Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Moja kotka posterylizacji sie zmienila-czy na zawsze?  (Przeczytany 2141 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

supermemo

  • Gość
Moja kotka zostala wysterylizowana 9 dni temu. Bylo troszke problemow bo kotka wylizala sobie rane i do teraz musi jeszcze chodzic w kolnierzu. Kotka przed sterylizacja byla straszliwie  niedotykalska, gryzla kiedy sie ja glaskalo nigdy nie przychodzila do mnie, jedynie do mamy czasem-pewnie dlatego ze ja karmi. Po sterylizacji kotka sie . Jak nigdy śpi u mnie w łozku na poduszce we włosach moich, przymila sie strasznie, czesto przychodzi do mnie i potrafi spac na kolanach a co wiecej glaskas sie daje normalnie! Jestem ciekawa czy ona tak specjalnie sie przymila zebym zdjela jej ten kolnierz czy to trwala jej zmiana w zachowaniu. Boje sie ze jak juz wyzdrowieje na dobre, jak kolnierz zostanie zdjety  to kotka ze znowu stanie sie tym niedobrym kociakiem. Co o tym sadzicie? Mieliscie podobne przypadki?
Zapisane

Xentalia

  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Moja kotka posterylizacji sie zmienila-czy na zawsze?
« Odpowiedź #1 : 2008-05-14, 13:48 »
Myślę że każda kotka po sterylizacji łagodnieje i zmienia swoje zachowanie...
to za sprawą hormonów
Na pewno będzie łatwiej z nią przebywać i dotykać...
u mnie tak było
Uważaj na jedzenie bo czesto po zabiegu koty więcej jedzą
Zapisane

madzia4don

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3
  • MoJe KotKi kocHanE^^:**
Odp: Moja kotka posterylizacji sie zmienila-czy na zawsze?
« Odpowiedź #2 : 2008-06-21, 00:41 »
mi tez tak sie wydaje;P moja to kotka to byl crazy'ol totalny^^i teraz jest spoko:)) daje sie glaskac, przytula sie do wszystkich, jak kogos zobaczy to od razu do niego biegnie i sie przymila;)
Zapisane
'La Vida Es Un Ratico... Un Ratico Nada Mas...'
zycie Jest Chwilą... Chwila Jest Niczym...'

Forum Zwierzaki

Odp: Moja kotka posterylizacji sie zmienila-czy na zawsze?
« Odpowiedz #2 : 2008-06-21, 00:41 »

kotolotekk

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Moja kotka posterylizacji sie zmienila-czy na zawsze?
« Odpowiedź #3 : 2008-07-17, 04:17 »
O tak, po sterylizacji koty i kotki często robią się dużo potulniejsze, chętniej okazują przywiązanie do właściciela i mieszkania, rzadziej też zdarza im się uciekać. Kontroluj przy tym wagę swojej kotki i w razie przybierania na wadze zainteresuj się dobrej jakości karmami dla kotów sterylizowanych.

Zorlis

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 911
Odp: Moja kotka posterylizacji sie zmienila-czy na zawsze?
« Odpowiedź #4 : 2008-07-17, 18:02 »
Ja w sumie nie pamiętam, jaka była Nala przed sterylką, bo zabieg miała jakieś 11 lat temu... ;) Teraz jest spokojna, ale nieufna do obcych. Nadwagi też raczej nie ma, tylko ten "wałek tłuszczu", który często pozostaje po sterylce starym sposobem (nacięcie podbrzusza; teraz podobno inaczej się to robi?)
Zapisane
"Ten świat jest absurdem." -  A. Camus.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Moja kotka posterylizacji sie zmienila-czy na zawsze?
« Odpowiedź #5 : 2008-07-17, 18:55 »
Nie robi się inaczej - teoretycznie przy ,metodzie laparoskopowej naciecie robi się z boku - jednak jest to bledem - z racji tego, że w sporo dłuższym kikucie macicy może wytworzyć sie ropomacicze.  Dlatego - bez względu na to, czy robi się po staremu czy metoda laparoskopowa (ktora jak dotad malo ktory wet stosuje - po prostu chirurg musi byc naprawde DOBRY - by to umial) naciecie powinno znajdowac sie w linii bialej - czyli na brzuchu, tyle ze przy metodzie L. naciecie ma okolo 1cm.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 24 zapytaniami.