Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 39   Do dołu

Autor Wątek: Prace domowe:)  (Przeczytany 224332 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #90 : 2005-11-07, 20:11 »
Dokładnie ;) nie chciałam tylko mieszać bo mogłam pomylić nazwiska ;)

Nefra jaka myśl :D :mrgreen:
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

ssgosiass

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #91 : 2005-11-08, 17:49 »
Dziękuję Wam dizewczyny!
Wczoraj nie miałam tego zadania, nbo nie mogłam już zajrzeć na forum, ale pani dała mi szanse. Zresztą pae osóbnie miało, więc spoko.
To co Nefrunai napisała to przepisałam(nie wszytsko- tego ostatniego zdania nie :)).
Ake teraz nie wiem jak napisać drugą 'część'.
Tak głupio układam to 'zdanie'( tego eni można tak nawet nazwać :lol: )...

''Poza tym Wacław i Klara nie byli w tak trudnej sytuacji jak Romeo i Julia. ''

Nieiwem jak kolejne zdanie napsiać.
Chcę napsiać, że ród Monteki( od Romea) bardzo nienawidził rodu Juli, cyzli Kapuletich.
A druga para nie miała tak źle z swoimi opiekunami, ponieważ tym bardzo zalezalo by ich dizeci żyły w szczęsciu.
Chociaż i oni mieli an sowim koncie pare sprzeczek. No ale w koncu musieli keidys sie pogodzic, bo mieszkają 'obok' siebie - jnie mogą całe życie walczyć i robić na złość.

i... kurcze no, pomoże ktoś mi? :(
Nad jedym zdaniem głowię się już z 30minut :(

Pomóżcie... :(
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #92 : 2005-11-08, 19:51 »
... Poza tym Wacław i Klara nie byli w tak trudnej sytuacji jak Romeo i Julia. Rody bohaterów powieści Shakespeare'a nienawidziły się z całego serca. Natomiast rodziny bohaterów 'Zemsty' pragnęły szczęścia swoich dzieci, mimo kilku sprzeczek.

Dalej to już nie wiem, bo kompletnie nie znam fabuly Zemsty, a 'Romea...' też nie czytałam ;) mam dopiero zaczynać Fredra.... :) Ale jakoś tak bym napisała :mrgreen:
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #92 : 2005-11-08, 19:51 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #93 : 2005-11-08, 20:07 »
a dlaczego rody z romea i julii sie nienawidziły/ czy była mozliwośc pogodzenia? Bo jeśli tak to ta historia mogła sie inaczej zakończyć. A moze ta miłośc była z góry skazana na niepowodzenie, bo nie było mozliwośc że rodziny sie dogadają? Natomiast u Fredry zdaje się że zatarg był konkretnie o cos i wystarczyło tę rzecz rozstrzygnąc aby wszystjko było ok. Prócz tego Wacaw i Klara byli doroślejsi, madrzejsi i robili wszystko aby byc razem (intrygowali, dzialali w sciśle okreslonym celiu i według planu ) Natomiast Romeo i julia też mieli plan tylko zdaje sie wmieszao sie to slepe fatum, które plan pokrzyzowało. Ale oni prezentowali miłośc romantyczną, która jest wzniosła, tragiczna ,i niespełniona. Więc innego zakonczenia raczej nie należało oczekiwać.

Hmmm..trochę bredzę bo jestem mocno zmęczona i mam problem w tej chwili aby sobie przypomniec treśc zarówno Zemsty jak i romeai julii. Jak sobie odpowiesz na te pytania, które tu zadałam to moze cos skleisz z tego. Ja nie mam siły teraz mysleć :(

O i to co Arrow napisała...tu kochali swoje dzieci i pragneli ich szczęscia, tam to chyba honor rodu był stawiany ponad szczęście dzieci.

Dawno nie czytałam Romea i julii, bo to akurat dziełko Shakespeare, które najmniej lubię ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-11-08, 20:11 autor Nefra »
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #94 : 2005-11-08, 20:12 »
Dziękuję :)
Jak brat przyjdize to coś posklejam i będize dobrze :)
Jeszce raz wielkie dizeki! :cmok:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #95 : 2005-11-09, 21:40 »
Ja tylko do zadania Aujeszki chcialam dodac (chociaz po czasie) ze w  ostatnim zdaniu samo wyraznie wczorajszego wskazuje nam,ze jest to napewno Past Simple, bo w nim okresla sie sie takie rzeczy jak tydzien temu, wczoraj, rok temu.
Rachela, to trzeba przetlumaczyc? Na kiedy? Bo ja chetnie,ale czasu mi brak ale sporobuje w razie czego wysle na pw :)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #96 : 2005-11-09, 22:10 »
Dzięki Aga :) Zdołałam przy pomocy kolegi zrobić pierwszą i dostałam 20 następnych do zrobienia i nie wiem jakim cudem mi się to uda więc przy moich kombinacjach nad nimi będę pytała o co się da :*
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #97 : 2005-11-13, 19:20 »
Heeeelp.... mam zadanko z historii... siedzę nad tym godzine i skleciłam ledwie kawałek i to beznadziejnie... :? Więc:

Polecenie brzmi: Zapoznaj się z fragmentem Starego Testamentu (Ks. Jeremiasza, 52 ---> http://www.nonpossumus.pl/ps/Jr/52.php ) i odpowiedz na pytania:
a)  dlaczego doszło do buntu Sedecjasza przeciw władzy babilonu?
b) Jak doszło do zdobycia Jerozolimy? Przedstaw taktykę Babilonu.
c) Jak ukarał Nabuchodonozor Sedecjasza za bunt?
d) Jakie były skutki oblężenia Jerozolimy?
e) Jakie kroki zostały podjęte przeciw zbuntowanemu miastu
f) Jak oceniasz postępowanie zwycięzcy? Czy było to bezmyślne okrucieństwo, czy władca Babilonu chciał osiągnąć jakieś cele?

Pierwsze trzy punkty mam... a w kolejnych to nawet nie wiem o czym napisać... zaćmiło mnie z letka... Pliiiis help... z góry dzięki....
P.S Toto na wtorek ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #98 : 2005-11-13, 19:57 »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #98 : 2005-11-13, 19:57 »

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #99 : 2005-11-14, 15:35 »
Fragment odpowiedni to ja już znalazłam... tylko tych odpowiedzi sklecić nie umiem... :P wena mnie opuściła a wraz z nią cały mózg chyba :mrgreen: No ale... już mam prawie zrobione :mrgreen: Dzięki :mrgreen:
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #100 : 2005-11-14, 17:18 »
Buuu....3 dostałam z tych czasów...bleh... :|
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #101 : 2005-11-14, 17:27 »
Fragment odpowiedni to ja już znalazłam... tylko tych odpowiedzi sklecić nie umiem... :P wena mnie opu¶ciła a wraz z ni± cały mózg chyba :mrgreen: No ale... już mam prawie zrobione :mrgreen: Dzięki :mrgreen:
Ja niestety wczoraj nie miałam zupełnie siły aby myśleć - czytaj: pomóc...ciesze ze wybrnęłaś :P
Zapisane

Aneczka

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #102 : 2005-11-17, 18:27 »
Cześć! Mam mały problem z historią (jak zresztą zwykle). Może ktoś zechce mi pomóc?? Oto zadanie:

~ Wyobraź sobie, że jesteś polskim szlachciacem. Napisz do syna, przebywającego na studiach za granicą, list, w którym uzasadnisz zorganizowanie w Waszym majątku folwarku pańszczyźnianego.~

Proszę pomóżcie!
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #103 : 2005-11-17, 19:29 »
bosz....ja nawet nie wiem jak do tego podejść...trza cos wygooglać na temat tego folwarku, myslę...:)

http://www.odpowiedz.pl/t/16420.html ...może coś z tego???
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #104 : 2005-11-19, 11:00 »
Witajcie! Potrzebuje rasdy :) a mianowicie, nie wiem co mam wybrac. Musze sie nauczyc na poniedzialek opowiadac o bogu/bogini greckiej i jakiegos mitu greckiego. Tylko,ze ja kompletnie nie wiem,co mam wybrac :roll: Moze jakies sugestie? Bylabym wdzieczna :mrgreen:
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #104 : 2005-11-19, 11:00 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #105 : 2005-11-20, 19:12 »
Potrzebuje pomocy. Szukałam w necie i podręcznku, ale nigdzie tego nie ma więc(to jest na ocene)
ile liścieni zawiera fasola?
do jakiej klasy zaliczamy fasolę ze względu na liczbe liścieni(jednoliścienne, dwuliścienne)?
funkcje liścieni
jaki system korzeniowy ma fasola?(wiązkowy lub palowy)
dwie funcke korzenia fasoli
dlaczego skóra gorna liscia jest przezroczysta?
jakie funkcje penią wiązki przewodzące w liściu?
dwie funkcje liścia fasoli
dwie funkcje lłodygi fasoli

ma jeszcze kilka pytam, ale to juz będzie za dużo  :oops: wszystko jest z biologi...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

wesciara

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #106 : 2005-11-20, 19:23 »
Funkcje korzenia to napewno utrzymywanie w ziemi oraz pobieranie wody i soli mineralnych z gleby
Funkcje liścia to fotosynteza i wymiana gazowa
Skóra jest przezroczysta, żeby do chlorofilu dochodziło światło.
Są dwie wiązki przewodzące:
- drewno (martwe, przewodzi wode z solami mineralnymi)
- łyko (żywe, przewodzi związki odrzywcze)

To tyle, co pamietamz zeszłego roku. Jak sobie coś przypomne to napisze  :)

P.S Pomagam innym w pracy z bioli, zamiast sie sama uczyć na sprawdzian z tego przedmiotu, bo mam jutro :P
« Ostatnia zmiana: 2005-11-20, 20:16 autor wesciara »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #107 : 2005-11-20, 20:29 »
bosz...chyba dwa liścienie...

Liść jest jako organ wegetatywny częścią pędu rośliny. Głównymi funkcjami liści są fotosynteza, transpiracja (parowanie wody), asymilacja i wymiana gazowa oraz niekiedy rozmnażanie wegetatywne. Podstawowe, niezbędne do rozwoju rośliny związki organiczne tworzone są właśnie w liściach. Dzieje się to dzięki syntezie węglowodanów z prostych, nieorganicznych związków chemicznych, które powszechnie występują w otoczeniu każdej rośliny. Dwutlenek węgla pobierany jest z powietrza, woda wraz z rozpuszczonymi solami mineralnymi czerpana jest z gleby. Niezbędnej energii dostarcza Słońce. Za jej przechwycenie i zmagazynowanie odpowiada zielony barwnik - chlorofil. Aby jak najlepiej wykorzystać światło słoneczne, liść powinien mieć jak największą powierzchnię, czyli być płaski. Wymiana gazów - pobieranie dwutlenku węgla i transpiracja - wymaga, aby był on cienki. Liczba liści i ich ułożenie jest regularne i charakterystyczne dla danego gatunku. Układ liści na łodydze określa się mianem ulistnienia, które może być skrętoległe, naprzeciwległe lub okółkowe.
 

W zależności od stadium rozwojowego rośliny pojawiają się różne rodzaje liści. Pierwsze z nich to liścienie powstające w zarodku. W nasionach o małej ilości bielma mogą one spełniać funkcje organów spichrzowych i wówczas są duże i grube (np. fasola, groch). Następnie rozwijają się liście dolne, które powstały jako pierwsze z rozwijającego się nasienia, liście właściwe o funkcjach asymilacyjnych i liście przykwiatowe spełniające funkcje ochronne dla kwiatu. Zasadniczo budowa liścia różnych roślin jest podobna. Wyróżnia się tu ogonek, blaszkę liściową i tzw. unerwienie, utworzone przez wiązki przewodzące występujące w liściu. Jednak liście roślin dwuliściennych mają różnorodne kształty, a ich unerwienie najczęściej jest typu pierzastego lub dłoniastego. U roślin jednoliściennych liście są bardzo często wąskie, smukłe, posiadające unerwienie równoległe i co ważne, liście te nie posiadają ogonka liściowego.
 
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #108 : 2005-11-20, 20:49 »
Fiona - wybierz mit który chcesz. niektore chyba powinnas znac :P a jak nie :roll: to polecam swoj ulubiony mit, ktory mial uzasadniac zmiennosc pór roku ;) mit o Demeter rzecz jasna :P tak w skrocie - Zeus bez jej zgody (i wiedzy) wydał jej córkę za Hadesa ktory ja zabral do swego krolestwa.. Demeter cierpiala. a ze byla boginią urodzaju to w tym czasie wszelkie plony zanikły, drzewa stracily liscie itp zaden z bogow nie byl w stanie jej przekonac by znow tchnela zycie w rosliny. dopiero pomoglo jak persefona (okres wiosny/lata) wrocila do niej.. ale jako zona hadesa musiala wracac na pol roku. ot, koniec :P
Zapisane

Fiona

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1704
  • "We are walking on a thin line"
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #109 : 2005-11-20, 20:52 »
Dziekuje Kareenko, jedyna zainteresowalas sie moim problemem :cmok:
A wybralam sobie HERE oraz MIT O ORFEUSZU I EURYDYCE :mrblue:
Zapisane
"Hej,
Ciut za mało jest
Tego życia
Żeby żyć
Bo pstryk i nie ma nic."
/Leżę tu-Hey/


Pusia za tęczowym mostem ;( [']['][']
Na zawsze w moim sercu <3
KC aniołku ;*

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #110 : 2005-11-20, 21:00 »
ja też sie interesowałam, ale nie wiedziałam co Ci odpowiedzieć...wszystkie mity są podobne dla mnie...jak tu Ci polecic co wybrać...najlepiej otworzyc książkę na chybił trafił i nauczyc sie tego na którym sie otworzyło ;) tak samo bogowie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #110 : 2005-11-20, 21:00 »

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #111 : 2005-11-21, 22:40 »
Jak się czujecie na siłach, albo się wam nudzi to możecie mi napisać wypracowanie "Eucharystia źródłem i naczyniem życia Kościoła" lub esej z pp na temat: "Czy dospodarka jest potrzebna zwykłemu  człowiekowi" ;)
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #112 : 2005-11-21, 23:38 »
bosz...Grześ Ty masz jakąs zboczoną panią od religii...


Data wysłania: 2005-11-21, 23:28
z tego możesz nabajerować o spotykaniach z Chrystusem w Kosciele poprzez Eucharystię

http://www.radom.opoka.org.pl/dol3.php?menu=artykuly&dok=1042064983

to jest jeszcze chyba lepsze

http://www.radom.opoka.org.pl/dol3.php?menu=artykuly&dok=1061390068

albo to  http://www.radom.opoka.org.pl/dol3.php?menu=artykuly&dok=1061390141

to też miodzio : http://www.radom.opoka.org.pl/dol3.php?menu=artykuly&dok=1061390141

a w ogóle to wpisz sobie tę stronkę w ulubione to twoja katechetka moze miec jeszcze inne pomysły  : 

http://www.radom.opoka.org.pl/dol3.php?menu=artykuly



Zapisane

ewelina017

  • Gość
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #113 : 2005-11-22, 20:52 »
JĘZYK ANGIELSKI [pilne]
ktoś z was da rade z tą krzyżówką?
 
http://img361.imageshack.us/img361/5215/krzywkajpg6et.jpg
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #114 : 2005-11-22, 21:22 »
bosz...Grześ Ty masz jakąs zboczoną panią od religii...

Księdza :] Dzięki za linki.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #115 : 2005-11-22, 21:34 »
Wtłumaczy mi ktoś, cos z angilika?

Do czego, na czym polega, jak się składa zdania itp. z Open Conditional i Subjunctive.

Mialam to nie dawno na dodatkowym angielskim, ale nie skumałam...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #116 : 2005-11-23, 01:58 »
ooo...sorki, ale tego to juz ja nie wiem :lol:

Grześ??? a tem esej to  z jakiego przedmiotu??? I co oznacza "zwykły człowiek" ???
« Ostatnia zmiana: 2005-11-23, 02:00 autor Nefra »
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #117 : 2005-11-23, 02:01 »
ooo a myślałam, że tylko ja nie byłam na tej lekcji :lol:, bo to przeczytałam i zrobiłam "oookkeej  :hmmm:" :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedz #117 : 2005-11-23, 02:01 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #118 : 2005-11-23, 02:06 »
Ja myslałam żeś Ty z anglika orłem jest!!! :lol:
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Prace domowe:)
« Odpowiedź #119 : 2005-11-23, 02:15 »
eeee yyyy no więc, anglika uczyłam się faktycznie 6 lat... w podstawówce :?, dogadać się jakoś tam potrafię, czytam bez problemu, ale myślę, że z mojej gramatyki na początku za oceanem będą się cieszyć ;) Ale co tam, idę na żywioł i tak najwięcej można się nauczyć jak się nie ma wyjścia
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 39   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 26 zapytaniami.