Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Do dołu

Autor Wątek: Nasze akwaria  (Przeczytany 138294 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #90 : 2006-04-22, 12:35 »
Zaba, napisz coś więcej o akwa twojego brata (ładne malawi :) )
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #91 : 2006-04-23, 19:06 »
Przesliczne macie akwaria. U mnie po ostatnim gruntownym sprzataniu przez jakiś miesiąc było spokojnie, potem katastrofa roslinki padły, wszystko w zielonym osadzie. Walka bez końca.
Zapisane
BC + koci podrostek

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #92 : 2006-04-27, 09:57 »
Mam nowe-lepsze gupiki :roll: i następna znowu gruba i się czai po krzaczorach   :/ Przerzedziłam krzaczory to i w narybku sie troche przerzedziło...ale tylko trochę.
Zaczynam mysleć o uszczelnieniu jednego pokoju i napełnieniu go wodą ...:lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #92 : 2006-04-27, 09:57 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #93 : 2006-05-05, 16:43 »
Z okazji ukończenia 3 miesiąca pochwalę się, ech gdzie ma skromność się podziała  :oops:, aktualną fotką mej 240-tki:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #94 : 2006-05-07, 19:31 »
piękna fotka i pieknie się rozrosło wszystko :)

Powiedzcie  mi czy jakbym kupiła tę lampę niszczącą glony to można ją włączać co jakiś czas? Jak to działa? I czy glonojady sobie dają radę w takim przypadku?
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #95 : 2006-05-08, 15:56 »
Zapewne masz na myśli lampę UV. Działa ona głównie na glony znajdujące się w toni wodnej (np. zakwit), nie ma wpływu na glony osiadłe. Lampa UV to coś w rodzaju rury, przez którą przepływa woda tłoczona pompą, w osi tej rury umiejscowiony jest żarnik UV. Lampy te najczęściej podłącza się do systemu filtracji za filtrem zewnętrznym (nie oświetla się całego akwarium, a jedynie przepływającą wodę). Wygląda tak: http://www.ubasseta.com.pl/showProduct.do?id=190
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #96 : 2006-05-09, 00:32 »
kurcze...nie wiem czy to to. Widziałam w sklepch akwaria oświetlone na jakiś taki nienaturalny kolor...lekko fioletowy, może? Nie pamietam. i sprzedawczyni mi powiedziała ze to lampa przeciw glonom. A może to tylko jakas zarówka była?
czy taki efekt świetlny daje to urządzonko?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #97 : 2006-05-09, 00:46 »
Ale przywlokłam się by wkleić fotki, z których jestem bardzo dumna, bo to pierwsze fotki nowym aparatem, wię na zasadzie prób i błedów i testowania maszynki :-)


widać tu mojego glonka?


kirysek się schował ;)


bedocja z gupikiem


gurami


kiryski
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #98 : 2006-05-09, 12:58 »
Nefra, to w takim razie pani się trochę pomieszało. Świetlówki dające lekko fioletowy / różowy kolor stosowane są ze względu na polepszenie fotosyntezy roślin oraz poprawienie wybarwienia ryb czerwonych. Stosuje się je zawsze w połączeniu z innym oświetleniem ponieważ jako jedyne oświetlenie mogą powodować pojawienie się glonów. Im więcej niebieskiego w świetle tym lepsze warunki dla wzrostu glonów, rośliny wykorzystują również niebieskie pasmo, jednak bardziej przydatne jest dla nich czerwone. Dlatego też większość świetlówek dla roślin daje światło o cieplejszym różowym kolorze, aby rośliny miały lepsze warunki do wzrostu niż glony.

Lampy UV nie oświetlają akwarium, ich światło pozostaje zamknięte w obudowie przez którą przepływa woda. Ich stosowanie bezpośrednio w akwarium miałoby bardzo kiepski wpływ na rośliny i ryby (promienie UV uszkadzają jądra komórek (konkretnie DNA) powodując, że komórki te tracą zdolność do rozmnażania - w ten sposób niszczone są np. zielenice odpowiedzialne np. za zakwit wody).  Biorąc pod uwagę, że męczą cię zielenice o formie osiadłej stosowanie lampy UV nie pomoże.

Masz w akwarium również rośliny szybkorosnące? Jak wygląda NO3, PO4? Jakie masz ich wartości w wodzie do podmian?

Śliczne kiryski weloniaste, jednak moją faworytką pozostanie bedocja 
Z6 na pewno wyjdą ci dobre fotki, trening czyni mistrza :) Sama robię zdjęcia z3 i jestem zadowolona.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #98 : 2006-05-09, 12:58 »

Darkman

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #99 : 2006-05-09, 19:16 »
FAjne foty, jaki sprzęt zakupiłaś??? Te które zamieściłem wcześniej, też robiłem nowym sprzętem i też jako trening ... he he he
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #100 : 2006-05-09, 22:36 »
Roso Poranna , dzięki za wyjasnienia i oświecenie w temacie.. A wodę muszę  przetestować bo pochodzi ze studni mojej prywatnej głębinowej.
Masz inne pomysły na pozbycie się glonów?
Rośliny szybkorosnące mam pływające sobie w luźnej formie po powierzchni. Stanowią zarośla dla kirysów ;)
Ale co dwa tygodnie i tak je wywalam w 1/3 bo za szybko rosną. Niemniej rybcie je lubią jeść :)

a sprzęt  Konica-Minolta Z6 :)
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #101 : 2006-05-10, 11:28 »
Ja mam pytanko troche nie na temat,ale nie chcę nowego wątku zakładać. Otóż mam duużo roslinek,niestety podczas wyjazdu akwa przeszło iste oblężenie golonowe. Między innymi z tego (ale tez  zinnych powodów) robię restart. I mam pytanko : boję się,że jak przełoże te roślinki co obecnie mam (jest ich duuuużo i nie chcę ich wywalać) tylko umyte pod bierzącą wodą to mi przeniosą glony i jajka slimaków. Co zrobić,aby skutecznie wybić z nich te psakudztwa...słyszałam kiedyś coś o płukance w nadmanganianie potasu chyba...ale nic więcej o tym nie wiem..
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #102 : 2006-05-10, 13:06 »
Nadmanganian potasu ma właściwości bakterio- i grzybobójcze czyli nadaje się do dezynfekcji np. nowego sprzętu. Nie wiem czy pomoże na ślimaki. Na glony jeśli użyjesz dużej dawki może też - wtedy jednak zaszkodzisz również roślinom. Jakie glony zauważyłaś?
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #103 : 2006-05-10, 13:20 »
Glony w moim akwrium to : zielenice oraz chyba sinice i któryś z gatunków krasnorostów ( tych 2 ostatnich pewna nie jestem ),a ślimaki to zatoczki

Ps. a co do ślimaków,co sądzicie o krótkiej płukance roślinek w roztworze z przeciwslimakowym preparacie?
« Ostatnia zmiana: 2006-05-11, 11:26 autor aankaa93 »
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #104 : 2006-05-11, 11:56 »
Bardzo,bardzo proszę o szybką odpowiedź
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #104 : 2006-05-11, 11:56 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #105 : 2006-05-11, 12:34 »
Wg mnie taka płukanka nie rozprawi się z całością ślimaków (wiele z nich zapewne jest w żwirze, wyposażeniu akwarium itd.). Często do zmniejszenia ilości ślimaków przyczynia się regularne ich wybieranie, zmniejszenie ilości opadającego na dno pokarmu oraz usuwanie martwych części roślin. Ślimaki to również pożyteczne zwierzątka, zjadają glony, resztki pokarmu, są doskonałą służbą sanitarną - więc z nimi nie walczę.

Wracając do tematu glonów: próbowałaś z całkowitym zaciemnieniem akwarium na kilka dni, regularnym usuwaniem glonów i częstymi podmianami wody (oczywiście jeśli parametry "kranówy" są OK) i nie nawożeniem przez ten czas?
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #106 : 2006-05-11, 12:40 »
tak,próbowałam. Po zaciemnieniu co prawda ilość glonów zmniejszyła się. Ale mi aktualnie chodzi o coś jak z roślin 'wybić' te glony na amen. Nie o zwalczaniu ich w akwa. restart już lada chwila i nieodwołalnie.. :P
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #107 : 2006-07-10, 12:05 »
Mila13 Nie mam chwilowo neta i u kumpeli wstawiam


Moje aqwa 30l

Aqwa 120l

Aqwa 60l
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #108 : 2006-09-03, 14:06 »
jakie piekne fotki :-)

A ja chciałam spytać, wie ktoś co to za ryba, którą w sklepie nazwano "glonojad drewniak"?
Kupiłam takie dwie rybki, w sklepie w ksiażce rzeczywiście były pod nazwą: drewniak jakiśtam (nie pamiętam), a niestety nie mogę wygooglac nic pod taką nazwą, więc nic o rybkach nie wiem :(

pomóżcie, jesli ktoś wie o jaką rybkę chodzi
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #109 : 2007-02-07, 23:40 »
bedocja [']

  :cry:
Zapisane

EddjeJagger

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #110 : 2007-02-26, 19:24 »
Witam wszystkich! Jestem nowy na forum i nie wiem jak można umieścic swje fotki. Prosze o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #110 : 2007-02-26, 19:24 »

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #111 : 2007-02-26, 20:02 »
Witam wszystkich! Jestem nowy na forum i nie wiem jak można umieścic swje fotki. Prosze o pomoc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wrzucasz fotki na przykład na imageshack.us

A te fotki co z mojego konta wysylala Mila13 to już nieaktualnie, teraz jest 500l i 30l
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

livet

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #112 : 2007-03-29, 17:34 »
« Ostatnia zmiana: 2007-05-08, 23:02 autor peGaz »
Zapisane

xyriusz1

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #113 : 2007-05-08, 22:42 »
Jak sie zamieszcza fotki? Chciaslbym zamiescic swoje akwarium ale nie wiem jak. Prosze o wskazowki
Zapisane

Darkman

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #114 : 2007-05-08, 22:50 »
http://www.imageshack.us/

Wejdź tutaj i postępuj zgodnie z tym co jest tam na stronie ... i to wszystko. Kopiujesz potem link do forum i po sprawie
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #115 : 2007-05-08, 22:53 »
zdjęcia sugerowała bym umieszczać jednak w albumie. w końcu od tego jest :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

xyriusz1

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #116 : 2007-05-09, 22:30 »
witam! Moze mi ktos podpowiedziec jak wkleic zdjecia? Z gory dzieki


to nie jest temat o zdjęciach. skorzystaj z opcji "szukaj" lub zapytaj we właściwym tematycznie dziale.
pao
« Ostatnia zmiana: 2007-05-09, 22:57 autor pao »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #117 : 2007-05-09, 22:55 »
witam! Moze mi ktos podpowiedziec jak wkleic zdjecia? Z gory dzieki

http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,24864.msg707284.html#msg707284

powinnam chyba dostac pochwałe za  anielską cierpliwość, poświęcenie i staż ... :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedz #117 : 2007-05-09, 22:55 »

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #118 : 2007-05-18, 19:56 »
widzę że temat o akwariach trochę stanoł więc go poruszę. Ostatnio kupiłam akwa 35 litrów i wsadziłam do niego mojego starego welona, który żył w strasznych warunkach (5l bez niczego) narazie nic taam nie ma prócz kamyczków i kilku roślinek.Nie ma filtra czy napowietrzacza ale żył prawie 4 lata bez tego i przeżyje jescze tydzień. Na dzień dziecka może wcześniej będę miała filtr i napowietrzacz a na imieniny pokrywę do akwa :) pewnie zaraz ktoś na mnie naskoczy że czemu żuł w takich warunkach i czemu nie ma w nowym już rzeczy ale zobaczyłam w zoologicznym to akwa no i niemogłam się powstrzyma i kupiłam. Rodzice naszczęście nie stawiali oporów przed nowym akwa.......

Wiem że 35 litrów to zamało dla welona ale lepsze to niż 5 litrów :/
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Retriva

  • Gość
Odp: Nasze akwaria
« Odpowiedź #119 : 2007-05-19, 16:48 »
lepsze, lepsze :) a grzałeczkę ma? my chcemy zdjęcia :D
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 28   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 29 zapytaniami.