Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Karmy Orijen  (Przeczytany 13571 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

hamster84

  • Gość
Karmy Orijen
« : 2007-01-06, 12:36 »
Witam wszytkich milosnikow kotow:)
Jestem nowy na forum,mam na utrzymaniu pieknego 8-miesiecznego czarnego kocurka nierasowego.
Chce miec zdrowego kotka w tej chwili konczy mu sie suche Darling lecz czytajac forum opinie na temat kk i w czy darlig friskies itp juz zakupilem 4kg Puriny pro plan (stracilem prace wiec nie mam pieniazkow na RC). Wczoraj bedac w King Zoo w Lublinie trafilem na sprzedawce ktory bardzo duzo wie o kotach i polecil mi zakup kamry Orijen.

Z tego co sie dowiedzialem od sprzedawcy i z ulotek:
Jest to karma biologicznie odpowiednia 70% miesa 30% owoce warzywa i skladniki roslinne 0% zboza produkowana w prowincji Alberta w Kanadzie. Koncepcja pozywienia biologicznie odpowiedniego jest prosta: zawarte w niej skladniki do jedzenia przez koty sa przystosowane ewolucyjnie we wlasciwych proporcjach natomiast nie ma tam skladnikow takich jak ziarna zboz ktore nie sa odpowiednie.

Zgodnie z natura wszytskie koty sa zwierzetami miesozernymi i ze wzgeldu na to maja biologiczne zapotrzebowanie na diete wysokobialkowa bogata w swieze mieso i charakteryzujaca sie niska zawartoscia weglowodanow.

Z czego przygotowany jest Orijen:
*swieze karmione ziarnem wolne od hormonow kurczaki
*swiezo zlowiona polnocna sieja
*swieze cale jaja
*swieze parowane ziemniaki marchew szpinak i pomidory
*jablka zurawiny i czarna porzeczka
*len slonecznik losos sledz olej z sardeli
*wodorosty Oceanu Spokojnego i liscie lucerny
*lokalne rosliny i ziola probiotyczne
*w karmie nie ma: zboz bialek,roslinnych,produktow ubocznych,sztucznych konserwantow,skladnikow genetycznie modyfikowanych,siarczkow i tlenkow


Co sadzicie o tej karmie? czy ktos ja daje swojemu pupilowi?
Sprzedawca na 1 miejscu postawil Orjen pozniej Royal Canin nastepnie Pro Plan i na koncu Cat Chow natomiast zaznaczyl ze nie poleca Whiskasa i tym podobnych KK:) na co babeczka obok sie oburzyla hehehe...
Jezeli ktos chce moge wypisac wszytkie skladniki karmy.

Ceny konkurencyjne wg. mnie:
400g  - 10zł
2,5kg -  52zl
7kg    - 121zł

Prosze mnie nie bic za dluzszy post jestem tu nowy :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #1 : 2007-01-06, 14:18 »
karma zapowiada sie świetnie: właśnie zrobiłam zrzutę z kociarami i bierzemy dużą pakę :) jak zareagują koty <wszystkie 6> dam znać :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

hamster84

  • Gość
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #2 : 2007-01-07, 00:07 »
witam Pao :)
no wlasnie karma zapowiada sie bardzo dobrze i dlatego jak tylko skonczy mi sie Pro Plan odrazu zakupie najwiekszy wor 7-kilowy!
Myslalem ze zalozony przeze mnie temat zrodzi wieksza dyskusje bo przeciez jakosc karmy jest jedna z najwazniejszych rzeczy jaka mozemy ofiarowac pupilowi...
Moze dlatego ze jestem tu nowy:roll: hmm?
Pozdrawiam!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedz #2 : 2007-01-07, 00:07 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #3 : 2007-01-07, 10:12 »
wiesz, reklamę tak dobra zrobiłeś, że pewnie Ci którzy sami decydują o karmach właśnie temat sprawdzają, zaś Ci którzy są zależni od rodziców <a to większość> właśnie usiłują ich przekonać ;)

co do wara, to jeśli masz 1 kota to pomyśl czy to dobry pomysł. Po pierwsze nie wiadomo czy kot będzie chciał to jeść <przynajmniej na początku> a po drugie 7 kilo to spora ilość zatem istnieje ryzyko zawilgocenia i zepsucia. Lepiej zatem na początku wziąć karmę mniejszą, lub dużą pakę na spółę z innymi kociarzami :) No chyba że masz w domu kilka kotów, bo to zmienia postac rzeczy :D

a nawiasem witam pośród kociarzy FZtowych :)

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #4 : 2007-01-07, 10:56 »
Karma nowa więc mało kto pewnie próbował i może coś powiedzieć... (Khem... tzn. kot próbował... :P )

Najważniejsze, że męska sporo... To już duży plus... Resztę trzeba sprawdzić w praniu... ;) (Cieszcie się kociarze! :P Myszomaniacy nie mają nawet jednej prawie iedalnej karmy! :P No - jedną - małe pudełeczko, straszne drogie.)

Cena faktycznie niezła, nie wiem jak kocie, ale ja płacę za 5 kg Royala dla psa ponad 100 zł, a za 10 kg ponad 200 zł.

P. S. Aha, o długość postu się nie martw... :) Możą być długaśne, mogą być krótkie, ważne, żeby miały ciekawą treść... ;) A w ogóle - witaj! :)
Zapisane

hamster84

  • Gość
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #5 : 2007-01-09, 15:16 »
Pao reklama - reklamą ale zastanawiam sie nad dostepnoscią karmy.. jak narazie spotkalem ja w tym jednym sklepie u mnie w miescie a pozniej rozgladajac sie na necie w kilku sklepach zoo.Ceny wszedzie sa prawie identyczne (roznica gora 2 zl).

Charon no wlasnie i to przykulo moja uwage, ilosc miesa jest przeciez najwazniejsza.

Moj kociamber po probkach RC ktore dostalem w zoologicznym juz nie chce zjesc resztki Darlinga pewnie bede musial wyrzucic; zmieszalem nawet z Pro plan i wyzarl cala a kolorowe chrupki zostawil... no chyba sam wie co lepsze;) Po skonczeniu Puriny pewnie zakupie Orijen:D no ale to jeszcze troche czasu.. moze ktoś z forumowiczow zafunuduje kotu ta karme to poznamy jakies opinie:P

No i moje przyzeczenie: to byla pierwsza i ostatnia paczka Darlinga ktora jadł moj czarnuszek (o kk i w juz nie wspomne!) i nie bede go juz trul tym syfem!
Pozdro
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #6 : 2007-01-09, 15:52 »
Radzę na początek kupić próbkę (te 400g) bo co zrobisz z 7kg paką jak kot się na nią wypnie?

Ja już zamówiłam 400g paczkę, na dniach przyjdzie to zobaczymy, mam zamiar przestawić moje fretki i kota na tą karmę, w miarę tania i ma niezły skład.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #7 : 2007-01-09, 18:49 »
no my kupiłysmy 7 kg ale na 6 kotów :D

tez czekam na dostawę :) z drugiej strony, skoro ma jeszcze trochę czasu <bo jak rozumiem purina jeszcze sie nie kończy> to pewnie pozna opinie kociarzy, którzy juz wypróbowali :)

ja zamówiłam na animalii
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #8 : 2007-01-10, 08:12 »
no niestety - jak dla na moja kieszen cena za wysoka... zostaje przy purinie... o polowe tanszej....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedz #8 : 2007-01-10, 08:12 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #9 : 2007-01-10, 10:44 »
Iras, a jaka Purinę kupujesz?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #10 : 2007-01-10, 16:58 »
no to karma dotarła. Podzielona na 6 porcji.

Powiem tak: jak mój kot normalnie do kuchni nie wchodzi to nie mogła się się powstrzymać. Sam zapach działał jak nalezy. Kotu posmakowało, mimo, ze to dopiero taki podwieczorek był <na spróbowanie>

Info dla właścicieli małych kociaków: karma jest drobna zatem i dla młodych się nadaje :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

hamster84

  • Gość
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #11 : 2007-01-10, 19:53 »
Harpia tak zrobie ale zanim mi sie skonczy pro plan to jeszcze troche minie;)

Pao no widze ze pierwszy test za nami:D Napewno bedzie im smakowac:P

Czekam na dalsze rewelacje :D
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #12 : 2007-01-10, 23:46 »
jaka purine? dla kastratow - bo takowego mam...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #13 : 2007-01-11, 09:24 »
Info dla właścicieli małych kociaków: karma jest drobna zatem i dla młodych się nadaje :)
W takim razie my podziękujemy :/
Rudy lubi tylko duże granulki chrupać. Najbardziej smakuje mu eukanuba dla duzych psów :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #14 : 2007-01-11, 10:35 »
z 6 kotów 3 zachwycone :)  od reszty jeszcze raportu nie mam.
takiej reakcji na karmę dawno nie widziałam, chyba tylko na mielone...
kasia, weź na próbę mała a bedziesz wiedziała. Granulki to jedno, ale jakość jest taka, ze to może kota zainteresować. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Wogóle skład mnie rozłozył: taka ilość ziół, brak chemmi, właściwa suplementacja, brak konserwantów i całego tego syfu. Po prostu kocia rewelacja.

a z tego co sie dowiedziałam to jest wersja podstawowa produkowana przez firmę, maja jeszcze wersje de luxe. ponoc niemiłosiernie drogą, ale skoro to jest podstawa <a bije wszystkie inne dostępne karmy> to ciekawe jaki skład ma ta wersja de luxe...?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedz #14 : 2007-01-11, 10:35 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #15 : 2007-01-11, 12:10 »
Ja na razie kupuję po pół kg. na próbę różne karmy, a póżniej będę chciała  poszukać na necie dobrej oferty i kupić większy worek. Wczoraj akurat byłam w sklepie i nie mieli tej karmy, ale jeszcze zobaczę w innych sklepach.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #16 : 2007-01-11, 12:36 »
z tego co widzę nie jest ona popularna. Nie jest reklamowana, nie jest polecana, a szkoda, bo przebija na głowe wszystkie karmy jakie do tej pory spotkałam. mysmy zamówiły netowo :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

hamster84

  • Gość
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #17 : 2007-01-12, 12:14 »
Iras z tego co wiem to Cat chow to tylko troche lepsza karma od wiskas juz lepiej kupic Pro Plan z wypowiedzi na forum: jest o niebo lepsza!
No ale watek zakladalem o karmie Orijen a nie Purina... wiec ciach temat:]
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #18 : 2007-01-12, 21:28 »
A ja się zawiodłam, moje suchożerne frety mają bardzo brzydkie koopy po niej, nie jedzą z zadowoleniem. Kot też tylko jak nowe to pochrupał, teraz olewa.
Szkoda, cena atrakcyjna, skład fajny, ale co mi po karmie, która gazuje jelita?
Zapisane

hamster84

  • Gość
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #19 : 2007-01-13, 14:33 »
hmmm no to mamy pierwsza opinie negatywna... (a fretki chyba powinny jesc karme dla fretek.. moja dziewucha ma 4 fretki i cos o tym wiem chociaz nie gardza i jedzieniem dla kotow:))
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #20 : 2007-01-13, 20:48 »
a u mnie kolejny kot zadowolony <tym razem ten z nadwagą>

nie zauważyłam by koty <a 4 znam osobiście> miały po karmie jakieś kłopoty jelitowe. generalnie jedno spostrzeżenie <znane dla tych co kiedyś karmili badziewiem a potem zmienili na lepsze karmy> koty najadaja się mniejsza ilością :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedz #20 : 2007-01-13, 20:48 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #21 : 2007-03-24, 21:20 »
Zapomniałam napisać:
Tydzień temu kupiłam ta karmę (zapłaciłam 7zł :) ) - 400g już nam się kończy.
Rudemu bardzo smakuje, zjada kazde ilości, ale przez zime bardzo przytył, więc pilnuję zeby nie jadł za dużo.
powiedzcie mi, czy wasze koty jedzą tyle, ile zaleca producent (4kg. kot - 55g karmy) czy dajecie ile kot chce.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #22 : 2007-03-25, 20:44 »
zatem tak:
ja daję wedle rozpiski, koleżanka tyle ile kot chce, druga koleżanka ma kota na diecie zatem wylicza jak tylko sie da. zatem na 6 kotów dla których zamawiamy karmę róznie to bywa :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #23 : 2007-03-25, 21:19 »
To ja chyba też zacznę mu wydzielać, bo brzuchol mu urósł i wazy juz 5 kg. ale jak na razie to czas kupic nową paczuszkę.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #24 : 2007-03-26, 11:42 »
mi właśnie dziś paczka przyszła :)
biedny kurier śmigać musi do mnie na to 4 piętro :) ale kot siedzi i czeka jak ją otworzę :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Katie Blackss

  • Gość
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #25 : 2007-03-27, 18:20 »
Mój jeden kot je tylko suche, więc kupuje mu zazwyczaj Kitekat i Whiskas, a od czasu do czasu whiskas juniora bo go wręcz kocha. A drugi kot ostatnio ciągle je saszetki Whiskasa  w sosie kremowym i od czasu do czasu podjada suche(też Kitekat i Whiskas).
Zapisane

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #26 : 2007-03-28, 19:10 »
Katie a nie ma zaczerwienionych dziąseł po Kitekat i Whiskas? bo moj miał straszne stany zapalne po tych chrupkach.Akane teraz  je, jest zdrowsza i dziąsełka ładniejsze
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #27 : 2007-03-29, 12:43 »
katie, sylwik, tutaj jest rozmowa o porządnej karmie dla kotów a nie pomyjach...

przeszukajcie tematy na kocim wątku a znajdziecie tysiące argumentów by takich świństwem jak KK i W pupili nie karmić...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedz #27 : 2007-03-29, 12:43 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #28 : 2007-03-29, 18:13 »
Sylwik, mój kot zanim do mnie trafił jadł wiskas i kitiket i właśnie miał problemy z dziądłami. Tylko nie skojażyłam, ze to od karmy. Teraz dziąsła wyleczyliśmy, karme zmieniłam i nie zwracałam na to uwagi, aż do dzisiaj - zauważyłam, ze Rudy nie ma przednich zębów. :roll:
Rudy chetnie je suche, dużo gryzie (mnie i meble). Nie wiem co się mogło stać? Znowu bedziemy musieli iść do weta.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

sylwik

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 278
Odp: Karmy Orijen
« Odpowiedź #29 : 2007-03-29, 18:53 »
Biedny:( może faktycznie coś twardego ugryzł i wypadły
Zapisane
"O nim można powiedzieć-obłąkany.
Istnieje różnica między umysłami chorymi, a głębokimi"
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 29 zapytaniami.