Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW  (Przeczytany 1197 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kitka

  • Gość
DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« : 2003-10-11, 20:58 »
Codziennie karmię śmietnikowe koty. Czy ktoś z was też dokarmia te biedne kociaki?
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedź #1 : 2003-10-11, 22:08 »
Mój kić ma na imie Kitka 8)
Po drodze do szkoły mam taka kocią rodzinke, mamusia i dwa kociaki (już wyrośnięte, jak ktoś by chciał pręgusia to służe pomocą) zawsze jak przechodze to coś im dam, albo wezme coś z domu albo na szybkiego kupie saszetke, zawsze wiedzą kiedy być na miejscu :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedź #2 : 2003-10-12, 09:25 »
A ja swego czasu dokarmiałam jedną kicię.. Teraz już to rzadko robię bo widzę że kocica sobie bardzo dobrze radzi.
Zapisane

Forum Zwierzaki

DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedz #2 : 2003-10-12, 09:25 »

Lalaith

  • Gość
DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedź #3 : 2003-10-12, 16:02 »
Czasem dokarmiam, jednakże dokarmiam tylko tee kotki, ktore widzę, żee słabo dają soie radę w zdobywaniu pokarmu...
Zapisane

Tonks

  • Gość
DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedź #4 : 2003-10-13, 15:14 »
U nas to jeden facet dokarmia 50 kotów na budowie ja czasami pomagałam dokarmiać małe koty które nie miały wogóle co jeść  i były strasznie wychudzone.
Zapisane

myszka

  • Gość
DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedź #5 : 2003-10-13, 19:51 »
Interesująca - do edycji postów służy przycisk "Zmień" w górnym rogu postu.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedź #6 : 2003-10-14, 20:26 »
50 kotów? Wow! :shock:
Zapisane

Abakus

  • Gość
DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedź #7 : 2003-10-14, 20:44 »
Witajcie:)
Moim zdaniem dokarmianie kotow powinno byc w czasie kiedy zwierze ma ograniczony dostep dop zywnosci, np w zimie. Jesli kot ktory jest zdziczaly bedzie dostawal codziennie jedzenie podane przez czlowieka zaprzestanie szukac go samemu i stanie sie uzalezniony od czlowieka. mam taki przypadek w pracy kobieta karmi koty przychodzi w siwieta, kupuje chrupki, gotuje kilka sloikow roznorakiego jedzenia. Kiedys bylo kilka kotow byly poldzikie czasami dostaly od czlowieka cos do jedzenia ale po zatym polowaly na myszy i inne zwierzaki. Teraz nawet wyjsc na dwor im sie nie chce zeby sie zalatwily, co zaczyna stwarzac ze pracownicy staja sie wrogami kotow. Slyszalem kiedys na jednym z programow przyrodniczych byl akurat program o kotach poldzikich wypowiadali sie tam ludzie znajacy temat ze jak jest malo pokarmu kotka potrafi zmniejszyc potomstwo lub nawet nie zajsc w ciaze wiedzac ze wykarmienie malych bedzie nie mozliwe.
Nie pomyscie ze jestem jakis bez serca, sam jak widze ze zwierze jest glodne sam nie zjem a podziele sie z nim, lecz czasami trzeba wziasc pod uwage czy ciaglym karmieniem nie robi sie wiekszej krzywdy.
Na ogrodach w moim miescie kobieta starsza karmila stadko kotow codziennie dostawaly tyle jedzenia ze lezaly i jadly nie majac juz sily stac przy miskach tak trwalo latami lecz pewnego dnia pani zmarla i koty siedzialy pod jej altanka i czekaly nie odchodzac. dopiero siadiedzi zaczeli je dokarmiac ale stopniowo zmniejszajac dawke jedzenia az koty zaczely sie usamodzielniac.
Zapisane

kitka

  • Gość
DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedź #8 : 2003-10-14, 21:39 »
Ja dokarmiam codziennie koty pod moim domem. W spółdzielni mieszkaniowej wywalczyliśmy zrobienie ogrodzenia za śmietnikiem i postawienie budek dlo kotów.Przed deszczem mają schronienie, ale mróz wejdzie wszędzie, dlatego chorują . Mają katar i chore oczka, ciężko im wyczuć resztki jedzenia w foliowych workach wyrzucanych do śmietnika.W piwnicach rozkładane śą trutki na gryzonie. Dlatego mowa o dokarmianiu a nie przekarmianiu.Zimą nasze im ciepłe mleko z odrobiną masła i witaminą C ,suchą karmę lub puszkę.Czekają na mnie wieczorem o stałej porze. Są takie wdzięczne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedz #8 : 2003-10-14, 21:39 »

Tonks

  • Gość
DOKARMIANIE BEZDOMNYCH KOTÓW
« Odpowiedź #9 : 2003-10-15, 13:54 »
mają szczęście że koło ciebie mieszkają
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.103 sekund z 24 zapytaniami.