Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 113 114 [115] 116 117   Do dołu

Autor Wątek: Moja nauka jazdy:) [i szukanie stajni :((] czyli offtopic końskich lukrusów :)  (Przeczytany 125383 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nanami

  • Gość
Ja byłam wczoraj na moim pierwszym prawdziwym terenie, na srokatym Jaśku, który uwielbia sie scigac. Były dwa galopy, troche kłusu, przejazdów, było cudownie, szerszy opis dałam na FZM :P
Zapisane

Princessa

  • Gość
Goldenmanka w Katowicach na Muchowcu jest swietna stajnia. ja tam od czasu do czasu jezdze i jestem zachwycona ;) naprawde jak chcesz jakies namiary (0,32) 251-34-84 :P ulica francuska 180a,  a jeszcze w Katowicach na Panewnikach jest stajnia ale ten odradzam....nie jest tam porzadnie i te konie sa jakies dzikie ee tam co ja bede gadac :P ale MUCHOWIEC jest the best :zakochany: naprawde polecam !!
« Ostatnia zmiana: 2005-11-12, 17:47 autor Princessa »
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Cytuj
w każdym razie, chodziło mi o to, że podczas czyszczeniu, przechodząc przed koniem w celu wyjścia z boksu, Padi zaczął napierać na mnie czołem wspartym na mojej klatce piersiowej, i miażdżyć na ścianie. ba, cieszyłabym się gdyby to była sciana - pchał mnie dokładnie na kant żłonbu. nie miałam pojęcia, i dalej nie mam pomysłu co mogłam wtedy zrobić. kazałam mu się cofnąć, karciłam krzykiem, odpychałam, ale też nie miałąm za bardzo jak, bo takiego łba się nie da. oczywiście nic nie pomogło. po kawałeczku przesuwałam się w stronę drzwi, aż w końcu do nich dotarałam ( jescze nigdy nie przebyłam 0,5 metra w takim tempie  ) i uwolniłam się. Co należy robić w takich sytuacjach ? czym są one spowodowane ? wiem że Padi to kretyn i nieraz sie niewytłumaczalnie głupio zachowuje  , ale co to mogło być ? Poradźcie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

martaska

  • Gość
moze konie okazuja w ten sposób to ze lubia was???
przeciez konie na wolnosci,pastwiskach popychaja sie,skubaja itp
Zapisane

koniara-ola

  • Gość
ja znam świetną stajnię, tyle że aż pod poznaniem... :( :( i tylko dla tych co trenują skoki. ale fajna... ale najlepsze są tam obozy... to jest jaszków. centrum hipiki. i adres ich strony: http://www.centrumhipiki.com/ na prawdę nieźle tam jest! Warto pojechać! sory za to że takim dziwnym poplątanym językiem piszę, ale wróciłam z imprezy wczoraj, to znaczy dziesiaj :) strasznie późno, a raczej wcześnie rano :) i teraz jestem nieprzytomna!
« Ostatnia zmiana: 2005-11-13, 22:23 autor koniara-ola »
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
martaska to nie jest raczej pokazanie czułości... na takie rzeczy nie można pozwalać tym bardziej że są niebezpieczne nawet dla ludzkiego życia, jak? ciężko coś radzić, najlepiej mieć oczy szeroko otwarte i starać się uniknąć takiej sytuacji, może jeśli koń czesto tak robi to wchodzić mając przy pasie palcat na wszelki wypadek? tym łatwiej konia będzie odgonić bo siłowo z koniem się nie wygra w tej sytuacji, a sprawę pogorszy to że z natury konie napierają na nacisk....(chociażby wieszanie się na wędzidle, próba napierania na łydkę) dlatego tak ważne jest uczenia konia ustępowania od nacisku(jazdę to też ułatwia)

Raven

  • Gość
Koń musi czuć przed Tobą respekt. Jak tylko zechce znowu coś wykombinować dobrze jest go słownie skarcić. Póki pozwala mu się na takie zachowanie, nie będzie widział w tym nic złego. Gdy stanowczemu, mocnemu "Nieee", albo "Spokój" będzie towarzyszyło np. plaśnięcie palcata, uniesienie ręki, albo lekkie pacnięcie w chrapy, może skojarzyć czego mu nie wolno. Jeśli zawsze będziesz powtarzała tę samą naganę (słowną) jest szansa, iż zrozumie, że nie tolerujesz takiego zachowania.
Bądź zawsze czujna i nie dopuść do popychanek. W razie czego - skok w bok. :P
Zapisane

Princessa

  • Gość
dzieki Raven...ja zawsze staram sie slownie skarcic konia za niewlasciwe zachowanie....nie krzycze tylko stanowczo do niego mowie i czasami jak probuje mnie ugryźc to klepne go w lopake lub uniose reke..ale w tej sytuacji nie wiedzialam co mam zrobic...oprocz upomnienia slownego nie przyszlo mi w tej sekundzie nic do glowy :P bylm tak wystraszona, ze wlasnie odskoczylam do tylu i zamknelam za soba drzwiczki :P ;) dzieki za pomoc oczywiscie ;)
Zapisane

Jaśka

  • Gość
a ja jestem bardzo szczesliwa !!!!
Okazalo sie ze moj kolega  ktory po 1 klasie LO przepisal sie do innej szkoly ma stajnie < a raczej jego rodzice>, wprawdzie tylko 4 konie ale dobre i to, i moge jezdzic u niego za darmo !!!
Jutro jade tam na 1 jazde, juz sie nie moge doczekac :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Jaśq no to super  :wink:
a ja mam disiaj fajną sobote  :) (znaczy mam nadzieje ze fajną)
zaraz jade do mojej stajenki i sobie pojeżdże na moim kochanym ogierze(mam nadzieje ze mu ni bedzie odwalało)
a później zaraz ze stajni do koniczyny na następną jazde  :)
a później na łyzwy z kumpelą a później ring w telewizji
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
a ja miałam jechać na snwboard ale dzięki mojej wspaniałej matce mi się odechciało :/ spróbuję pojecha do stajni ale nie wiem czy mi się to uda...

I dzięki tej samej wspaniałej mamusi, która nie umie normalnie załatwić spraw przez telefon w czyimś imieniu, nie mam się nawet co pokazywać w stajni mojeg Słoneczka conajmniej do wiosny :( zaraz spróbuję wstawić jej lipcowe fotki...
Zapisane

Princessa

  • Gość
Jaśka, Ewa poprostu super ;) oczywiscie mam nadzieje ze sie bedziecie dobrze bawic.....a ja mam troche gorsze wiadomosci: jestem chora wiec dzisiaj i jutro z koni moge zrezygnowac :( a mialam jechac z Marta do Ochab na noc :( 

  ale kapa.... poprostujestem wsciekla na ta swoja grype...wrrrr
Zapisane

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
a własnie zaglądzasz czasami do ochab??ja tez musze w końcu mojego Drybra kochanego odwiedzić  :kocham: jak tam koniki z Ochab??

u mnie było fajnie  :)
ogierek fajnie chodził (tylko w boksie mu odwalało)fajnie sie nawet pozbierał i już bardziej podstawił zad niż ostatnio  :) niestety nie galopowałam bo go troche roznosiło a poza tym nie maiłam już cvzasu bo takto bym musiała go dłużej stępowac i bym nie zdazyła do przymiłowic.

w przymiłowicach fryga(kuc) ale i tak jestem zadowolona bo sie ani raz nie spłoszyła co mnie mile zaskoczyło,od razu od pierwszego sygnału weszła w galop i nawet dużo tego galopu wyciągła,później ze stępa też raz fajnie zagalopowała.niestety nie było skoków ale p.Krzysiu nam na za tydzien obiecał  :)
Zapisane

Jaśka

  • Gość
A ja Trosię moja najkochansza musze odwiedzic :kocham: ale mam daleko wiec moze w wakacje na 2 dni tam pojade :;d:

A ja mialam taka dzisiaj jazde ze szkoda gadac :hahaha:
Poszlysmy tam z kumpela (po drodze oczywiscie sie zgubilysmy :P ) patrzymy a tam zimnokrwiste konie ... ale nic... osiodlalysmy jednego i idziemy na manez patrzymy a tu takie cos moze 20m na 10 m :hahaha: a na jednej dlugiej scianie byl row i rozpedzic sie nie dalo, dodam jeszcze ze bylo slisko .... :roll: A kon nawet fajny tylko brudny :? Chcialam go wyczyscic a kolega do mnie ze on juz czyszczony i mi nie pozwolil :? Ogolnie zamiast wodzy byl jakis sznurek przyczepiony do wedzidla...
Koniś (basia sie nazywala ta klaczka :lol:) moja kolezanke prawie zrzucil bo ona jest poczatkujaca a przyszedl jakis stary rolnik i batem zaczal w nogi tego konia :? ja juz jakos go (konia) opanowalam a jak facet podchodzil to ja tylko "niech pan nie podchodzi z tym batem, poradze sobie" :P w koncu poprosilam zeby mi dal ten bat bo ten rolnik byl niebezpieczny :P
Ogolnie : Wiecej tam nie pojade :P Wole "moja" kochana stajnie i "moje" kochane konisie :kocham:
Zapisane

Princessa

  • Gość
Jaśka :lol: w Ochabach swietnie... Magda juz nie jest instruktorka teraz jest Olga..poprostu zarabista babka ;) Konisie sie maja super...Drybler sie zrobil spokojniutki i fajny konik z niego ( Ewa nie mylilas sie co do niego :P ) Trosia, zdrowa- jakos sie jeszcze trzyma na nogach... Warunia bedzie teraz rodzic za niedlugo....spaceruje sobie po polach na drugiej stajni a ja mam teraz nowego ukochanego konia a mianowice ARKADIA :kocham: :kocham: poprostu swietna jest...wprawdzi sie nic nie zmienila ale ja ja poprostu uwielbiam...galop ma taki piekny, szybki i - w jezdzie jest swietna... kocham ja. Najlepszy kon :P ;)
no koniecznie wpadnijcie kiedys....ja jestem w Ochabach co tydzien a nie dziwdzie sie bo teraz tam jest zajefajnie a ja mam tylko do Ochab 30 km a lepszej stajni nie znalazlam jeszcze :P tesknie za wami, konie poodwiedzacie i pod takim pretekstem przyjezdzac ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
no to fajnie  :)
Arkadia dosyć fajna z tego co pamiętam tymbardziej jak na młodego konia(a to że sie Kaśce płoszyła to inna sprawa to nie Kaśki wina)ale pamietasz jak np.klaudia ją trzymała za bardzo na pysku to jej sie buntowała i barny strzelała,a ta z drugiej grupy(kurde zapomniałam jak ona ma na imie,wstyd!)byłA mniej zaawansowana a jkos jej takich rzeczy nie robila.ale fajny konik.

JAśka to widze pełen profesjonalizm!!niestety tak często jest w takich małych stajniach.
ta moaj kochana stajnia też nie jest zadnym klube,m tylko gosp.agro ale jest fajnie,koniki są fajne tylko za zadko chodzą takto by można z nich zrobic bardzo dobre konie,hala jest maneż też,nie ma instruktora ale mnie uczy własciciel który ma więcej doświadczenia i widzy niż wielu znanych mi instrkutorow razem wziętych,oprócz tego dowiedziałam sie ze mój kolega chyba zrobił kurs więc git  :)
tam jeżdze bardziej pod katem pracy z koniem itp,a w przymiłowicach pod kątem poprawy swoich błędów,nauki skoków itp.więc wszystko sie uzupełnia.


P.S.Prisi też tęskinie :tuli:
Zapisane

kfiatek

  • Gość
dawno nikt tu nic nie pisal:P wiec postanowilam wygrzebac ten temat ,ktory byl jednym z najaktywnijeszych kiedy bylam tu ostatnim razem. Teskniliscie za mna troche?
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
no baaa:) problem jedynie taki że starzy bywalcy albo znikneli albo odzywać się przestali...więc wiesz...sama młoda krew została :P

kfiatek

  • Gość
kurna ja tu robie wielki comeback a znikneli wszyscy ktorzy mogliby sie ucieszyc...
no nic i tak robimy wielka reaktywacje:P
Zapisane

Ritka

  • Gość
ehhe :) ja tęskniłam!! :)
Zapisane

kfiatek

  • Gość
ahhh... i znow zaczynam sie czuc jak w domu:D
Zapisane

Forum Zwierzaki

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
a jak tam gery ? z kolei mnie tam cholernie dawno nie było, moze zrobię comeback?  :mrgreen:

kfiatek

  • Gość
no raczej ze zrob!!!
tam jest ekipa ktora Cie jeszcze pamieta :D:D:
ze mna na czele:D bedzie4my sie hucznie cieszyli:)
Szczerze mowiac ostatnimi czasy tez tam bywalam coraz rzadziej, ale juz sie ladnie poprawiam:P
za to tam zaginal barszcz np ktory sie nie pojawia, Al coraz rzadziej..eh zycie :)
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
no al to ja prawie też wogóle w stajni nie widuję teraz nawet ;) poza tym miała ode mnie odkupi mój bat ujeżdżeniowy i menda kasiory mi jeszcze nie dała, muszę ją ścignąc ;)

może zajrzę...w sumie nie chce się pisac nic jak nic sensownego sie nie znajdzie na odpisywanie...

Zimoludka

  • Gość
ano nasze lukrusy podupadają ;) mi też sie już nie chce posać czytając po raz setny topici o ukochanych konisiach i rasach :| A może po prostu wykończyły się nam tematy ;)
W zasadzie cały fz podupada więc nie dziwie się, że lukrusy też ;)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
tylko wiecie, jakbyście się gdzieś wiekszą bndą wynosili to weźcie mnie ze sobą ;) co by się człowiek czegos pożytecznego ze świata dowiedział.

Kfiatku ja się cieszę, bo może cię nie znałam,ale mądre rzeczy nie raz z twych ust padały :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
mnie też przestało to interesować rzeczy w stylu jaki ten konik jest biedny, a ten jaki kochany ...
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Ananas, przeciec wieksza częśc  dawnego FZ przeniosła się na FZ ;)
Jeśli chcecie sie czegos dowiedziec to czytajcie Volte :D Z niektórych wypowiedzi można się naprawdę wieeele dowiedziec :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
jeśli chodzi ci o to cudowne forum miłośników zwierząt, to mi nie chodzi, nie wiem czemu ale strona się nie chce załadwać. tak to już bywa.. a na Voltę czasami zaglądałamkiedyś, ale to tylko ot tak..
Zapisane

Ritka

  • Gość
a ja się rejestrowałam na tym całym nowym forum, miałam dostać maila z potwierdzeniem tzn. aktywacją i tak czekam już od października na tego maila :P
Zapisane
Strony: 1 ... 113 114 [115] 116 117   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 28 zapytaniami.