Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kotka czy kot??  (Przeczytany 2282 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czanga

  • Gość
kotka czy kot??
« : 2004-05-26, 08:44 »
wczoraj pisalam o swojej dwumiesiecznej kotec....wieczorem zanjomi ( sami maja 3 koty ) wiec chyba fachowcy okreslili,ze to kocur....i tak porady tyczace sterylizacji....pewnie teraz kastracja??? a moze to jednak kotka...ja nie rozrozniam......
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kotka czy kot??
« Odpowiedź #1 : 2004-05-26, 09:15 »
Nikeoniecznie fachowcy ;) Dopytaj jeszcze weta. Kastracja kocurka w wieku ok 7-8 miesięcy. Zanim zacznie znaczyć, a już zaczyna podśmierdywać. Wet tylko musi ocenić, czy nabiał już dojrzał ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Yzalbe

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #2 : 2004-05-26, 15:33 »
Ja też jestem "fachowcem" -jeszcze nigdy sie nie pomyliłam. Do czasu aż chciałam określić płeć tygodniowego malucha... No i z chłopca wyszła dziewczynka :lol:  Na szczęście nie mówiłam tego z całym przekonaniem :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kotka czy kot??
« Odpowiedz #2 : 2004-05-26, 15:33 »

Maxim

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #3 : 2004-05-26, 19:25 »
Dla całkowitej pewności napewno najlepiej zapytać weta. Natomiast podręczniki podają, że koteczkę można poznać po niewielkiej odległości pomiędzy otworami ( odbytowym i płciowym oczywiście  :? ) Natomiast u kocurka odległość ta jest znaczna.
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #4 : 2004-05-26, 22:37 »
A u kocórków można się dopatrzeć ciemnego wzgÓrka pomiędzy.. Przy czarnym kocie to mnie zmyliło :D
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
kotka czy kot??
« Odpowiedź #5 : 2004-05-27, 17:06 »
Cytat: Yzalbe
Ja też jestem "fachowcem" -jeszcze nigdy sie nie pomyliłam. Do czasu aż chciałam określić płeć tygodniowego malucha... No i z chłopca wyszła dziewczynka :lol:  Na szczęście nie mówiłam tego z całym przekonaniem :roll:


hih ;)
a ja sie jeszcze NIGDY nie pomylilam co do kocich plci ;) moze (na pewno) to zabrzmi glupio, ale 1dniowym kociakom "orzeklam" plec, i sie ze tak powiem sprawdzilo:)
Zapisane

Czanga

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #6 : 2004-05-27, 17:29 »
mam nadzieje ze weterynarz u ktorego dzisiaj z Kitka ??? bylam jest rzeczywiscie fachowcem  i  otoz jest to kocur.......i mowil o odleglosciach tak jak tutaj Maxim..usilowal mi je nawet pokazac te odleglosci wiec mam kota,o imieniu kitka  a niech tam.....zacil kastracje  w wieku 7 najpozniej 8 miesiecy...co wy na to  fachowcy???
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #7 : 2004-05-27, 20:40 »
Buehehehe.. Moim zdaniem prawidłowo :lol:  Mikuś miał 8 miesięcy jak mu powycinałam "to i owo" czyli wtedy, kiedy jeszcze nie pryskał, ale już zaczynał śmierdzieć (tzn. w kuwecie śmierdziało :lol: ).
Zapisane

Maxim

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #8 : 2004-05-27, 21:28 »
Mój Max kiedy do nas trafił miał około 1,5 miesiąca i miał już dobrze widoczne i okazałe "pomponiki" :lol: Więc zdiagnozowaną płeć wet. tylko potwierdził. Natomiast kastracja odbyła się w wieku 6 miesięcy jeszcze przed rozpoczęciem oprysku  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kotka czy kot??
« Odpowiedz #8 : 2004-05-27, 21:28 »

Czanga

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #9 : 2004-05-28, 07:43 »
a co powiecie na pomysl wyprowadzanie kota do ogordu na sznurku?? tak zaproponowal mi rowniez wet...coby sie kociak powoli oswajaj....mnie sie podoba zwlaszca ze sznurek moze byc bardzo dlugi i bedzie mial poczucie swobody....robil z Was tak ktos??
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #10 : 2004-05-28, 09:23 »
NA SZNURKU??!! Czy on oszalał?? Jak już, yo na szelkach?? Ten wet mi się nie podoba... :?
Zapisane

Maxim

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #11 : 2004-05-28, 17:17 »
Może jednak wetowi chodziło o szelki i smycz........ :?
Zapisane

Czanga

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #12 : 2004-05-28, 17:55 »
oczywiscie ze o szelki i smycz...to ja napisalam skrotem..... przepraszam...ale mimo wszystko...niech  powiedzcie czy to ma sens...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kotka czy kot??
« Odpowiedź #13 : 2004-05-28, 19:21 »
Owszem, ma - po wszystkich szczepianiach i odrobaczeniu ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
kotka czy kot??
« Odpowiedź #14 : 2004-05-28, 19:28 »
a ile razy suię mówi że ktoś ciągnął psa na sznurku ???  :wink:  a swoją drogą to ja jak byłam mała to tak Arnolda prowadzałam :P
------
a tak nawiasem to ile kosztuje sterylka i kastracja kota ?? a może lepies zastosować samookaleczenie ??  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kotka czy kot??
« Odpowiedz #14 : 2004-05-28, 19:28 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kotka czy kot??
« Odpowiedź #15 : 2004-05-28, 20:02 »
Kastracja kocurka to ok 40 -70 pln, w zalezności od zastosowanych środków znieczulających, weta, miejscowości i w jakim stanie kota dostaniesz. Kastracja kotki (nazywana równiez sterylizacją) to koszt 120 - 200 pln. Z tych samych co powyżej względów.


Kastracja - usunięcie narządów rozrodczych - kotki - macicy wraz z jajnikami, kocurki - jąder.
Sterylizacja - ubezpłodnienie poprzez: kotki - podwizanie/przecięcie jajowodów, kocurki - podwiązanie/ przecięcie nasieniowodów.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Faza

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #16 : 2004-05-28, 21:10 »
A ja mam i kota Iwanka i kotkę Abrę, oba to koty rosyjskie niebieskie :)
Zapisane

Achaja

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #17 : 2004-06-09, 13:59 »
zapytaj weta ale sprawdź bo mężczyzna ma ... a kobieta ma zwykłom i tak samo u kotów i kotek...
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
kotka czy kot??
« Odpowiedź #18 : 2004-06-09, 14:32 »
dzięki myszka ! no patrz.. a ja myślałąm że to wszystko się przez podwiązywanie dzieje i że kotka to sterylka a kotek kastracja... no patrz  :roll:
Zapisane

iwa

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #19 : 2004-06-09, 14:35 »
a ja mam 3 małe kocurki. wczoraj jeden poszedł do nowego domu. pani sama sobie oglądała i stwierdziła,że jeden z nich to koteczka. ach jaka w niebo wzięta,ze ma koteczkę :lol: no to się zdziwi. ja jej mówiłam,że to kot,a ona że z mordki to koteczka :roll: spoko!
Zapisane

Maxim

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #20 : 2004-06-09, 16:32 »
No to będzie miała jajko a raczej jajka  :lol: niespodziankę  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

kotka czy kot??
« Odpowiedz #20 : 2004-06-09, 16:32 »

iwa

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #21 : 2004-06-09, 18:11 »
:wink: ale reklamacji nie ma ;)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kotka czy kot??
« Odpowiedź #22 : 2004-06-11, 10:49 »
Cytat: Ananas
dzięki myszka ! no patrz.. a ja myślałąm że to wszystko się przez podwiązywanie dzieje i że kotka to sterylka a kotek kastracja... no patrz  :roll:

Bezpieczniej kotkę również wykastrować - 100% pewności, że nie będzie miała ropomacicza ani raka macicy ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

iwa

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #23 : 2004-06-11, 11:07 »
no i pani się kapnęła,że ma kocurka :wink: ale kotek zostaje.chce wziąć drugiego,żeby ślicznemu było raźniej :) może ona myśli,że karolek to karolcia :roll:
Zapisane

Maxim

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #24 : 2004-06-11, 12:47 »
No to dobrze, że pani nie chciała zwrócić kota kiedy zorientowała się, że dostała nie to czego się spodziewała   ;) Co by tylko kastracji dopilnowała, czy pani w temacie uświadomiona :?:
Zapisane

iwa

  • Gość
kotka czy kot??
« Odpowiedź #25 : 2004-06-11, 14:33 »
uświadomiona :wink: jak nie chciała wierzyć na słowo,tylko się na mordkę patrzyła,a mordak ładna,a nie koteczkowa :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 26 zapytaniami.