Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ŁOWCA :))))  (Przeczytany 2228 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ŁOWCA :))))
« : 2003-06-17, 21:31 »
:lol: No i sie zaczeło, muchy, motylki, różniaste chrząszcze w szczególności chrabąszcze i reszta dobrodziejstwa które można dorwać na balkonie. To wszystko moja ukochana łowczyni znosi do pokoju a potem wszyscy sie dziwią co te chrabąszcze tak latają po domu? a to Kita czatuje i każdego nieboraka który wpadnie w jej chciwe łapki szybko chowa pod fotele, dywan, kanape. Dzisiaj już po prostu niemam sił, ni prośbą ni groźbą nic nie dociera, prosze, błagam ona mi zawsze odpowie swoje "mianianiauu" ale robi swoje. Czy wasze kocichy też urządzaja sobie prywatny składzik z uzbieranych skarbów latających po balkonie czy przed domem?
Zapisane

kareena

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #1 : 2003-06-17, 21:54 »
mój kot to jak dorwie muchę to ją zjada, ale czasami jej nie zje i potem znajduję owadzie trupy na dywanie :P w sumie nie łapie tego za dużo bo staram sie nie wpuszczać owadów ;)
Zapisane

Emilka

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #2 : 2003-06-19, 12:29 »
tak..moja kotka najbardziej lubi komary..ale te ogroooomne....przewaznie je zjada chociaz czesto odgryza  nogi a korpusy roznosi po calym pokoju....bleeee
Zapisane

Forum Zwierzaki

ŁOWCA :))))
« Odpowiedz #2 : 2003-06-19, 12:29 »

Maxim

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #3 : 2003-06-19, 13:06 »
Mój kot namiętnie łapie muchy, które wlecą do mieszkania. Urządza wtedy istne polowanie demolując to co mu przeszkadza w schwytaniu owada. Potem je zjada fuj..... Mam nadzieję , że mu to nie zaszkodzi.
Zapisane

Murka

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #4 : 2003-06-20, 22:50 »
Emilka - te "duże komary" to żadne komary - to całkiem nieszkodliwe niegryzące owady - z komarami w ogóle niespokrewnione  ;)

Moje kociambry czekają aż jakaś mucha im pod pysk podejdzie,
wtedy czasem machną łapą,
ale żeby ganiać.... Za poważne są na to  :P
(hi, hi, ale mi się rymło  :wink: )

Murce zdarzy sie wchlonąć pająka z nudów, ale też specjalnie się nie wysila, żeby go dorwać.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #5 : 2003-06-21, 00:12 »
:lol: "wchłonąć" rany jak mnie dobijają takie słówka :lol: moja za to wchłania w tempie odkurzacza piorącego wątróbke wieprzową, nereczki, surową rybke. A w temacie owadobójcy wykazuje sadystyczne zachciewajki. Już sie wyuczyła że jak ja dopatrze jakiegoś owada na oknie ona mi próbuje z całych sił go ukraść, ja łapie dla ryb a ona będzie potem biegać po pokojach z trupkiem w szvczęśliwej gębie.
Zapisane

kareena

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #6 : 2003-06-21, 10:44 »
hehehe Harpia heheeh fajnego masz kotka :lol:
Zapisane

sylwka_garfisia

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #7 : 2003-06-21, 14:34 »
Cytat: Maxim
Mój kot namiętnie łapie muchy, które wlecą do mieszkania. Urządza wtedy istne polowanie demolując to co mu przeszkadza w schwytaniu owada. Potem je zjada fuj

Tak,moja kota  tak samo :P
Cytuj
tak..moja kotka najbardziej lubi komary..ale te ogroooomne....przewaznie je zjada chociaz czesto odgryza nogi a korpusy roznosi po calym pokoju....bleeee  
 
 

O tak to jedno z jej ulubionych owadów!Oprócz tego smakują jej ćmy a jak widzi pająki to ucieka do drugiego pokoju zeby tylko jej nie kazac jesc nawet ich nie dotknie(na serio) :lol:  :lol: Wkońcu jest babą no nie? :lol:  :lol:
Zapisane

Emilka

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #8 : 2003-06-21, 17:07 »
Cytat: Murka
Emilka - te "duże komary" to żadne komary - to całkiem nieszkodliwe niegryzące owady - z komarami w ogóle niespokrewnione  ;)

a ja gdzies czytalam ze to samice komarow..tyle ze zeczywiscie zupelnie nie szkodliwe
Zapisane

Forum Zwierzaki

ŁOWCA :))))
« Odpowiedz #8 : 2003-06-21, 17:07 »

Murka

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #9 : 2003-06-21, 23:05 »
Emilko, to właśnie komary-samice gryzą, bo potrzebują krwi do rozwoju jaj, samce żywią się sokami roślin i są nieszkodliwe. Nie słyszałam też, aby samiec i samica różniły się wielkością.

Ja mam na myśli te ogromniaste "komary", takie o długości ok. 2 cm - ludzie prześladują je, bo myślą, że to jakieś komary-mutanty  :P .

A to tylko niegoroźna koziułka, żywiaca się roślinami.
Są też bardzo podobne do komara (tej samej wielkości co on) zimienie, także zupełnie niegroźne.
Zapisane

Emilka

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #10 : 2003-06-21, 23:43 »
:oops: :)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #11 : 2003-06-21, 23:45 »
Tak czy inaczej jak mój kić przyuważy takie coś w jej oczach widać nieopisane szczęście "och te udka" :lol:
Zapisane

Eury

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #12 : 2003-06-22, 15:30 »
Przeciez one są strasznie dumne z tego że same sobie jedzonko organizują  ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #13 : 2003-06-22, 15:44 »
no nie? hehe ale gorsza sprawa jak zorganizuje sobie np. wróbla, kiedyś na balkonie znalazłam skrzydło wróblowe ale jak pokazałam Kici tą resztke  w jej gąbce można było wyczytać "to nie ja"
Zapisane

Eury

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #14 : 2003-06-22, 15:55 »
A czemu się dziwisz....koteczka miała wyrzuty sumienia bo nie podzieliła się z Tobą  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

ŁOWCA :))))
« Odpowiedz #14 : 2003-06-22, 15:55 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #15 : 2003-06-22, 15:57 »
taa a ja bym taki pyszny rosołek zrobiła :lol: po udku i skrzydełku dla każdego.
Zapisane

SKR

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #16 : 2003-06-22, 22:12 »
Mój kot łapie czasem muszki, to mine przeszkadza chociaż wiem ze to dla niego strasznie nie zdrowe, ale nie mogę go oduczyć. ale za to jak sie trafi jakaś osa to on za nią gania, ja sie o niego strasznie boję!!! jak to osa go ugryzie???
A kiedyś złapał na balkonie gołębia chyba o 6 rano i poszedł do łóżka moich rodziców i ich obudzil i im zucił na kołudre tego ptaszka. :/ Biedna mama która się pierwsza obudziła tak się wystraszyła że sie rozdarła na caly blok :!!!: A ten półżywy gołąbek leżał i się nie mógł odnieść bo dumny pilot nad nim siedział i go trzymal. :/ potem jak się wszyscy zlecieli to tata zrobił ptaszkowi takie gniazdko bo to był calkiem młody ptak z takim jeszcze dłygim diobem.  I tam go chodowałyśmy puki się skrzydełko jego nie wyleczylo. Pilot nie był szczęśliwy zbyt. :/ Potem się ptak wyleczył i odlecial sobie, ale czasem jeszcze zaglądal na nasz balkon kiedy nie było kota na choryzoncie!! :)
Zapisane

kareena

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #17 : 2003-06-23, 12:26 »
Cytat: SKR
Mój kot łapie czasem muszki, to mine przeszkadza chociaż wiem ze to dla niego strasznie nie zdrowe, ale nie mogę go oduczyć. ale za to jak sie trafi jakaś osa to on za nią gania, ja sie o niego strasznie boję!!! jak to osa go ugryzie???


Gabka kiedyś jakaś osa/pszczoła ugryzła.. miał spuchniętą łapę przez to, więc lepiej uważać na osy.
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #18 : 2003-08-19, 20:42 »
te koty co dokarmiam czyli czarnulek i szarulek bardzą lubią polować na muchy i je zjadać! :)
Zapisane

Lalaith

  • Gość
ŁOWCA :))))
« Odpowiedź #19 : 2003-08-19, 22:10 »
Moj kotek też chętnnie poluje- zdobywa też niestety większe zwierzątka:/ Ostatnio do progu przyniosł( dumny) wrobelka:/ Na szczęście wrobelek przeżył i po kilku dniach kuracji poleciał sobie:)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 26 zapytaniami.