Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jestem w siódmym niebie !  (Przeczytany 2260 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

NiuNiuS_

  • Gość
Jestem w siódmym niebie !
« : 2007-07-21, 11:15 »
Dostanę kotka perskiego ! Białego ! To będzie samiec ! Ale się cieszę ! Będzie malusieńki ! Dostanę go na początku sierpnia. Dlaczego ? Bo pod koniec lipca jade do Zakopanego i nie moge takiego malca zostawic lub od razu komus dac. Mysle , ze on musi sie przyzwyczaic do wlasciciela i domu . Bo tak powinno byc. Od samego poczatku tata sie nigdy nie zgadzal na psa lub kota . Ale gdy mama zaczela marzyc o persie to ja i moja siostra zaczelysmy blagac tate . Tata sie nie zgadzal , ale ja zaczelam wszystko tlumaczyc (bo troche o kotach wiem) i tata powiedzial ze sie zastanowi . Wieczorem powiedzial : Mozecie sobie kupic tego kota. 

Hurraaaa !!!

A wy jesli macie pupilka tez przezywalyscie tak jak dowiedzieliscie sie ze macie go dostac ?

Pozdrawiam.


Hej! Niedługo dostanę małego persa. Będzie to kot. Najprawdopodobniej biały. Szukam dla niego imienia , nie musi zależeć od wyglądu . Znacie jakieś fajne ?



Ellou.
Na początku sierpnia dostanę małego persa.
Staram się dowiedzieć jak najwięcej i jak najlepiej się przygotować.
Napisałam już notkę na temat imienia dla kiciusia i inne.
Pomyślałam , że od początku spotkam się z problemem nauczenia kota korzystania z kuwety.
Chcę coś mniej więcej wiedzieć.
Pomyślałam , że moze od Was się czegoś dowiem.
No więc , macie jakieś pomysły (jak macie kota to pewnie go już uczyliście , ale jak ? ) jak nauczyć tego kota ?
« Ostatnia zmiana: 2007-07-21, 12:32 autor pao »
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #1 : 2007-07-21, 11:21 »
ja psa miałam niezapowiedzianie, była mowa o nim ale siora bez większych ustaleń przyniosła go do domu. kot w zimie się przypałętał więc też nie był planowany. niestety nie wiem jak to jest czekać na zwierzaka :P :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kuweciany problem...
« Odpowiedź #2 : 2007-07-21, 11:35 »
mój miejwięcej sam sie nauczył. żadnych specjalnych technik nie musiałam stosomać


nie mogłaś tych pytań umieścić w jednym wątku?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Kuweciany problem...
« Odpowiedz #2 : 2007-07-21, 11:35 »

Motoduf

  • *
  • Wiadomości: 300
  • Jedzenie jest ludzkie, obżarstwo - Boskie
Odp: Kuweciany problem...
« Odpowiedź #3 : 2007-07-21, 12:18 »
Jeżeli to pers z hodowli, powinien już umieć korzystać z kuwety.
Gdyby jednak przypadkiem nie umiał, robi się tak:
Trzeba obserwować kota przez jakiś czas. Gdy w pewnym momencie przykucnie, żeby wysikać się na podłogę, należy wziąść do na ręce i szybko przenieść do kuwety. Potem powinni się wziąść go delikatnie za łapkę i pogrzebać trochę w piasku jego łapką (można to też robić, gdy kotu nie chce się sikać). Po jakimś czasie powienien się nauczyć.
Zapisane
Zjedz bobra, uratuj drzewo!

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #4 : 2007-07-21, 12:34 »
wątki scalone, posty połączone.

co do pytań:
imię ważna rzecz ale indywidualna zatem ja sie za porady w tej materii nie biorę.

kuweta: jak było wspomniane koty z hodowli zazwyczaj już potrafią a jeśli nie, to dość szybko  załapują o co chodzi. ważne byś nie zniechęciła kota zbyt intensywnymi zapachami z kuwety (np perfumowane żwirki i inne takie)

no i rzecz jasna tu masz wątek odnośnie swojej białaska zatem jakby co to w tym wątku pytaj.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #5 : 2007-07-21, 14:19 »
Kot na pewno szybko nauczy się załatwiać w kuwecie. Ja miałam 2 koty i chociaż oba koty zanim do mnie trafiły nie korzystały z kuwety, to w domu nie miały zadnej "wpadki" (oprócz znaczenia terenu przez kocurka :oops: )

Jeśli chodzi o imię, to na pewno wymyślisz coś co bedzie do niego pasować.

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Retriva

  • Gość
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #6 : 2007-07-21, 22:20 »
kotek rodowodowy?
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #7 : 2007-07-22, 12:01 »
Persy fajne ciciusie  :D Mam 4 podróbki (a 2 mogły mieć rodowód :/)
Koty to bardzo czyste zwierzaki, kociak powinien potrafić załatwiać sie do kuwety, kotka uczy je tego od  pierwszych tygodni życia.
Imie wybrać musicie sami, wybieranie "bo jest ładne" jest bezsensu bo później zazwyczaj i tak woła sie kota inaczej, tak jak mu pasuje. Imie powinno być odzwierciedleniem charakteru ;)

Co do przeżywania i oczekiwania na zwierzaka... przechodziłam to wielokrotnie  :wink: Bardzo fajna sprawa  :D
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Retriva

  • Gość
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #8 : 2007-07-22, 14:27 »
(a 2 mogły mieć rodowód :/)
czemu mogly a nie maja?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedz #8 : 2007-07-22, 14:27 »

Tiger.666

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 103
  • . My king. Majkel Dżekson-Michael Jackson x333
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #9 : 2007-07-22, 14:52 »
Jeżeli kot jest z hodowli to powinien umieć korzystać z kuwety ale jeśli nie będzie umiał to po każdym posiłku kota, wkładaj go do kuwety. Powoli załapie o co chodzi. Tak żeby było jaśniej to czytałam o tym w książce :D. To nie jest mój następny krejzolski pomysł  :lol: :) A propo imienia dla kociaka to myślę że to wasz wybór, a poza tym jak ja coś wymyślę to szkoda słów :lol:. Mój kocur jak był mały to myśleliśmy że to kotka bo nie można było określić płci w tak młodym wieku :lol: :D. Ale najpierw był Lottą potem Fioną a na końcu mi się otworzyły oczy i gdy był trochę starszy zobaczyłam  że to kocur :lol:! No a teraz ma na imię Frugo. :)
Zapisane
'' O co ci chodzi.?!
.'że nie ma bajek!.?
.'że w zyciu ciężko.
.'że wszystko się nie udaje!>?
'.Biorę dziewczynę idę na techno.!
.'co o tym myślisz mi jest wszystko jedno!.

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #10 : 2007-07-22, 16:08 »
czemu mogly a nie maja?
Ojciec jest championem, matka ma rodowód ale nie była wystawiana a do dalszej hodowli musi mieć co najmniej jedną ocene... Ojciec u osób od których kupowałam koty też nie był wystawiany "bo im sie nie chce jeździć" (był odkupiony jako 3 letni kot)
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

NiuNiuS_

  • Gość
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #11 : 2007-07-22, 19:09 »
Dzięki za pomoc:)
Zapisane

anielskooka

  • Gość
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #12 : 2007-08-02, 22:34 »
imiona dla kotka:
uran
białek
miziek
kotek :)
neptun
mruczek
terragut
jak go jusz nazwiecz to napisz jak
Zapisane

NiuNiuS_

  • Gość
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #13 : 2007-08-24, 12:19 »
Dzięx za wszystko ;) Kotek to Kajtek i umie już korzystać z kuwety :P
Zapisane

Sara12

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 17
Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedź #14 : 2008-02-18, 14:54 »
Tylko jest problem jak kot sie nie załatwia do kuwety,tylko czasami
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jestem w siódmym niebie !
« Odpowiedz #14 : 2008-02-18, 14:54 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 25 zapytaniami.