Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kot sam w domu  (Przeczytany 11930 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bezame

  • Gość
Kot sam w domu
« : 2004-04-16, 10:06 »
[/colWitam.
Moja mama trzy tygodnie temu przygarnęła roczną kotkę. Kotka przechodzi obecnie etap oswajania się z mamą i otoczeniem. I teraz moja mama wyjeżdża na dwa dni i prosiła mnie o opieke nad kotem. No i  nie wiem co mam zrobić, bo w domu mam dwa oswojone, żyjące bez klatek króliki i papugę, która tez żyje poza klatka. Wiem, że nie mogę zabrać koty do siebie. I teraz czy jeśli kot zostanie sam na dwa dni (w tym na jedna noc) to nic mu nie będzie? Oczywiście będę do niego zaglądała codziennie, ale czy to jest dla niej niebezpieczne? Czy można kota zostawić samego na taki okres czasu samego? Podkreślam, że jedzenie i picie będzie miała zapewnione.
Bezame
or]
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #1 : 2004-04-16, 10:27 »
Można zostawić. Przyjdź tylko posprzątać kuwetę, uzupełnić świeżą wodę i nakarmić.
Zapisane

iwa

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #2 : 2004-04-16, 10:49 »
:wink: myszka dobrze gadasz :) słyszałam,że kotkowi można zostawić włączone radio,żeby nie czuł się samotny,albo włączyć tv :wink: moje koty oglądają tv :) tylko,że ja jestem akurat w domu,ale czasami same sobie włączają,jak nikogo nie ma-dupką :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot sam w domu
« Odpowiedz #2 : 2004-04-16, 10:49 »

Emilka

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #3 : 2004-04-16, 11:01 »
ja zostawiam koty same na okres nawet 3 tygodni. Tyle ze wtedy co dwa dni przychodzi do nich rodzina zeby je oporzadzic i wymiziac :)
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #4 : 2004-04-16, 11:03 »
Cytuj

same sobie włączają,jak nikogo nie ma-dupką


Dupką?  :shock: A jak to robią? :idea:
Zapisane

iwa

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #5 : 2004-04-16, 11:20 »
ano dupką :) siadają na stole i akurat dupka trafia na pilota,albo jak wskakują na tv,to na górze tv jest też włącznik :lol:  :lol:
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #6 : 2004-04-16, 11:25 »
Niezły sposób, spróbowałabym sama, ale obawiam się, że zgniotłabym pilota :lol:
Zapisane

Johny

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #7 : 2004-04-16, 11:25 »
Swietne,bezame namów mamę na sterylizację kotki,po co ma się męczyć mając ruję i rodzić kocięta,kota trudniej upilnować,kotka w czasie rui może wyskoczyć przez okno i się zabić
Zapisane

iwa

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #8 : 2004-04-16, 11:36 »
Cytat: myszka
Niezły sposób, spróbowałabym sama, ale obawiam się, że zgniotłabym pilota :lol:

albo tv,jeśli masz włącznik też na tv :lol: oj,myszka....ale masz pomysły-lepiej niż iwa :wink: ale spytaj się swoich kotków,czy tak potrafią,może cię nauczą??? :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot sam w domu
« Odpowiedz #8 : 2004-04-16, 11:36 »

myszka

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #9 : 2004-04-16, 11:44 »
Mój kot to pijak i pasożyt, co by tam potrafiła :lol:
Zapisane

iwa

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #10 : 2004-04-16, 13:14 »
oj,to tylko nie ucz się od niego pić :P  :impra: może cie zabierze na polowanie?? :wink:
Zapisane

bezame

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #11 : 2004-04-16, 14:29 »
Cytat: Johny
Swietne,bezame namów mamę na sterylizację kotki,po co ma się męczyć mając ruję i rodzić kocięta,kota trudniej upilnować,kotka w czasie rui może wyskoczyć przez okno i się zabić
Tak wiem, ona jest zdecydowana na sterylizacje, tylko musimy kilka miesięcy poczekac, ża zupełnie nas zaakceptuję, zeby nie musiała przezywac niepotrzebnego stresu pooperacyjnego.
Pozdrawiam
Zapisane

Abakus

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #12 : 2004-04-16, 19:34 »
Podoba mi sie takie podejscie do zwierzat, ze nie chcecie zeby kotka teraz musiala sie stresowac:)No i wogole ze kotka znalazla wspanialy dom :D
Kotka moze spokojnie zostac w domu i nic sie nie bedzie dzialo. tak jak powiedziano juz wczesniej woda i jedzenie napewno wystarcza. a zwlaszcza ze bedziesz tam chodzila.
Pozdarwaim i jeszcze raz brawo dla mamy!!!
Zapisane

EWASARA

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #13 : 2004-04-16, 20:33 »
Ja wziełam 5 letnią kotkę i nie było problemów z przystosowaniem ,moje 2sunie też były leciwe gdy je brałam i teraz są jeszcze bardziej leciwe,Sara miała 10 lat -teraz13 ,Kora miała prawie8 lat a teraz ma 9 i sprawiają wrażenie jak by były z nami od szczeniaka.A zostawianie kota to raczej nie problem ,koty lubią ciszę i spokojne otoczenie ,zwłaszcza że kociambra dopiero się ma  przystosować .Mieszkanko zwiedzi zapozna się na spoko a potem będzie poznawać panią w przyjaznym i zaznajomionym domku.NAWET DLA ZWIERZACZKA SKRZYWDZONEGO ,PEŁNA MICHA ,WODA I DOBRE SŁOWO ,ODROBINĘ GŁASKÓW PRZEKONA DO DOBREGO CZŁOWIEKA.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #14 : 2004-04-20, 11:01 »
Cytat: Mycha

Mój kot to pijak i pasożyt, co by tam potrafiła

 Przepraszam, że wtrącę nie na temat: Co to jest, że ja na królika mówię "szkodnik" a na koty "pasożyty"? Mycha, może one są spokrewnione?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kot sam w domu
« Odpowiedz #14 : 2004-04-20, 11:01 »

Sal

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #15 : 2004-04-20, 11:16 »
A moje to trutnie.
Też to tej gromady by się nadawały... :lol:
Zapisane

myszka

  • Gość
Kot sam w domu
« Odpowiedź #16 : 2004-04-20, 15:35 »
Monik@, myślę, że to bardzo prawdopodobne  :shock:
Zapisane

GreenGun

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kot sam w domu
« Odpowiedź #17 : 2007-12-31, 10:31 »
jak przyzwyczaić kotke do tego, ze czasem zostaje sama w domu. Kiedy ktoś wyjdzie ona staje pod drzwiami i miałczy. Często jak ktoś wychodzi, albo wchodzi do domu ona wybiega na korytarz. Jak zostaje sama to strasznie miałczy. Kiedy rano wstanie wszyscy jeszcze śpią miałczy, ze nikt sie z nia nie bawi ni nie interesuje. Tak samo w dzien. Miałczy jak sie z nią zacznie bawic przestaje....
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Kot sam w domu
« Odpowiedź #18 : 2008-01-01, 16:22 »
Wykopałaś starożytny temat  8)
Trzeba zatkać uszy i przeczekać aż jej się znudzi, w końcu zrozumie że wszyscy wstają wtedy kiedy chcą a nie wtedy kiedy chce kot. Moja siadała mi na brzuchu i przyglądała się jak śpię, albo wąchała mi buzię (strasznie to łaskocze  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

GreenGun

  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kot sam w domu
« Odpowiedź #19 : 2008-01-04, 16:20 »
no moja tez tak robi, czasem gryzie albo lize mi reke.... hehe
Ale wiekszy kłopot jest z tym jej uciekaniem na korytarz jak sie drzwi otworzy;/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 26 zapytaniami.