Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Płeć Welonki itp.  (Przeczytany 42985 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Płeć Welonki itp.
« : 2005-06-03, 15:42 »
No a więc mam  Welonki :D są 3 w 35 litrowym akwa (sprzedawca mi mówił że 3 na takie mogę być ale chcę się jeszcze zapytać o zdanie ) Są śliczne. Czarna teleskopka , czerwony kapturek i cała pomarańczowa. Mam tylko dylemat jak rozpoznać ich płeć. Wydaje mi się że kapturek jest samczykiem bo jest agresywny w stosunku do innych. Czy to jego charakter czy w akwarium coś mu nie pasuje ???
Jeszcze jeden. Czy neonki i gupiki są ciepło czy zimno lubne ??? Mnie się wydaje że neonkom  25 stopni powinno wystarczyć ale czy welonkom będzie to pasowało bo kumpelka mi neonk i dwa gupikii wcisnęła bo musiała pozbyć się akwa. Aaa i te welonki mi terroryzują te neonki które siedzą sobie wsród roślinek. Czy przejdzie im to czy muszę kupić inne akwarium dla neonek ???
Proszę odpowiedzcie
P.S Nie widziałam takiego tematu nmigdzie ... ( rybki właśnie dostały papu :D Szamią że aż im się płetwy trzęsą )
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Amarae

  • Gość
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #1 : 2005-06-03, 15:45 »
35 litrów na 3 welonki?... '

Cytuj
sprzedawca mi mówił że 3 na takie mogę być ale chcę się jeszcze zapytać o zdanie


Taa...

No i róznica między neonkami a welonkami jakas jest, prawda? Neony to rybki ciepłolubne, a welonki - zimnolubne. Nie polecam trzymania i razem...
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #2 : 2005-06-03, 15:53 »
To co ja mam zrobić z tymi neonkami ??? :D I prosię ja jestem amatorką i nie zabardzo wiem co i jak
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedz #2 : 2005-06-03, 15:53 »

polna_mysza

  • Gość
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #3 : 2005-06-03, 15:58 »
więc na jednego welona potrzeba ok. 50-80 litrów wody
ja na Twoim miejscu oddałabym welonki ,jeżeli nie chcesz ich oddawac
to kup 2-gie akwa dla neonek i gupików :)
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #4 : 2005-06-03, 16:16 »
więc na jednego welona potrzeba ok. 50-80 litrów wody
ja na Twoim miejscu oddałabym welonki ,jeżeli nie chcesz ich oddawac
to kup 2-gie akwa dla neonek i gupików :)
ups nie wiedziałam :D Naprawdę wiesz co chyba kupię im 2 akwarium choćby 200 litrowe bo tak je koffam , że oddać ich bynm nie chciała :) Ale dalej nie wiem jak rozróżniać ich płeć
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #5 : 2005-06-03, 18:59 »
welonki i skalary to najczęstszy błąd u nowych akwarystow, po prostu sprzedają je jako maluszki, a w rzeczywistosci potzrebują bardzo duzego akwarium, inaczej czują się źle, chorują, karłowaceją, żyją krótko
druga sprawa, to welonki w akwarium z ciepłą wodą
sama tez przez welonki przechodziłam, wręcz miałam 3 w 10 litrach! ale bardzo krótko i to dało mi do myślenia
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #7 : 2005-06-05, 00:21 »
kesi ja cię bardzo proszę !!! Weź przestań bo mnie dołujesz.  :bigcry:Wiem że jestem amatorką więc nie muszę wszystkiego wiedzieć. I czy widziałaś ile jest tych tematów ??? A zresztą ... Możesz sobie myśleć że ja jestem jakimś potworem męczącym rybki ale ja jestem na tym forum aby nie popełniać takich błędów !!! Dzięki za rady są bardzo przydatne ale o wiele fajniej czyta się je gdy nie są wypowiedziane jak zarzut że jestem jakąś sadystką a i przeczytałam sporo tych wątków które mi podałaś I WIELKE Z NICH ZROBIŁO PODOBNE BŁĘDY !!! Nie wim tylko dlaczego na nnich tak nie naskakiwałaś ... A zresztą
« Ostatnia zmiana: 2005-06-05, 11:34 autor Dory »
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #8 : 2005-06-05, 13:08 »
Ja wcale nie uważam Cię za jakiegoś potwora.
Poprostu zwaracm Ci uwage, że nieuważnie czytasz forum.

Radziłabym Ci  następnym razem 10 razy zastanowić jak dokonasz zakupu żywego stworzenia o którym nie masz pojęcia.
Nie daje Ci rad po to aby Cię zranić, tylko dlatego że chcę abyś nie popełniała już takich błędów.

Wiem, że Ty idziesz do sklepu i patrzysz - o fajna rybka - kupujesz ją bez zastanowienia nie mając pojęcia o jej wymaganiach.
Przez takie postepowanie powodujesz im nieświadomie cierpienia, nie winie Cię za to.
To sprzedawca powinien Cię uświadomić, że dokonujesz złego wyboru w obsadzie. Jednak im zależy tylko na kasie, im więcej ryb Ci zdechnie tym więcej oni zarobią.

Nie rób z siebie ofiary sprzedawców.
Jak jakaś rybka Ci się spodoba to odpal kompa, poszukaj o niej wiadomości w necie. Jeżeli spasuje do twojej jakości wody i akwarium to możesz z czystym sumieniem ją kupić.
Bo co to za przyjemność jak patrzy się na zdychające ryby.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedz #8 : 2005-06-05, 13:08 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #9 : 2005-06-05, 13:09 »
ZAMYKAM WĄTEK :D WSZYSTKO JEST JUZ OK ( linki od Kesi)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
płeć u welonki
« Odpowiedź #10 : 2006-03-26, 14:55 »
mam pytanko mam welonke kupiłam ja tydzień temu!!!!! jest jedna nie wiem jak rozpoznac u niej płeć (dodam że jest młoda) :help:
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: płeć u welonki
« Odpowiedź #11 : 2006-03-26, 16:49 »
"Welony sa łatwe do rozmnażania, płeć można bez probl;emu odróżnić, ale dopiero przy większych okazach (15cm wzwyz)
Samiec ma pierwszy promień płetwy brzusznej dużo grubszy niż samica, jest bardziej opływowy (jeżeli welon moze wogóle być opływowy) a w czasie tarła na głowie, skrzelach i płetwach piersiowych pokazuje się tzw. wysypka tarłowa, ryba wygląda jak posypana kaszą manna"
z jakiegoś tam forum :D
I nie wydzierajcie się, że jest opcja szukaj, bo ja dopuki tego nie znalacłam, też tego nie wiedziałam chociaż przeszukałam chyba wszystkie tematy  :roll:
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: płeć u welonki
« Odpowiedź #12 : 2006-03-26, 18:29 »
dzięki!!! a mam jeszcze jedno pytanko jak rozpoznać gdy welonka jest w ciąży jezeli to by była samiczka bo moja welonka ma taki chodźby zaokrąglony brzuszek
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: płeć u welonki
« Odpowiedź #13 : 2006-03-26, 22:28 »
welonki dosc czesto maja zaokraglone brzuszki ale nie napisalas czy masz ich wiecej czy tylko te jedna. jesli to jest samiczka pelna ikry to i tak potrzebny bedzie samiec  ;p

ja plec welonow rozpoznawalam wylacznie podczas tarla bo samce wcale nie mialy takich wyraznych znakow odrozniajacych plec...po prostu samce oplywaly samiczki i ocieraly sie o nie dosc intensywnie je ,,zaczepiajac'' i zaganiajac w kepki roslin...
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: płeć u welonki
« Odpowiedź #14 : 2006-03-27, 19:39 »
Mam jedną welonke ale się pytam tak z ciekawości bo może kupiłam welonke w ciąży!!!!:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: płeć u welonki
« Odpowiedz #14 : 2006-03-27, 19:39 »

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: płeć u welonki
« Odpowiedź #15 : 2006-03-28, 00:25 »
moze i kupilas welonke samiczke z ikra ale skoro jest sama jedna - bez samca -to i tak nic z tego...
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: płeć u welonki
« Odpowiedź #16 : 2006-03-28, 10:47 »
wiem wiem!!!! trudno

Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: płeć u welonki
« Odpowiedź #17 : 2006-03-28, 13:53 »
a ja mam takie zapytanie ... czy welon może mieć wysypkę tarłową kiedy nie ma w pobliżu żadnego smca i przez aż 3 miesiące ? :mysli:
Bo mój welon miał takie kropki w żądku jak duża kaszka manna na skrzelach i płetwach ... i to jej znikło
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

madziuneczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 172
Odp: płeć u welonki
« Odpowiedź #18 : 2006-03-29, 17:59 »
a zachowywał sie normalnie nie zauważyłaś żadnych zmian??? do teraz nie licząc tej wysypki!!!??
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: płeć u welonki
« Odpowiedź #19 : 2006-03-30, 07:04 »
najzwyczajniej w świecie. NIe ocierała sie o niec, była pełna energii (biorąc pod uwagę że na razie żyje w 15 litrach  :roll:), ładna upasiona ... w razie czego wlewałam jej tam kilka kropel MFC ale jak przez miesiąc nie znikało to dałam sobie spokój.
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Naomi151

  • Gość
Odp: płeć u welonki
« Odpowiedź #20 : 2006-04-02, 13:38 »
Sylwas u mnie było podobnie ,co do rozpoznawanie płci welonki to na skrzelach samiczki pojawiają się takie jakby malusieńkie kropeczki ,wiem bo mam welonke i to samice  :D Nie miała dzieci  :( bo wszystkie welonki oprucz niej zdechły  :/
ehh to nie na skrzelach samicy pojawiają się kropki, a na skrzelach samca, a po drugie to ciekawe czemu Ci padły pewnie trzymałaś je w jakimś słoiku bez filtra (bo po co filtrować wode,a  welony przrecież oddychają tlenem atmosferycznym buahahahah).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: płeć u welonki
« Odpowiedz #20 : 2006-04-02, 13:38 »

ewela903

  • Gość
mały problem:(
« Odpowiedź #21 : 2007-02-05, 21:07 »
Cześć,mam mały problemik.mam akwarium a w nim 4 welonki:))ostatnio zauwazyłam ze jeden z nich cały dzien przesiaduje w kącie w "pozycji" pionowej.nie rusza się wogóle, tylko widac że oddycha.proszę o szybka odpowiedz, bo nie wiem co robić.:))pozdrawiam...
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #22 : 2007-02-07, 16:51 »
...welonki do 150l+ wzuc a neoy niech dostana jeszcze z 6 kolegów swojego gatunku i bedzie good :D powodzenia a Ty ewela903 strzel sobie w głowe odrazu ..
Zapisane
The Beatles

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #23 : 2007-02-07, 18:26 »
...welonki do 150l+ wzuc a neoy niech dostana jeszcze z 6 kolegów swojego gatunku i bedzie good :D powodzenia

Nie wiem czy zauważyłeś ostatni post Dory w tym temacie..

Cześć,mam mały problemik.mam akwarium a w nim 4 welonki:))ostatnio zauwazyłam ze jeden z nich cały dzien przesiaduje w kącie w "pozycji" pionowej.nie rusza się wogóle, tylko widac że oddycha.proszę o szybka odpowiedz, bo nie wiem co robić.:))pozdrawiam...

Tak trudno przeczytać ten wątek by dowiedzieć się że męczysz te ryby?
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

livet

  • Gość
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #24 : 2007-03-29, 17:37 »
spokojnie.. jeśli masz te welonki małe to jeszcze pare miesięcy spokojnie wytrzymają w 35l... ale na przyszłość większe akwa minimum 40l na dorosłego osobnika :) Pozdrawiam!
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #25 : 2007-03-29, 17:44 »
Może i wytrzymają ale 4 welonki i tylko 35l to męka dla tych rybek.
Na jednego osobnika minimum 40l. Niestety mój teraz welonek też jest męczony bo jest stary i chory a ja mam tylko jedno akwarium 5l. Niestety musi w nim być.  Kiba tylko mi nie mów że jestem wredna bo wiem że to dla niej straszliwa męka aleto jedyne puste akwa i on ma ospę, nie chce by się rozprzestrzeniła i w drugim akwarium :(
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

livet

  • Gość
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #26 : 2007-03-29, 17:47 »
jeśli te welonki są malutkie to nic im nie będzie naprawdę ;)
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #27 : 2007-03-29, 17:51 »
Nie będzie może tak samo jak mojemu samcowi ale one też potrzebują przestrzeni !!!
I co że są małe, gdy byłaś mała chciaś siedzieć w czwórkę w jakijś klatce ???
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

Forum Zwierzaki

Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedz #27 : 2007-03-29, 17:51 »

Kiba

  • *
  • Wiadomości: 2413
  • Mistrz szpadla i kielni :D
    • WWW
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #28 : 2007-03-29, 17:57 »
on ma ospę, nie chce by się rozprzestrzeniła i w drugim akwarium :(

Ospę się leczy i to b. łatwo jeśli to początkowe stadium. Tyle, że do leczenia potrzebne są odpowiednie warunki. Poza tym, jeśli załapał ją w tym drugim, to nie da rady - zarazki już są.
Zapisane
Higaisha no shita wa arimasen.

Nie muszę znać Twojego zdania. Mam swoje.

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Płeć Welonki itp.
« Odpowiedź #29 : 2007-03-29, 18:29 »
no tak tylko reszta nie choruje a ja tam już wlałam preparat na ospę więc powinno to zwalczyć.
A on robi się coraz bardziej biały ;/ kocham go,mógłby jeszcze trochę pożyć, choćżyje już 3 lata O_O co jest dużym dla mnie zdziwem :)
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 32 zapytaniami.