Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kotka-kiedy do ogrodu??  (Przeczytany 1969 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czanga

  • Gość
kotka-kiedy do ogrodu??
« : 2004-05-25, 14:20 »
nie wiem czy to w tym miejscu mam pisac i pytac.ale poradzie jezeli dobrze trafilam.mam dwumiesieczna kotke ( od tygodnia ) czyli teren dla niej zupelnie nowy..dom juz poznala,ale boje sie jej wypuszcza do ogordu ( olbrzymi )....a jezeli przestraszy ja pies sasiada lub cokolwiek innego....mam rowniez szczaniaka ale z nim juz sie zaprzyjaznila,wypuscic razem czy osobna ( pies oczywiscie juz dawno biega )..kiedy to zrobic...poratujcie... nigdy nie milama kota......
Zapisane

Johny

  • Gość
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #1 : 2004-05-25, 14:28 »
A zadbałeś o antykoncepcję,najlepiej póżniej wysterylizować kotkę,wtedy może sobie biegać po ogrodzie i nagle nie okaże się,że jest kotna,oczywiście psa też możesz potem wysterylizować,musisz uważać,czy w twoim ogródku nie ma jakiś trujących roślin,które kot mógłby zjeść,możesz poczytać o tym na stronie www.canis.org.pl ,jest to fundacja,która pomaga bezdomnym zwierzętom,tam pisze o niebezpieczeństwach czekających na kota
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #2 : 2004-05-25, 14:35 »
Johny, a doczytałeś że kociak ma 2 miesiące?

Czanga - jeśli nie musisz, nie wypuszczaj jeszcze kotki. Jest za młoda, nawet na odstawienie od matki. Na szczepienie jest w sam raz, a po szczepieniu przydałaby się mała kwarantanna. Jeszcze ze dwa miechy niech pobędzie w domu, zanim ją wypuścisz. Jeśli ogród masz zabezpieczony - wypuszczaj na początek na krótko i pod nadzorem, żeby mogła się oswoić. Musi najpierw dobrze poznać dom, by wiedziała jak i do czego wracać. Nie zapomnij o sterylc w odpowiednim wieku, zanim zacznie odzić maluchy. Dobrze byłoby poczekać do pierwszej rui i nie wypuszczać jej wtedy z domu. Zaraz po rujce umów się z wetem na sterylkę.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedz #2 : 2004-05-25, 14:35 »

Czanga

  • Gość
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #3 : 2004-05-25, 14:44 »
czy istnieje zabezpieczenie ogrodu dla kota??? chyba za masz na mysli dziury w plocie przez ktore moga przechodzic inne zwierzaki ta takowych nie mam....z lekarzem na szczepienia jestem juz umowiona,o zterylizacji tez pogadam   a kiedy kotki maja p[ierwsze rujki???
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #4 : 2004-05-25, 14:48 »
Pierwsze rujki? w granicach 7-8 miesiąc. Niektóre nawet ok roku.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #5 : 2004-05-25, 16:10 »
Ale uwaga, bo Daisy miała już w wieku 5 miesięcy ;)  I 3 kotki z samego miotu również.
Zapisane

Czanga

  • Gość
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #6 : 2004-05-25, 16:15 »
dzieki za strachy.ale to potrzebne..bede ja trzymala na uwiezi...13 kotkow!!!!!!! toz to niemozliwe sie wydaje :)))
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #7 : 2004-05-25, 16:38 »
Chyba 3 nie 13  :lol:
Zapisane

Maxim

  • Gość
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #8 : 2004-05-25, 16:55 »
Czanga, Skarbowi chodziło chyba o siostry Daisy z tego samego miotu a nie jej córki :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedz #8 : 2004-05-25, 16:55 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #9 : 2004-05-25, 17:02 »
Ale prawdą jest, że kotka może powić i 8 maluchów ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Yzalbe

  • Gość
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #10 : 2004-05-26, 15:40 »
Najlepiej kotka zacząć wypuszczać dopiero wtedy, jak się przywiąże do opiekuna. 2-miesięczny kociak jest za młody. A szczepienie mniej wiecej w wieku 3 miesięcy.
Zapisane

Cathycash

  • Gość
kotka-kiedy do ogrodu??
« Odpowiedź #11 : 2004-05-26, 16:31 »
Musisz mieć dobre ogrodzenie... moje niestety zawiodło i po kotkach  :cry:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.134 sekund z 25 zapytaniami.