Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Konie na żeź.  (Przeczytany 36465 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« : 2004-11-29, 17:57 »
Cześć.
Wiem że temat koników troche nie dotyczy tego forum ale wierze w Was ze podejmiemy ciekawą dyskusje.
Mam do Was takie pytanie.

Co myślicie o tych biednych konikach wywożonych na żeź które tak się męczą tak muszą cierpieć czy Wy jesteście za zabijaniem koni czy według Was powinno to być zabronione.
I takie koniki też są bezdomne bo przygarniają je ludzie bardzo dobrej woli którzy żyją w biedzie bo chcą tylko ratować te koniki i opiekować się nimi i mi się wydaje że takim ludziom powinno się pomagać, jakoś ich wspierać tylko żeby tego typu zchroniska były bardziej rozlekramowane i może wtedy ludzie by dostrzegli ten broblem i bandytyzm.

I co Wy o tym sądzicie jak powinno się takim ludziom co tymi konikami się opikują pomagać, jak zakończyć te ich potworne cierpienia.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Lalaith

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #1 : 2004-11-29, 19:23 »
Hm.. No ja uważam, że skoro zabija się krowy, świnie, kury, kaczki itp, to czemu nie konie? Oczywiście w sposób humanitarny, zwierzęta zabijane 'na miejscu', w Polsce, aby nie męczyły się w drodze..
Myślę, że to bardzo kontrowersyjny temat. Mi zależy generalnie na humanitarnym uśmiercaniu nie tylko koni, ale i innych zwierząt. Sama już od jakiegoś czasu mięsa nie jem, ale doskonale rozumiem ludzi jedzących mięso ;)
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #2 : 2004-11-29, 19:35 »
Ja sądze tak.
Że np. Świnki są raczej hodowane dla zabicia, a przecierz jak by ludzie nie jedli końskiego mięsa to przecierz by nie umarli.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Konie na żeź.
« Odpowiedz #2 : 2004-11-29, 19:35 »

Lalaith

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #3 : 2004-11-29, 19:45 »
Ale co za sprawiedliwość? Świnki hodowane dla miesa w Polsce - za to we Włoszech jedzą konie.. I gdyby ludzie nie jedli wieprzowiny też by nie umarli ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #4 : 2004-11-29, 21:34 »
Cytuj

Hm.. No ja uważam, że skoro zabija się krowy, świnie, kury, kaczki itp, to czemu nie konie? Oczywiście w sposób humanitarny, zwierzęta zabijane 'na miejscu', w Polsce, aby nie męczyły się w drodze..

Cytuj

Ale co za sprawiedliwość? Świnki hodowane dla miesa w Polsce - za to we Włoszech jedzą konie.. I gdyby ludzie nie jedli wieprzowiny też by nie umarli


dokladnie !! zgadzam sie w 100000% !! nie widze roznicy, czy je sie krowe, czy swinie, czy kure, czy rybe, czy konia, czy psa- wszystkie te zwierzaki tak samo czuja i cierpia.

jednak robie co moge, zeby wywoz koni sie skonczyl. jestem wege, dlatego walcze o wszystkie zwierzaki ktore maja byc zabite, chocby w malym stopniu, ale staram sie pomoc.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #5 : 2004-11-29, 23:29 »
ja tez, staram się jak moge, walcze w domu jesli chodzi o mięso, nie jem go juz prawie wcale  :wink:

A tak wogóle to.... RZeź :D
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #6 : 2004-11-30, 00:29 »
Fakt, ja nie chce zabijania zwierząt, ale ludzie to mięso będą jedli.. Więc w sumie dużo nie zrobie... Żeby to chociaż humanitarne było..

A tak ogólem Cathy - W Ogóle :hehe:
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #7 : 2004-12-01, 17:58 »
a wedługo mnie wogóle powinno się zabronić transportu zwierząt rzeźnych tylo powinny one być zabijane na miejscu a gówno mnie obchodzi czy włoch :twisted:  :twisted:  chce świeżą koninke czy mroźoną(ciekawe jak by zobaczył tą "koninke" jeszcze na nogoach podczas transportu to by ją zjadł). chociaż transport koni to jeszcze pestka widzieliście kledyś transport krów alb owiec?? No nikomu nie życze takiego widoku...(widzialam) :grr:  :grr:
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #8 : 2004-12-02, 16:52 »
Mi chodzi o to że ludzie bez zabijania koni i jedzeniu ich mięsa mogą żyć.

A za takie traktowanie koni powinny być kary jak za znęcanie się nad ludźmi.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Konie na żeź.
« Odpowiedz #8 : 2004-12-02, 16:52 »

kasia8989

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #9 : 2004-12-03, 18:08 »
tylko weź to pod uwage że ktoś może być wielim miłośnikiem kurczaków alo krów i co w tedy ?? Jak ci powie spie****** od tych zwierząt i ich nie jedz to go posłuchasz??  No cghyba że jesteś wegetarianinem tak jak ja. chociaż ktoś sie może przyczepić że ziemniaki żyją i traktuje je niehumanitarnie obierając ze skórki i co wtedy??No właśnie tou jest problem. Bo dla takiedo idyjczyka krowa to świętość.
Co do karyn masz 100% racju tylko szkoda że nikt nie przestrzego polskiego prawa.Wogóle za znęcanie sie na zwierzętami powinny być kary :evill:  :evill:  :evill:  :evill:
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #10 : 2004-12-03, 18:49 »
Ja moge wogule mięsa nie jeść i tak się poświęcić swojej teori.

I trzeba takich ludzi karać bo to zwykła mafia i zboczeńcy.

I prosze nie przeklinaj.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

julia_mrm

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #11 : 2004-12-04, 11:18 »
Cytuj

Co myślicie o tych biednych konikach wywożonych na żeź które tak się męczą tak muszą cierpieć czy Wy jesteście za zabijaniem koni czy według Was powinno to być zabronione.

TO JEST STRASZNE, OKROPNE, NIELUDZKIE I NIEHUMANITARNE wiecej nie mam do powiedzenia bo gdy pomysle jak te biedne zwierzeta cierpia chce mi sie ryczec :cry:
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #12 : 2004-12-04, 11:51 »
W takiej sytuacji każdemu chce się płakać, ale może w końcu coś wspulnie zrobimy.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #13 : 2004-12-04, 11:59 »
Jestem wegetarianką, bo nie mogę pojąć jak można jeść zwierzęta, które są naszymi przyjaciółmi!! Każce zwierzę - koń, krowa, świnia, kurczaki i inne zasługują w takim samym stopniu na życie.
Ludzi nie da się przekonać do zrezygnowania z wieprzowiny i wołowiny, ale konie są przecież wyjątkowymi istotami. Pomagały na wygrywać na swych grzbietach wojny, dzielnie pomagaja nam w polu i uczą nas jeździć. Są naszymi partnerami i wiernymi przyjaciółmi. A ludzie odwdzięczają się za ich trud i poświęcenie posyłając je do rzeźni...
   
~=Lalaith=~ chciałabym zauważyć, że każda forma morderstwa jest niehumanitarna... Humanitarne uśmiercanie to oksymoron...

Popieram kasię8989  8)
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #14 : 2004-12-04, 14:46 »
Cytat: KITTY
Jestem wegetarianką, bo nie mogę pojąć jak można jeść zwierzęta, które są naszymi przyjaciółmi!! Każce zwierzę - koń, krowa, świnia, kurczaki i inne zasługują w takim samym stopniu na życie.
Ludzi nie da się przekonać do zrezygnowania z wieprzowiny i wołowiny, ale konie są przecież wyjątkowymi istotami. Pomagały na wygrywać na swych grzbietach wojny, dzielnie pomagaja nam w polu i uczą nas jeździć. Są naszymi partnerami i wiernymi przyjaciółmi. A ludzie odwdzięczają się za ich trud i poświęcenie posyłając je do rzeźni...
   
~=Lalaith=~ chciałabym zauważyć, że każda forma morderstwa jest niehumanitarna... Humanitarne uśmiercanie to oksymoron...

Popieram kasię8989  8)
 

Popieram Was.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Konie na żeź.
« Odpowiedz #14 : 2004-12-04, 14:46 »

Raven

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #15 : 2004-12-04, 18:31 »
Michał, a ty jestes wegetarianinem?

Wiele osób uważa, że zabijanie zwierząt w rzeźni jest okrucieństwem, ale nie każdy robi cokolwiek w tym kierunku. Nie walczy z tą kontrowersyjną sprawą... Samo przytakiwanie nie wystarczy. Trzeba jakoś działać. Wejdźcie na stronę: http://viva.org.pl/ i dołączcie do nich!! To juz będzie jakiś postęp!!!
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #16 : 2004-12-04, 19:21 »
Nie chodzi o to czy ktoś jest wegetarianinem czy nie chodzi o traktowanie tych zwierząt i koniec.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #17 : 2004-12-04, 20:48 »
Ale Michał, piszesz, że nas popierasz. Uważasz więc, że zabijanie zwierząt na mięso jest okrutne. Więc tak tylko pytam o wegetarianizm. Bo zjadanie przyjaciół uważam za potworność (to mało powiedziane, ale już nie chcę brzydko mówić...), więc chciałam wiedzieć co ty o tym sądzisz (o zjadaniu zwierząt).
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #18 : 2004-12-05, 12:07 »
Tak ja jesm mięso ale ze względu na to że w domu mi każą i że po częściu musze ze względu na moje zdrowie.

I nie popieram zjadania zwierząt jeżeli na tym Świecie by wymyślili coś takiego że gdy łykniemy tabletke to wtedy tak jak byśmy zjedli jeden kotlet to bym mógł się na to zgodzić.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #19 : 2004-12-05, 13:27 »
Ustawa o Ochronie Zwierząt z dn. 21 sierpnia 1997 r. mówi:
"Art. 5
Każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania.
Art. 6
1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione.
2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
(...)
4) bicie zwierząt przedmiotami twardymi i ostrymi lub zaopatrzonymi w urządzenia obliczone na sprawianie specjalnego bólu, bicie po głowie, dolnej części brzucha, dolnych częściach kończyn,
(...)
6) transport zwierząt, w tym zwierząt hodowlanych, rzeźnych i przewożonych na targowiska, przenoszenie lub przepędzanie zwierząt w sposób powodujący ich zbędne cierpienie i stres (...)"

A zawsze przed transportem konie są bardzo mocno bite kijami, pałkami itp. Jeśli nie chcą wejść do transportera wbija sie im metalowy pręt i wydłubuje oczy, żeby nie widziały gdzie wchodzą. Przywiązuje się je mocno, aby się nawzajem nie gryzły ze stresu, ale to powoduje, że się przewracają i duszą...
Karmione są surowymi, mocno osolonymi ziemniakami, a pojone są wodą z cementem... Są kopane po brzchach aby spuchły i wydawały się grubsze.
Aby się nie wierciły podczas podróży rozjeżdża im się nogi ciężarówką...
 
Inne zwierzęta traktuje się podobnie, a nawet gorzej... Ja nie chcę jeść mięsa przepełnionego bólem, strachem i cierpieniem... A wy??
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #20 : 2004-12-05, 14:02 »
Bardzo dobrze że napisałaś o tym jak konie są traktowane.
I jestem ciekawy jak ci co te koniki tak traktują jak oni by się czuli jak tak ktoś by im robił.
 A powiec czy wiesz coś czy ci co to robią są jakoś karani bo z tego co ja wiem to nie.

mówie w moim przypadku ze względu na to że się rozwija i na mój stan zdrowia musze na razie jeść mięso.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Forum Zwierzaki

Konie na żeź.
« Odpowiedz #20 : 2004-12-05, 14:02 »

Raven

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #21 : 2004-12-05, 14:42 »
Jak na razie nie spotkałam się z przypadkami ukarania tych głupców... Najgorsze, że na targach koni są też weterynarze, którzy to wszystko widzą i nic nie robią. Usypiają tylko konie, które się np. przewrócą i nie mogą wstać.
Oni stoją za handlem końmi:
Cosmos Częstochowa,
Oxer Łąki Radzymińskie k/Warszawy,
Polsim Wichrowski Opoczno,
Export-Import Urszula Królikowska Michałowice k/Warszawy,
Skup i Eksport Koni Rzeźnych Kalinowski Edward Dąbrowa Białostocka,
Skup i Eksport Koni Rzeźnych Adam Pietruś Podkraśne k/Zamościa,
Łętowski Roman Świeck Wielki k/Wysokiego Mazowieckiego,
PPHUW Fino Szcześniak Marian,
Luka bazy k/Pułtuska, Ciechanowa i Makowa,
POL-MADI sp. z o.o. Chronówek (Bottura Import SRL. Włochy),
INTER API Sp z o. o. (interapi@wp.pl),
Bogdan STREMLER,
Luidzi,
Bojamex Borki,
p. Bergen,


Te zwierzęta naprawdę cierpią...


Czy moglibyście go zjeść?
Zapisane

Malwina

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #22 : 2004-12-05, 19:41 »
Cytat: KITTY
Czy moglibyście go zjeść?

Napewno niee !!!  :cry:  To straszne widziec jak te piekne zwierzeta sie mecza , ja napewno nie stalabym z zalozonymi rekami i nie usypialabym ich !!! Znalazloby sie dla nich miejsce w np . Tarze  :)  Dostalyby druga szanse ...
Zapisane

Raven

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #23 : 2004-12-06, 18:20 »
Malwa, musi w przyszłości wypalic nasz plan schroniska dla wykupionych koni :wink:  
One naprawdę potrzebują naszej pomocy!!!!!!!
Zapiszcie się do jakiejś fundacji (np. VIVA), organizujcie zbiórki pieniędzy i wspomagajcie takie miejsca jak np. TARA. Tam pracują nieliczni ludzie, którym leży na sercu los koni i poświęcają im każde pieniądze.
Samo: "Biedne konie...", "Biedactwa" nie wystarczy!
Zacznijcie działać!!!!!
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #24 : 2004-12-06, 19:35 »
Bardzo piekne zdjęcia pokazałaś naprawde.
A wiesz ja za bardzo to nie moge działać w żadnych fundacjach ale działa w inne sposoby, niech każdy robi co może.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #25 : 2004-12-06, 19:42 »
Ale Michał, pisałeś, że w Kościele, czy gdzieś (nie pamiętam), udzielasz się i pomagasz bezdomnym ludziom. A może spróbowałbyś polepszyc los także zwierząt m.in. koni.
Cytuj

Bardzo piekne zdjęcia pokazałaś naprawde.

Tak, źrebaczek jest przesłodki  :)
Nie chciałam już tu wstawiać mniej przyjemnych zdjęć. One pokazują co się dzieje w ciężarówkach z końmi i w rzeźni... Ale są zbyt drastyczne, aby je tu umieszczać...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #26 : 2004-12-06, 21:58 »
hmm ale skumajcie myśmy z kumpelą robiły zbiórke i przez tydzień uzbierałyśmy ok 90 zł i co ja pójde do rzeźnia z tą forsą i powiem panie weź eż nie zabijaj tych koni bo to niehumanitarne?? Ja byłam młodsza to też myślałam że rzeźnicy to mordercy ale weźcie pod uwagę że oni mają rodziny którym muszą zapewnić jako taki byt a gdzie teraz facet w polsce z wykształceniem srednim czy nawet podstawowym znajdzie prace??
A michał nie tłumacz się ze rodzina i problemy zdrowotne ja po prostu powiedzieałam że NIE JEM i koniec najwyżej będe głodować ale mięsa we mnie nie wepchniecie i początkowo sama sobie gotowałam ale wkońcu rodzinie też posmakowało żarełko z trawy :P  :P
Problemy zdrowotne ?? uwierz mi że mięso można znakomicie zastąpić warzywami i nabiałem tylko trzeba dobrze komponować posiłki a wszystko da się zrobić. Ja na początku też miałam problemy z niedoborem witamin i takie tam ale po roku lekarz powiedział mi że jestem prawdziwym okazem zdrowia. szczerze powiedziawszy jakoś nie przekonuje mnie twoje uzasadnienie. a i nie mów że przeklinam bo właśnie że tego nie zrobiłam :roll:  :roll:
pooozdro
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #27 : 2004-12-06, 22:14 »
czesc
ja teraz przeczytalam ten topic, i zastanowila mnie jedna rzecz o ktorej nie wiedzialam? miszkam w Radzyminie blisko mnie sa łaki Radzyminskie i ta stadnina...o co chodzi z tym handlem ?
napisz cos wiecej.

Cytuj
Oni stoją za handlem końmi:

Oxer Łąki Radzymińskie k/Warszawy,
:shock:  :shock:  :shock:
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Konie na żeź.
« Odpowiedz #27 : 2004-12-06, 22:14 »

Raven

  • Gość
Konie na żeź.
« Odpowiedź #28 : 2004-12-07, 17:33 »
betty, chodzi o to, że tamtejsze konie prawdopodobnie są sprzedawane na rzeź. Wiele koni ze stadnin trafia na targi, potem do ciężarówek, aż w końcu do miejsca "przeznaczenia". Poczytaj na stronie http://viva.org.pl/.

Targi końskie:
SKARYSZEW (pierwszy poniedziałek po Niedzieli Palmowej)
SOCHACZEW
BODZENTYN (każdy poniedziałek między 5.00 a 10.00)
PIASKI k/LUBLINA
KAMIEŃ k/CZĘSTOCHOWY
OSTRÓW MAZOWIECKI
WROCŁAW, UL. KARMELKOWA
targ k/RADOMIA
MYŚLINIEC

Może gdzieś tam trafiają konie z tej stadniny...

kasia8989, nawet 90zł jest pewną zanaczącą sumą. Można wysłać je do TARY. Na pewno by się ucieszyli. Przecież każdy grosz się liczy!!
Cytuj

oni mają rodziny którym muszą zapewnić jako taki byt a gdzie teraz facet w polsce z wykształceniem srednim czy nawet podstawowym znajdzie prace??

Ale to nie usprawiedliwia ich z okrucieństwa wobec zwierząt. Przecież można je zabijać tak aby nie cierpiały katuszy przed śmiercią.
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Konie na żeź.
« Odpowiedź #29 : 2004-12-07, 17:46 »
Cytat: KITTY
Ale Michał, pisałeś, że w Kościele, czy gdzieś (nie pamiętam), udzielasz się i pomagasz bezdomnym ludziom. A może spróbowałbyś polepszyc los także zwierząt m.in. koni.
Cytuj

Bardzo piekne zdjęcia pokazałaś naprawde.

Tak, źrebaczek jest przesłodki  :)
Nie chciałam już tu wstawiać mniej przyjemnych zdjęć. One pokazują co się dzieje w ciężarówkach z końmi i w rzeźni... Ale są zbyt drastyczne, aby je tu umieszczać...
 

Tak pomagam w Kościele i pomagam bezdomnym i załamanym ludziom.
Ale wiesz ja na chwile obecną nie mam za bardzo możliwości do pomocy.  

A powiec KITTY czy to stowarzyszenie VIVA ma jakieś przedstawicielstwo w Warszawie.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 28 zapytaniami.