Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wypadające sierść  (Przeczytany 1286 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bezame

  • Gość
Wypadające sierść
« : 2004-04-28, 11:55 »
Prosze powiedzcie mi jak długo trwa u kota wymiana sierści. Mojej kici strasznie duzo wychodzi siersci juz jakis miesiac.
Pozdrawiam
Bezame
Zapisane

Sal

  • Gość
Wypadające sierść
« Odpowiedź #1 : 2004-04-28, 12:10 »
Moje też tracą zimową sierść. Kupiłam zgrzebełko i wyczesuję je. Ale już dośc długo ta wymiana trwa.
Nie panikuję, bo absolutnie nie wyglądają na chore, więc raczej ten proces jest naturalny po zimie.
Zapisane

bezame

  • Gość
Wypadające sierść
« Odpowiedź #2 : 2004-04-28, 15:14 »
Mam nadzieje, że to nic poważnego. Domyślam sie tez,że to może byc równiez reakcja na złe żywienie przez poprzednią właścicilekę. Kota karmiona była  karmą Darling. Natomiast od miesiaca je Nutrie i Purine, wiec chyba trzeba poczekac. A jak nie to do weta.
Pozdrawiam
Bezame i Figa
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wypadające sierść
« Odpowiedz #2 : 2004-04-28, 15:14 »

Maxim

  • Gość
Wypadające sierść
« Odpowiedź #3 : 2004-04-28, 16:50 »
Koty przebywające w mieszkaniu w zasadzie gubią sierść na okragło ze względu na jednostajną temperaturę. Ja swojego też wyczesuję gumowym zgrzebłem, ale i tak jak kot ociera swoją głowę o moją twarz to później wypluwam kocie kłaki :lol:
Zapisane

Kira

  • Gość
Wypadające sierść
« Odpowiedź #4 : 2004-04-28, 20:25 »
moja tygrysia wszedzie zostawia :) biale i rude wlosy :roll: klaki to robi sobie w futerku...l i trzeba ja szczotkowac :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Wypadające sierść
« Odpowiedź #5 : 2004-04-29, 13:16 »
Na razie odczekaj, Bezame.
Na pewno dobra dieta wpłynie korzystnie nie tylko na kocie futerko.
Podsuwaj futrzakowi zółtko jaja kurzego (surowe), jogurty i serek. To też wpływa dodatnio na sierść.
Zapisane

Kira

  • Gość
Wypadające sierść
« Odpowiedź #6 : 2004-04-29, 15:26 »
Cytat: Maxim
Koty przebywające w mieszkaniu w zasadzie gubią sierść na okragło ze względu na jednostajną temperaturę. Ja swojego też wyczesuję gumowym zgrzebłem, ale i tak jak kot ociera swoją głowę o moją twarz to później wypluwam kocie kłaki :lol:

ja mam ciekawie jak Tygrysia kolo mnie śpi.. :lol:z ogonkiem na twarzy normalne wycieraczki :wink:
Zapisane

truskawa144

  • Gość
Wypadające sierść
« Odpowiedź #7 : 2004-05-04, 02:59 »
moje koty (tzn. tylko te które od urodzenia były w domu) nie wymieniają sierści bo nie wychodzą na dwór i ich organizm nie reaguje na zmiane pory roku, natomiast te które mieszkały lub były jakiś czas na dworze (dokładnie tego stwierdzić nie moge jak to z nimi naprawde było bo nie mieszkały ze mną od urodzenia...mam na myśli te znalezione lub ze schroniska) sierszczą się niesamowicie i przezważnie dosyć długo to trwa, staram się je wyczesywać ale nie wszystkie to lubią i nie codziennie mam na to czas :oops:

za wiele na takie problemy poradzić nie można ...trzeba to po prostu przeczekać....
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Wypadające sierść
« Odpowiedź #8 : 2004-05-04, 10:06 »
Mikusiowi teraz bardzo wypada sierść. Ale przy tym swędzi go całe ciałko :cry:  Biega jak szalony, pomiaukuje, drapie się, liże.. Obejżałam go od góry do dołu, wzdłuz i wszerz, ale nic nie znalazłam. Ani pchełek, ani zmian skórnych. Co to może być?? Czyżby uczulenie??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wypadające sierść
« Odpowiedz #8 : 2004-05-04, 10:06 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 22 zapytaniami.