Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: sposoby na zabezpieczenie balkonu!  (Przeczytany 4645 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« : 2005-07-07, 00:57 »
jakie macie sposoby na zabezpieczenie balkonu, zeby kociak nie mógł wypaść?
chodzi mi o coś w miarę estetycznego
jak macie to zrobione, moze macie jakies schematy, albo chociaz liste, co tzreba kupic i jak zrobić?
albo jakąś firmę, ktora się takimi udziwnieniami architektury zajmuje?

mam zamiar sie przeprowadzic do wieżowca, tam sa małe balkony i jest to piętro dziewiąte. Co prawda nie nastapi to tak szybko, bo mysle ze za około rok, ale chciałabym juz wiedzieć co i jak, zwlaszcza, ze mieszkanie moge zacząć remontowac już teraz

poniżej fotka balkonu (a raczej balkoniku), ktory chciałabym zabezpieczyć



Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Emilka

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #1 : 2005-07-07, 12:11 »
http://www.miau.pl/zabezpieczenia/

http://republika.pl/kocia_stronka/siatki.html

ja tez teraz wlasnie kombinuje z balkonem, dzisiaj ide kupic moskietiery na moje okno i w kuchni,niestety takie gotowe siatki sa bardzo drogie ale musimy sie wykosztowac bo nikt w domu nie jest w stanie samodzielnie wykonac zabepieczenia, a nie mozemy pozwolic zeby nam sie koty z okien posypaly.

powodzenia
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #2 : 2005-07-07, 12:31 »
ładny widok :]
my zrezygnowalismy z zabezpieczania balkony, bo sie po prostu nie da.
Ale jak tylko dostane wyplate, kupujemy moskitiere na okno do mnie do pokoju, i ono bedzie otwarte na osciez :-)

Emilko, ile taka moskitiera kosztuje?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedz #2 : 2005-07-07, 12:31 »

Emilka

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #3 : 2005-07-07, 14:05 »
bylam dzisiaj ale musze tam mame wyslac z wszystkimi wymiarami ;)
cena zalezy od dlugosci i szerokosci okna,placi sie za m2  wiec to zalezy na jakie okno potrzebujesz o ile sie orientuje jedna taka moskiteria kosztuje ok.100-200 zl  a ja potrzebuje 3 :shock: :(
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #4 : 2005-07-07, 18:18 »
a mozna dac moskitierę na okno i na drzwi balkonowe, jakos tak od zewnatrz, zeby drzwi mozna bylo zamykać i otwierac i zdejmować ta moskitierę w razie potzreby?

bo to mogloby byc chociaz chwilowe rozwiazanie, a zabezpiecznie tymi nieprzyjemnymi (i dla mnie samej niewykonalnymi) kratami odsunęłoby w czasie... ??
tylko czy kot takiej moskitiery nie rozdrapie lub nie przegryzie? bo z tego co ja pamietam, to one są robione jakby z żyłki wędkarskiej, tylko takiej cieniutkiej... przynajmniej ja tak zapamiętałam

a widok jest z mieszkania w sopocie, do ktorego mam się przeprowadzać:) ładny, tylko ze 9 piętro i sama się obawiam wychodzic na ten balkon :) a co dopiero montować jakies ramy pomiędzy moim balkonem, a tym z góry :shock:
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

saremco

  • *
  • Wiadomości: 1564
    • WWW
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #5 : 2005-07-07, 20:04 »
Ja już mam wykonane zabezpieczenie od dwóch miesięcy.

Mam logię i to było stosunkowo proste : stolarz wykonał ramę o odpowiednich wymiarach za 100

 złotych.

Kupiłam w sklepie ogrodniczym drobną siatkę stalową ,koszt 80 złotych.

Na ramę TZ przybił siatkę zabezpieczając brzegi listwami.

Jest świetnie, kotki szczęśliwe. :) :) Musiałam zrezygnować z kwiatów na balkonie.Postaram się

odnaleźć zdjęcia naszego zabezpieczenia i zaraz je wstawię.


Już mam zdjęcia;

http://img181.imageshack.us/img181/8250/obraz1520jl.jpg

http://img181.imageshack.us/img181/3821/obraz1533hr.jpg

http://img181.imageshack.us/img181/3206/obraz1540qs.jpg

« Ostatnia zmiana: 2005-07-07, 20:20 autor saremco »
Zapisane

Eli

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #6 : 2005-07-08, 17:26 »
Hm, zobaczymy jak to wszystko u mnie bedzie, bo plastiki mam i kiepsko z przymocowaniem takiej moskitieryt :/
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #7 : 2005-07-08, 18:41 »
pani w sklepie powiedziala ze to sie jakos do ramy przyczepia i nie ma problemu z plastikowymi oknami, podobno jakies haki sa w zestawie.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #8 : 2005-07-09, 15:36 »
saremco, na twoich fotkach niestety niebardzo widać sposób zamocowania tych zabezpieczeń

kurcze, z loggia jest duzo mniej problemu, a ten moj balkonik , to malutki i dodatkowo strasznie wysoko :\
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedz #8 : 2005-07-09, 15:36 »

Rincevind

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #9 : 2005-07-10, 08:40 »
moskitiera to takie cos z delikatne sztucznej siateczki? Bo jesli tak to moja kicia ktora do gigantow nie nalezy (okolo 3kg) zlatwia to jednym pacnieciem lapy lub skokiem za owadem. Niestety musialem zrobic pancerne zabezpieczeni, z siatki ogrodowej Beckerta (dostepna w obi i innych marketach budowlanych) powlekanej plastikiem. Fakt drogie to jak nieszczescie, ale ja mam świezyj wozduch, a kot zostaje w domu a nie wypada na zewnetrze. Zrobilem najzwyczajniej ramę wkolo okna i do tego przymocowalewm siatke. Dziala. pierwowzorem byl znajomy ktory zrobil to dla swojegi mein coona
Zapisane

Abakus

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #10 : 2005-07-10, 11:27 »
Witajcie:)
Z fachowego żródła czyli od szwagra który robi takie zabezpieczenia (link podany wczeniej z kociej stronki) moskitiera jest zasłaba dla kota on zakłada moskitiere ale na rame od zewnetrznej strony ale od wewnetrznej strony jest siatka metalowa. Kot bez problemu ja rozetnie pazurami albo rozerwie ją jak wejdzie na góre zabezpieczenia. I  już byly przypadki że kot zaczepil sie pazurem za oczko tak drobnej siatki i zawisł niemogąc sie odczepić
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #11 : 2005-07-10, 19:50 »
nie żebym sie czepiał, ale z Twojej wypowiedzi wynika, że kot bez problemu rozetnie pazurem metalowa siatkę i zaczepi sie o jej oczko. Mam dziwne wrażenie, że nie o to Tobie chodzilo:-)
Zapisane

Abakus

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #12 : 2005-07-10, 21:34 »
Witajcie:)
Dobrze opisze o co mi chodzi jeszcze raz;)
Metalową siatke o oczkach min 0,5 cm założyć od strony wetnetrznej czyli tam gdzie kot bedzie mógł operować swoimi sprytnymi lapkami;) a moskitiere mozna(jesli ktos nie chce miec owadów) założyc dopiero od zewnatrz czyli od dworu.Niektórzy zakladaja też siatke metalowa o bardzo drobniutkich oczkach chcąc zabezpieczyc okno ale odradzam tego sposobu bo były przypadki ze kot wspinając sie wsadził parurka w oczko drobnej  siatki i nie  potrafił go wyciagnąć i zawisł co spowodowało mu ból, a moglo skończyc sie tragicznie.
Zapisane

Rincevind

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #13 : 2005-07-10, 22:23 »
tu masz racje. siatka metalowa jak moskitiera wbrew pozorom jest rownie niebezpieczna. dlatego faktycznie lepsze sa te plecione
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #14 : 2006-02-22, 01:13 »
jednak siatka nie bedzie robiona tam w sopocie na  pietrze, tylko u mnie na 4 pietrze, z kolei to pooduje nastepny problem - to jest ostatnie pietro i nad moim nie ma juz zadnego balkou - to do czego te ramy pzryczepic?
czy ktos zna osobe/firme zajmujacą się takimi rzeczami na terenie trojmiasta?bo cos czuje ze sama sobie nie poradze, a wiosna sie zbliza!
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedz #14 : 2006-02-22, 01:13 »

Rincevind

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #15 : 2006-02-22, 07:34 »
W Orłowie była kiedyś bardzo dobra stolarnia niedaleko peronu SKM, ale nie pamietam ulicy. Sprawdz pare w ksiażce telefonicznej i pokolenduj bo ceny bedziesz miala od-do.
Jesli to ostatnie pietro to niestety ale music zrobic 4 boki pudełka a nie trzy bo sufitu nie ma. Nie miej złudzen ze kot nie wyjdzie jak ni ebedziei dachu.
oczywiscie drewno musi byc zaimpregnowane i pomalowane dodatkowo jescze czyms ochronnym bo jak ni eto rozleci ci si epo 2 latach. Nie mam pojecia jakie sa ceny w stolarniach, najdrozsza bedzie siatka. Jak masz sprytnego TZ albo jakiegos znajomego to powinien sobie z tym poradzic bez klopotu, po potzrebne beda proste narzedzia typu młotek, piłka, srubokret, wiertarka i pedzel:)
No i nie wiem czy przypadkiem na taka zabudowe społdzielnia albo administrator budynku nie wymaga zezwolenia. dowiedz sie wczesniej bo moze potem byc ze wydalas kase a kaze to rozebrac.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #16 : 2006-02-22, 10:11 »
dzięki, ze zwrociles mi uwage, aby spytac administratora budynku - nigdzie na moim osiedlu takich zasiatkowanych balkonow nie widzialam :( (ale latajace koty, w tym mojego kocura, niestety tak ;( )
Narzędzi nie mam, jak i sprytnego TZ
A mieszkac bedę z młodszą siostrą, więc raczej szans na zrobienie tego we wlasnym zakresie nie ma.
Jezeli nie zezwolą na budowanie, to trudno - bedzie trzeba porobic zewnetrzne, otwierane moskitiery na drzwiach i oknie balkonowym.
A czy ktos widział moze takie metalowe kraty - trójkaty, do wkładania w okna uchylne?nie mam pojecia jak się coś takiego nazywa i gdzie kupic, a w większosci zagranicznych książęk  typu "kot przybywa do domu" zalecają kupno takich.
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Rincevind

  • Gość
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #17 : 2006-02-22, 10:23 »
jak masz taka ksiazke to idz z nia do Obi , albo LiroYa lub producentów okien, moze byc jeszzce w jakims duzym zoologicznym,na animali, na krakvecie. kombinuj:)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: sposoby na zabezpieczenie balkonu!
« Odpowiedź #18 : 2006-02-22, 21:44 »
Animalia chwali się tym że jak coś potrzenujesz to dla ciebie to specjalnie sprowadzi. Może czas by wypróbowac te ich obietnice?
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 25 zapytaniami.