Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Pytanie Dla katolików  (Przeczytany 10350 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Essey

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #60 : 2004-10-26, 19:55 »
Cytuj
Kora, pierw zakładasz daki głupi temat nie wiadomo co chcąc udowodnic? Szpan że koleżanki wymyśliły takie pytanie? A potem się kajasz że nie chciałaś. Jeśli brakuje ci tego jednoego posta do kolejnej gwiazdki to nie zakładaj kolejnych tematow tylko napisz to w temacie o wierze... Tak wogole nie rozumiem co to ostatnio za moda na zakłądanie tematow takich samych jak sa na tej samej stronie...

Kto stworzył Boga? dobre pytanie. Tylko że skoro Bóg stworzył świat to nikt nie mógł stworzyć Boga. Zresztą Bóg istnieje od zawsze. Bóg nie jest osobą czy stworzeniem. bóg jest "tym cymś"[to nie miało być obrazliwe ] co mamy w sercu, w co wierzymy, co dodaje nam otuchy. Dlatego nie rozumiem tego że takie pytanie mogło paść. Bóg nie jest po to by się zastanawiać nad jego sensem istnienia, pochodzeniem. Bóg jest po to by pokazać że nie wszyscy mają nas w dupie. Czy jak przyjdziesz do Niego to wygoni cie z kościoła? Nie sądze... Czy jak pójdziesz do spowiedzi to Cie nie rozgrzeszy ? Wątpię... Dlatego moja teoria to to że Bóg to "nasze serce" I jak się urodzimy to jakąś cząstka Jego jest w nas. Nawet u nie wierzących jestjakaś cząstka Boga, tylko nieodkryta...

To tyle co chciałam powiedzieć. Wiem że to troche nie na temat, ale pierwszy raz sie zebrałam i napisałam posta o wierze :]

Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku
Basieq


 :tak:  :spoko: brawo basieq :rock:
Zapisane

Zorba

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #61 : 2004-10-26, 21:06 »
Cytuj

Cytat:
Kora, pierw zakładasz daki głupi temat nie wiadomo co chcąc udowodnic? Szpan że koleżanki wymyśliły takie pytanie? A potem się kajasz że nie chciałaś. Jeśli brakuje ci tego jednoego posta do kolejnej gwiazdki to nie zakładaj kolejnych tematow tylko napisz to w temacie o wierze... Tak wogole nie rozumiem co to ostatnio za moda na zakłądanie tematow takich samych jak sa na tej samej stronie...

Kto stworzył Boga? dobre pytanie. Tylko że skoro Bóg stworzył świat to nikt nie mógł stworzyć Boga. Zresztą Bóg istnieje od zawsze. Bóg nie jest osobą czy stworzeniem. bóg jest "tym cymś"[to nie miało być obrazliwe ] co mamy w sercu, w co wierzymy, co dodaje nam otuchy. Dlatego nie rozumiem tego że takie pytanie mogło paść. Bóg nie jest po to by się zastanawiać nad jego sensem istnienia, pochodzeniem. Bóg jest po to by pokazać że nie wszyscy mają nas w dupie. Czy jak przyjdziesz do Niego to wygoni cie z kościoła? Nie sądze... Czy jak pójdziesz do spowiedzi to Cie nie rozgrzeszy ? Wątpię... Dlatego moja teoria to to że Bóg to "nasze serce" I jak się urodzimy to jakąś cząstka Jego jest w nas. Nawet u nie wierzących jestjakaś cząstka Boga, tylko nieodkryta...

To tyle co chciałam powiedzieć. Wiem że to troche nie na temat, ale pierwszy raz sie zebrałam i napisałam posta o wierze :]

Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku
Basieq


  brawo basieq


podpisuje sie pod tym obiema rękami i nogami:)
Zapisane

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #62 : 2004-10-26, 22:13 »
Cytuj

A ja bym chciała zobaczyć zeby uwierzyc


rok temu miałam religie z pewnym księdzem. ogólnie niezly bajerant, ale kiedy trzeba było, to potrafił mądrze powiedzieć.
i przy omawianiu cnót Boskich powiedział coś, czego pewnie nie zapomnę:"kiedyś, kiedy umrzemy, wiara, że Bóg istnieje nie bedzie już potrzebna, bo bedziemy o tym wiedzieć. Nadzieja, że Go spotkamy nie bedzie miała znaczenia, bo bedziemy z Nim. zostanie tylko miłość i dlatego jest największą z cnót." dlatego "błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli", bo najpierw jest wiara, a wierzę, że ujrzę po śmierci.
co do księży, to zgadzam się, że nie można uogólniać. kiedyś nie cierpiałam chodzić do kościoła. spotkałam księdza, który pomógł mi zrozumieć i mnie "wyprostował"
księża są potrzebni, bo mimo wszystko są pośrednikami miedzy Bogiem a ludzmi. nie chodzi o to, że co powie ksiądz, to jest święte, ale Jezus powiedział, że tylko ten, kto spożywa Jego ciało i pije Jego krew wejdzie do Królestwa Niebieskiego, a nie sądze, żeby każdy produkował sobie w domu hostię i konsekrował wino... po to Jezus powolal apostolów.
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

Forum Zwierzaki

Pytanie Dla katolików
« Odpowiedz #62 : 2004-10-26, 22:13 »

absencja

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #63 : 2004-10-26, 22:15 »
Kasiu i wszyscy inni:)
osobiście nie przeszkadza mi to, że księża mają pieniądze, w końcu cięźko na nie pracują(nie mówię tu o tych, którzy traktója duszpasterstwo jako zajęcie czysto zarobkowe, ale o tych naprawdę wkładającyhc coś więcej w swoją pracę) i, generalnie, mają, bo ludzie im dają, a dawać im nikt nie karze...głupie wydaje mi się tylko myślenie, że ksiądz to koniecznie biedny człowiek i inny nie ma prawa być.
Oczywiście, że są dobrzy i źli księża, sama znam 2, których bardzo lubię i uwazam ich za wspaniałych ludzi. Bardzo szanuję Papierza, bo jest dla nie przykładem człowieka, który poswięcił się dla swojej idei(jakakolwiek by ta idea w moim odczuciu nie była) i strasznie denerwują mnie wszytskie ataki na niego(tym bardziej, że zwykle sa baaardzo nie na poziomie) Nic nie jest czarne albo białe:) Jest jednak pewna różnica między poszczególnymi ludźmi, a Kościołem jako takim, który zawsze był instytucją w dużym stopniu polityczną. A mi osobiscie nie do konca odpowiada, bo nie w każdej sprawie się z nim zgadzam.
Cytuj

"błogosławieni, co nie widzieli, a uwierzyli"

jasne. kwestia tylko, w co wierzyć:)

Cytuj

Cie nie rozgrzeszy ?

to się zdarza...a w każdym razie zdarza się, że rozgrzeszenia nie udzieli ci ksiądz.
Zapisane

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #64 : 2004-10-26, 22:27 »
Cytuj

a w każdym razie zdarza się, że rozgrzeszenia nie udzieli ci ksiądz.

tak zdarza sie, ale jesli ma podstawy...np. jesli do spowiedzi przychodzi morderca i chce rozgrzeszenie, a wcale nie żaluje tego, co zrobił, to raczej go nie dostanie...
nie chce byc teraz źle zrozumiana-nie mam nic do Wielkiej Orkiestry Swiatecznej Pomocy, uważam, że to szlachetne i w ogole, ale chodzi mi o to, że nikt sie nie czepia Owsiaka, że z tych zbiorek organizuje również woodstock i mówi "róbta, co chceta" i porównuje tą impreze do powstania warszawskiego. natomiast wielu czepia sie księży, że chrzescijaństwo wymaga. ze mowią w swoich kazaniach, zeby ludzie zwracali uwage na innych, zeby przestrzegali pewnych praw, a nie robili co im sie zywnie podoba, czesto szkodzac sobie i innym. i nie wstydze sie powiedziec, ze wierze i nie boje sie bronic swojej wiary.
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #65 : 2004-10-26, 23:12 »
Cytuj

tak zdarza sie, ale jesli ma podstawy...

To powiedz czemu w kosciele nie chcieli mnie ochrzcić?
Księzulek uwziął sie na to, że moja matka wziela ślub po raz drugi, ślub cywilny, spyskował są ze żyje w grzechu z innym mężczyzną i kazal wracać do pierwszego, który bił ja i mojego brata.
Czy to jest normalne?

Siemaszko na mnie takie opowiastki wrażenia nie robią, ja tez umiem czasami ładnie opowiadać ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #66 : 2004-10-26, 23:34 »
wiara...temat od wieków kontrowersyjny.

Na początku powiem że ja jak najbardziej wieże że swiat stworzył Bóg...a skąd się zwiął Bóg?? Z wieczności. Czasami owszem zastanawiałam sie skąd się wziął Bóg, ale po chwili namysłu odpowiadałam sobie...to ma być wiara...wiara w zmartwychwstanie, w Jego potęgę. To nie jest nauka scisła ani nawet humanistyczna. To WIARA. Nie ma na wszystko odpowiedzi.

Bez wiary czułabym sie pusta. Ona pozwala mi wiedzieć że gdy umre spotkam bliskich...że życie to nie tylko ten ból i cierpienie na kuli ziemskiej...że po tym będzie raj.

Dlaczego wierze ??

Założycielka tematu stwierdziła że jej wiara zachwiała sie bo jej papuga zdechła po tym jak ona sie pomodliła.

Moja babcia umarła gdy cała rodzina się za nia modliła.

Mój brat miał guza mózgu (5cm na 7cm) choć gdy zaczynały się problemy modliłam sie żeby nie był poważnie chory.

Moja mama miała nowotwór złośliwy.

W sobote modliłam sie o to żeby nie kłócić sie z chłopakiem a w niedziele się jednak pokłóciłam.

Bóg nie daje odpowiedzi jednoznacznych, tak jak nie jednoznaczna jest wiara. Nie da sie wszystkiego logicznie wytłumaczyć.

Wierze ze babcia jest w niebie i jest jej tam dobrze.

Brat rozszedł się z dziewczyną, która była osobą niedojżałą. Pokonał paraliż. Teraz mieszk z nową dziewczyną która jest naprawde wspanaiła. Zaczął chodzić do kościoła. Znalazł kontakt z mamą którego wcześniej nie miał. Jednym słowem wszsytko ułożyło sie wspaniale.

Mama wyzdrowiała. Byłam z nią na każdym badaniu, poświęciałm wtedy całe moje życie dla niej. Znalazłam z nią kontakt.

Pokłóciłam sie z nim w niedziele ale w poniedziałek za to było przecudownie wyjaśniliśmy sobie co nam lezy na serduchu.

To wszystko skrótowo. Czasami Bóg ześle odrobine cierpienia, bądz sprawi że człowiek coś zrozumie,ale nie musi robić tego wprost. Dał nam rozum. Trzeba go czasem wykorzystać. Gdyby np mój brat nie był chory nie nawróciłby sie, tkwiłby w złym związku itp. To są przykłady z życia mego. Proste i jasne. Moje życie nie jest usłane różami, choć wieże mocno. Ale te małe i większe krzyżyki pozwalają mi na nawracanie sie. Jestem szczęśliwa. Bo pomimo że w moim życiu miałam wiele stresów moge uznać je za szczęśliwe.

Przykazania często interpretuje na własny sposób. Kościół może pomagać, ale składa on sie z ludzi-istot mylących się. Nie ze wszsytkim możemy sie zgadzać. Przypominam że np. gdy powstawało 10 przykazań kobiety wychodzące za mąż miały po 11, 12 lat. Teraz jest troszke inaczej...

musze skończyć bo jestem już zmęczona i nie dam rady myśleć :P jak sie prześpie to możę coś jeszcze dopisze :P

a narazie dobranoc ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Essey

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #67 : 2004-10-27, 11:02 »
Piękne... :cry: ...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #68 : 2004-10-27, 13:28 »
Cytuj

podpisuje sie pod tym obiema rękami i nogami:)

ja tez:)

harpia moi rodzice tez maja tylko slub cywilny.. no ale pierwszy i ostatni ;) zdarzaja sie rozni ksieza, znow powtorze..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie Dla katolików
« Odpowiedz #68 : 2004-10-27, 13:28 »

Ax

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #69 : 2004-10-27, 16:10 »
Cytuj
Nie można przyjąć kawałka religii albo np. tylko pięciu przykazań.

Nie, nie mozna, bo wierząc w Boga iwerzysz w CAŁEGO Boga, a nie w jego część... inaczej to po prostu nie jest prawdziwa wiara, bo wierzyc w Boga to znaczy wierzyć w Pismo Swięte, żyć według przykazań itp a nie wierzyć w 5 przykazań...
Cytuj
"Blogoslawieni,
ktorzy nie zobaczyli, a uwierzyli"
 

A ja bym chciała zobaczyć zeby uwierzyc

Ale na tym polega wiara :lol:
Zapisane

Puppy

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #70 : 2004-10-27, 16:25 »
Dawno nie byłam na forum. Przyznaje nie przeczytałam całego topicu, ale trafiłam na wypowiedź którą chciałabym sprostować.

Cytat: gunia
[...] Jak można wymagać od Boga rzeczy, które są niemożliwe?[...]

Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
Cytat: gunia
[...] Czy jak byś poprosiła Boga, by nagle przed Tobą wyrosła góra skarbw, to by się tak stało? Nie.

A tak!:) Otóż w Biblii można przeczytać: (Mk 11, 20-25)
"20 Przechodząc rano, ujrzeli drzewo figowe uschłe od korzeni. 21 Wtedy Piotr przypomniał sobie i rzekł do Niego:<< Rabbi, patrz, drzewo figowe, któreś przeklął, uschło.>> 22 Jezus im odpowiedział: <<Miejcie wiarę w Boga! 23 Zaprawdę, powiadam wam: Kto powie tej górze: "Podnieś się i rzuć się w morze", a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie. 24 Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie. 25 A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie co przeciw komu, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze>>. "
Wynika, z tego, że o cokolwiek ktoś nie poprosi, ale ma wiarę w to, że Bóg może to spełnić, to to się stanie (tylko po prostu nam ludziom ciężko uwierzyć w coś, bez choćby najmniejszej cząstki wątpliwości, w rzeczy, które z logicznego punktu widzenia są niemożliwe). Jednak (pamiętam kiedyś jeden ksiądz na kazaniu zwracał na to dużą uwagę) trzeba dodać "Jeśli to jest godne z Twoją wolą Panie..."

Dodam od siebie, że ten cytat wiele razy dodawał mi sił, stawały się rzeczy mało prawdopodobne, od tych takich niewielkich i mniej ważnych, po naprawdę duże. Problem jest w tym, żeby umieć uwierzyć w siłę i moc Pana.


I może jeszcze jeden cytat na zakończenie: "Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie."Święty Ignacy Loyola :) no :) i wszystko jasne :)
Zapisane

absencja

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #71 : 2004-10-27, 22:17 »
Cytuj

nikt sie nie czepia Owsiaka, że z tych zbiorek organizuje również woodstock i mówi "róbta, co chceta"

nie wiem nic o tym, żeby Woodstock organizowany był za pieniadze z Orkiestry...
Cytuj

natomiast wielu czepia sie księży, że chrzescijaństwo wymaga. ze mowią w swoich kazaniach, zeby ludzie zwracali uwage na innych, zeby przestrzegali pewnych praw, a nie robili co im sie zywnie podoba, czesto szkodzac sobie i innym.

nie tego sie czepiam. kazda ideologia czegoś wymaga od jej wyznawców. po prostu nie wszystko, co wg Kościoła jest złe, jest złe moim zdaniem i nie wszystko, na co kościół się godzi mi odpowiada. Przykro mi, ale nie uważam, żeby np. związek z facetem bez ślubu był czymś złym. A antysemityzm np. jest moim zdaniem zły. Wiem, że to sa nieliczne przypadki, ale jeśli człowiek, którego mam uznawać za wzór i który ma oceniać moje postępowania jest dla mnie baaardzo nie w porządku, to przestaję uznawać go za wzór...
co do opowieści Harpii - znajoma mojego ojca chciała niedawno ochrzcić swoje dziecko. nie miała ślubu z jego ojcem i ksiądz na chrzest się nie zgodził. kobieta ochrzciła dziecko jako panieńskie, a ojciec mógł stać z boku i się przyglądać...bo lepiej wychowywać dziecko samemu, niż w grzesznym związku, nie?
żeby wszystko było jasne:ja nie krytykuje wiary, tylko kościół...
Cytuj

Nie, nie mozna, bo wierząc w Boga iwerzysz w CAŁEGO Boga, a nie w jego część... inaczej to po prostu nie jest prawdziwa wiara, bo wierzyc w Boga to znaczy wierzyć w Pismo Swięte, żyć według przykazań itp a nie wierzyć w 5 przykazań...

wierzyc możesz w co chcesz. ja wierzę w swojego Boga,a w kazdym w swoje idee...wierzyć we wszytsko co opisałaś, to być katolikiem
Zapisane

kasia

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #72 : 2004-10-28, 07:05 »
Absencjo, z tego co napisąłas wynika, że do 'ideologii Kościoła' zalicza się głównie antysemityzm. Mogę wiedzieć na jakiej podstawie tak sądzisz?  :?
Zapisane

Zorba

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #73 : 2004-10-28, 14:33 »
co do pomocy od Boga pozwólcie ze oprę się na temat przypowiesci ktorą w 6 klasie czytalismy na lekcji religi otóż:

Był sobie pewien człowiek,wierzył on w wielkie cuda jakie moze dokonać Bóg ,i tylko w coda ktore mialy byc pomocą.Pewnego dnia zalalo cale jego miasteczko.on był na najwyższym szczycie domu czyli na dachu.Podplynely do niego trzy łodki kazda w pewnym odstępie czasownym razem z ludźmi ktorzy mowili aby wsiad do łodki i uciekal elczo n za kazdym razem odpowiadał "nie nie wsiąde czekam na pomoc Boga na cód" juz zadna łódka nie przyplynela a czlowiek umarł .Gdy był w niebie spytal sie Boga "czemu mi nie pomogłeś czemu nie sprawiłeś jakiegos cudu?" "ale mój drogi chcialem ci pomoc wyslalaem te 3 lodzie"..to bylo ladniej napisane:P no ale z tego wynika że Bóg nie zawsze pomaga nam jednoznacznie czasami trzeba sie domyslec o co chodzi..
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #74 : 2004-10-28, 14:42 »
znam, super :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie Dla katolików
« Odpowiedz #74 : 2004-10-28, 14:42 »

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #75 : 2004-10-28, 16:08 »
też to znam, tylko ze poznałam to jako kawał....
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

*~Dominisia~*

  • Gość
Re: Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #76 : 2004-10-28, 17:53 »
Cytat: Kora1993
Bóg stworzył świat a kto stworzył boga?? :lol:

To już jasne że bóg nie istnieje.
A może bóg się sam stworzył?? :lol:


Kora, jak ty smiesz tak mowic!!!!!!!??????????? To, ze nie wierzysz nie znaczy, ze masz w taki sposob to mowic!!!!!

Ja jestem wierząca i MOWIE WAM to cos wspaniałego!
Zapisane

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #77 : 2004-10-28, 22:19 »
Cytuj

A antysemityzm np. jest moim zdaniem zły

Kosciół w rzadnym wypadku nie popiera antysemityzmu. Papież, jako głowa Kościoła dąży do pjednania się różnych religii. przykladem moze byc spotkanie w Asyżu, gdzie zebrali się przedstawiciele najróżniejszych religii swiata: muzulmanie, żydzi, buddysci, chrzescijanie, itp. Jan Pawel ll jako pierwszy papież przekroczył progi synagogi żydowskiej, a to raczej nie swiadczy o jego uprzedzeniach do Żydów, z którymi w dziecinstwie mieszkal na jednej ulicy. niedano Kosciół katolicki i prawoslawny zdjeły z siebie nawzajem klątwy nałożone w wyniku schizmy w chyba XV w. to raczej nie wskazuje na antysemityzm Kosciola, czy tez w ogóle na jego uprzedzenie w stosunku do innych religii.
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"

absencja

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #78 : 2004-10-28, 22:19 »
Cytuj

Absencjo, z tego co napisąłas wynika, że do 'ideologii Kościoła' zalicza się głównie antysemityzm. Mogę wiedzieć na jakiej podstawie tak sądzisz?

niczego takiego nie napisałam.
Cytuj

nie wszystko, na co kościół się godzi mi odpowiada.

godzi sie , to nie yznaje, tylko toleruje...pisząc o antysemityźmie miałam na myśli liczne wypowiedzi ks Jankowskiego, który swojej niechęci wobec Żydów nie ukrywał...i nie jest to sprawa ostatniego skandalu, ale wielu lat jego radosnej twórczości. nie sądze, żeby Kościół popierał antysemityzm, sądze, że np. Papiez jest na to zbyt inteligentny, ale Kościół tolerował to przez wiele lat(i toleruje nadal)i niemożliwe jest, żeby nikt tego nie zauważaył...ja wiem, że to dosyc odosobniony ptrzypadek, lae dlaczego, do jasnej cholery, nie można wymagać od własnych kapłanów jakichś zasad moralnych?
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #79 : 2004-10-29, 12:51 »
Kora
Bóg jest wszytskim.

"...my jestesmy tylko nędzą i nicością, a ON potęgą" - to mowila sw. Teresa z Avila.
Bóg moze wszytsko.

Bóg jest wszytskim.

Bóg jest od zawsze.

Bóg nam pomaga.

Zeslal swojego syna, aby nas zbawil.

Pomogl tylu ludziom.

Nigdy nie zawiódł.

Jesli się głęboko do niego modlisz i dasz w to rowniez swoje sily , ON ci pomoze.

- lepiej tego nie moglam ująć.

Ale Kora KIM TY JESTEŚ? Nie tylko katolicy wierzą w Boga. Nawet protestanci w wierzą, tylko nie uznaja kultu Matki Bozej i świętych oraz papieza uznają za biskupa Rzymu.
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #80 : 2004-10-29, 15:42 »
ok powiedizłam że tylko chciałam sie dowiedziec :cry:  :cry:  :cry:

basieq dzieki za ten kawalek


b

Forum Zwierzaki

Pytanie Dla katolików
« Odpowiedz #80 : 2004-10-29, 15:42 »

Aluniek

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #81 : 2004-11-01, 01:38 »
Postac Boga jest symbolem i nie nalezy tego rozumiec dokladnie. Podobnie jak niektore fragmenty ze starego testamentu i nowego. Biorac na logike motyw z arka Noego, to nawet we wspolczesnym swiecie, przy wspolczesnej technice nie byliby ludzie wstanie zbudowac lodzi o takiej wypornosci, by pomiesila pare wszystkich zwierzat. Podobnie jak opis stworzenia swiata...
Moje zdanie jest takie: postac Boga zostala stworzona przez ludzi i dla ludzi. Zarowno w tej religii, jak i w innych.
Poza tym patrzac na obecny przepych kosciola /Maybach'y itp/ i to co on reprezentuje, to nie ma to wiele wspolnego z religia katolicka. Bycie ksiedzem to jest obecnie jednym z najbardziej dochodowych zawodow.  Jezus nauczal na lakach, zyl skromnie... czy wymagal by budowano mu wielkie swiatynie, wypchane zlotem?....
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #82 : 2004-11-01, 08:45 »
Cytuj

 Podobnie jak niektore fragmenty ze starego testamentu i nowego. Biorac na logike motyw z arka Noego, to nawet we wspolczesnym swiecie, przy wspolczesnej technice nie byliby ludzie wstanie zbudowac lodzi o takiej wypornosci, by pomiesila pare wszystkich zwierzat. Podobnie jak opis stworzenia swiata...


tak, bo Biblia to nie sa fakty historyczne, a pewien przekaz literacki. Za bardzo wszystko przyjmujesz doslownie :roll: Nad tym trzeba sie zastanowic, Biblia byla napisana tak zeby tamtejsi ludzie ja zrozumieli  :roll:
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #83 : 2004-11-01, 09:54 »
Przekaz literacki... wiec nie mozna wykluczyc w nim elementow fikcji. Egipcjanie mieli rozniez swoich bogow i zostawili o nich przekazy, ba nawet spisywali swoja historie...

Temat wiary jest tematem sliskim i mozna go interpretowac na tyle sposobow ilu jest interpretujacych.
Inna kwestia iz jest to dobre narzedzie do manipulacji...
Zapisane

Kira

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #84 : 2004-11-01, 16:47 »
Bóg byl i zasze bedze :)  i on jest poczatkiem i koncem ;) ja  katoliczka jesem ale do kośćioła rzadko zagłladam ... :o  z czego wcale zadowolonanbie jesem...
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #85 : 2004-11-01, 17:02 »
Wszystko ma swoj poczatek i ma swoj koniec...
Zapisane

Ax

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #86 : 2004-11-01, 17:07 »
Aluniek- dla Ciebie nie, a dla mnie tak. Bo Bóg jest jedyny, nadzwyczjny...
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #87 : 2004-11-01, 23:39 »
Ja caly czas wyrazam swoje zdanie i nikogo nie namawim by zmienil swoje.
Jednak biorac pewne sprawy na logike...
I w tym miejscu koncze swoja dyskusje, poniewaz mozna ja prowadzic bez konca....
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pytanie Dla katolików
« Odpowiedz #87 : 2004-11-01, 23:39 »

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #88 : 2004-11-02, 14:41 »
Cytuj
Wszystko ma swoj poczatek i ma swoj koniec...


dokładnie
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

siemaszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 346
  • WMW i końca nie widać... :/
Pytanie Dla katolików
« Odpowiedź #89 : 2004-11-02, 22:10 »
Cytuj

Jednak biorac pewne sprawy na logike...


jak to okreslił kiedyś jeden z wielu moich katechetów - "Bóg nie podlega prawom logiki" :P
Zapisane
"Błędem w sztuce lekarskiej jest stawać na drodze lecącego kału"
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 27 zapytaniami.