Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do dołu

Autor Wątek: nowa matura :/  (Przeczytany 32810 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #300 : 2005-05-16, 14:29 »
Malutka, zgadzam sie z Toba,ale pisac wypracowania jako tako mozna sie nauczyc, wycwiczyc, przeciez prace pisemne pojawialy sie juz w gimnazjum. A jesli ktos naprawde nie umie (i nie lubi) matematyki, ma z nia problemy to juz jest troche grorzej bo jak dostanie zestaw zadan i nawet nie bedzie wiedzial co ma zrobic. A z polskim to zawsze da sie cos napisac, jest praca z tekstem i tak dalej, a to jest napewno cwiczone w szkolach ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #301 : 2005-05-16, 14:33 »
Zgadzam sie z Tobą Malutka-- klucz jest beznadziejny... uczy tylko jednego schematu, a myslenia przy tym jest zero... no moze oprócz myślenia czy moja odpowiedź pisemna pokrywa się z kluczem  :roll: myslę ze nie najlepiej obmyślili tą maturę z polskiego

Oczywiscie mówiąc o niskim poziomie matury nie mówię o innych przedmiotach. np majca jest dla mnie ciemną magią ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #302 : 2005-05-16, 18:20 »
nie wiem dlaczego macie taki problem z tą matmą...tu nie chodzi o ilość czasu na nauke, jeśli ktoś matme zrzumie, nauczy się kombinować w zadaniach, to robiąc jedno, dwa zadania dziennie do matury sie nauczy. To chyba nie jest taki problem.
Jeśli chodzi o wybieranie przedmiotów pomiędzy matmą a polakiem wydaje mi sie to chore. Owszem, polski może nie jest taki łatwy do napsiania dla głów matematycznych (sama humanistką nie jestem-raczej jestem "ścisła" :P ), ale jednak wydaje mi sie, że polski na maturze MUSI być. To jest nasz ojczysty język i na niego powinien być kładziony największy nacisk. I moim zdaniem nie jest potrzeba wyboru między polskim i matmą zwłaszcza dlatego że na uczelniach ścisłych polski nie jest wymagany, a to jak sie go zda to zalezy od człowieka i taką opini tym samym o sobie wystawi. Jeśli ktoś matmy nie lubi to nie znaczy że nie ruszy zadania, bo taie samo gadanie może być po drugiej stronie, ze ten kto nie lubi polskiego to nie tknie wypracowania (które nie są takie proste :| )

macie racje nowa matura nie pozwala na własne fantazje na temat wypracowania, ale tak naprawde to my według kluczy musieliśmy pisać wszystkie wypracowania i tak też były one oceniane przez naszą polonistkę. Pewien sposób pisania się "wyrobił" i naprawde psozło mi dobrze ;) a żeby umieścic własne fantazje można napsiać książkę :P

jeśli hcodzi o łatwość matury z polskiego to uważam że faktycznie była ona prosta w tym roku, ale obniżyli poziom chyba po próbnych, bo w naszej szkole po próbnej maturze to średnia wyników była 50% :| ale myśle że nastepne pokolenia łatwiej mieć nie bedą :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: nowa matura :/
« Odpowiedz #302 : 2005-05-16, 18:20 »

kasia

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #303 : 2005-05-17, 22:01 »
Kasia nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w szkole niektóre profile miały tak mało matmy,że podchodzenie do matury bez jakiś dodatkowych korepetycji mieliby bez sensu.Robili oni połowę tego co wymagane na maturze.
To bardzopodejrzane... Przecież każdy uczeń musi znac podstawe programową, a nauczyciel ma pobowiązek ją przerobić :?
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #304 : 2005-05-17, 22:35 »
Kasia zanim nastąpi dostosowanie tego wszystkiego do nowej matury to miną z 3 lata... :?

A słyszeliście jakie spory związane są z geografią?? czytałam na forum onetu.Podobno jakieś 3 zadanka były "ukryte" za kartą odpowiedzi czy coś takiego.Część mówi,że nie mozna było tego nie zauważyć a część,że nie widziała po prostu.Dość sporo ludzi się skarży.Jakie głosy były u Was w szkole??cos mówili maturzyści??bo też skarżyli się,że mało czasu na prawie 40 zadań.Nie rozumiem tego OKE :?
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kasia

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #305 : 2005-05-17, 23:33 »
Nie słyszałam nic o geografii.

ZA to wpadłam w przerażenie, bo dowiedziałam się, że... na biologię trzeba zdac rozszerozną chemię, której ja nie zdawałam  :?
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #306 : 2005-05-18, 00:31 »
A w jakim mieście??bo ja na biologię składam papiery,ale chemia/fizyka/matma są wymagane na poziomie podstawowym.Chociaż muszę zadzwonić do szkoły,bo na stronach internetowych wspominają o chemi tylko :?
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kasia

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #307 : 2005-05-18, 09:08 »
No a ja się wpakowałam, bo zdawałam matmę... A oni chcą chemię. Na UJ i we Wrocławiu. Fatalnie... :?
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #308 : 2005-05-18, 23:08 »
Kasia to przyjeżdżaj do białegostoku bo nasz uniwerek chce tylko biologie na rozszerzonym :P A jesli dostane sie do wrocławia to jest szansa że się kiedys spotkamy ;] tylko jak tu sie dostać na tą weterynarie :O
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: nowa matura :/
« Odpowiedz #308 : 2005-05-18, 23:08 »

kasia

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #309 : 2005-05-19, 08:54 »
Ta super... Chyba w końcu pójde do Katowic, bo nic innego mi nie zostanie :? O ile się tam dostanę, bo jest 4,5 osoby na miejsce...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #310 : 2005-05-19, 14:02 »
Jutro zdaje chemię i jutro mam urodziny, jak myślicie czy jak wezmę cukierki i poczęstuje nimi komisję to mnie zabiją ?? :> :P czy to bedzie wyglądało wporzaku, bo mis ie wydaje że nie bardzo :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #311 : 2005-05-19, 14:08 »
Agnes moim zdaniem trochę głupio będzie wygladało.ALe to moje zdanie :P
Z okazji urodzin życzę pomyslnego zdania matury :) i wszystkiego najlepszego,a przed wszystkim dużo zdrowia i szczęścia w życiu :)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #312 : 2005-05-25, 17:26 »
mi jeszcze został włoski? czy zdaje go ktoś z was lub z waszych znajomych? Bo ja jestem jedyna ze szkoły i jakoś drętwo będzie samemu czekać na korytarzu..
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

kareena

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #313 : 2005-05-25, 18:27 »
poproś kumpele by poszla z toba :)

a włoski u nas tez niektorzy zdaja.. :)
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #314 : 2005-05-25, 21:17 »
U mnie też tylko jedna osoba zdaje włoski.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowa matura :/
« Odpowiedz #314 : 2005-05-25, 21:17 »

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #315 : 2005-06-01, 23:37 »
cucciola i jak Ci poszedł włoski??
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #316 : 2005-06-02, 08:52 »
U mnie włoski jest bardziej oblegany :D w tym roku zdawało go 28 osób ;-)
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #317 : 2005-06-02, 12:58 »
U mnie nie ma włoskiego jako języka,którego można się uczyć w szkole a u Ciebie na pewno jest ;) my mamy 3 do wyboru:angielski,niemiecki i francuski :)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

kasia

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #318 : 2005-06-02, 22:17 »
No u mnie też te trzy, plus jeszcze hiszpański. :wink:
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #319 : 2005-06-03, 13:18 »
A jak Wam maturzyści idzie składanie papieów na studia? Bo u mnie kiepsko z tymi wszystkimi dziwnymi świstkami, badaniami, formularzami i tysiącem innych głupot :?
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #320 : 2005-06-03, 13:26 »
kasia a na hiszpański idziesz? :mrgreen:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowa matura :/
« Odpowiedz #320 : 2005-06-03, 13:26 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #321 : 2005-06-03, 14:03 »
u mnie też kiepsko, ale w sumie to jeszcze nie mam co składać, bo nie mam wyników, a że musze jezdzić po polsce to na wyniki musze czekać :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kasia

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #322 : 2005-06-03, 14:54 »
Na a u nas od 15 maja już wydają przepustki do rejestracji na studia na UŚ. Dzisiaj byłam, dostałam przepustkę na 17.06 na godz 9:00. Wchodzi się na salę i na komendę wypełnia kodowane arkusze. Potem je skanuje komputer, ci, którzy wypełnili dobrze dostają zawiadomienia o terminie egzaminów, ci, którym się nie udało, poiwtarzają wypełnianie w innej turze.
Póki co mam cztery druczki do lekarza - badania i zdatnośc do studiowania danego kierunku, czylui przebywania w szkodliwych warunkach (wszelkie proieniowania, wysiłek, czynniki alergizujące, odczyyniki, aparatury). Najbardziej przerażają mnie te czynniki alergizujace - jestem alergikiem i jeśli badania robią dokłądnie to nie będe mogła złożyć papieów na biologię.
Jeszcze na badaniach nie byłam bo to kilka dni stania po kilka godzin w kolejkach :?
Zapisane

kasia

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #323 : 2005-06-13, 23:47 »
Już wiem, gdzie egzaminy kosztują 200 zł - w seminarium. Akurat dzisiaj mój kolega jechał płacić i się dowiedziałam.
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #324 : 2005-06-24, 17:41 »
odświeżam ;)

Kiedy u Was będą podane wyniki?? u mnie w szkole we wtorek o godz.12:00 nastąpi "chwila prawdy" a po niej "płacz i zgrzytanie zębów"...szczerze mówiąc mam złe przeczucia...achhh
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #325 : 2005-06-24, 22:24 »
u mnie też chyba we wtorek...a tak naprawde to im bliżej wyników tym bardziej zaczynam się bać :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

kasia

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #326 : 2005-06-25, 07:52 »
Ja wczoraj miałam zakończenie roku oficjalne - pośpiewaliśmy hymny, przekazania sztandraru było, wręcyli rózne nagrody itd (bo świadectwo już dwa miesiące temu były) i tyle. A wyniki ni powiedzieli kiedy i w jaki sposób moiżemy odebrac :?
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #327 : 2005-06-25, 18:19 »
u nas sie odbiera osobiscie w sekretariacie (nasz termin : wtorek/sroda), wiec u was pewnie podobnie.. albo dostaniesz pocztą :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: nowa matura :/
« Odpowiedz #327 : 2005-06-25, 18:19 »

Alii

  • Gość
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #328 : 2005-06-25, 21:58 »
U mnie juz w poniedziałek mają być wyniki :) Muszę pujsć do szkoły i odebrać je osobiście.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: nowa matura :/
« Odpowiedź #329 : 2005-06-26, 18:07 »
a czy u was też porobili tak że po odpisy świadectw trzeba będzie jeździć do OKE ?? :>
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: 1 ... 9 10 [11] 12 13   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 27 zapytaniami.