Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Czy Wasze koty wykonują polecenia?  (Przeczytany 7601 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alexis

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« : 2005-02-10, 12:58 »
Oczywiście wiem, że kot to nie pies i nie da się wytresować, ale...
Alex jest niemozliwy. Jak tylko powiem do niego: "chodź się uczeszemy Alexik", kot idzie za mną (lub przede mną) do pokoju i siada przed kanapą, ja do niego: "hopa!", kot wskakuje na kanapę, kładzie się na boku, mruczy i czeka na czesanie. Mogę go czesać do woli, a dopiero jak powiem: "już!", kot zeskakuje z kanapy.
Drugie polecenie jakie wykonuje to kiedy położy się na podłodze, a ja mu mówię: "na dywanik, szybciutko", kot kładzie się na dywnie.

Może to nic takiego, ale dla mnie to niesamowite i sprawia mi dużą radość i jestem dumna, że mam takiego mądrego kiciusia.
A jak Wasi pupile?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #1 : 2005-02-10, 13:01 »
polecenia wykonuje ale patrzy przy tym na mnie tak jakby chciała powiedzieć: i co, zadowolona???
mam bardzo dobrze wychowanego kota a jedyna słabość to obgryzania roślin... tutaj niestety jedynym wyjściem jest zabezpieczyć listkowce przed kotem, a to nie jest łatwe...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Cathycash

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #2 : 2005-02-10, 13:59 »
Reaguje na PSIK, pozatym na wyjdz z pokoju, kici kici, chodź jemy, Beniu rusz tyłek ;)

Teraz uczę go "Drap Patrycję"  :lol: (moja siostra ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedz #2 : 2005-02-10, 13:59 »

olc!a

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #3 : 2005-02-10, 14:12 »
Reaguje na 'psik', 'zostaw', 'co ty robisz', 'daj spokój śwince', 'spadaj', 'idziemy się myć', 'idziemy jeść', 'chodź', 'no i gdzie masz kulkę?' [ostatnio nauczył się aportować kulki z papieru hehe :mrblue: ]
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #4 : 2005-02-10, 14:46 »
A moja reaguje na polecenie "śpij" ;) świetnie to jej wychodzi !!
Też reaguje na kiwanie palcem - to przychodzi na głaskanko i na "Hmmmm" wie że cos nabroiła ;) A jak żeczywiście coś narozrabia to sama wie i znika na godzinkę aż sprawa przycichnie :)
A najlepiej to reaguje na grzechotanie suchej karmy ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #5 : 2005-02-10, 14:50 »
Hm, Olimp reaguje na ''chodz'', a zwłaszcza gdy ide w strone kuchni, ''zejdz'' , ''spadaj'' :lol:   no i kilka jeszcze innnnych rzeczy ale nie pamietam za bardzo :lol:
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #6 : 2005-02-10, 15:10 »
Mojej kozynki... :?:
No chyba na:
Kleo! (no prawie kici kici)
kici kici
Siad :)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

weronika

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #7 : 2005-02-10, 15:27 »
"Damy jesc chomiczkowi?"- biegiem do klatki!
-rzucimy cukiereczka?-uwielbia te zabawe,aportuje jak piesek.I oczywiscie reaguje na " chcesz pasztecika"?leci jak odrzutowiec do pokoju gdzie trzymam paszteciki dla niego , siada grzecznie kolo polki i czeka.Wyjmuje mu paszteciki,nakladam na talerzyk , Oskar jest przeszczesliwy , wacha , mruczy, znow wacha,w koncu wydziera sie , ze to nie to na co akurat mial ochote...Wiec mowie do niego" moze rybke?"Uszczesliwiony biegnie do kuchni , siada obok lodowki i czeka.O, to jest to co koty luibia najbardziej! Tylko , ze po samej rybce ( lub samym miesku ) moj lobuziak ma zatwardzenie, wiec moge mu zaserwowac najwyzej dwa razy na tydzien jego ulubione danko. Ale jest naprawde bardzo madrym kotkiem.Moja siostra stwierdzila , ze sie uczlowieczyl przy mnie  zupelnie i dlatego tak duzo rozumie:lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #8 : 2005-02-10, 15:28 »
Miś reaguje na chodz tu, psik, chodz masz, siad ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedz #8 : 2005-02-10, 15:28 »

Alexis

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #9 : 2005-02-10, 15:34 »
Jednym słowem kociaki to bardzo mądre stworzonka, one wszystko rozumieją, ale tylko wtedy kiedy chcą ;) Kochane spryciule!
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #10 : 2005-02-11, 15:11 »
Tak! :cosik:
Aha i Kleo jeszcze reaguje na psik... ;)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Raven

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #11 : 2005-02-11, 15:55 »
Bardzo mnie dziwi zachowanie Myszki na gwizdanie. Nie wykonuję słownych "komend", tylko gwiżdżę róznymi tonacjami. Np. długi wysoki gwizd to "chodź", krótki rosnący to "hop", długi niski to "atak", wysoki krótki przerywany (jak wołanie psa) to "jedzonko gotowe" itp. Oczywiście to nie oznacza, że nie mówię do niej. Często ze sobą rozmawiamy, więc dobrze zna mój głos i jak tylko zawołam "Myszszszszszka" to z podniesionym ogonkiem przybiega. ;)
Zapisane

Kamilka

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #12 : 2005-02-15, 19:37 »
Mój się słucha, ale tylko
wtedy kiedy chodzi o jedzenie.
Albo jak zawołam "kici kici".

Pozdro. 8)
Zapisane

Nataila

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #13 : 2005-02-15, 19:46 »
Kicia reaguje na "psik" i na "kici kici". Przychodzi też, jak się zagwiżdże.
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #14 : 2005-02-15, 19:56 »
Mówie ucisz sie to sie ucisza na 5 minut i znowu  :wink:  albo wyjdź z mojego pokoju bo w swojim pokoju mam gryzonie  i  jak wychodze kotek musi wyjść  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedz #14 : 2005-02-15, 19:56 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #15 : 2005-02-15, 20:20 »
A ja nie mam takich problemów, bo moja kotka ciągle śpi ;)  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

thrilly

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #16 : 2005-02-18, 12:07 »
Alexis to Twoj kti jest jakiś wyjątkowy - bo moje nieza bardzo reagują oprócz szumu torebek z żarciem i tłuczeniu się łyżki o puszkę :) czasem reagują też na swoje imiona , na "chodź" i "wyjdź" - z doświadczenia wiem że samce szybciej się uczą :)
Zapisane

Paulinka

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #17 : 2005-02-18, 19:05 »
Był okres, gdy Sonia aportowała,przynosiła myszke-zabawke-bym mogła jej rzucać.teraz jest starsza i przeważnie całe dnie śpi .Nauczyła się sama otwierać drzwi  do łazienki i wie w której szafce jest jej jedzenie. :wink:
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #18 : 2005-02-19, 10:33 »
A ja Krowki nie umiem nauczyc polecen =( Jak to sie robi?
Ona przybiega do kuchni jak mama wola "Krowka,jedzonko!" i ucieka jak mowie "Nie Krowka! Nie wolno!".
Chcialabym nauczyc ja ,zeby polubila czesanie,bo do tej pory tylko gryzie szczotke jak sie do niej zblizam  :?
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #19 : 2005-02-19, 11:27 »
Mój kot też gryzł szczotke wiec najlepiej kupić szczotke w rękawicy.
Zapisane

Paulinka

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #20 : 2005-02-19, 11:28 »
moja kotka nie chce obcinać paznokci bo wtedy jest zła jak szewc  :grr: a i jeszcze nie chce czesać się bo jest zła jak szewc  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedz #20 : 2005-02-19, 11:28 »

thrilly

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #21 : 2005-02-19, 11:53 »
ja swoim kti nie obcinam pazurków bo czym by myszy łapały  :roll:
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #22 : 2005-02-19, 12:03 »
Ale pazurki thirlly sie podcina i czy bawi cie łapanie przez kota biednych myszek  :roll:  mimo że to szkodniki  ;) . Mojemu kotu moge co pare tygodni pazury podcinać przednie a mojej baci kotu powinno sie co 3 dni bo mam tak ostre i tak szybko mu odrastają  :wink:
Zapisane

thrilly

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #23 : 2005-02-19, 12:12 »
no sorry ale ja wolę jak moje kti łąpią biedne myszki niż te biedne myszki miałyby mi buszować po piwnicy zresztą nie jestem zwolenniczką panowania nad  kocimi instynktami :>
Zapisane

Nakasha

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #24 : 2005-02-19, 19:14 »
Moje kotki reagują na większość z tego, co do nich mówię ;) chodź, zostaw chomika/szczura/myszoskoczka/rybki, ty wredna małpo, spadaj, wynocha, won, chodz do mnie, idziemy do kuchni, nie maiucz zaraz pokroje ci rybke, a chcesz mleczka?, musze zabrac cie do weterynarza (:P), zlaz ze stolu, idziemy spac, masz to zjesc i nie grymas, tak wychodzisz na dwor i to wychodzisz juz!, kota-kota (niegdy nie wolam ich kici-kici, nie  reaguja na to)... to normalne "komendy", co do ktorych nie maja zadnych watpliwosci ;) poza tym czasem naprawde rozmawiamy; one mnie rozumieja i sie sluchaja, ale i ja je rozumiem i wykonuje ich polecenia :P typu: daj mi jesc, otworz drzwi, wpusc/wypusc, daj sie pobawic rybka, daj mi tego smakolyka, poglaszcz mnie, mam cie w dupie, chce siusiu, nie badz glupia, idz sobie, chce spac, etc. :P :P ;P jeszcze poprawiamy miminka i mamy pelne posluszenstwo i zrozumienie :)

Koty da sie wytresowac .... chociaz moja starsza kotka jest wielce obrazona, gdy zmuszam ja do czegokolwiek poleceniem ;). W najgorszym wypadku ignoruje mnie, ale obie wiemy, ze wiemy o co chodzi :P Mlodsza jest jeszcze glupia i zawsze sie slucha :P
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #25 : 2005-02-19, 20:31 »
HEHEHE ależ sie rozisała i ja mam tak samo jak ty Nakasha bo mnie wkurza to jak kto sie na mnei spojrzy i jak by sie pytał- Mam to zjeść ? ( i robi taką głupią mordę  ;)  :wink: )
Zapisane

Nereida

  • *
  • Wiadomości: 194
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #26 : 2005-02-23, 00:47 »
Nie wiem jak to jest z kotami ale moje reagują najbardziej na kici kici , psik :) I jeszcze pszybiegają z pomrókiem jak sie do nich mówi wyjątkowo piskliwa tonacją :P  :P  :P
Zapisane
Pozdro zwierzokomaniacy  :) !!!

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #27 : 2005-02-23, 12:26 »
Ludzie kot nie jest zaprogramowany na Kici-kici tylko uczy się że tak go wołamy. Znam koty które wcale nie reagują na kici tylko na swoje imię i wtedy przychodzą. Powiedzieć do takiego kota kicikici to tak jakby ktoś z wami rozmawiał po chińsku.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedz #27 : 2005-02-23, 12:26 »

Eli

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #28 : 2005-02-23, 13:45 »
Cytuj

A ja Krowki nie umiem nauczyc polecen =( Jak to sie robi?
Ona przybiega do kuchni jak mama wola "Krowka,jedzonko!" i ucieka jak mowie "Nie Krowka! Nie wolno!".


Czyli naycztła się tych dwóch komend. Nie nauczysz jej na siłe niczego inengo bo to kot, nie pies. on robi tak żeby JEMU było dobrze, nie Tobie, wiec nawet jesli sien auczy komendy to bedzie ja wykonnnywał kiedy jemu sie bedzie podobało.
Ja nigdy nie uczyłam komend kota, wiec nie wiem, jak tak bardzo chcesz nauczyć go czegoś, to może ze smakołykiem, tak jak psa? Ale wątpie żeby poskutkowało.
Zapisane

Alice_kot

  • Gość
Czy Wasze koty wykonują polecenia?
« Odpowiedź #29 : 2005-02-23, 14:14 »
Jak uczycie wasze kotki aportowania pileczki? Moja kroWa kocha papierowe kuleczki!Zucam jej ,ona lapie,popycha lapa,gryzie i zostawia..
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 29 zapytaniami.