Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Żywienie, a futerko  (Przeczytany 2162 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barszcz

  • Gość
Żywienie, a futerko
« : 2004-12-02, 14:59 »
pan Maruda (owczarek szkocki, długowłosy) ostatnio dostaje mielonkę z indyka, trochę kaszy/ryzu, czasem oliwę, biały serek, marchewkę gotowaną, pietruchę czasem, mięsko z rosoła i takie tam, ogólnie na domowe żarcie przeszedł, bo mu te kupne świństwa szkodziły i zbrzydły...

no i pojawił się problem. prawdopodobnie jest jakoś niedowitaminizowany, bo mu futerko spłowiało i ogólnie jest takie jaskieś... brzydsze... co mogę mu dawać do żarcia, żeby jego stan się poprawił? ogólnie mam zamiar z nim iść do weta, bo oprócz tego troszkę osowiały się zrobił (to już przed zmiana żarcia, może to kwestia wieku), to i tak się zapytam, ale na pewno tez macie jakieś doświadczenie w tym temacisku...
Zapisane

Nanami

  • Gość
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #1 : 2004-12-02, 16:05 »
Bardzo dobrtze jest podawac łyzke oleju z winogron. Do tego żółtko z jajka. No i moze jakies preperaty witaminowe.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #2 : 2004-12-02, 16:41 »
Cytat: Nanami
Bardzo dobrtze jest podawac łyzke oleju z winogron. Do tego żółtko z jajka. No i moze jakies preperaty witaminowe.


Zgadza się. A ile psiak ma lat? I faktycznie, wizyta u weta może tutaj pomóc. Informuj nas o dalszym przebiegu wydarzeń :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żywienie, a futerko
« Odpowiedz #2 : 2004-12-02, 16:41 »

Elfi

  • Gość
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #3 : 2004-12-02, 20:36 »
Mozna dodawac rowniez siemie lniane. wspaniale wpływa na sierść i oczywiscie preparaty witaminowe (konieczne przy domowym żywieniu).Olej równiez wspaniale wplywa na sierść.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #4 : 2004-12-02, 20:38 »
Idź do weta :) On Ci powie co i jak, i da te witaminy które będziesz musiał do żarcia dosypywać ;) Powodzenia..
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #5 : 2004-12-03, 07:48 »
ja niejednokrotnie dowiadywałam się że BIOTYNA dobrze wpływa na sierść...

Mój ma cud miód futerko włąśnie dzięki siemieniu lnianemu (od malusiego dostawał, zresztą dobre na trawienie) własnie żółtko i czasem olej... Teraz dostaje biotyne bo miał jakiś osłabiony włos....
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #6 : 2004-12-03, 09:13 »
Moja nie przepada za olejem z winogron czy z oliwek, ani tez za siemieniem ..wszędzie to wywacha i zrobi beeek!!
Kiedy miala kijową ssierść i problemy z łupiezem dawałam jej najpierw Kerabol..ale to były katusze bo za chiny tego nie chciala i lałam jej bezpośrednio do pysia a ona na mnie pluła.
W końcu kupiłyśmy Lavete. Zużyłyśmy całą buteleczkę ( ok 27zł/  parę kropelek do miski z wodą) i kupiłyśmy tez pastylki Amino Biotyn ( ok 8 zł ). Seja wcina je ze smakiem bo takie
niby  kakaowe są. jak wykończylyśmy te opakowania wlos jej lsnił , stal się gęstszy iłupiez zniknął. Na jakiś czas odstawiłam te specyfiki ( miesiąc czy dwa) a teraz znów je kupiłam.

Ale zdaje się ,ze co piesek to inne środki na niego działaja najlepiej..trzeba odnaleźć ten swój naj naj.
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #7 : 2004-12-05, 08:46 »
niom, zgadzam sie .. na kazdego cos innego .. mojemu wystarcza super puszka LORD .. po CHAPI ma rozwolnienie... do tego dodaje mu troszke oleju, czasami jajko.. (zoltko) ... dobrze wyglada .. :lol:
Zapisane

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #8 : 2004-12-05, 09:44 »
żółtko nie za często - najwyżej 2-3 razy w tygodniu, to prawdziwa bomba witaminowa no i pies może dostać przebiałczenia :roll:  
Mój wet twierdzi że najlepszea jest łyżeczka siemia lnianego lub oleju z winogron - jak to wcześniej powiedziały nasze drogie psiary  :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Żywienie, a futerko
« Odpowiedz #8 : 2004-12-05, 09:44 »

MrówkA

  • Gość
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #9 : 2004-12-05, 09:50 »
ale siemie lniane ... tak slyszalam ... ze wydelikaca zoladek, wiec tez nie nalezy przsadzac ... a zoltko .. wiem, ze frety raz na 3-4 tygodnie moga dostawac ... a psy .. sa wieksze, wiec pewnie czesciej, ale tez nie za duzo i czesto :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #10 : 2004-12-06, 09:13 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-20, 22:47 autor golden(ka) »
Zapisane

MrówkA

  • Gość
Żywienie, a futerko
« Odpowiedź #11 : 2004-12-06, 09:26 »
Barszcz napisal ..
Cytuj

troszkę osowiały się zrobił (to już przed zmiana żarcia

a moze psiak sie zakochal i dlatego jest osowialy ?? moj jak wie, ze gdzies nieopodal jest suczka z cieczka to tez nie chce jesc i ciagle piszczy ... wkurzajace jest to troche ...  :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 26 zapytaniami.