Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?  (Przeczytany 8253 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« : 2007-08-21, 13:31 »
W niedzielę sąsiad mówił, jak widział, jak wyrzucił kota z auta... I ten kotek zadomowił się u nas w ogródku, i chyba mu odpowiada.  Kotka zauważyłam po powrocie z kościoła. Na początku myśleliśmy, że to kot sąsiada, ale on już dawno komuś dał. Jest to mały kotek - nie wiem, ile może mieć, bo się nie znam. Rodzice już go lubią, ale on nadal nie zbliża się do nas.
W niedzielę tata dał mu mleka do małej miseczki - wypił. Od tej pory mu już dajemy.
Wczoraj rano, jak brykał wśród krzaków rzuciłam mu kawałek chleba - podszedł i zjadł. Rzuciłam potem parę kawałków - też zjadł. Pół godziny później, urwałam z krzaka taaakiego długiego badyla i zaczęłam go kusić, żeby do niego podszedł. I zaczął się ze mną tym badylem bawić, ale uważał, żeby nie podejść bliżej niż 30 cm. Przed chwilą dałam mu jeść i zjadł, a mleko było nietknięte.
Wiadomo, mały, wyrzucili go, to jest nieufny.
No i jak mam go oswoić? Liczę się z tym, że muszę być cierpliwa, ale co mam robić?
Jak wróci mama z pracy, to będę robić mu budkę do spania, ale nie wiem, czy on będzie chciał w niej spać.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #1 : 2007-08-21, 13:40 »
jak sie poczuje bezpiecznie i jeść będzie dostawał to sie oswoi z czasem :)
cierpliwości :)

a mleka to mu nie dawajcie, bo sie pochoruje.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #2 : 2007-08-21, 13:56 »
To co mam mu dać? Wodę? Zagotowanej czy z kranu?
Mleko to był pomysł mojego taty ;p
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedz #2 : 2007-08-21, 13:56 »

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #3 : 2007-08-21, 14:45 »
ja gdzieś czytałam ze zamiast mleka mozna podawać jogurt naturalny albo kefir, ale nie mam 100% pewnośći,
a ta budka to tez chyba niezły pomysł,  koty lubią takie skrytki (przynajmniej mój). Nie wiem jak mały jest kociak, moze jakbys jakies mięsko  mu dawalia to by się szybciej zblizyl ?
( i gratuluje nowego pupila , bo jak zrozumiałam to u was zostanie?, czy nie?)

woda raczej przegotowana
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #4 : 2007-08-21, 15:35 »
woda i jeszcze raz woda :)

mleko pija młode ssaki i to od matek a jak sądzę kociego mleka nie podawaliście ;)

nabiału tez nie podawać bo to ludzki wymysł i kotom nie służy
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #5 : 2007-08-21, 15:52 »
Rolę budki może spełnić jakaś niepotrzebna, niewielka szafeczka :)
Zapisane
IBDG Wrocław

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #6 : 2007-08-21, 16:30 »
albo pudełko ze sklepu. najlepiej go oswoić zeby normalnie przychodził i do domu skoro ma u was zostać, tylko nauczenie go trafiania do kuwety nie będzie łatwe (moim zdaniem czym szybciej tym lepiej)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #7 : 2007-08-21, 17:28 »
no to mój kot był chyba genialny, bo jak tylko postawiło sięw kuwete ze żwirkiem to tam sie załatwiał ( choć czasem mimo że jest w kuwecie to tyłek mu poza wystaje i... :roll:)

więc może nie będzie tak źle. Moze spróbujcie mu taką kuwete wystawić przed dom, ciekawe jak zareaguje? Moze jest juz nauczony skoro go ktoś podrzucił
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #8 : 2007-08-21, 17:30 »
Tylko moja mama nie chce mieć kota w mieszkaniu - ale sądzę, że jak kota się nauczy pewnych rzeczy i nie będzie się go zostawiać samego w domu, to pewnie będzie ok;)
A jak go oswoić?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedz #8 : 2007-08-21, 17:30 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #9 : 2007-08-21, 17:33 »
dawać mu jeść, przebywać z nim na dworze, niech cie widzi.

mozesz dawać mu suche chrupki dla kota i jak będzie pora karmienia to potrzepać delikatnie opakowaniem i nasypać mu, po jakimś czasie będzie kojazył ten dzwiek z jedzeniem
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #10 : 2007-08-21, 22:42 »
Pełen sukces ;) W sumie kotek nie pije nic, oprócz mleka, próbowałam mu dawać, a brat zaproponował, żeby mu mineralną dać ;P
Dziś się przemógł i parę razy wziął jedzenie mi z ręki. Potem jak mnie zobaczył, uciekał.
Potem wlazł na wierzbę i bał się zejść z niej, więc musiałam go ściągnąć z niej i siedział u mnie na kolanach, mrucząc - ale w końcu poszedł. Jak siedziałam z tatą na tarasie, to stał i się patrzył na nas. Tata już go ochrził - Tekila <lol2>
Mam jeszcze pytanie: Jak przekonać mamę do trzymania kota w domu (wiem, że nie może być sam kot w domu, bo robi co chce), ale mama mówi, że nie chce mieć wszędzie włosów kota, że będzie kot drapał drzwi itp... i jeszcze ostatnie: Jaką karmę mu kupić, żeby była zdrowa? Czytałam na forum już o whiskaczach i kitkatach... Idę jutro do sklepu zoologicznego, jaką karmę mu kupić? Mówię, że kotek jest jeszcze mały.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #11 : 2007-08-21, 23:31 »
Jak przekonać mamę do trzymania kota w domu
to będzie ciężko, włosów jest pełno nawet w lodówce, mój kot zostaje sam w domu i śpi albo lazi, jak będzie miał zabawki lub/i drapaki to nie powinien niszczyć, znaczy mój nic nie niszczy

co do karmy to nie domnie, mam słabe doświadczenie w tym
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #12 : 2007-08-22, 10:43 »
włosy kota bywają kłopotliwe, ale można się przyzwyczaić ;) ja moją Tequilę wszędzie nosze ze sobą ;)

jeśli kot bezie ganiany od drapania a będzie miał dostęp do drapaczek to powinien sie szybko nauczyć co mu drapać wolno a co nie :)

no i skoro macie ogród to pewnie i tak byłby to kotem wychodzący, zatem zarówno domowego drapania jak i włosów w domu będzie mniej :)

wazne tylko by kota wykastrować :) ale o tym to już oddzielne tematy są, zatem miłej lektury :)

co do karmy to polecam Orijen. można kupić na animalii

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #13 : 2007-08-22, 11:53 »
A taka karma, która jest dobra i można w zoologiku kupić?
Przed chwilą była u mnie koleżanka - przyniosła mi trochę karmy dla kotka. Potem oszacowała jego wiek na 2-3 miesiące.
Kitekat chyba mu smakował, bo zjadł prawie wszsytko (ileż można jeść ;P) ale nie jestem przekonana do Kitekata/Whiskasa... Więc już sama nie wiem co mu kupić.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #14 : 2007-08-22, 12:47 »
no cóż one nie są dobre bo maja zły skład, ale ok. 20zł za kilo to mim zdaniem przesada, wiem ma bardzo dobry skład ale wątpie żeby rodzice się zgodzili
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedz #14 : 2007-08-22, 12:47 »

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #15 : 2007-08-22, 13:18 »
Wiem że nie są dobre! I po co mi mówisz, że może rodzice się nie zgodzą? Moi się zgodzili... Lepiej podaj nazwę jakiejś dobrej karmy.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #16 : 2007-08-22, 20:37 »
http://animalia.pl/szukaj.php?page=1&search=orijen

ja od kilku miesięcy zamawiam tutaj :) karma dobra i stosunkowo niedroga jak na tę jakość :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #17 : 2007-08-22, 20:39 »
Pao, a dostanę taką w zoologiku? Bo ja chcę kupić z zoologika, a nie przez neta.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #18 : 2007-08-22, 20:41 »
w niektórych można dostać, ale to w większych miastach. u nas jest kłopot i tylko małe opakowania.

ja z przyjaciółmi robimy zrzutę i kupujemy raz  na jakiś czas 7 kilowy worek :) to najekonomiczniejsze :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #19 : 2007-08-22, 21:15 »
to ja na sierśc polecę jeszcze  wyczesywanie ;)  te kociska które znam uwielbiają to, a ogranicza to bardzo ilość włosów "latających " po mieszkaniu
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #20 : 2007-08-22, 22:29 »
co do karmy, jest taniej nawet o 7zł, jak na tą jakość to również tania bo są o wiele droższe, ale prawie 20zł za kilo... :roll:

co do drapania wszystkiego, to to jest stereotyp, nie spotkałam się z kotem który poniszczył meble lub tak bardzo coś zniszczył ze nie dało się tego używać, jak juz coś to drapak i zapewnić mu dużo ruchu
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedz #20 : 2007-08-22, 22:29 »

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #21 : 2007-08-25, 17:30 »
A ja się o niego martwię... o kotka. Już... eee... 6 dzień jest u mnie, a on nadal boi się podejść do moich wyciągniętych rąk. No, we wtorek jadł mi z ręki, ale teraz jakoś nie chce podejść. Ale możliwe, że boi się mnie, bo nie wiadomo, jak poprzedni właściciele go traktowali.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #22 : 2007-08-25, 21:07 »
a jakbyś siedziała normalnie, bez wyciagniętych rąk. na działce koleś ma kota i jak przyszedł na moją to potrzedł jak siadłam spokojnie, wtedy sam podszedł niezachęcany
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #23 : 2007-08-28, 22:32 »
Ten kotek chyba się boi ludzi, pewnie był źle traktowany przez tamtych. Dziś tata go wpuścił do garażu, złapał go i trzymał na rękach (kiciuś nie wyrywał się) i jak tata go zaczął głaskać i drapać delikatnie za uszkiem to zaczął mruczeć. Potem położyłam go na kolanach, grzecznie leżał (nadal go nie trzymałam) mrucząc i potem jak zaczął delikatnie drapać pazurkami po nogach to tata go wziął (miałam krótkie spodenki i gilgotało) na miękki fotel, potem położył się na nim, dał się głaskać. Potem z niego zlazł i jak do niego podeszłam to już nie dał do siebie podejść ;/
Zapisane

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #24 : 2007-08-28, 22:56 »
ale to juz krok do przodu, zobaczysz w końcu się oswoji , całkiem...

może piesczoty mu się znudziły :P
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #25 : 2007-08-28, 23:51 »
Nie, bo jak leżał, to tata powiedział, żebym przestała go głaskać ;p Ale może stwierdził, że miło było, ale on nadal się boi? Oswoi się, czuję to w kościach.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #26 : 2007-08-29, 15:11 »
Ghosty, trzymam kciukasy za kociaka, bardzo dobrze zrobiliście że go przygarneliście. Dla kotak teraz potzreba dużo cierpliwości, musi się przyzwyczaić do was. Ja miałam u siebie okropnie wychudzonego kota, oswajałam go ok. 2 tygodnie.

Co do karmy, posłuchaj Pao. Nie ważne jak droga karma, tylko to żeby służyła kotku. Na przykładzie ja za karme mojego psa płace ok. 20zł/kg
Zapisane

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
2
« Odpowiedź #27 : 2007-08-29, 17:18 »
Mysa, dzięki :)
Co do karmy, to jutro znajoma mi powie, gdzie kupuje zdrową i sprawdzoną karmę dla kiciusia - na wagę.

edit: Teraz kotek wszędzie za mną łazi, jak tylko pojawię się na polku, ale przyjść bliżej niż na 30cm nie chce, chociaż dziś znowu jadł mi z ręki. Jak ma pustą miskę (np. rano) i widzi mnie, to natychmiast podbiega pod drzwi i czeka, aż mu mleka naleję ;) Kochany jest, i chyba za niedługo się całkiem oswoi.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-31, 22:30 autor ghosty »
Zapisane

Forum Zwierzaki

2
« Odpowiedz #27 : 2007-08-29, 17:18 »

ghosty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 588
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #28 : 2007-09-03, 13:07 »
Musiałam napisać drugi post pod rząd, bo nikt nie przeczyta.
Kotka nie ma już 2 dzień i to chyba będzie koniec historii z zaadoptowanym kotkiem ;/
Na płacz mnie już zbiera... :(:(
Mama powiedziała, że kupią mi psa, ale ja chcę mojego Bimberka!! :(
Zapisane

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: Ktoś podrzucił mi kota - co robić?
« Odpowiedź #29 : 2007-09-03, 13:44 »
Jest szanasa , ze wróci jesli sam gdzieś wybył. Znajomej kiedyś zwiał kociak z bramy w centrum miasta ( a raczej jej siostrze), kociak do tego nie przebywający na polu normalnie. Szukałay go jak szalone, a po  tygodni sam wrócił. Moze spytaj tez sasiadów?Moze ktos go złapał i do domu wziął?
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.