Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE  (Przeczytany 3777 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Visenna

  • Gość
KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« : 2003-03-11, 16:28 »
Mam problem mój kot, który ma już 14 lat. Przestał wychodzić na dwór. I załatwia się w miejsca nie odpowiednie. Od razu mówię, że kuwety nie próbowałam. Chciałavbym jednak aby jak najdłużej zachował aktywność. Bo on wychodzi na dwór, ale nie z powodu potrzeby...Pomóżcie...
Zapisane

Czuczi

  • Gość
KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedź #1 : 2003-03-11, 16:35 »
Nie wiem co Ci doradzić. Miałam kotke w wieku 18 lat i już z cztery lata cały czas leżała i rzadko przychodziła na kolana. Jedyną moją radą jest to by przyzwyczajić kota do kuwety bo im bedzie starszy tym mniej bedzie się poruszał i bedzie siusiał ppod siebie!
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedź #2 : 2003-03-11, 19:29 »
Mnie sie zdaje ze twoj kot naznacz terytorium siusiając!Mój kot Archimedes(bylo on w moim domu 4 lata pred moim urodzeniem)
to on jak miał 3 lata to tak zaczął robic!Ja nie wiem bo twój kot jest o wiele starszy!ale tak mi zdaje!
pozdro
Zapisane

Forum Zwierzaki

KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedz #2 : 2003-03-11, 19:29 »

myszka

  • Gość
KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedź #3 : 2003-03-11, 19:44 »
Musisz go przyuczyć do kuwety. Kot jest już stary i tak jak stary człowiek - niedołężnieje. Jego pęcherz nie jest już taki mocny, wychodzić na dwór też mu się już za potrzebą nie chce. Po prostu - fizjologia. A przy okazji, warto by go przebadać u weta, czy aby z jego pęcherzem i nerkami wszystko w porządku, skoro zdarzają mu się wypadki w różnych miejscach - może ma jakieś problemy.
Zapisane

Czuczi

  • Gość
KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedź #4 : 2003-03-11, 20:01 »
Cytat: myszka
Musisz go przyuczyć do kuwety. Kot jest już stary i tak jak stary człowiek - niedołężnieje. Jego pęcherz nie jest już taki mocny, wychodzić na dwór też mu się już za potrzebą nie chce. Po prostu - fizjologia. A przy okazji, warto by go przebadać u weta, czy aby z jego pęcherzem i nerkami wszystko w porządku, skoro zdarzają mu się wypadki w różnych miejscach - może ma jakieś problemy.



To samo miałam z moim kotem i okazało się że ma chore nerki więc idź do weta
Zapisane

Visenna

  • Gość
KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedź #5 : 2003-03-11, 21:12 »
To nie jest tak, że ona sika w różnych rozmaitych miejscach. Ma takie "Swoje" miejsca gdzie to robi. I tam raczej kuwety postawić nie można. Cóż na ladzie w kuchni kuweta?? To zły pomysł.Ona nie robi tak gdzie popadnie tylko w wybranych paru miejscach. Dlatego wydaje mi się,że choroba odpada. Na razie po każdym posiłku jest wynoszona na dwór (mamy ogród) więc załatwia potrzeby i problem jest troszkę mniejszy, ale nie długo kuweta będzie potrzebna...
Zapisane

myszka

  • Gość
KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedź #6 : 2003-03-11, 21:17 »
Te miejsca gdzie siusia, a nie możesz tam wstawić kuwetki, przemyj dobrze wodą z octem a potem z jakimś silnie pachnącym detergentem, np Ajax. Spróbuj też posmarować te miejsca zapachem cytrynowym - powinno odstraszyć kotę.
Zapisane

Visenna

  • Gość
KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedź #7 : 2003-03-11, 21:19 »
Ok spróbuję, mam nadzieję, że to pomoże. Dziękuję za wszelką pomoc.
Podejrzewam, że Kicia Was pozdrawia, choć nie będzie zadowolona, że dajecie mi takie rady... ;)  :lol:
Zapisane

Czuczi

  • Gość
KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedź #8 : 2003-03-12, 14:37 »
Są też różne środki odstraszające swym zapachem (nie czuty przez ludzi) zwierzątka-z tych miejsc gdzie coś gryzą np. jakieś meble lub gdzie siusiają
Zapisane

Forum Zwierzaki

KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedz #8 : 2003-03-12, 14:37 »

pomarańczowa

  • Gość
KOT+STAROŚĆ=LENISTWO=UTRAPIENIE
« Odpowiedź #9 : 2003-03-17, 17:27 »
powodzenia:) :slonko:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 23 zapytaniami.