Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?  (Przeczytany 19766 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rademenes

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« : 2002-12-15, 13:19 »
:(
Moja siedmio letnia kotka jakies dwa miesiace temu zaczela robic sie agresywna w stosunku do mnie i reszty domownikow.
Siedzi sobie np. u mnie na kolanach i w pewnym momencie rzuca sie na reke, albo co gorsza na twarz.
Dzis poprostu przeszla sama siebie, zadrapala mnie tak blisko oka, ze gdyby zrobila to milimetr wyzej to pewnie bylabym juz na pogotowiu (bez oka). Jest mi poprostu tak przykro, ze moja wychowanka zachowuje sie w ten sposob...
 :?:
Co moze byc przyczyna?
Moze gdzies ja robie blad?


Dodam jeszcze, ze kotka nie jest wysterylizowana, moze byc powinna...
???
 :?
pozdrawiam
Kasia
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #1 : 2002-12-15, 13:32 »
jesli chodzi o sterylizacje to mowi sie ze kotki po tym zabiegu staja sie lagodniejsze...bardziej leniwe....
Hm....moja kotka od zawsze byla lagodna...po sterylizacji..balam sie z ebedzie jeszcze bardziej leniwa..:) ale gdzie tam..teraz to dopiero z niej prawdziwy diabel..zzuca kwiatki,skacze po meblach...gryzie ,drapie ;)
Dlatego nigdy nie umiem sie do pozadku wypowiedziec na temat sterylizacji :roll:
Zapisane

catsnkit

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #2 : 2002-12-15, 19:17 »
Ja mam identyczny problem z moją kotka i identyczne odczucia tzn. jest mi strasznie przykro, ze Natka, moje maleństwo, moja dzidzia, puszek-okruszek nadle stał się wilkołakiem. Długo starałam się dociec przyczyn. I chyba mi się udało. Mój chłopak stwierdził, że kot sie nudzi (bo to kot mieszkaniowy, nie wychodzi na dwór i nie ma w domu innych zwierząt czy dzieci) i zaczął zabawiać kotkę bawiac się z nią w polowanie. Ganiali się po domu, i takie tam zabawy. I po kilku tygodniach kotek stał sie agresywny. Drapie po twarzy (po rekach nawet nie próbuje, bo za punkt honoru chyba postawiła sobie, aby wcelowac w twarz a najlepiej w oko!!!). Postanowiłam zadziałać i zabroniłam mojemu chłopakowi bawic sie z kotem w ten sposób. Na razie efekty są niewielkie, ale chyba zaczynam widzieć pewien postęp. On po prostu tymi zabawami obudził w mojej kici BESTIĘ!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedz #2 : 2002-12-15, 19:17 »

LimLim

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #3 : 2002-12-16, 20:41 »
Mój kocurek stanowczo się po kastracji uspokoił, :)  przestał nas gryźć i tłuc się po domu :cry:  a na nadmierne rozleniwienie stanowczo pomógł mu młodszy kolega. :wink:
Zapisane

rademenes

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #4 : 2002-12-17, 11:35 »
No trzeba bedzie cos wykombinowac...
Narazie ma chcice... jak to w marcu bywa hihihi
wiec nic jej nie interesuje poza przystojnym kocurem po drogiej stronie szyby
Boze odbierz jej glos, chociaz na noc!  :roll: :)
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #5 : 2002-12-17, 19:47 »
Zgadzam się o tym ze sterylizacją, ale może być bardziej przygnębiająca przyczyna tego zachowania-twoja koteczka ma guza w mózgu, który uciska na układ nerwowy. Mam nadzieję, że tak nie jest, ale znajomi mieli taką kotkę, dlatego uprzedam, ż gdyby nie daj Boże sterylizacja nie zadziałała to możesz się tego spodziewać. :cry:
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #6 : 2002-12-17, 19:52 »
Kinia bez przesady ...ze kotka zrobila sie agresywna to nie oznacza zezaraz ma guza NA  mozgu..
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #7 : 2002-12-17, 19:57 »
Kochana, napisałam, że to najgorsze co może być i nie mówię, że ta kicia to ma!
Zapisane

emilka_old

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #8 : 2002-12-17, 20:03 »
Kiniu!
1- nie jestem zadna kochana!
2- no dobzie niech Ci bedzie to nie znaczy ze zaraz BEDZIE MIALA guza na mozgu...
3- naprawde chyba z tym guzem przesadzilas..nie stresuj tak nie potrzebnie rademenes
4- skad sie dowiedzialas o tym guzie?? :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedz #8 : 2002-12-17, 20:03 »

Gopi

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #9 : 2002-12-18, 09:52 »
Kiniu, przeraziłaś mnie  :shock:  Czy ten guz może się objawiać kocią schizofrenią (to chyba tak się pisze) ? Jedna z moich kotek czasem jest taka słodka- przychodzi, żeby ją pogłaskać, a innym razem nawet nie da się do siebie zbliżyć bo warczy... kiedy napisałaś o tym guzie zaczęłam się martwić :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #10 : 2002-12-18, 11:50 »
Kiniu - przykro mi, ale to o czym piszesz to taka sama święta prawda, jak to, że koty wysysają oddech niemowlętom.

Po pierwsze - sterylizajcja nie jest lekiem, który może działać lub nie, wtedy zmieniamy go na inny. Sterylizacja to zabieg profilaktyczny, mający na celu przede wszystkim uniknięcie niechcianego potomstwa. Zalety dodatkowe to wykluczenie ropomacicza (w przypadku pełnej kastracji) i elimacja raka. Zmiana charakteru kotki to tylko skutek "uboczny" sterylki. Może się zmienić, ale niekoniecznie. Może się uspokoić i zrobić bardziej przymilna, ale może też wyjść z niej prawdziwy diabełek - ożywi się, będzie bardziej energiczna i chętna do ciągłej zabawy i rozrób. Sterylizacja to zabieg, który gorąco polecam komuś, kto ma kotkę niehodowlaną a nie ma czasu, pieniędzy i możliwości zapewnienia bezpiecznych domów kociętom oraz nerwów do kolejnych rujek. Przyznaję - w większości przypadków charakter zwierzaka zmienia się na korzyść - ale nie we wszystkich.

Druga sprawa - guz mózgu - agresja nie jest jedynym symptomem, może by jednym z wielu i niekoniecznie od razu musi go oznaczać. Wszystko zależy od tego, gdzie jest umiejscowiony, jaki ma stopień złośliwości, jakiej jest wielkości i jak szybko rośnie. Rzadko się zdarza, więc nie ma się czego obawiać. Bardziej prawdopodobne są choroby wirusowe i bakteryjne i na te radziłabym uważać - zwłaszcza na koci katar i choroby układu moczowego. Nie leczone zachowują się bardzo brzydko.

Trzecie - agresja u kotki.
Kot to nie pluszaczek, jest żywym stwożeniem i tak jak my ma pełne prawo do lepszych i gorszych dni. Do dobrego i złego nastroju. Po prostu - jesli kot sobie nie życzy naszego zainteresowania i dotyku, należy dać mu spokój, niech odpocznie.
Czasem kot w trakcie zabawy chce sprawdzić, na ile sobie może pozwolić. Ponieważ do tej pory mógł duzo, to próbuje dalej. Wtedy trzeba ostro krzyknąć i przerwać zabawę/pieszczoty i odejść. Kot głupi nie jest - zrozumie w końcu, że Ci to nie odpowiada.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

rademenes

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #11 : 2002-12-18, 12:27 »
hmmm
myszko
wiem ze moja kotka nie jest pluszaczkiem
tyle tyko, ze ona mnie atakuje nie w tarakcie zabawy czy pieszczot
ale przychodzi, siada mi na kolanach, a jak tylko sie porusze zeby cos siegnac, albo wstac to ona sie na mnie rzuca. ma przy tym taka zlosc w oczach, syczy i ogolnie mnie terroryzuje.
ja wiem, ze to jest jakis moj blad
tylko jak to teraz odkrecic :?:
mogla by dostac klapsa za kazdym razem jak na mnie skoczy, ale czy to nie jest zbyt drastyczna metoda?
 :?
Zapisane

rademenes

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #12 : 2002-12-18, 12:29 »
moja kotka mi pokazuje, ze to ona jest panem i wladca w domu :roll:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #13 : 2002-12-18, 14:12 »
Fakt - terroryzuje Cię. Możesz jej pokazać, że Ci to nie odpowiada. Krzyknij syknij fuknij, wygoń z kolan - ale nie bij. Możesz co najwyżej lekko ścierką pogrozić. Bicie nic nie daje. Trochę to potrwa. Albo kot przestanie, albo Ty się przyzwyczaisz  :lol:

Mój się troszku uspokoił (potrafił ugryźć w policzek), a do reszty to się przyzwyczaiłam  ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Gopi

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #14 : 2002-12-18, 15:34 »
Myszko xww czyli moja kota ma same gorsze dni  :? Potrafi zmienić humor z sekundy na sekundę- trochę na mnie poleży a potem warczy... Ale przynajmniej nigdy nie gryzie i nie drapie :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedz #14 : 2002-12-18, 15:34 »

emilka_old

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #15 : 2002-12-18, 15:53 »
mOja ciocia mam kotke ktorej nie da sie glaskac..kiedy przejdziesz kolo niej zaraz fuczy i warczy..a jak sie wyciagnie reke to zaraz gruzie nawet swoja pania..chociaz jej przynajmniej czasem da sie poglaskac..albo sama nawet wejdzie na kolana..ale bron boze obcy( no mnie ez sie czasem da pohalac  :lol: )
Zapisane

Terzia

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #16 : 2002-12-30, 15:11 »
To moze miec przyczyny chorobowe. Moga byc zmiany w mózgu lub w innej czesci ciala. Przy pewnego rodzaju dotylu (w pewnym miejscu) odczuwa bol i dlatego staje sie agresywna.

Czy moze zmienilo sie u Was cos w domu?
Np. narodziny dziecka?
Ktos sie wyprowadzil?
Kotce np. czegos nagle nie wolno?
Nagla zmiana stalej karmy?

Nie koniecznie choroba musi byc przyczyna agresywnosci. sa to czasem jakies zmiany w domu, z ktorymi kot nie moze sie pogodzic i dlatego w ten sposob (lub np. sika nie w kuwecie!)  pokazuje swoje niezadowolenie, rozczarownie.
Zapisane

Gopi

  • Gość
Dlaczego moja kotka zrobila sie agresywna?
« Odpowiedź #17 : 2002-12-30, 18:53 »
U mnie raczej nic się od dawna nie zmieniało ale fakt, że ta  moja kota jest bardzo czuła na punkcie swego ogona. Jak by ją ktoś obcy dotknął po ogonie to gotowa się jeszcze rzucić :roll: Może to jej jakiś uraz z przeszłości, może kiedy była mała ktoś ją ciągnął za ogon? :?:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.165 sekund z 26 zapytaniami.