Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Royal Canin  (Przeczytany 30117 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bascha.p

  • Gość
Royal Canin
« : 2003-02-11, 01:34 »
co powiecie na karme Royal Canin? czy jest dobra ?
Zapisane

Saba

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #1 : 2003-02-11, 10:20 »
Moim zdaniem jest bardzo dobra. Mój psiak, który nigdy w życiu nie chciał tknąć suchej karmy teraz, odkąd kupuję ją dla szczeniaka, bardzo chętnie ją zjada.  8)
Zapisane

bascha.p

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #2 : 2003-02-11, 12:52 »
Na rynku jest tyle róznych karm ,jedne sa drozsze inne tansze i jak tu wybrac ta najlepsza dla naszego pupila. W sklepie zoolpgicznym zaoferowano mi royal canin i eukunabe ,ale na ten temat tez ptzeczytałam dobre i złe oponie nawet w sklepie mówili dobra ale...... czasem darza sie ze jest felerna . czyli splesniala, Mam malutkiego Yorka i chce mu kupic to co najjlepsze pod katem zdrowia dla niego a nie to co dobre bo reklamowane.
Dziekuje za odpowiedzi
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin
« Odpowiedz #2 : 2003-02-11, 12:52 »

Zorba

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #3 : 2003-02-11, 13:05 »
Moje zzdania co do karm:

Eukanuba-jedna z lepszych ,lecz psy za szybko rosną,droga
Pedygrre-karma taka sobie,są zdania podzielone
Pedygrre Advente-jedna z najlepszych karm marki Pedygrre,dosyć droga
Royal Caning-karma dobra,dużo witamin,dość droga
Friskes-karma fajna,odpowiednia dla pośczególnych wzrostów psa
Doko-(ja tym karmie psa)karma nadaje sierści połysk,małó witamin ,tania ale wydajna

To są moje zdania na temat karm.Proszę nie komentować!!! :grr:  :grr:  :grr:  :grr:  :grr: :P
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #4 : 2003-02-11, 13:33 »
Skomentuję, ale nazwy karm, bo z tych które znam JEDNĄ napisałaś poprawnie.... Eukanubę. Natomiast pozostałe to: Pedigree, Pedigree Advance (lepsze niż Pedigree, które jest badziewiem, ale też żadna rewelacja), Friskies, Royal Canin. Ze swojej strony powiem, że karmy spotykane w zwykłych sklepach są nie najlepsze, a wręcz złe. Najlepsze karmy to te, ktore kupisz w sklepach zoo lub u weta, Royal Canin, Eukanuba, Purina, była jeszcze taka na N, ale nie chcę przekręcić nazwy (wiem ze była podła karma o nazwie podobnej) więc może ktoś dopowie.


PS.: Jak coś piszecie, to zwracajcie uwagę na ortografię, poprawność pisowni, bo strasznie się czyta takie posty....
Zapisane

Siva

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #5 : 2003-02-11, 14:01 »
Cytat: myszka
była jeszcze taka na N, ale nie chcę przekręcić nazwy (wiem ze była podła karma o nazwie podobnej) więc może ktoś dopowie.


chodzi ci o Nutre i Nutrene???
ale nie wiem ktora ta dobra ;)
my uzywamy Nutre (na zmiane z Purina)- na razie nie narzekamy
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #6 : 2003-02-11, 14:04 »
Taaak, właśnie o te dwie, dzięki ;) Chyba właśnie Nutra z nich jest  tą lepszą ... tak mi świta  :roll:
Zapisane

Saba

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #7 : 2003-02-11, 14:08 »
Jeśli chodzi o możliwość natrafienia na spleśniała karmę - no cóż, tego nie przewidzisz, choć przyznam że mi sie nigdy coś takiego nie przytrafiło. Jeśli chodzi o karmę suchą (z tych lepszych, np Royal Canin) to są różne rodzaje - w zależności od wieku i wielkośći psa, więc dla Yorka też coś odpowiedzniego się znajdzie. Jeśli chodzi o pokarm z puszki, to nie za bardzo się znam, bo daje go psu sporadycznie (gdy np okazuje się, ze skończyło mu się jedzonko, a ja nie mam pieniędzy lub możliwości iść i kupić - dlatego puszkę mam zawsze na wszelki wypadek :wink: )
Jeśli chodzi o ceny - no cóż, za jakość trzeba płacić, ale w sumie to tylko się wydaje, że te lepsze karmy są takie drogie. Nie daje się ich przecież ogromnymi dawkami i cały czas, dlatego wystarcza na jakiś czas. A York chyba takim głodomorem nie jest? ;)

Cytat: myszka
PS.: Jak coś piszecie, to zwracajcie uwagę na ortografię, poprawność pisowni, bo strasznie się czyta takie posty....

 :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

Puppy

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #8 : 2003-02-11, 17:01 »
moj je Nutra Puppy (albo Junior, nie pamiętam... ale chodzi że dla szczeniaków) no i nie narzekaliśmy dopóki to jadł, było wszystko w porząku
teraz narzekam ,bo on nie chce tego jeść, czasami zje, jak juz go skręca... albojak zaleje wodą(ciepłą, przegotowaną) to pęcznieje , wylewam wodę i studze... wtedy CZASAMI zje.. ogólnie daje gotowane
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin
« Odpowiedz #8 : 2003-02-11, 17:01 »

Siva

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #9 : 2003-02-11, 17:15 »
ale wybredny  :)
moj wcina, w tej chwili zmieszane Nutre z Purina :wink:
ale za to pogadziel twarogiem z miodem - paskuda :roll:
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #10 : 2003-02-12, 21:24 »
Moja jadla kiedys Royal Canin. Dla zmiany kupilam jej Eukanube i przyznam ze lepsza...

A te wszystkie Pedigree itp. to to jak to wyzej pisali - kompletne badziewie. Nic w sobie nie zawiera. Kiepsko dostosowana (dla szczeniakow i doroslych... rozne smaki tylko... a przeciez rozne wielkosci psow maja rozne zapotrzebowania!) itd.
Zapisane

Saba

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #11 : 2003-02-12, 23:56 »
Moja psina zawsze brzydziła się Pedigree, a jak dostała Royal Canin to z wielką chęcia zajada :wink: Kotka też nie narzeka :wink: O szczeniaku nie wspomnę, bo ten diabeł to by wszystko zjadł :P
Zapisane

m@gd@

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #12 : 2003-02-13, 09:20 »
Polecam Purinę dobra i niedroga ( o.k 9 zł/kg.) To wychodzi niewiele więcej niż te g**** marketowe.
Zapisane

monik

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #13 : 2003-02-13, 12:06 »
Ja tez polecam Purine. Cena karmy jest rozsądna, a mój szczeniak ładnie po niej wygląda , ma duzo energii, błyszczy mu sie sierść. Jest to doskonała alternatywa dla ludzi którzy nie mogą sobie pozwolic z przyczyn finansowych na Eukanubę czy Hillsa.
Zapisane

Siva

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #14 : 2003-02-13, 12:12 »
ja tez nie narzekam - Sparky je na zmiane Nutre i Purine - wyglada dobrze
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin
« Odpowiedz #14 : 2003-02-13, 12:12 »

onka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #15 : 2003-02-13, 12:54 »
od eukanuby moj goldek ma chyba łupież (no ma na pewno ! :D ) ale nie jestem pewna czy od eukanuby ale skoro nie dostaje innej karmy to chyba od niej?
chociaż od poczatku jest karmiony eukanuba i dopiero teraz by dostał ten łupież :?:
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #16 : 2003-02-13, 13:04 »
Że reakcja dopiero po jakimś czasie, to akurat nie dziwne, bo niedobory albo stężenie szkodliwej substancji kumulują się na przestrzeni pewnego okresu... A może ma za mało tłuszczu w pożywieniu, spróbuj mu podać trochę oleju, albo oliwy z oliwek.
Zapisane

onka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #17 : 2003-02-13, 13:33 »
no wlasnie może ma za malo tłuszczu tylko z tym tłuszczem to ciężko bedzie bo pies ma diete (eukanube light)i nie chce mu dawać oleju (chyba bez sensu co? co ja pisze :?: )

no ale jest taki podobno świetny preparat na sierść ,skorę itp GAMMOLEN
albo olej z wiesiołka + biotyna
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #18 : 2003-02-13, 14:16 »
Spróbuj, może jednak łyżka oleju raz na tydzień nie zaszkodzi, a pies po prostu może mieć przesuszoną skórę i stąd łupież. Oczywiście, możesz dopytać weta o jakieś specjalistyczne preparaty.
Zapisane

monik

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #19 : 2003-02-13, 17:42 »
Dobry na łupież może okazać się też tran. O dawkę należy dokładnie dopytać się weta bo jak pies je tylko suchą karmę typu Eukanuba to tam jest sporo witamin i zbyt duża dawka tranu może zaszkodzić. Mój pies też miał łupież , ale nie wiem co mu pomogło bo jednocześnie ograniczyłam podawanie nabiału (twaróg , mleko, itp.), zmieniałam suchą karme na Purinę i zaczęłam podawać tran.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #20 : 2003-02-13, 19:16 »
Onka, oliwa z oliwek jak najbardziej. To tłuszcz roślinny o sporej zawartości witamin, ale bez wpływu na sadełko psa. Spokojnie możesz podać. Moja też wcina Eukanubę, a łupież dostaje zawsze w połowie okresu grzewczego (wysuszona skóra). Mała dostaje co drugi dzień łyżkę oliwy do żarcia. Ostatnio zaniedbałam i się sypie  :?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin
« Odpowiedz #20 : 2003-02-13, 19:16 »

Siva

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #21 : 2003-02-13, 20:09 »
mozecie tez "poskrzypiec"  :lol:
zakupic w aptece za 20 zl. tabletki ze skrzypu polnego - super dzialaja na siersc (jak i na wasze wlosy i paznokcie i skore) 8)
Zapisane

Rita

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #22 : 2003-02-18, 11:24 »
Dla malutkiego Yorka proponowałabym  Ci specjalną karmę dla tej rasy , którą ma w ofercie Royal Canin ( Mini-yorkshire) . Nie mam Yorka , ale czytałam ,że ta karma jest specjalnie dostosowana do wymogów żywieniowych Yorków. Pisze o niej w nr. 1 (styczeń 2003) "Przyjaciel pies".
Zapisane

bascha.p

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #23 : 2003-02-18, 14:09 »
Dziękuję za porade odnosnie karmy dla Yorków. Slyszalam ze owszem sa ale od 10 miesiąca zycia psa .
 Dziękuję i pozdrawiam Woilę, Rite i Akelę
Zapisane

anutka

  • *
  • Wiadomości: 238
    • WWW
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #24 : 2003-02-19, 19:13 »
moja buldozka też je Royala ale zwykła nie jest najlepsza bo ma starsznie dużo białka i przez po mój pies wyłysiał teraz dostaje lighta
Zapisane
Anutka i matylda pozdrawiają :) :)

zapraszam na stronę o buldogach francuskich - www buldozka.prv.pl

Basia

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #25 : 2003-02-20, 12:31 »
Royal jest super. Naprawde bardzo dobra karma i tańsza od Eukanuby - której zresztą mój psiak nie chce tknąć.
Moge też polecić niemiecką karmę Animonda- 15kg ok.150zł, mam teraz zamówiony worek 15kg nowej karmy (również niemiecka, ponoć o "półkę" wyższa od animondy) Belcando.
Zapisane

anutka

  • *
  • Wiadomości: 238
    • WWW
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #26 : 2003-02-20, 15:14 »
Moja buldozka dostawała Eukanube jak była młodsza al;e od niej strasznie chorowała
Zapisane
Anutka i matylda pozdrawiają :) :)

zapraszam na stronę o buldogach francuskich - www buldozka.prv.pl

bascha.p

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #27 : 2003-02-24, 00:26 »
Musze podzielic sie z wami opinią weta na temat karmy Royal Canin . Okazuje sie ze jest w niej za duzo białka 73% ktorej nie zalecaja dla malych psów a konkretnie Yorków.,kazała mi zmienic karme by bialak bylo nie wiecej niz 30%. Do tej pory kupowalam Royal ale musze zmienić bo mój pies strasznie sie drapie. Wykluczyli inne mozliwosci drapania . Na temat Uczuleń słyszałam juz nie raz ze wlasnie po Royalu tak sie dzieje ale po pewnym czasie. . MYślałam ze mój pies Bedzie mial super karmę ale niestety musze szukac nowej.  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin
« Odpowiedz #27 : 2003-02-24, 00:26 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #28 : 2003-02-24, 08:04 »
Rozejrzyj się za karmą light. Ma obniżoną zawartość białka. Są też specjalne karmy dla yorków.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

sylwia751

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #29 : 2003-03-19, 20:36 »
Czy ktoś może wie gdzie w Szczecinie można kupić Royal Canin?Mam wybrednego yorka i chciałabym spróbować może na tą karme się skusi.Próbowałam go przetrzymać miał w misce purine ale to on wygrał-siedział przy misce i żałośnie piszczał i jak tu nie dać coś innego do jedzenia.Ale gotowany ryżyk z mięskiam przejdzie tylko raz n a drugi posiłek on chce znowu co innego dlatego chce go przeżucić ;) na suche.
Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 29 zapytaniami.