Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Skuteczne wychowanie kota  (Przeczytany 38658 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

o_ewcia

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #30 : 2005-06-28, 15:54 »
Moja kicia uwielbia podgryzać wszystkich, po prostu łapie zębami (jest chyba trochę spsiała). W ogóle nie mogę jej oduczyć tego. Teraz obserwuję moją tapetę po remoncie. Narazie dała jej spokój. W miejscach najbardziej przez nią ulubionych powiesiliśmy jej drapaczki. Raczej ich nie używa, ale jak narazie nie drapie też obok, jak robiła wcześniej. Zobaczymy!
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #31 : 2005-06-28, 16:15 »
Licze na to że już drapać niebędzie tapet :)
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #32 : 2005-06-29, 12:53 »
Moja kicia uwielbia podgryzaæ wszystkich, po prostu ³apie zêbami (jest chyba trochê spsia³a). W ogóle nie mogê jej oduczyæ tego. Teraz obserwujê moj± tapetê po remoncie. Narazie da³a jej spokój. W miejscach najbardziej przez ni± ulubionych powiesili¶my jej drapaczki. Raczej ich nie u¿ywa, ale jak narazie nie drapie te¿ obok, jak robi³a wcze¶niej. Zobaczymy!
Twoja kicia to wiedzma pierwszej wody :lol: , ugryzla mnie kiedys w tylek, na szczescie przez koldre ;) , zlosliwa bestia :P i to tylko dlatego, ze nie mialam sily dluzej lezec na brzuchu :lol: . Schowala mi tez okulary miedzy materace i malo co sie o meble nie zabilam poszukujac ich :lol: i za co? za to, ze nie pozwolilam jej rzuc moich wlosow :P :lol:
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Forum Zwierzaki

Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedz #32 : 2005-06-29, 12:53 »

o_ewcia

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #33 : 2005-06-29, 21:52 »
Twoja kicia to wiedzma pierwszej wody :lol: , ugryzla mnie kiedys w tylek, na szczescie przez koldre ;) , zlosliwa bestia :P i to tylko dlatego, ze nie mialam sily dluzej lezec na brzuchu :lol: . Schowala mi tez okulary miedzy materace i malo co sie o meble nie zabilam poszukujac ich :lol: i za co? za to, ze nie pozwolilam jej rzuc moich wlosow :P :lol:
Pewnie, pewnie, jeszcze CI wymordowała połowę rodziny i uwiodła męża, nie?!!!Moja kicia nie jest wiedźmą, jest tylko trochę nerwowa.......jak ja
Zapisane

Robal

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #34 : 2005-06-30, 10:54 »
hehe podobno zwierzeta upodobniaja sie do wlascicieli.. :P  to chyba znaczy ze jestem zarłokiem, spaslakiem i pieszczochem hehe a przyokazji lubie zadzic innymi? moj kot jest lagodny ale jak coch chce to zaczepia czlowieka i zyc mu niedaje :P
Zapisane

Panterka

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #35 : 2005-07-01, 13:23 »
Napewno się upodabniają. Mój kot jak spał na kanapie przy moim tacie, to zawsze w tej samej pozycji. Jak mojemu tacie zwisała ręka, to kotu łapa.
Zapisane

martag

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #36 : 2006-08-22, 09:06 »
Moi drodzy czytam wasze opinie na temat kotow ich wychowaniu.Mam wielki problem moj kot rowniez mnei budzi,drapie tapczany i krzeselka pomimo drapaka ale to jest nic..moj kot jest zlosliwy i sika np na dywan lub wycieraczke przed wyjsciem do domu,boi sie wyjsc na dwor wiec nei rozumeim o co mu chodzi co mam zrobic by tego wiecej nie robil.Mam juz tego dosc wiem ze siela nic nie zdzialam,co mam zrobic?Prosze pomozcie bo czeka go smierc jesli jeszcze raz to zrobi:(
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #37 : 2006-08-22, 19:11 »
...sika np na dywan lub wycieraczke...co mam zrobic by tego wiecej nie robil.

A pomyślałeś o zakupieniu kuwety?
Zapisane
BC + koci podrostek

kate8828

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #38 : 2006-08-22, 19:14 »
A ja chciałam sie pochwalic że Majeczka morda moja nauczyła się wreszcie po roku czasu moich starań ( kupione 2 drapaki i kocimietka)
drapać w drapak.................
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedz #38 : 2006-08-22, 19:14 »

martag

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #39 : 2006-08-23, 09:12 »
Mmoj kotek ma kuwete i dosc fajny (niesmierdzacy )zwirek.wie ze ma sikac tam,chyba sie nei wczytalas w moje slowa Ekoteczko.Poza tym wiesz takie zarty sa nie na miejscu bo na seriopotrzebuje pomocy.
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #40 : 2006-08-23, 13:07 »
Nie napisalas o kuwecie wiec naturalne ze Ekoteczka chciala sie upewnic o tym podstawowym fakcie ;)

Sprawdzilas czy kotu nic nie dolega? moze warto wybrac sie do weterynarza.

no i niezbyt rozumiem tego zdania (cytuję):

 "..sika np na dywan lub wycieraczke przed wyjsciem do domu,boi sie wyjsc na dwor.. "

kot wychodzi do domu czy ty wychodzisz? jak to jest? :)
Zapisane

martag

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #41 : 2006-08-23, 14:52 »
Ok moze zamieszalam troche ale pisalam to rano i bylam wsciekla na mojego Edka,zaczne od poczatku.w mieszkaniu moich rodzicow jest wycieraczka przy drzwiach wyjsciowych na ktorej rodzice stawiaja buty,moj kotek sobie upodobal ta wlasnie wycieraczke.Jak robił to w mieszkaniu ktore wynajmowalam to zgadlam ze moze chodzi o to ze chce wyjsc z domu i probuje mi o tym powiedziec sikajac na chodniczek(wycieraczke).TEreaz jednak nie chodzi o to bo kot moj sie boi wyjsc,zrobil rowneiz siku w na dywan w pokoju w ktorym najczesciej spi.Edek  jest wykastrowany i nei znaczy raczej terenow,choc to moze jest wlasnie to?Nie sadze zeby mu cos bylo zachowuje sie normalnie biega bawi sie i umie sie zalatwiac w kuwete,sadze ze albo chce mi cos powiedziec,albo robi tro zlosliwie(stawiam raczej na to drugie).Poza tym sadze ze on wie ze zezlosci mnie lub moja mame jak nasika gdzies,wie ze zbroil.
Zapisane

martag

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #42 : 2006-08-23, 14:54 »
zle
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #43 : 2006-08-27, 17:48 »
Jesli sie boi wyjsc na dwór to rozumiem, ze go nie zmuszasz do tego :) Moze żwirek w kuwecie nie zawsze jest czysty? A może po prostu nie odpowiada mu miejsce gdzie stoi kuweta? Nie mam pojęcia o co może chodzic..
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #44 : 2006-08-30, 20:17 »
Kot mojego znajomego weta zawsze jak sie obrazi na kogoś to sika mu do butów i nic i nikt nie jest w stanie tego zmienic od kilku lat, więc myslę że w takim razie najlepiej poprostu chowac buty.
Spróbuj kota przyłapać na uczynku i skarcić, miejsce gdzie nasikał popsikać jakimś olejkiem zapachowym żeby kot nie czuł swojego zapachu.
Jeżeli chodzi o kuwetę to nie zawsze ludzie i koty maja takie samo zdanie o miejscu w jakim stoi i żwirku jaki jest w środku. Pomyśl o tym może cos kotu nieodpowiada.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedz #44 : 2006-08-30, 20:17 »

izyda

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #45 : 2006-12-19, 12:15 »
pomocy!! mój kot mnie gryzie........ nic nie pomaga. HELP....
Zapisane

izyda

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #46 : 2006-12-19, 13:18 »
ok, już znalazłam:)
Zapisane

Pańcia Loli

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #47 : 2007-05-31, 14:58 »
Łojojoj...ja naszczęście moja Lolka nie drapnie nikogo za żadne skarby, no chyba że ktoś barrdzo się o to prosi to zbije go łapką i można powiedzieć że dosyć mocno ale bez pazurów.
Jak można oduczyć kota drapania po rękach?moim sposobem było pokazanie na spokojnie kotu że człowiek ma delikatne dłonie a kotek ma delikatne poduszeczki w łapkach i poprostu miziałam ją delikatnie i wtedy pazurki są rozluźnione w łapkach...druga metoda to była taka jeżeli Lolka w amoku chciała drapnąć to lekko uciskałam ją w łapę i już było po sprawie...
Co do drapania mebli i tapet to na szczęście tego nie robiła...bo od małego miała drabinki, paliki...myszki sznurki ale najbardziej uwielbiała- zresztą do tej pory podkradać i kulać ziemniaki...cebulę...obgryzać seler...szczypior....zabierać śmieci i ponosić je sobie w mordzie...kraść długopisy jeżeli ktoś coś pisze...na firanki się troszkę rzucała ale poprostu podnosiłam głos i mówiłam  LOLKA-NIE WOLNO!!!! LUB SSSSIIIII jak do małego dziecka to dzialało a jak nie to poprostu dostawała tzw. placka na tyłek czyli lekkie dotknięcie ręką tyłka Ale Lolka raczej reaguje na ton głosu i slucha się.
Uważam że kota można wychować naprawdę jak psa...Lolka np chodzi przy nodze...jak woła się ją to przyłazi...aportuje- jak chce się pobawić to przynosi swoje zabawki,jak się rzuci myszkę czy inną zabawkę to ją przyniesie i poda...
Koty potrafią współpracować w zamian za naszą miłość...
no i czasami Lolka przynosi mi myszkę żywą albo...jaszczurkę i niedaj bóg ptaszki...największą jej zdobyczą był dudek-oczywiście został uratowany
na 2 miejscu jest mały bażant- uratowany
3 miejsce to szpak-sama zrezygnowała bo strasznie wrzeszczał i był nie fajny
niestety jaskółki wróbelki i sikorka poległy w paszczy niedobrochy....
ostatnio wyjęłam jej ptaszka z gęby...i powiedziałam że nie wolno pani przynosić takich prezentów bo się pogniewamy..no i jak narazie ptaszków nie łapie
oby tak dalej....
Zapisane

Thorgall

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #48 : 2007-09-19, 11:11 »
Każdy zwierzak ma swój charakter! Ja trafiłem na kota o charakterze umiarkowanym! Córce podgryza pięty, ale tylko jej lubi zwalać naczynia, najlepiej jak są szklane, do mnie przychodzi miziać się, reaguje na swoje imię i wie kiedy i za co może być skarcony, jeśli jest głodny to wie jak to okazać aby człowiek zrozumiał. do kuwety załatwia się od pierwszego dnia kiedy pojawił się w naszym domu! Proces wychowania mojego kota jest długotrwały ze względu na brak czasu, może i też chęci z mojej strony, ale wiem na pewno, że siła perswazji względem kota musi być, czasem klapnąć trzeba aby kot wiedział kto tak naprawdę w tym domu rządzi inaczej to on nami rządzić będzie! Nie bójmy się używać głosu podwyższonego jak kot nabroi (oczywiście złapany na gorącym uczynku) i trzeba wiedzieć też kiedy się kochamy, a kiedy "przykręcić śrubkę" aby później nie było niepotrzebnych zmartwień!
   Powyższe uwagi są zebrane w ciągu całego pobytu kota w naszej rodzinie, na samym początku też nie miałem pojęcia zwłaszcza o kotach, a nie należę do ludzi uległych i myślę, że mój kot o tym wie! A Wasze!?
Zapisane

merezka

  • Gość
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #49 : 2007-10-18, 21:25 »
Witam:)
Ja od 4 dni mam w domu kotkę, piękna, 2 miesieczna trikolorke. Jakoś upodobałam sobie te kociaki, pomimo tego ze mówi sie, ze są wyjątkowo trudne, a raz nawet słyszałam ze wredne:) No i początki miałyśmy trudne faktycznie, gdyż syczała na mnie, nie pozwalała sie do siebie zbliżyć, nie mówiąc już o pogłaskaniu.

Dzis przybiega jak słyszy mój głos, podkłada głowę pod moja rękę a nawet czasem przysypia na moim brzuchu :) A i drapaczek już nawet raz sama odwiedziła:) No wiec na razie mam sukcesy, jak chodzi o oswajanie, bo kuweta nie jest żadnym problemem, drapanie raczej tez nie.

No wlasnie... tylko może ktoś mi poradzi, bo zależałoby mi bardzo, aby dala sie nosić na rekach i była taka rasowa przylepa. Teraz jest kochana, mozna ja głaskać, ale ma tyle energii, ze sama nie wie co chce bardziej, być głaskana czy sie bawić, a jak juz glaskana, to nie wie gdzie lepiej, po glowce, pod brodka a moze po karku ??:) Noszenie natomiast nie jest jej za bardzo w smak. Zanim przyszla do mnie, byla ze swoja mama i rodzenstwem u pewnej staruszki, ktora raczej ich nie rozpieszczala. No i pytanie, czy mam ja nosić pomimo małego sprzeciwu, czy po prostu zaprzestać i czekać?? Moze ma ktos jakies doswiadczenia z kotami, ktore staly sie pieszczochami, lub po prostu z trikolorami, bo jestem bardzo ciekawa ile prawdy w tej opiniii( to jest moja druga trikolorka, pierwsza byla w 100 % zaprzeczeniem wyzej podanej teorii)
Pozdrawiam!
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedź #50 : 2007-10-18, 23:11 »
Cytuj
aby dala sie nosić na rekach i była taka rasowa przylepa.
kot też ma swój charakter. jeśli przytulactwo jej nie leży to nie wychowasz na przylepę i tyle :) uszanuj koci charakter i indywidualność a najwięcej zyskasz w tej przyjaźni.

Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Skuteczne wychowanie kota
« Odpowiedz #50 : 2007-10-18, 23:11 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.1 sekund z 28 zapytaniami.