Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Drapanie...  (Przeczytany 2541 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MagicSunny

  • Gość
Drapanie...
« : 2002-12-02, 22:25 »
Nie wiem czy był już ten temat, bo nie mogłam nic takiego znaleść. Jeśli był, to proszę moderatorów o zamknięcie go i informacje gdzie mam szukać :). Chodzi mi o drapanie się mojej kici. Na początku miała pchły. Kupiłam jakiś szmpon, który doradzono mi w sklepie, wykąpałam małego pchlarza :P, pchły "wyparowały", a mi żyły goiły się dwa tygodnie :P. Po tygodniu od kąpieli Pyziula znowu zaczęła się drapać. Przeszukałam ją i nic :(. Myślałam, że może niedowidzę już i poprosiłam o pomoc mojego faceta. Też nic nie znalazł :(. Na wszelki wypadek kupiłam kropelki na kark. Zaaplikowałam. Minął kolejny tydzień, a ona się dalej drapie. I nic nie ma. Ani gnid, ani pcheł. Co to może być ?? Czy jest możliwe, że jest np. na coś uczulona ??
Zapisane

Estraven

  • Gość
Drapanie...
« Odpowiedź #1 : 2002-12-02, 23:51 »
Czy w sierści występuje łupież? Czy skórka jest czysta, bez krostek?

Może być alergia pokarmowa (nawet np. na mleko), może być (obecnie) podrażnienie po kontakcie z jakąś obecną u Was w mieszkaniu substancją.
Zapisane

dora750

  • Gość
Drapanie...
« Odpowiedź #2 : 2002-12-03, 14:02 »
Roztocza, łupież wędrujący...I tak, jak pisze alergia, chociaz niekoniecznie pokarmowa...Suche powietrze w mieszkaniu (sezon grzewczy)...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Drapanie...
« Odpowiedz #2 : 2002-12-03, 14:02 »

MagicSunny

  • Gość
Drapanie...
« Odpowiedź #3 : 2002-12-03, 20:31 »
Ma czystą skórę, bez łupieżu , bez krostek. Wątpię tez, by miała uczulenie na jakieś chemikalia, nie bardzo ma z nimi styczność. Ale być może chodzi o mleko, lub o suche powietrze, cały czas teraz chodzą kaloryfery. Dzięki za odpowiedzi :). Chyba najlepiej będzie jak wybiorę się z nią do weta :).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 22 zapytaniami.