Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Problemy żołądkowe?  (Przeczytany 1326 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marycha

  • Gość
Problemy żołądkowe?
« : 2005-11-10, 11:59 »
Witam! Mam problem z moim pieskiem. Mianowicie: wczoraj, gdy wieczorem poszłam z nim na dwór, nie mógł oddać kału. Strasznie się męczył, piszczał przy tym troche. Ale załatwił się. Dzisiaj zauważyłam ze nadal coś jest nie tak. Słychać takie "bulgotanie" w jego brzuchu. Przy tym występują dosyć siln gazy. Jedno co mi się nasuwa, to wzdęcia. Ale nie jestem pewna. Czy z tym muszę iść do weta? Nie mam go na miejscu, więc się pytam. Czy psu zmniejszyć dawkę jedzenia? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #1 : 2005-11-10, 12:07 »
Sprawdzaj jak się załatwia czy nie ma krwi w kale.
Czy jadł ostatnio jakies kości???
Sprawdź czy nie ma temperatury (nos)
Daj mu do picia rumianek zamiast wody.
Jeśli masz w domu espumisan, to  podaj mu pigułkę.
Zapisane

Marycha

  • Gość
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #2 : 2005-11-10, 21:39 »
Witam! Pieskowi się już poprawiło. Załatwia sie już normalnie. To chyba było spowodowane kośćmi, które mu dałam :/ Następnym razem pomyślę dwa razy. Dziękuje za odpowiedź:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedz #2 : 2005-11-10, 21:39 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #3 : 2005-11-10, 21:45 »
to super wiadomośc !!! :banan: :jupi2:
kontroluj nadal i pamiętaj aby nigdy nie dac mu kosci z indyka, bo będzie po psie...
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #4 : 2005-11-11, 10:19 »
moja psina raz w tygodniu dostaje zwyczajna kostke z kurczaka, nic jej nie będzie?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #5 : 2005-11-11, 10:56 »
nic, jeśli nie surowa...nie wolno przede wszystkim indyczych, i kaczych i gęsich...(strusich też bym nie polecala ;)) Kurczaki mają najbardziej miekkie kości, a po ugotowaniu czy upieczeniu są ok...no chyba ze zupełnie maleńka psina, albo taka stara że zęby nie pogryzą  ;) .
Najlepsze sa kosci cielęce, szczególnie główki z kości a nie to co długie. Takie główki mozna dawać surowe i pies ma niezłą zabawę.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #6 : 2005-11-11, 11:06 »
ona je oczywicie gotowane, jest srednia, ale ubustwia kosteczki, czasem pieczone, czasem gotowane :-]
Zapisane

Marycha

  • Gość
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #7 : 2005-11-11, 11:11 »
Ja mojemu nie dawałam żadnych innych, jak kości z kurczaka :? Były gotowane
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #8 : 2005-11-11, 11:17 »
hm... a może były niedogotowane, miały ostre zakończenia? za duże? Jakiej rasy pies? duży?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedz #8 : 2005-11-11, 11:17 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #9 : 2005-11-11, 11:33 »
albo wciągnął za duzo na raz
 Prócz tego niektóre psy gryzą , rozgryzają, ciućkają wręcz, a inne  pochłaniają dość łapczywie i wtedy moze nie byc dobrze pogryzione. Najlepiej nie dawać psu więcej ni z jedną kość. Tzn nawet nie pokazywac ze jest więcej. Wtedy sobie ją spokojnie pogryzie. jak ma sporo na misce, to zaczyna wciągac jak odkurzacz aby mu czasem nie odebrano. A jak mu dajesz jedną a on widzi ze druga juz czeka to zaczyna wręcz połykać w locie. No i nie pogryzie dobrze. ;)
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #10 : 2005-11-11, 17:48 »
A czemu nie? Kopyta zjesc, nie zje, ale sobie pomemła :P

Gerenalnie nie wolno żadnych gotowanych kosci ptasich dawac, bo kosci wszystkich ptaków są pneumatyczne (puste w srodki) przez co łatwo dzielą sie na ostre szpile. Surowe mozna (ale sparzone wrzątkiem).
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #11 : 2005-11-11, 18:32 »
no to musi sie gotować ok. 3 godziny ta noga :P hyhy... co do kości to moja zawsze je gotowane... oczywiście kurczaka
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #12 : 2005-11-13, 18:25 »
Kurcze, mówię ze nie można z indyka czy gotowanych czy pieczonych. Wilczyca moich przyjaciół sie przekręciła...próbowali ją ratować...jak rozkroili brzuch to była jedna sieczka z jelit...wszędzie dziury z wystajacymi kośćmi...wiec nadal mówię...mozna NIE DROBIOWE TYLKO Z KURCZAKA.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #13 : 2005-11-13, 18:52 »
Ja mojemu pozwalam obgryzać tylko główki z udek kurczaków, po upieczeniu. Toffik bardzo dokładnie gryzie, więc nie ma strachu. A gdyby coś się zdarzyło [pies może sam się poczęstować na dworze], dobrze podać do picia zamiast wody zaparzone siemię lniane, taki kisielek. Piesek łatwiej się wykupka...
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #14 : 2005-11-14, 08:02 »
Cytuj
ej wczoraj kupilam noge wieprzową z kopytem chyba sie nie nadaje dla psa

Noga wieprzowa badaje sie tylko dla mniejszych psów - a to dlatego, że składa się z niewielkich, bardz twardych kosteczek , których połknięcie moze być niemiłe w skutkach.

Co do kości z kurczaków - jeśli daje się kostki z udek, to trezba pamiętać żeby wyciagnąć piszczel - ze względu na to, że ma on ostre zakonczenie i jest na tyle mały, że pies nie zaważy ze coś takiego nawet było .
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedz #14 : 2005-11-14, 08:02 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #15 : 2005-11-14, 09:36 »
Iras, co co napisałaś o nogach wieprzowych to prawda. mój pies dostał nogę woeprzową od sąsiada (mają wędzarnie) i troche ją podryzł, zjadł skóre, a wszystkie kości razem z kopytem połknął. Następnego dna były wymioty, zaparcie, pies czuł się fatalnie. Od tego czasu już mu sąsiad nic nie daje.

Mój poprzedni pies zawsze dostawał wszystkie kości z kurczaka i nic mu nie było - nie zdawałam sobie sprawy jakie to może przynieść skutki. Raptus dostaje tylko do obgryzania główki kości drobiowych.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #16 : 2005-11-14, 19:28 »
mój pies jest malym psem, no może średnim, więc wole nie ryzykować z nogą, wole kupic ucho świńskie :-]
Zapisane

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #17 : 2006-02-09, 21:24 »
Jeśli dajemy psom kości to dajemy je często(2-3 razy w tygodniu),a jeśli ma to być co trzy miesiące,albo jak nam się spodoba to wszystkie kości będą powodować zaburzenia trawienne.
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Problemy żołądkowe?
« Odpowiedź #18 : 2006-02-09, 22:17 »
Je¶li dajemy psom ko¶ci to dajemy je czêsto(2-3 razy w tygodniu),a je¶li ma to byæ co trzy miesi±ce,albo jak nam siê spodoba to wszystkie ko¶ci bêd± powodowaæ zaburzenia trawienne.
Słusznie. Poza tym, wszystkie kości drobiowe (mięsne), obojętnie, kurczak, indyk czy co innego nadają się dla psa, nawet te długie - pod warunkiem że są SUROWE, co już pisała Nanami. Te poddane obróbce termicznej są niebezpieczne.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.156 sekund z 27 zapytaniami.