Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kuweta jak to się robiiiiiii???????  (Przeczytany 10166 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasiabu

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« : 2004-07-05, 13:50 »
Cześć,
 :wink:
jestem tu po raz pierwszy. Od 2 tyg. mam mała koteczkę, która niestety nie trafia do kuwetu :cry: . Parę sików na dywan a reszta do ogródka. A muszę ją zmobilizowac do kuwety, bo :1. mam małe dziecko i nie chcę żeby mi sikała do zabawek ani do piaskownicy, a po 2  raczej nie znosze tego zapachu.
Poprosze o dobre rady jak ja nauczyć.
Od razu mówię co stosowałam (zamknęłam na trzy doby w pustym pokoju, sypałam do kuwety zwykły piasek i liczyłam na to że sie sama domyśli i kilka razy wkładałam ja do tej kuwety i niiiiiiiiiiiiic)
Kasia i kotek NITKA
Zapisane

loku

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #1 : 2004-07-05, 17:22 »
Wiesz co Ci powiem.Ja mam kota od piątku i załatwia sie do kuwety choć raz zdażyło mu sie narobić na łóżko ale wydaje mi sie że to moja wina bo przymknołem drzwi do pokoju gdzie stoi kuweta.Kiedy do mnie przyjechał włożyłem go do kuwety i pokazałem jak sie zakopuje.Nie napisałaś skąd masz kota i czy był uczony robić do kuwety.Jeżeli wziełaś od kogoś albo kupiłaś od hodowcy to spytaj sie jakiego żwirku tam używał.Druga sprawa to może kotu nie pasuje piasek w kuwecie.Spróbuj zmienić na co innego.Wybór jest ogromny i radze często wkładać kota do kuwety i łapką pokazać mu jak sie zasypuje odchody.Najlepiej złapać go w chwili kiedy chce sie załatwić i szybko zanieść do kuwety, może to coś pomoże.POWODZENIA :wink:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #2 : 2004-07-05, 18:02 »
Bardzo pomaga zebranie siusiu i wrzucenie do kuwetki - zapach pomoże kotku się nakierować, gdzie kibelek. I cierpliwe wkładanie do kibelka jak tylko przyuważysz, że się "kręci". Za siu w kuwetce - głaski, pieszczotki, jaklubi co dobrego, to i smakołyczek. Załapie ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedz #2 : 2004-07-05, 18:02 »

Blanka

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #3 : 2004-07-05, 18:45 »
Moje kiteczki już umiały korzystać z kuwety jak do mnie trafiły, ale słyszałam i zdadzam się, że  szybkie przenoszenie do kuwety skutkuje...trzeba tylko zaopatrzyć się w gazetę i trzymać "pod kotem" jak się biegnie  ;)
Zapisane

iwa

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #4 : 2004-07-05, 18:51 »
:lol: blanka dobry sposób.
ja,jak uczyłam manie,to nie wiedziałam jeszcze o czymś takim i tak latałam z nią,a ona zostawiała po drodze siuśki (jak jaś i małgosia ;) ).
maciek sam wiedział,gdzie i jak (mimo,że wcześniej miał toalete wszędzie-bo był na działce),frania też,bo wcześniej babcia ją nauczyła i frania wiedziała,że do żwirka musi.
no teraz to maluchy tak nie bardzo,bo dutek to często do brodzika się załatwia,ale karolkowi pomogło właśnie to,że się szurało ręką w żwirku  i ona sam potem tak szurał,a zresztą to chyba czuł tam też siuśki innych kotów,więc go tak ciągnęło :wink:
Zapisane

kasiabu

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #5 : 2004-07-05, 21:39 »
dzieki za podpowiedzi. Kotek był wzięty z lesniczówki ale o kuwecie to tam nie słyszeli, buuuuu/ może zmienie żwirek i mała brudaska bardziej go zaakceptuje i poszuram trochę w żwirku. Na razie zdarza jej się czasem trafić ale to jeszcze nie norma. Trzymajcie kciuki bo czas ma do niedzieli. W przeciwnym razie razie będę musiała oddać
Zapisane

iwa

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #6 : 2004-07-05, 22:15 »
ale to chcesz oddać tylko dlatego,że kotek nie trafia do kuwety :roll: ? przecież mały człowiek też nie z dnia na dzień uczy się nie załatwiać swoich potrzeb do pieluchy i nie od razu "trafia" do nocnika. jak wyznaczasz taki termin "nauki" kotka to możesz trochę za nerwowo go uczyć i może nie wyjść wam. a posiadanie kotka to przecież nie warunki- "jak nie zrobisz tego,to cie oddam!"
życzę wytrwałości w nauce i odkrycia prawdziwego kociego szczęścia. każdy kotek jest w stanie nauczyć się "trafiać" do kuwety,tylko trzeba trochę cierpliwości.
Zapisane

Blanka

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #7 : 2004-07-05, 22:26 »
Zgadzam się z Iwą. Decydując się na kota nigdy nie będziemy mieli w domu 100% czystości. Uczenie higieny zajmuje trochę czasu. Weź pod uwagę droga Kasiabu, że mały kotek na początku często nie umie umyć sobie uszu, czy dupki a z czasem to przychodzi samo. Do kuwety załatwiać się też się nauczy. Nie działaj zbyt nerwowo. Powodzenia  :)
Zapisane

Sal

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #8 : 2004-07-06, 13:20 »
Moich znajdek nikt nie uczył znajdowac kuwetę.

Daj kociszonkowi trochę czasu - nauczy się na pewno. Koty sa niesamowicie inteligentne.
Zapisane

Forum Zwierzaki

kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedz #8 : 2004-07-06, 13:20 »

Faza

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #9 : 2004-07-06, 13:29 »
heh mój kociak załatwiał się od razu do kuwety :wink: , ale kotkas znajomej też nie robiła tam gdzie trzeba  :? i niestety tak jej zostało :roll:
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #10 : 2004-07-07, 14:38 »
To ty chcesz oddac kota, bo nie trafia do kuwety?  :roll:  :grr:  Nauka moze potrwac miesiąc i skutki beda wspaniałe!!!!! :)
Zapisane

Maxim

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #11 : 2004-07-07, 18:02 »
Kasiabu, trochę cierpliwości i konsekwencji a kotek napewno się nauczy korzystać z kuwety  :wink: Nie stawiaj mu takiego ultimatum - ma czas do niedzieli-  a jak się nauczy w poniedziałek  ;)
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #12 : 2004-07-07, 18:41 »
A mozesz mi powiedziec dlaczego kicie oddasz? Bo nie trafia do kuwety? A dlaczego nie ma czasu do sierpnia? Bo myslisz, ze bedziesz miała dywan zalany?
Nie o to chodzi w wychowaniu. Kicia sie nauczy w swoim czasie.
A jak nie to gdzie chcesz ja oddac? Kto tak zdecydował?
Moge wiedziec?
Zapisane

zeberka

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #13 : 2004-07-08, 15:51 »
oj, spokojnie, moze kasiabu ma deadline ze względu na rodzinę... nie krzyczcie tu na nią... napisała tak, bo pewnie to nie od niej zależy.. w końcu kot to nie losowanie totolotka w soboty o stałej porze 21:30, więc wisi mu to kiedy się na uczy do kuwety;) a Kasibu najwyraźniej nie i dlatego pyta was grzecznieo radę;)
więc bądźcie mili i powiedzcie dziewczynie co ma robić.

Pozdrawiam i cierpliwości!
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #14 : 2004-07-08, 20:04 »
ochchhh....

kasiabu
Jak tylko widzisz, ze kotek kuca to bierz na ręce i do kuwety! Jak sie załatwi w kuwecie (jesli nawet sie troche przestawi i zrobi poza kuwetę to ona tego nie wie) to nagródz ją, daj jakis pyszny smakołyk, pogłaskaj i mow ciepłym g łosem. Rób to często a kotka sama będzie szła do kuwety! I jej nie oddawaj!

Pozdrff :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedz #14 : 2004-07-08, 20:04 »

zeberka

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #15 : 2004-07-09, 10:50 »
H, S, A, K i Dominisia ;)))))
dodam jeszcze ze dzisiaj jest już Piatek i zaraz zaczyna sie słoneczny -mam nadzieję -weekend, więc DUŻY UŚMIECH PROSZĘ!;)))


KASIABU - jak postępy???
Zapisane

*~Dominisia~*

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #16 : 2004-07-09, 15:41 »
zaberka
Starczy, ze na mnie mówisz Dominisia :)
Och wiem, ale u nas dzis juz padało :( Ale DUŻY UŚMIECH JEST :  :mrblue: ,  :hyh: ,  :;d: ,  :mrgreen: , hihihi :P

kasiabu
No i co?????
Zapisane

zeberka

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #17 : 2004-07-12, 11:47 »
Dominisia ;) bardzo mi miło!
tak już się zakręciłam, że profilaktycznie wkleiłam cały nick, żeby nikogo nie obrazić;)))
ale dobrze wiedzieć na przyszłość;)

kasiabu: hop hooop1?
chyba gdzieś zniknęła szurając w kuwecie;))))

Pozdrowionka dla wsyztskich;) :D
Zapisane

Maxim

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #18 : 2004-07-12, 18:47 »
Miejmy nadzieję, że Kasiabu się nie odzywa  nie z powodu braku kota   :(
Zapisane

Ellen

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #19 : 2004-07-13, 00:55 »
Dziwne podejscie do sprawy... oddam jak bedzie sikac :roll: Nie chce Cie martwic, ale nawet czystemu kotu, ktory normalnie sika do kuwetki zdarza sie zachorowac i zasikac, zazygac i zakupkac cale mieszkanie, nie zawsze kotek jest czysty i pachnacy. I co, jak zachoruje i bedzie lezal zazygany, mokry i brudny, to go wyrzucisz?  :? Dywan musisz dokladnie wyszorowac, zeby nie zostalo ani troche kociego "zapachu" ;) bo dzieki niemu kotek utrwala sobie w pamieci miejsce, gdzie ma sie zalatwiac. Kot wychodzi na dwor, wiec zalatwia sie tam, bo jest to dla niego naturalne. Moze wiec zanim nie nauczy sie uzywac kuwetki, potrzymaj go w domu.
Zapisane

koszmarek

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #20 : 2004-07-16, 15:47 »
w sumie to sie Kasiabu nie dziwie... jak ma male dziecko to kotek moze stwarzac problemy
a przy dziecku higiena jest b. wazna
ale fakt, ze jakis smieszny deadline nie jest najlepszy... troche wytrwalosci i nauka przyniesie nalezyte efekty :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedz #20 : 2004-07-16, 15:47 »

Sal

  • Gość
kuweta jak to się robiiiiiii???????
« Odpowiedź #21 : 2004-07-28, 09:54 »
Cytat: koszmarek
w sumie to sie Kasiabu nie dziwie... jak ma male dziecko to kotek moze stwarzac problemy
a przy dziecku higiena jest b. wazna


Tak, ale nie przesadna higiena, bo z dziecka chowanego pod sterylnym kloszem wyrasta chorowita mimozka - alergik.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.15 sekund z 28 zapytaniami.