Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Nutrena.  (Przeczytany 11919 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dalmafreciak

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #30 : 2004-06-15, 17:19 »
Oki, dzięki, dziewczyny :)

Megguś, a no chcieliśmy Łuniii!! :lol:
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Nutrena.
« Odpowiedź #31 : 2004-06-15, 17:40 »
a mam pytanie jeżeli otworzy się worek karmy i będzie on stał około rok to nie straci zapachu karma? czy jakiś witamin? bo pies może nie będzie chciał jeść?
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #32 : 2004-06-15, 19:20 »
Sądzę, że nawet jak długo będzie pies jadł, to i tak rok to raczej nie będzie trwało ;)
Ale jakieś wartości po bardzo długim czasie karma mogłaby stracić..

Dalmafreciak
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nutrena.
« Odpowiedz #32 : 2004-06-15, 19:20 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Nutrena.
« Odpowiedź #33 : 2004-06-15, 20:20 »
no ale jezeli ja mam zamiar kupić 25kg na 15 kilogramowego psa to właśnie koło roku wyjdzie bo chcem dawać mu też inne pożywienie
Zapisane

Meggy

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #34 : 2004-06-15, 20:23 »
Emyla,ja miałam ten sam problem i rozwiązałam go tak:Z 15 km wora odsypałam sobie ok 3 kg do osobnego pojemnika,którą teraz suni podaję.Worek wsadziłam do dużego,szczelnego worka i taśmą zakleiłam.Wsadziłam do zimnej piwnicy i nie sądzę,by nawet po roku była zwietrzała... :D

Zresztą chyba tyle czasu nie postoi!! :lol:
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Nutrena.
« Odpowiedź #35 : 2004-06-15, 20:25 »
dzięki Meggy
Zapisane

Elfi

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #36 : 2004-06-15, 20:40 »
Meggy, a Belcando to chyba robi ta sama firma co Bewi-doga???
I mówisz, ze jest lepsza, to ja może zamiast szukać Bewi kupię Belcando. wiesz widzialam ta karme u mnie w sklepie i nawet cena jest przystepna. Raz dostałam jej probke, tylko byla taka smisznie ciemna, prawie czarna.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Nutrena.
« Odpowiedź #37 : 2004-06-15, 20:44 »
a ppo ile Belcando idzie?
Zapisane

Meggy

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #38 : 2004-06-15, 20:50 »
Elfi!Belcando i Bewi-dog,to ta sama linia produkcyjna.Z tego co wiem,to Belcando jest lepsze jakościowo,ale droższa(od Bewi-doga).Jeżeli masz to w sklepie,to warto spróbować,choćby na początek małe opakowanie....
Tak,Belcando to takie podłużne,prawie czarne gów****ka.Dobre to to,bo małe i lepiej sunia wcina(ostatnio nic nie wcina,ale to szczegół) :lol:

Emyla,15kg Belcando Puppy to 120zł.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nutrena.
« Odpowiedz #38 : 2004-06-15, 20:50 »

Dalmafreciak

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #39 : 2004-06-17, 21:06 »
Jak narazie to okazało się, że prawdopodobnie nie chodziło o wstręt mojej Maji do każdej suchej karmy. Royal Canina je :)
Zapisane

Meggy

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #40 : 2004-06-17, 21:20 »
To super!!Może po prostu chciała wziąć Cię na przetrzymanie!! :lol:
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #41 : 2004-06-18, 09:11 »
A wiesz  Meggy,ze hodowcy Sei tez karmili psiury Nurtena...nawet mi dali worek na wyprawke...Mówili ,że spokojnie kupie ja w kazdym hipermarkecie, hehe....

A z karm to niestety Seja nie ruszy bewi doga i bellcando..ani wiekszosci innych. Jedyne co mi je ..w sztukach :( ...czyli po kilka na spacerze to Royal, ale najbardziej Nutre. Reszty ...niet.
I co najdziwniejsze...przewaznie zwraca karmę!!!!! To znaczy ,że jak jej się w końcu zachce zjeść coś suchego ( bo jest na gotowanym- ale ty to meggy wiesz) to nachapie się a potem beeeek...zwraca. Doslownie w 5 minut...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #42 : 2004-06-18, 09:55 »
Co do tego Royalka to kupiłam jej takiego oczywiście dla szczeniaków ;) No i jeśli Maja tą dużo chętniej zjadła niż Nutrenę to znaczy, że Royal Canin to lepsza karma gatunkowo. (logiczne myślenie ;) )
Ja jak zwykle może przesadzam, ale proszę rozwiejcie jeszcze jedną moją wątpliwość :)
Czy w tej konkretnie karmie są wszystkie składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju mojej suni? Tylko suchej karmy napewno nie będę jej podawać, będzie dostawała też gotowane. Czy w takim razie potrzebne są jeszcze jakieś witaminy, preparaty?

Dalmafreciak ;)
Zapisane

BETA

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #43 : 2004-06-18, 15:15 »
Jeśli chodzi o Nurrenę to ja bym jej psu nie dawła. A dlaczego? To proste. Kiedys moja kumpela kupiła ją swojej dalmaynce, po dwóch dniach pies zaczął chorować. Okazało się że to wina karmy! Straciłam zaufanie ... Bo to nie był tylko jedyny przypadek w naszym mieście ...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #44 : 2004-06-18, 16:44 »
No i dlatego, że mi powiedzieliście, iż nie jest to zbyt dobra karma to kupiłam Royala :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nutrena.
« Odpowiedz #44 : 2004-06-18, 16:44 »

Meggy

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #45 : 2004-06-18, 18:31 »
Kat!Moi hodowcy też karmili Nutreną,ale ja od razu powiedziała,że nigdy jej nie podam psu...
Może dlatego tak Seja reaguje na suchą,bo cały czas jest na gotowanym..Arika też podobnie się zachowuje jak daję gotowane,bo głównie jest na suchym....Ale zamieszałam....
Nawet jak jej gotuję,to dodaję Belcando do michy.Wtedy nie gazuje i nie wymiotuje,a bez niego,to różnie to było.Wiem,że to dziwne,bo powinna dobrze tolerować gotowane,ale tak nie jest.
Z dodatkiem suchej jest OK!!
Cytuj

Czy w takim razie potrzebne są jeszcze jakieś witaminy, preparaty?


Dalmafreciak!Wydaje mi się,że skoro karma jest dobra jakościowo,to już ulepszać jej nie trzeba.Ja podaję tylko Biotynę,ale to na sierść.Żadnych innych witaminek nie ma potrzeby.Tak samo jak i u ludzi,tak i u zwierząt(tak mi sie wydaje)występuje coś takiego jak przewitaminizowanie. :D

Royal napewno jest o niebo lepszy od Nutreny....
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #46 : 2004-06-18, 18:44 »
Dzięki Meggy :) Zawsze służysz dobrą radą :wink:

Dalmafreciak
Zapisane

Meggy

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #47 : 2004-06-18, 19:12 »
Dalmafreciak!Zawsze służę radami,ale tylko z własnego doświadczenia!! :oops: Fachowcem nie jestem,ale to co wiem,to napewno przekażę!!
Ja też uczyłam się od kilku osób na tym forum(Kat,Marta,Elfi,Puppy,Pietia i inni)Każda osoba czegoś tam się dowiedziała i przekazuje dalej!!Fajnie,że życzliwi dzielą się swoimi doświadczeniami i poradami!!Ja jak kupowałam sunię,to byłam tak zastresowana,że nie wiedziałam nawet co dać jej jeść,by nie padła z głodu!!To jest mój pierwszy psiak...

Cieszę się,że mogłam pomóc!! 8)
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Nutrena.
« Odpowiedź #48 : 2004-06-28, 16:54 »
Nutrena to jedna z najgorszych karm dostępnych na rynku. To prawda jest tania bo kosztuje niecałe 5 zł za kg. jednak kolor karmy jest nienaturalny szczególnie tej dla szczeniąt, zapach też jest mało apetyczny i zupełnie nie podobny do zapachu karm z tego samego segmentu. Odradzam karmienia psa karmą NUTRENA !!
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 27 zapytaniami.