Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: CZY ODDAĆ 2 KOTKI  (Przeczytany 2133 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarnula25

  • Gość
CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« : 2005-06-05, 14:04 »
Mam problem. Jestem w ciąży a mam w domu 4 koty. Mąż postanowił że 2 kotki musimy oddać, a kocurka i jedną kotkę zostawimy. Chce oddać kotki które najwięcej rozrabiają, a zostawić dwa najspokojniejsze. Strasznie się boi że jak dziecko się urodzi to koty mogą zrobić mu krzywdę. Oczywiście ja jestem przeciwna i nie chcę ich oddawać. Kiedy urodziłam pierwsze dziecko to wtedy mieliśmy tylko jedną kotkę więc takiego problemu nie było. Wszyscy znajomi mówią mi że powinnam oddać wszystkie koty. Ale ja nie potrafię, serce mi pęknie !!  Poradźcie co ja mam zrobić, czy kot jest dużym zagrożeniem dla niemowlęcia  :roll:
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #1 : 2005-06-05, 14:21 »
Oj Nie no :D Moi bracia i ja od urodzenia żyjkemy z kotami i nic nam się nie stało !!! Jeśli kochasz te koty to ich nie oddasz a dziecko będzie uczyło się miłości do zwierząt. Może i się nie znam ale jak ja miałam 2 lata a brat się urodził to także były 4 koty w domu i nic się nikomu nie stało
pierwsze dziecko to wtedy mieli¶my tylko jedn± kotkę więc takiego problemu nie było. Wszyscy znajomi mówi± mi że powinnam oddać wszystkie koty. Ale ja nie potrafię, serce mi pęknie !! PoradĽcie co ja mam zrobić, czy kot jest dużym zagrożeniem dla niemowlęcia :roll:
Tego nie skomętuje :D Twoi znajomi chyba nigdy nie mieli ukochanego zwierzątka. Ja bym miała wyżuty sumienia. Poza tym gy koty są już dorosłe bardzo trudno przyzwyczić się do nowego otoczenia. Wg. Mnie kot nie jest rzadnym zagrożeniem dla niemowlęcia Bo i mój Tata i mojaq Mama oRaz Moje rodzeństwo ( 2 braci ) Wychowywaliśmy się z kotami
( Pewnie dlatego jesteśmy takimi kociarzami )
Ale wybór należy do ciebie
Mam nadzieje że jakąkolwiek decyzje podejmiesz nie będziesz jej potem załować :)

P.S Jeśli miałaś już dziecko i kota to chyba nie było jakiejś przykrej sytuacji no nie ?????  :roll:
« Ostatnia zmiana: 2005-06-05, 14:27 autor Dory »
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Ellen

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #2 : 2005-06-05, 14:56 »
A niby jak koty dziecku maja zaszkodzic? A jak juz oddawac to wszystkie, a nie takie wybieranie ten rozrabia to dowidzenia :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedz #2 : 2005-06-05, 14:56 »

Raffy

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #3 : 2005-06-05, 15:02 »
oddac oddac ale... komu ? :|
Zapisane

czarnula25

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #4 : 2005-06-05, 15:07 »
Raffy a ty nie chcesz kotka  :)
Żartuję oczywiście, nie wiem komu w tym problem. Ja jak na razie nie doprowadzam mysli do siebie że oddać. Ja je chętnie zatrzymam. Ale mój mąż  :roll: nie umiem go przekonać. Mam jeszcze kilka miesięcy przed sobą więc może uda mi się zmienić jego plany.
« Ostatnia zmiana: 2005-06-05, 15:10 autor czarnula25 »
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #5 : 2005-06-05, 15:13 »
ja ? nie bardzo :roll:

trzymam kciuki aby sie udało :)
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #6 : 2005-06-05, 15:24 »
aby Co się udało ?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #7 : 2005-06-05, 15:29 »
aby Co się udało ?

czytaj ze zrozumieniem :roll:

przekonac meza
Zapisane

halina

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #8 : 2005-06-05, 15:35 »
czytam ze zrozumieniem tylko wczesniej napisales zeby czarnula oddala kotki wiec nie wiedzialam o co ci chodzi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedz #8 : 2005-06-05, 15:35 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #9 : 2005-06-05, 19:52 »
Nie oddawaj wcale bo potem bedziesz załowała! Koty dziecku nie zaszkodzą, bardzo szybko sie nauczą że w łóżeczku spac nie wolno, że drapac tez nie wolno. Ja bym raczej sie zastanawiała jak obronić koty przed dzieckiem ;)
Czytałam kiedyś jak Przemek Saleta opowiadał co jego wtedy 2 letnia córeczka wyprawia z dwoma bulterierami, które on trzyma. W każdym razie psy były na straconej pozycji.
Zapisane
BC + koci podrostek

Sal

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #10 : 2005-06-07, 08:06 »
No cóż... Najpierw bierze się koty (rozmnaża? ), a potem ich pozbywa? Dla mnie to brak odpowiedzialności.
Pozbyć się członków rodziny, bo ma pojawić się nowy członek rodziny? A co to za selekcja? :?

Ja bym się bała, że dziecko może zrobic kotu krzywde, a nie odwrotnie...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #11 : 2005-06-07, 08:48 »
Eh... :? Załamka... Nie wiem co za różnica 2 czy 4...
Po pierwsze nie oddaje się człoków rodziny, którzy się do Ciebie przywiązują... chyba bym się rozwiodła na twoim miejscu z takim facetem...
Po drugie weź go za łeb i pokaż mu ludzi którzy mają koty i małe dzieci i jakoś żyją...
Zapisane

Sal

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #12 : 2005-06-07, 10:28 »
Charon... mocne słowa, ale ... podobają mi się. ;-)
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #13 : 2005-06-07, 14:38 »
Tak charon masz rację zresztą sal ty także :| W końcu te koty to członkowie rodziny
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

czarnula25

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #14 : 2005-06-07, 16:09 »
No cóż... Najpierw bierze się koty (rozmnaża? ), a potem ich pozbywa? Dla mnie to brak odpowiedzialno¶ci.
Pozbyć się członków rodziny, bo ma pojawić się nowy członek rodziny? A co to za selekcja? :?

Ja bym się bała, że dziecko może zrobic kotu krzywde, a nie odwrotnie...

Sal daj sobie na luz. Gdzie przeczytałaś że chcę oddać koty. Ja nie chcę ich oddać bo by mi serce pękło tylko tak postanowił mój mąż. MAm jeszcze trochę czasu więc napewno go udobrucham. Po drugie nie rozmnażam kotów, wszystkie moje koty są wysterylizowane. Pozatym odkąd żyję na tym świecie to jeszcze nigdy nie oddałam rzadnego zwierzaka. Jak już jakiegoś brałam to pozostawał ze mną do ostatnich jego chwil.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedz #14 : 2005-06-07, 16:09 »

Wiedźma

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #15 : 2005-06-07, 16:36 »
Wg mnie czy beda 2 koty, czy 4, na jedno wychodzi - czemu 4 mialyby zrobic dziecku krzywde, a 2 nie?
Porozmawiaj z mezem, moze da sie przekonac ;) Na pewno nie moze byc tak, ze decyzje podejmuje jedna osoba...
Zapisane

Sal

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #16 : 2005-06-08, 08:16 »
Sorry, ale w takich sprawach nie daję sobie na luz...
Jesteście małżeństwem, a więc pewną jednością.
Po co piszesz na forum, że masz problem, bo mąz się upiera, a potem dodajesz, że jeszcze męża przekonasz?
Czego od nas oczekujesz?
Pochwały?

Przy "rozmnaża" dałam pytajnik, bo nie wytłumaczyłaś, skąd masz 4 koty.
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #17 : 2005-06-08, 10:52 »
U mojej cioci zawsze były koty, a ma ona 5 dzieci i żadnemu kot krzywdy nie zrobił... Zresztą skąd wogóle taka myśl??? Co kotr może dziecku zrobić, przecież znasz swoje koty i chyba nie wykazują agresji w stosunku do lusdzi. Ja mam co prawda jednego kota (chociaż co za różnica 1 czy 4, jak miałby krzywdę zrobić dziecku to wystarczy nawet 1) i gdybym miała mieć dziecko to kota bym nie oddała i żadnego ze swoich zwierząt. Bardziej bym się martwiła tym jak nauczyć dziecko jak ma traktować zwierzęta, bo są różne przypadki, że dziecko podnosi kota za szyję albo ściska chopmika itp... A jest naprawdę dużo ludzi którzy mają w domu zwierzęta i dzieci.
Zapisane

kasia8989

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #18 : 2005-06-08, 14:18 »
a może zostaw koty , zobacz jak zachowują się przy maluchu i jeśli naprawde zrobią mu krzywde to chyba nie będziesz miala wyjścia ale dam sobie ręke uciąć żenic nie zrobią dziecku.
Zapisane

kawa

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #19 : 2005-06-28, 20:03 »
Dlaczego na nia wszyscy najeżdżacie ,boi sie o swoje dziecko to zle.Zal jej kotów dlatego nas się pyta.Ja mam najukochanszego kota na swiecie jest mały rozrabiaka ,muszę uważać ,bo kiedy nie widze atakuje dla zabawy we snie moje małe dziecko nie zle przy tym drapie.mała okropnie placze.Wiemże muszę to przeczekac i uwazac aż kot wyrośnie.
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #20 : 2005-07-01, 00:21 »
Powiem tyle bo wszyscy piszecie o dobrzych sronach kociej natury, znam ludzi którzy musieli się pozbywać kotów przy narodzinachd dziecka a to z powodu:   zazdrości kota, nie dokładnego wychowania(tzn. kot robi sobie co chce)
bądź kot który nie wie który jest w szeregu, nie powinno być problemu ponieważ dziecko bedzie miało taki sam zapach po jakimś czasie jak mama i tata wiec jesli kot wie że wy jestescie parą dominującą nie będzie miał czelności kiwnąć łapką na dziecko, sądze że nawet starsze koty wrazieczego przed młodszy i mogą dziecko uchronić a w sęsie uchronic chodzi mi o chodzenie po dziecku bądź zaczepki zabawowe, po narodzinach dziecka trzeba pokazać kotom że ich nie odrzuciliście ale jednak że nie są tutaj też najważniejsi.

Spotkałem się również z taką sytuacją że moja cicocia posiadała bąź nadal posiada ale to już bardzo starą czarną kocice która zbytnio nie przepadala za ludźmi prócz oczywiscie domownikami i gdy jej się czlowiek nie spodobał fuczała i  polowała ;) a gdy się jej spodobał przychodzila na głaskanie a jak chciala skończyć głaskanie to fuczała, bądź nie pozwoliła kiwnąćręką dla żartów nawet na moją ciocię bo się rzucała na twarz i tragicznie to wygląda jak kot cie atakuje ale nie o to chodzi i ten kot bojowy po narodzinach dzieci tzn. pierwszej córeczki mojej cioci ślęczała kotka  przy dziecku dzień i noc pilnują maleństwa przed intruzami ;)

Więc powiec mężowi że więcej jest propozycji za niż przeciw trzymaniu kotków...

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedz #20 : 2005-07-01, 00:21 »

nannn

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #21 : 2005-07-01, 10:35 »
Znam wiele ludzi ktorzy maja i dzieciaczki male i koty i wszyscy zyja sobie z zgodzie. Co wiecej maluchom to wychodzi na dobre, ucza sie liczyc ze stworzonkiem, kochac, porozumiewac ( czasem to kocio staje sie pierwszym powiernikiem i towarzyszem zabaw ;), ponadto rzadziej maja alergie i choroby gornych drog oddechowych ( byly badania na ten temat).

Cudnie sie oglada fotki gdy kicia spi z niemowlaczkiem, slodkie... :)

Co oczywiscie nie wyklucza elementarnej odpowiedzialnosci ale to chyba oczywiste...ze dziecka malenkiego samego z kotem sie nie zostawia, ze pilnuje sie, aby koty swobodnie do sypialni nie wchodzily, podrzemac sobie z maluszkiem moga, ale nigdy same ( istnieje przesad ze koty "zaduszaja" dzieci. To chyba wzielo sie stad ze one potrafia sie na klatce piersiowej ulozyc, dlatego sie pilnuje, choc zdarza sie rzadko)

Coz jeszcze? Kotek musi byc zaszczepiony, regularnie odrobaczany, miec obcinane pazurki.

Na forum www.miau.pl jest podforum dla matek malutkich dzieci- zakoconych oczywiscie. O problemach nie slyszalam.

Behawioralne zle zachowania o ktorych ktos pisal zdarzaja sie nieczesto, mam na mysli np. zazdrosc i brak akceptacji. Jesli kotow w stadzie jest wiecej to w ogole malo prawdopodobne.

Nawet przy pojawieniu sie jakis oznak "kociego niezadowolenia" mozna owe przejawy leczyc, czy to na drodze "behawioralnej" czy w ostatecznosci farmakologicznie.

Naprawde zdecydowana wiekszosc "zagrozen" to przesady i mity.
Zapisane

iwa

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #22 : 2005-07-01, 12:09 »
iwa też ma 4 koty i za nic by nie oddała :? jak narazie poznały się z kilkoma dzieciakami.
1. Wiktor lat 5- koty zna od małego, jak tylko słyszą Wiktora zwiewają, gdzie się tylko da  :lol: Jak Wiki był mały i płakał to Pela przybiegała i patrzyła co się dzieje. Była taka przerażona.
2. Remek 1 roczek (mój kochany bratanek) wielkości Dudka :;p: ściskają się i kochają, Dudek nic mu nie robi, nawet, jak Remek stanie na kocie :roll: No, ale to jest Dudek :lol: Inne koty wąchają, a jak Remek płacze to uciekają
Więc, jak narazie moje koty są jak najbardziej na miłość do dzieci. Moja koleżanka z liceum wychowywała się z kotem- Waldkiem. Kot rósł razem z nią. Sąsiedzi mają kota i dwoje dzieci, w tym jedno roczne. Kot nic im nie robi. A jak mały śpi to siedzi przy łóżeczku i pilnuje :)
Nie wiem, co to za różnica 2, czy 4. I 1 kot może narozrabiać. Musisz pogadać z mężemi ustalić, kto tu rządzi :;p: Jak się przujęło zwierzaka pod dach, to taka sama odpowiedzialność, jak za każdą inną żywą istotę!!
Zapisane

Panterka

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #23 : 2005-07-02, 13:40 »
Też bym nigdy kotów nie oddała, a jakby mojemu mężowi coś się nie podobało to bym go w dupę kopła  i już. :P A wyobrażacie sobie co taki kotek może wtedy czuć? Nagle wywożą go w obce miejsce, wśród obcych ludzi, nie ma ukochanej pani. Na miejscu kota napewno byłabym przerażona.
« Ostatnia zmiana: 2005-07-02, 13:42 autor Panterka »
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #24 : 2005-07-17, 18:16 »
skoro koty zyją już z jednym dzieckiem w jednym domu i jest ok, to czemu z drugim miałoby być inaczej?
koty powinny być zaszczepione na wszystko , odrobaczone, pazurki podcinane - regularnie i nic złego sie stać nie powinno!
to są koty typowo domowe czy wychodzące?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

czarnula25

  • Gość
Odp: CZY ODDAĆ 2 KOTKI
« Odpowiedź #25 : 2005-07-17, 19:55 »
Wszystkie moje koty są odrobaczone, zaszczepione , no z pazurkami jest gorzej  :roll:.Co do wychodzenia to  Kocur wychodzi na dwór, Kicia także, natomiast dwie pozostałe kotki to kotki wyłącznie domowe. 
No ale...  udało mi się udobruchać męża :wink:. Poczytał wasze opinie i zmiękł  :jupi2: kotki zostają   :jupi2:
« Ostatnia zmiana: 2005-07-17, 19:57 autor czarnula25 »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 26 zapytaniami.