Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Garstka porad dla kotów  (Przeczytany 2471 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monik

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« : 2003-02-18, 15:48 »
Koci regulamin
 
Łazienki:
Zawsze towarzysz gościom w łazience. Nie musisz nic robić, wystarczy, że siedzisz i się gapisz.

 
Drzwi:

Nie pozwól, aby jakiekolwiek drzwi do pokoju były zamknięte. Aby otworzyć drzwi, stań na tylnich łapach i uderzaj w drzwi przednimi łapami. Kiedy już drzwi się otworzą, nie musisz ich używać. Po tym, jak udało ci się otworzyć „zewnętrzne” drzwi, stań w przejściu i pomyśl o kilku sprawach. Jest to szczególnie istotne podczas bardzo zimnej pogody, deszczu, śniegu lub sezonu na komary.

 
Krzesła i dywany:

Jeśli musisz zwymiotować, udaj się szybko do krzesła. Jeśli nie zdążysz, udaj się na perski dywan. Jeśli nie ma perskiego dywanu, równie dobry jest jakikolwiek włochacz czy narzuta. Podczas wymiotowania na dywan upewnij się, że się cofasz tak, aby to, co zwymiotujesz było tak długie, jak ludzka goła stopa.

 
Przeszkadzanie:

Jeśli jeden z twoich ludzi jest czymś zajęty a drugi nic nie robi, zostań z tym zajętym. Nazywa się to „pomaganiem”, inaczej znanym jako „przeszkadzanie”. Poniżej podano zasady „przeszkadzania”:

1)   Kiedy nadzorujesz gotowanie, usiądź tuż za lewą stopą kucharza. Nie możesz być widziany i dzięki temu masz większą szansę, że zostaniesz nadepnięty a następnie podniesiony i przeproszony.

2)   Jeśli ktoś czyta książkę, podejdź blisko do brody, pomiędzy oczy i książkę, chyba, że możesz się położyć na samej książce.

3)   Jeśli ktoś siedzi nad papierami, połóż się na nich tak, aby jak najwięcej zasłonić albo przynajmniej udawaj, że drzemiesz, lecz od czasu do czasu wyciągnij łapę i stuknij ołówek lub długopis, którym pisze człowiek.

4)   Jeśli ludzie wypisują rachunki, przelewy, PIT-y lub kartki świąteczne, pamiętaj o głównym celu: przeszkadzać! Najpierw usiądź na kartce (papierze), nad którą pracuje człowiek. Kiedy zostaniesz usunięty, obserwuj pracę ze smutną miną z boku stołu. Kiedy praca zacznie ładnie postępować, przeturlaj się po papierach, rozrzucając je najlepiej jak potrafisz. Po tym jak zostaniesz ponownie usunięty, spychaj (zrzucaj) pojedynczo ołówki, długopisy oraz gumki ze stołu.

5)   Kiedy człowiek trzyma przed sobą gazetę, musisz skoczyć na tył gazety. Ludzie uwielbiają skakać.

6)   Kiedy człowiek pracuje na komputerze, wskocz na biurko, przejdź się po klawiaturze, zapoluj na kursor na monitorze a następnie połóż się na kolanach człowieka wzdłuż ramion przeszkadzając mu w pisaniu.

 
Chodzenie:

Tak często jak to możliwe, przebiegaj szybko i jak najbliżej przed człowiekiem a w szczególności: na schodach, kiedy trzyma coś w rękach, w ciemności oraz kiedy rano wstaje z łóżka. To pomoże mu ćwiczyć zręczność i zwinność.

 
Noc:

W nocy zawsze śpij na człowieku tak, aby nie mógł się poruszać (wiercić).

 
Kuweta:

Kiedy korzystasz z kuwety musisz wykopać z niej tyle piasku, ile się da. Ludzie uwielbiają czuć piasek koci między palcami stóp.

 
Chowanie się:

Od czasu do czasu schowaj się w miejscu, w którym ludzie nie będą mogli cię znaleźć. Nie wychodź pod żadnym pozorem przez trzy do czterech godzin. To spowoduje, ze ludzie zaczną panikować, (co uwielbiają robić) myśląc, że uciekłeś lub się zgubiłeś. Kiedy już wyjdziesz, ludzie zasypią cię pocałunkami i pieszczotami i prawdopodobnie otrzymasz jakiś przysmak (nagrodę).


Końcowa myśl:

Kiedy tylko możliwe, stań blisko człowieka, zwłaszcza jego twarzy, obróć się i zaprezentuj mu swój zadek. Ludzie to uwielbiają, więc rób to często. No i nie zapominaj o gościach.
Zapisane

Trinity

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #1 : 2003-02-18, 16:08 »
Świetny regulamin!  :wink:  :wink:
Okazuje się, że mój kociak jest bardzo praworządny... przestrzega wszystkich punktów regulaminu... :lol:  :lol:
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #2 : 2003-02-18, 20:32 »
Hehe!Spoczko regulamin!Wiesz ...Mój kot tak samo przestrzega prawie wszystkich punktów!Nie przestrzega tylko punktu 2 :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Pozdrawiam!


______________
kochane zwierzaczki :lol:  8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Garstka porad dla kotów
« Odpowiedz #2 : 2003-02-18, 20:32 »

Emilka

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #3 : 2003-02-18, 22:46 »
:wink:  Moja kotka zachowuje sie w 100% regulaminowo  :wink:  :wink:
Zapisane

Saba

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #4 : 2003-02-19, 11:22 »
Moja wydrukowała ten regulamin w kilku egzemplarzach i rozdała koleżankom 8)
Zapisane

sylwia&boksery

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #5 : 2003-02-20, 02:55 »
Ja bym jeszcze dodała mały podpunkcik pt. adnotacja dotycząca obowiązków kota,który mieszka z psami:
-bądz zawsze czujny,gdy pod drzwiami mieszkania chodzą obcy-burcz i fukaj-musisz bronić przecież domu,gdy psy śpią smacznie i nic nie słyszą. ;)
Zapisane

Moony

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #6 : 2003-02-20, 13:14 »
Hehe  :lol:
Ja dodałabym natomiast punkt okno. Moje koty czasem wchodzą do domu przez okno w moim pokoju (po drzewie na parapet) z tym że:
po pierwsze: robią to najczęściej wracając z nocych eskapad - kiedy ja mam jeszcze 15 minut snu (przed budzikiem) :) lub kiedy w końcu udaje mi się prysnąć

po drugie: stukają łapkami o szybę przez co jestem mistrzem w częstym myciu okien :DDD

no a do punktu drzwi wprowadziłabym zmianę : skacz na klamkę. Moje skaczą na klamkę :DD

Pozdrawiam  8)
Zapisane

Siva

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #7 : 2003-02-20, 15:05 »
:lol:  :lol:  :lol:  :lol:
jak juz bede miala warunki i pieniadze na kota i bede miala tegoz kota, to wezme i wydrukuje. dobre  :)
Zapisane

Agatka **

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #8 : 2003-02-20, 21:54 »
Fajny regulamin. Moje kotki są bardzo grzeczne :) :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Garstka porad dla kotów
« Odpowiedz #8 : 2003-02-20, 21:54 »

kissa

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #9 : 2003-02-22, 18:54 »
Nareszcie!
Mam podstawy prawne żeby uważać moje maleństwo za kicię niezwykle praworządną!
A niektórzy twierdzili inaczej! Teraz im udowodnię!
 :D
Ani
Zapisane

SKR

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #10 : 2003-02-23, 15:44 »
Mój kotek w 1000% przestrzega regulaminu. Mama uwarza ż ejest niegrzeczny, a ja jej udowodnie :hehe:
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #11 : 2003-03-02, 15:00 »
To jest normalenie opis zachowania mojej kotki!
Zapisane

Dianka

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #12 : 2003-03-02, 16:17 »
Super regulamin :wink:
Zapisane

milupa

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #13 : 2003-03-04, 18:52 »
Brawo!
Wszystko co najważniejsze zostało ukazane, no może jeszcze tyko:
 
Podkradaj i chowaj różne małe, potrzebne przedmioty typu: klocek od puzzli lub maleńka część sklejanego przez państwa modelu trójmasztowca.
Gdy już po zakrojonych na wielką skalę poszukiwaniach odnajdą zmemłany, opluty i niepodobny do niczego ochłapek będą na pewno BARDZO zadowoleni.

i

Na 6 minut przed dzwonkiem budzika zakradnij się do twarzy pańci i lekko muśnij ją wąsem. Reakcja natychmiastowa.

Mru mru Tofi :idea:
Zapisane

kawa

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #14 : 2003-03-18, 10:20 »
Gratulacje i ode mnie! Bardzo trafne. Ciekawe, czy jest i psi regulamin.
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Garstka porad dla kotów
« Odpowiedz #14 : 2003-03-18, 10:20 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #15 : 2003-03-18, 13:41 »
:wink:  Jak bym widziała własną kicie, tylko ona przestrzega tego regulaminu 2-3 razy dziennie. A jej tzw. fiździ-miździ czyli mały pokój-duży pokój- średni pokój w 5 sekund biegiem, broń boże zamknąć wtedy drzwi od któregoś z pokoi, wypadek murowany ! :lol:
Zapisane

Czuczi

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #16 : 2003-03-18, 14:25 »
Jeden mój kotek trzyma się regulaminu co to jednego szczegółu natomiast drugi powinien być ukarany :lol:  bo nie przestrzega żadnego!!!
Zapisane

kareena

  • Gość
Re: Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #17 : 2003-03-19, 19:31 »
hahahahahaha  :lol:  :lol:  :lol:   regulamin jak się patrzy!
a mój kotucha najwyraźniej go zna aż za dobrze :lol:

przykłady:
rozwala się na biurku, łóżku, na papierach, książkach, doqmentach
stoi na środku przejście, znienacka podstawia mi nogę czatując na mnie, dumnie prezentuje swój tyłek, ustawia się tuż za nogą, rozgrzebuje żwirek i jedzenie (a to niechluj ;) ), w nocy zajmuje mi czasem 1/3 łóżka :shock:
ale muszę przyznać że chyba mnie lubi bo nigdy nie wymiotuje na MÓJ dywan :) no i oczywiście uprawia medytację w najdziwniejszych momentach ;) i jest ucieleśnieniem zdecydowania - gdy mu się zamknie drzwi to oczywiście zaraz chce się znaleźć za nimi (i tak w kółko)  :lol:
ale i tak go kofam :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #18 : 2003-03-19, 19:58 »
A ja dodam jeszcze jeden punkcik            
'' Siadaj jak najczęściej swoim ludziom na plecach i trzymaj sie mocna pazurami, oni to uwielbiają'' :idea: Moja Kiciucha praktykuje to bardzo często, wystarczy sie schylić  :wink:
Zapisane

kareena

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #19 : 2003-03-19, 20:02 »
mój to woli objąć mnie za nogę (ałaaa ;) )
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #20 : 2003-03-19, 21:29 »
Pięęęęęęęęęęęęęęęękneeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Garstka porad dla kotów
« Odpowiedz #20 : 2003-03-19, 21:29 »

Emilka

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #21 : 2003-03-19, 21:52 »
tia...
a mój moją twarz...  :?
Zapisane

Czuczi

  • Gość
Garstka porad dla kotów
« Odpowiedź #22 : 2003-03-20, 17:41 »
Mój kotek uwielbia piłować sobie ze mną paznokcie (i ząbki) :lol:  :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 27 zapytaniami.