie krzyczec, nie wydawac głosnych dzwieków.
6. Jakby co nie panikowac :P
Zapisane

Princessa

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #7 : 2006-02-05, 21:59 »
ehe a ja w Ochabkach ostatnio bylam. Dzisiaj wrocilam.... i jakas wycieczka se przyjechala....ale sie narobilo :P pani Ela (wlascicielka) powiedziala mi idz siodlac Arkadie (kon na ktorym jezdze, bardzo plochliwy i lubiacy se fikac :P ) no i wez ja na oprowadzanie. no to ja z Arkadia w reku prowadze jakies male dzieci i nagle lubudu ta sie sploszyla i ten dzieciak o malo nie spadl...potem probowalam ja uspokoic ale te dzieci biegaly, wrzeszczaly wolaly do koni "tas tas" no i nieszczescie gotowe. Za Arkadia zaczal sie ploszyc taki wielki kon na ogol spokojny Grom i te dzieci stwierdzily ze juz nie chca oprowadzania i rezygnuja z tego no wiec Ela do mnie "wsiadaj na Arkadie i postepuj chwilke"  tylko ze ja jestem sprytniejsza i wiedzialam co bedzie (bo na niej dosc dlugo jezdze i sie troche juz znamy ;) )wiec stwierdzilam ze poprowadze ja chwilke w reku.....jak ta sie sploszyla to myslalam ze mnie zabije :P szamotalam sie z nia po calej hali a za Arkadia szalal Grom. w koncu ja puscilam i ela kazala odprowadzic "tego potwora" do stajni :P hehe wlasnie tak chcialam wiedziec czy to czasem nie bylas jednym z tych dzieci aniu bo podejrzewam ze stracha mialy niezlego :p
« Ostatnia zmiana: 2006-02-05, 22:02 autor Princessa »
Zapisane

Nevada

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • I don't wnant to be a stupig girl!
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #8 : 2006-02-06, 11:32 »
3. Na konia sie wsiada z lewej strony po stronie łba, pewnie ktos Cie podrzuci na siodło.
Nie koniecznie z lewej strony.Można też z prawej.zależy od instruktora.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wyjazd
« Odpowiedz #8 : 2006-02-06, 11:32 »

Princessa

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #9 : 2006-02-06, 11:44 »
mnie zawsze uczono z lewej....tak samo jak sie od lewej strony konia prowadzi....
Zapisane

Nevada

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • I don't wnant to be a stupig girl!
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #10 : 2006-02-06, 18:16 »
Princesso:
Są różne szkoły jazdy i różnie uczą(nie koniecznie źle) :idea:
Zapisane

kfiatek

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #11 : 2006-02-07, 19:10 »
wchodzenie na konia z lewej strony to kwestia umowna.
kiedys musialam wsiadac z prawej bo nie bylo innego wyjscia i tez sie udało :D
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #12 : 2006-02-07, 19:20 »
bardzo wam dziękuje z tydzień już wyjazd :jupi2:
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Princessa

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #13 : 2006-02-08, 11:20 »
no mam nadzieje ze bedzie udany :) nie to co miala ta grupa w ochabach ostatnio :P
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #14 : 2006-02-12, 14:22 »
za dwa dni wyjazd do stadniny:jupi::jupi2: :mrgreen:
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Forum Zwierzaki

Odp: Wyjazd
« Odpowiedz #14 : 2006-02-12, 14:22 »

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #15 : 2006-02-18, 17:07 »
No i jak było? ;)
Zapisane

anas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4660
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #16 : 2006-02-18, 19:00 »
było zajefajnie,jeżdziliśmy saniami zaprzerzonymi w dwa konie a potem na jednym takim ślicznym białym
ta był naj fajniejszy wyjazd na całym świecie :mrgreen: :mrgreen: :) :lol: :jupi2:
Zapisane
"Gdyby istniało Newtonowskie trzecie prawo konwersacji, głosiłoby, że każde stwierdzenie wywołuje kontrstwierdzenie o równej sile i przeciwnym zwrocie."
~Hugh Laurie "Sprzedawca Broni"

Princessa

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #17 : 2006-02-18, 23:39 »
heh to milo :) konie sa w ogole super :P
Zapisane

pterodaktyl

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #18 : 2006-02-20, 18:54 »
wchodzenie na konia z lewej strony to kwestia umowna.
kiedys musialam wsiadac z prawej bo nie bylo innego wyjscia i tez sie udało :D
wsiadanie z lewej strony to tradycja powiązana z historią polskiej kawalerii i nie tylko  :)
dlatego też tak się uczy,
ja od pewnego czasu wsiadam z prawej strony, bo mam krzywe siodło i zanim odwiedzi rymarza muszę na nim trochę jeszcze pojeździć, więc wybieram mniejsze zło i nie mając stołka wsiadam z prawej, żeby w razie czego przechyliło się trochę na tą 'inną' stronę  :)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #19 : 2006-02-20, 19:16 »
Cytuj
wsiadanie z lewej strony to tradycja powiązana z historią polskiej kawalerii i nie tylko 
A także (jak w każdym razie słyszałam ) jest to związane z tym, że większość ludzi jest praworęczna i tak im łatwiej...
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

pterodaktyl

  • Gość
Odp: Wyjazd
« Odpowiedź #20 : 2006-02-20, 20:39 »
ja ku ironii losu jestem leworęczna  :)  i wsiadam z prawej - trudniej mi jest
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wyjazd
« Odpowiedz #20 : 2006-02-20, 20:39 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.108 sekund z 27 zapytaniami.